Работа за професионални шофьори със и без опит
Форум на българските шофьори
Вторник, 14 Май, 2024, 14:08:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Работа за професионални шофьори със и без опит  (Прочетена 13389 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #15 -: Неделя, 13 Август, 2017, 13:03:53 »
ОтговорОтговор

За това има пробен период в полза на работодателя! Може да те изгони от работа без последствия за него! Един месец обучение с опитен шофьор, работа по 21 часа, за да не ощетим работодателя и после ти казва ЧАО или ОК.  Пак нищо не си разбрал!
Ами да,явно не мога да сфвана защото се опитвам да сравнявам с тукашната работа.
Тук също всеки започва с пробен период.Също може да те освободи(не изгони) след пробния период.Работа по 21ч. на двойка е нормално,закона го позволява!
Единствено тая записна заповед е разковничето!

LightOff ,всичко е така с малки изключения Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 13 Август, 2017, 13:03:53 »

 Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +651/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 13 Август, 2017, 13:14:03 »
ОтговорОтговор

И аз малко спам, ако може: в България почасово заплащане би било възможно само след революция тип Пиночет. Всички мазни проводници на чужди интереси от т. нар "Бизнес", Българска стопанска камара и прочее смърдоляци трябва не-мед-ле-но да бъдат събрани на стадион "Васил Левски" и разстреляни със ЗУ-23. Последните 10 дни щях да счупя лаптопа, като гледах новините. Искали, моля ти се, да премахнат класа прослужено време, бил за мързеливци. И да намалят "огромната" минимална работна заплата. Един производител на обувки пък ревеше, че ако вдигнел заплатите, ставал неконкурентноспособен. Ми ще си намалиш малко печалбата, бе чоджум. За всички такива - по сталиновски, "к стенке". Но никога няма да стане. Обречени сме, това е...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 13 Август, 2017, 13:14:03 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #17 -: Неделя, 13 Август, 2017, 13:53:18 »
ОтговорОтговор

Христо, не са виновни работодателите тарикати/селски/, които си включват в печалбата спестеното от осигуровки и ниски заплати. Зад всичко това стои Народното събрание, там определят минималната заплата, минималните прагове на осигуряване / за шоф. 460 лв/ . Там са повечето ни работодатели. Какъв е проблема в България да е най-големия работодател в транспортния браш в цяла Европа.......никакъв, защото той ЗАКОННО няма отговорност към работниците си.......само до 460лв. После се чудим, защо искат да ни изгонят от пътищата на ЕС!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #18 -: Неделя, 13 Август, 2017, 15:30:44 »
ОтговорОтговор

Цитат на: LightOff

... малко спам пак!
 Тези гадни шваби да им се чудиш! Всяка година, изпращат заявки към националните трудови борси в различни други страни в Европа с които набират младежи, които току що са завършили образованието си. Предлагат им безплатно курсове по немски език, квартира и обучение в някой професии. Никакви записи на заповед и т.н простотии. Гарантирана нарастваща заплата. Тези професии са такива за които има "глад" в държавата им и  поради една или друга причина хората не искат или просто се насочват да работят в други сфери. За целта държавата им, по - точно по поръчка на работодателите, трудовите борси привличат хора както от чужбина, така и от собствената си държава.  
... още една "гадост" при швабите! За всеки отдетелн сектор на икномиката, примерно строителство, транспорт, туризъм и т.н има различни минимални почасови ставки на заплащане. Тези ставки са федерални. Например, един "гаден шваб" мотикарист работи за минимална ставка от около 9 евро. Веднага след което, не повече от 3 месеца, ако се е доказал, че работи добре, ставката се вдига.

....защо тези мързеливи българи отиват да работят за гадните шваби.... да им се чудиш!?

Приказки под шипковия храст. Като оня виц, дето циганчето било чуло, че един приятел на брат му познавал един човек, който бил чул от друг че било много вкусно да ядеш топъл хляб и сирене.....



Пробецайта във Германия е стандартно 6 месеца. Работника може да договори и по малък, но работодателя трябва да е убеден, че става дума за почти незаменим кадър.
По време на пробецайта може да си аут във всеки един момент без никаква възможностза защита.

Минималните браншови ставки в Германия са задължителни само за големите корпорации, където има сериозни синдикати. Във малките фирми договарянето на заплатата  е изцяло грижа на кандидат работника.

Заплати в Германия НЕ се вдигат. След година работа е нормално да ти вдигнат заплатата с 50-60 цента, цяло евро е рядък случай. Следващите години може да се очаква да ти вдигат дохода с 20-30 цента на час ежегодно, или наведнъж с цяло евро на няколко години.

