ADR
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 02 Май, 2024, 03:54:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ADR  (Прочетена 70383 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +200/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #30 -: Събота, 28 Януари, 2012, 03:49:09 »
ОтговорОтговор

Ей сега видях че съм забравил да добавя една снимка , с правилно поставяне на табели за опасност когато опасностите на кемлеровата табела са няколко.Снимката е добавена вече в горния пост.Извинявам се.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Събота, 28 Януари, 2012, 03:49:09 »

 Активен
start
Начинаещ
*

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 0



Активност
0%

114854752889164180769
WWW
« Отговор #31 -: Събота, 11 Февруари, 2012, 17:32:57 »
ОтговорОтговор

Искам да попитам целия курс ADR  какви пари е ? За колко време се изкарва благодаря предварително. Намигване

Колега, ще Ви отговоря за Велико Търново. Основен курс - 19 учебни часа, специализиран курс "Превоз на опасни товари в цистерни" - 13 часа и специализиран курс "Превоз на взривни вещества и изделия" - 8 часа. Изпити може да се провеждат всеки четен вторник от месеца.
Към момента общата сума (включва и таксите за РОДАИ) е 210 лв.
Свидетелството е с валидност 5 години, като ако преди да изтече се изкара курс за удължаване, то се удължава с още пет години, като датата на удължаване започва от датата на изтичане на настоящото свидетелство.



Ето ви една връзка, откъдето може да изтеглите файловете на ADR-2009, включително приложенията А и В на български. В Част 3, Глава 3.2, Таблица А, са дадени всички ООН (UN) номера на опасни товари и наименованията им. Тези приложения са предназначени най вече за консултанти по безопасността, но ще свършат работа и на всеки който се интересува от темата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 02 Юни, 2012, 18:56:39 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Събота, 11 Февруари, 2012, 17:32:57 »

 Активен
start
Начинаещ
*

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 0



Активност
0%

114854752889164180769
WWW
« Отговор #32 -: Събота, 11 Февруари, 2012, 17:52:48 »
ОтговорОтговор

.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 02 Юни, 2012, 18:56:55 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
svet4o
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #33 -: Петък, 23 Март, 2012, 11:51:38 »
ОтговорОтговор



„Българско Машиностроене Добрич-БМД” АД e основен производител на автомобилни надстройки и ремаркета в България. Фирмата притежава необходимия опит и специализация за производството на нови транспортни средства по ADR  клас І тип EXIII и EXII- ремаркета и автомобилни надстройки за взривоопасни вещества. Необходимо е автомобилите,  върху които се монтират надстройките, да отговарят на изискванията за съответния клас и тип по ADR. Това е валидно и за теглещите автомобили на ремаркетата.

Всяко ново изделие на „Българско Машиностроене Добрич-БМД-БМД” АД е единично типово одобрено, след положително становище на европейска техническа служба и вписано в регистрите на ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ „АВТОМОБИЛНА АДМИНИСТРАЦИЯ”.

Специализацията на БМД АД в производството на нови транспортни средства по ADR клас І тип EXII и EXIII дава основание да предлага и:

    Ремонти на вече регистрирани по ADR транспортни средства:

За тип EXII

    Изработване на нови брезентови покривала спазвайки изискванията на ADR
    Подмяна на шперплатов под удовлетворяващ изискванията по ADR
    Ремонт или подмяна на колони, алуминиеви капаци, ключалки и др.
    Подмяна на ел. инсталация

За тип EXIIІ

    Ремонт на панели, ъгли, задна рамка на панел заден, спазвайки изискванията на ADR
    Ремонт или изработване на нови задни или странични врати в съответствие на изискванията по ADR
    Подмяна на шперплатов под удовлетворяващ изискванията по ADR

ВНИМАНИЕ

За всеки ремонт Фирма „Българско Машиностроене Добрич-БМД” АД издава ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА СЪОТВЕТСТВИЕ съпроводена с необходимите сертификати на вложените материали, касаещи произхода и качеството им, отговарящи на изискванията по ADR.


    Реконструкции  на регистрирани по ADR транспортни средства по искане на клиента

За тип EXII

    Подмяна на височината на надстройката
    Реконструкция на стандартна надстройка в настройка със завеси от двете страни /двустранна щора/ и с раздвижен таван и завеси /тристранна щора/, изпълняващи изискванията по ADR
    Увеличаване височината на алуминиеви капаци
    Изработване и монтиране на заден панел с две задни врати, съобразен с особеностите на съществуващата надстройка, изпълнявайки всички изисквания по ADR
    Монтиране на падащи задни хидравлични бордове с различна товароносимост

За тип EXIIІ

    Изграждане на странична врата в рамка с разположение според желанието на клиента отговаряща на изискванията по ADR
    Изграждане на преградни стени
    Замяна на вътрешни заключващи устройства на вратите с външни
    Монтиране на падащи задни хидравлични бордове с различна товароносимост

ВАЖНО !!!

За всяка реконструкция  „Българско Машиностроене Добрич-БМД” АД издава необходимата съпроводителна документация включително декларация на  ИА „АВТОМОБИЛНА АДМИНИСТРАЦИЯ”, издадена на база протоколи от европейска оторизирана тeхническа служба.


    Монтаж на нови надстройки по ADR произведени от „Българско Машиностроене Добрич-БМД” АД върху регистрирани по ADR стари автомобили, изпълняващи изискванията за съответния клас и тип транспортни средства.

    Монтаж на нови надстройки по ADR произведени от „Българско Машиностроене Добрич-БМД” АД върху нерегистрирани по ADR стари автомобили, но изпълняващи изискванията по ADR за съответния клас и тип.
За повече информация :

Тел: 058 605 567

MT: 0888 595062

Факс: 058 602 787
WEB:  www.bmd-dobrich.com
BLOG: http://furgoni.wordpress.com
http://remarketa.wordpress.com

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #34 -: Вторник, 08 Май, 2012, 13:50:40 »
ОтговорОтговор

Свидетелството е с валидност 5 години, като ако преди да изтече се изкара курс за удължаване, то се удължава с още пет години, като датата на удължаване започва от датата на изтичане на настоящото свидетелство.

Привет, предстои ми удължаване на ADR-а. Ако някой го е правил скоро, бих помолил да сподели подробности. Начин, време, пари.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #35 -: Вторник, 08 Май, 2012, 18:10:01 »
ОтговорОтговор

Март месец я правих тази работа! Отиваш и си записваш чрез някоя фирма дата ! Курса се провежда за всички видове АДР 4 -5 дни преди датата. Ти отиваш за един единствен ден от 5 учебни часа. На другия ден отиваш по желание за още два три часа да решаваш тестовете . После на датата за изпита се явяваш решаваш листовката и го вземаш. Аз където го карах ми дадоха дата за след 25 дни от момента в които се записах.
 Цени 80лв. курсове и изпити + 4лв нов талон + 3лв. такса на любимата банка. След като успешно го издържах на 15-17 ден си вземах новия АДР талон .
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
Roshko
Гост
« Отговор #36 -: Вторник, 08 Май, 2012, 18:33:59 »
ОтговорОтговор

Март месец я правих тази работа! Отиваш и си записваш чрез някоя фирма дата ! Курса се провежда за всички видове АДР 4 -5 дни преди датата. Ти отиваш за един единствен ден от 5 учебни часа. На другия ден отиваш по желание за още два три часа да решаваш тестовете . После на датата за изпита се явяваш решаваш листовката и го вземаш. Аз където го карах ми дадоха дата за след 25 дни от момента в които се записах.
 Цени 80лв. курсове и изпити + 4лв нов талон + 3лв. такса на любимата банка. След като успешно го издържах на 15-17 ден си вземах новия АДР талон .
 

Благодаря за отговора!
Имам спомен, че когато все още не е изтекъл срока на удостоверението се дължат само такси за поднновяване, без курс и изпит или нещо не съм доразбрал?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #37 -: Вторник, 08 Май, 2012, 19:18:13 »
ОтговорОтговор

Роска-това с подновяването е наи-безмисленото нещо.....също като психотеста.....все едно да съм баща на 2 деца и след 5 години да ме питат-мога ли все още да съм им родител..............