Няма никакъв шанс да изнудиш работодателя да ти вдигне сериозно заплатата. Ако си се прецакал с договарянето преди почване на работа, единственият шанс да си вдигнеш доходите е да си намериш нов работодател и да се пазариш мъжката преди почване.

Работодателите в Германия имат много повече права от българските, съответно и работниците имат много повече права. Но за да ги ползват, трябва да ги знаят добре.

В конкретния пример за мотокарчето - в Германия книжка за мотокар се вади за един ден. Като квалификация мотокарист в Германия отговаря на циганин с лопата в България.

9€ на час в Германия означава "работещ беден"

Изобщо има много разлики, не вярвайте на приказки или на писаници из български сайтове.

Истината е, че Германия е държава, която дава много възможности за реализация, но за да се възползва човек трябва да има добра квалификация, да знае добре езика, и да е наясно с порядките и правилата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1920
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 13 Август, 2017, 19:43:06 »
ОтговорОтговор

Мноооо ми е чудно защо всички форумни специалисти не отидат в Германия да видят как се работи и после да им видя писанията ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ЕШК, че се взимали кинтите с чували ,,,,,,,,,,,,,,,, отивайте в Германия !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +411/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #20 -: Неделя, 13 Август, 2017, 20:22:18 »
ОтговорОтговор

Бате Иво,че какво и е на Германия,работа ,като работа,с тази разлика от България,че отношенията работник-работодател са максимално изяснени , с чисти  права и задължения!!!Не знам ,защо толкова плашиш аудиторията с нормалните държави,предполагам че те е яд,защото няма кой да ти кара дръгелите.Е скоро няма и да има,поне докато не влезете в крак с нормалните хора!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1920
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 13 Август, 2017, 20:51:14 »
ОтговорОтговор

Никога за нищо не ме е било яд ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,   чудно ми е защо не бачкате в Германия,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +411/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 13 Август, 2017, 21:06:20 »
ОтговорОтговор

Ти откъде знаеш кой къде работи???Сигурен съм,че те е яд ,защото всеки втори коментар ти е злобен!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1920
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #23 -: Неделя, 13 Август, 2017, 21:16:27 »
ОтговорОтговор

Защо приемате Истината като злоба Ъ?  Просто винаги съм обективен. Отивайте да бачкате в Германия !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
k
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 90
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #24 -: Неделя, 13 Август, 2017, 21:22:08 »
ОтговорОтговор

Никога за нищо не ме е било яд ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,   чудно ми е защо не бачкате в Германия,,,,,,,,,,,,,,,
Не се чуди , за такива като теб няма да работим.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +411/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 987
Теми: 35



Активност
0.2%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Неделя, 13 Август, 2017, 21:30:29 »
ОтговорОтговор

Всеки е свободен да работи където иска,ти просто си гледай твоята камбанария!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #26 -: Понеделник, 14 Август, 2017, 15:13:30 »
ОтговорОтговор

Пак се почна!
Само до като се появи Иво и обръщате темата в словесна престрелка с него.Защо?
Защото е работодател!
Да не цитирам думите му ,но какво толкова е казал?
Това ,че казва доста истини аз го виждам.
Заповядайте в Германия,работа колкото искате има и за 1800 ,има и за 2800 чисто.Парите не ги събираме по дърветата, а си ги изкарваме с много бачкане.Да,бачкаме ,но по немски.........това е трудно за обяснение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hetfield
Младши потребител
**

Рейтинг: +12/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 52
Теми: 3



Активност
0%

« Отговор #27 -: Понеделник, 14 Август, 2017, 17:35:33 »
ОтговорОтговор

Не е лошо човек да не забравя от къде е тръгнал и да не гледа толкова отвисоко. Не сме комунизма, пич, вече всеки може да отиде, а много дори отидоха в Германия, че дори и в по-добри страни, и си бачкат кой повече, кой по-малко и не съветват от високо. Тъй, че слез малко на земята. Ние дето не слизаме от кабината по 3 месеца сигурно не бачкаме яко. Сигурно нашето бачкане не е по немски. хахахах Ебати хората има. Типичен Ганьо си

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #28 -: Понеделник, 14 Август, 2017, 18:24:59 »
ОтговорОтговор

Хайде да не си говорим глупости.идеята за работа в Германия не е да се трупат пари.....парите са същите или малко повече.тука става дума за възможността да си бъдеш при семейството минимум събота и неделя.и по доброто осигуряване естествено.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
k
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 90
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #29 -: Понеделник, 14 Август, 2017, 21:45:54 »
ОтговорОтговор

Мисури , обясни моля те на мен неукия тъмен субект как се работи по немски? По две ремаркета ли влачите или по два камиона карате едновременно А? И не ми казвай че в Германия няма фирми които не нарушават регламента!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети: шофьор 
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!