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
start
Начинаещ
*

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 0



Активност
0%

114854752889164180769
WWW
« Отговор #38 -: Събота, 02 Юни, 2012, 03:19:28 »
ОтговорОтговор

Благодаря за отговора!
Имам спомен, че когато все още не е изтекъл срока на удостоверението се дължат само такси за поднновяване, без курс и изпит или нещо не съм доразбрал?
Напротив. За да удължите срока на удостоверението си за още пет години, трябва в годината на изтичане да изкарате курс за удължаване и да положите изпит върху един тест, включващ въпроси от съответните теми по които ще удължавате удостоверението си. Курсът е съкратен и включва най вече измененията на изискванията на ADR за последните години. Тестът е само един, а броят на въпросите е до 30 и зависи от това какво ще удължавате (основен плюс специализациите).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #39 -: Събота, 02 Юни, 2012, 14:03:14 »
ОтговорОтговор

Последна питанка. Възможната дата за изпит съвпада с датата на изтичане на свидетелството, това дали ще е проблем? Благодаря!   Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2389/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #40 -: Събота, 02 Юни, 2012, 14:16:58 »
ОтговорОтговор

Последна питанка. Възможната дата за изпит съвпада с датата на изтичане на свидетелството, това дали ще е проблем? Благодаря!   Завърти очи

Не мисля, че ще бъде проблем. Свидетелството е валидно включително до датата, отбелязана върху него.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #41 -: Събота, 02 Юни, 2012, 15:53:59 »
ОтговорОтговор

Последна питанка. Възможната дата за изпит съвпада с датата на изтичане на свидетелството, това дали ще е проблем? Благодаря!   Завърти очи
Разликата между възможната или вероятната дата за изпит и действителната дата за изпит са изключително различни неща!!!
 Проблемът ще е в това че ще трябва да чакаш около 15 дни за новото свидетелство за АДР а може и в повече. Ето ти телефон 0898397436-Лиляна Нушева се казва госпожата! Тя може да ти обясни най-точно всичко. След като изпитва и проверявящите Намигване сигурно ще ти помогне в твоя казус.
 Дай боже да си взема изпита в Греве другата седмица и да заработя в любимата ти фирма може да почерпиш Намигване Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2265/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2128
Теми: 136



Активност
2.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #42 -: Събота, 02 Юни, 2012, 19:20:47 »
ОтговорОтговор

Напротив. За да удължите срока на удостоверението си за още пет години, трябва в годината на изтичане да изкарате курс за удължаване и да положите изпит върху един тест, включващ въпроси от съответните теми по които ще удължавате удостоверението си.

     Точно така ми казаха в Нодис, София. Моя изтичаше на 1.03.12 г, горе долу става, ако е 31.12.12 г, идеално. Ами, ако е 1.02 или 1.01, какво се прави?
      Карах в Русе, опреснителния курс, там казаха една година преди изтичането. Както казах изтичаше на 1.03, явих се на 14.02 новото (старото, през цялото време беше в мен и сега), от дата 17.02, ако бях отишъл няколко месеца по-рано? Велико Търново, ми е близо може следващото удължаване да ползвам. В Плевен, не ми харесват цените.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
start
Начинаещ
*

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 0



Активност
0%

114854752889164180769
WWW
« Отговор #43 -: Събота, 02 Юни, 2012, 21:18:16 »
ОтговорОтговор

     Точно така ми казаха в Нодис, София. Моя изтичаше на 1.03.12 г, горе долу става, ако е 31.12.12 г, идеално. Ами, ако е 1.02 или 1.01, какво се прави?
      Карах в Русе, опреснителния курс, там казаха една година преди изтичането. Както казах изтичаше на 1.03, явих се на 14.02 новото (старото, през цялото време беше в мен и сега), от дата 17.02, ако бях отишъл няколко месеца по-рано? Велико Търново, ми е близо може следващото удължаване да ползвам. В Плевен, не ми харесват цените.
Точно така - една година преди изтичане на удостоверението. Точка 8.2.1.5 от глава 8 на приложение В от ADR гласи следното: "На  всеки  пет  години  водачът  трябва  да  е  в  състояние  да  докаже,  чрез отбелязване на свидетелството му, извършено от компетентния орган или призната от него организация, че през годината, предхождаща датата на изтичане  на  срока  на  валидност  на  свидетелството  му,  е  преминал опреснително обучение и е положил успешно съответния изпит. Новият срок на валидност започва да тече от датата на изтичане на свидетелството."

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
morskia86
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +27/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 227
Теми: 13



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #44 -: Събота, 02 Юни, 2012, 23:26:21 »
ОтговорОтговор

Аз като го карах ми казаха 3 месеца по-рано да се запиша за опреснителен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4 5 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!