Русия
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 10:40:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 134930 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3001
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« -: Вторник, 03 Март, 2015, 21:45:43 »
ОтговорОтговор

    Тези, които са чели само написаната от комунистите история, празнуват днес! Те едва ли са прочели какво пише в Сан Стефанския мирен договор. С този договор се "освобождават" и Сърбия, Черна гора и Румъния. Нито една от тези страни не обявява датата за свой национален празник! Само нашенските слагачи!
    Колко хора знаят, че според този договор България дължи на Русия 30.5тона злато??? Защото всичко е пари, ребята!
    Датата е значима в нашата история и следва да се отбелязва. То е заради паметта на хилядите загинали руски, румънски и финландски войници, както и българските опълченци. Но нашенци са воювали за свободата си, а руските войници са били на война не по своя воля, а заради имперските амбиции на Николай-втори. Много от тях дотогава дори не са знаели какво е това България!
   Моята дата за национален празник е 22 септември! А мнозина дори не могат да кажат какво се е случило тогава!
   Датата 3-ти март се използва за про-руска  пропаганда от родните псевдо-националисти, веещи руски знамена!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 03 Март, 2015, 21:45:43 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #1 -: Вторник, 03 Март, 2015, 22:25:14 »
ОтговорОтговор

Истинската дата е Съединението Усмивчица
Аз не знаех за 30 тона злато, макар, че се интересувам. Може и така да е.  Сан Стефанския мирен договор е хубав за нас. Берлинския е този, който ни разделя и закопава. Гадните англичани най-много се гаврят с нас. Русия мълчи! Тя е постигнала целите си, нема значение на колко части ще ни разцепи западния свят.
Съединението е нещо велико, перфектно организирано и изпълнено. Така се прави история!

И Русия не е дала 200 000 жертви за свободата ни, това лъжа от соц миналото. Русия е имала армия от 197 000 и нещо, най-много български опълченци са загинали.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 03 Март, 2015, 22:25:14 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3001
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #2 -: Вторник, 03 Март, 2015, 23:52:36 »
ОтговорОтговор

  Краси, ето малко информация по темата, която пропагандната машина ни е спестявала досега:

       ЦИТАТ:

   "Според Указ № 1144, публикуван в „Държавен вестник”от януари 1884 г. се оказва, че „братската помощ” по нашето освобождение е струвала на българския народ 10 500 000 книжни рубли и 43 копейки. По онова време реципрочната стойност на тези „книжни рубли” е точно 32.5 тона злато. Във въпросния брой на ДВ буквално четем: „Ний Александър I с Божията милост и народна воля, княз на българите, провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер/аторски/ Войски, съгласно определението на Берлинский договор”. Т.е. 32.5 тона злато. Обърнете внимание на думата „окупация”, драги читателю! Излиза, че ний, българите сме платили за окупацията си, а не за освобождението си. Потвърждение за имперските амбиции за „Задунайска губерния” откривам и в първия том на издадената в СССР академична „История на България” през 1954 г., където на стр. 308 буквално четем: „Царското правителство на Русия преследваше във войната с Турция завоевателни цели и използваше лозунга на една освободителна война”. Кратко и ясно, даже не е и цинично. Писано е от съветски учени, сталинисти, вероятно и интернационалисти."



Ето и цялата статия:   http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/40007-natzionalen-praznik-li-osvobozhdenie-li.html

      Приятно празнуване на "освободените"!


     P.S.  С извинението и уточнението, че "обезщетението" за Русия е договорено в Берлинския договор, а не със Сан Стефанския, продължавам да твърдя, че всички факти за които пиша са верни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2404/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Вторник, 03 Март, 2015, 23:58:34 »
ОтговорОтговор

А на САЩ колко платихме от "освобождението" през 89-та до днес? Намери информация, че силно ме тревожи този въпрос. Освен това си мисля, че ще бъде добре да ни разясниш на какво се дължи русофобията ти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3001
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #4 -: Сряда, 04 Март, 2015, 00:06:37 »
ОтговорОтговор

А на САЩ колко платихме от "освобождението" през 89-та до днес? Намери информация, че силно ме тревожи този въпрос. Освен това си мисля, че ще бъде добре да ни разясниш на какво се дължи русофобията ти.


       Щях да се изненадам, ако не следваше "аргумента" - "А в Америка що бият негрите?"  Ухилен
       Не ти дължа никакви разяснения. Публикувал съм твърдение, обосновал съм се и съм дал източник. Не е в-к "Сега", "Земя",или "Афера", които ползваш ти, но не мога да ти помогна...
       Само ще добавя, че не празнувам на 4-ти юли, камо ли да си устройвам паради за Хелуин.  Ухилен


       И тъй като не чета партийна преса и пропаганда, а исторически документи, ето за интересуващите се:

       https://www.facebook.com/groups/346090572135195/793168797427368/?notif_t=group_comment_reply

       Това е Сан Стефанския договор. От него става ясно , че Русия и Турция не са единствените участници. Става също така ясно КОИ държави са обявени за независими! Всъщност България е единствената, която НЕ е сред тях!

      А ето и целият му текст за който се интересува:


      http://www.omda.bg/page.php?IDMenu=283&IDArticle=714

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #5 -: Сряда, 04 Март, 2015, 19:08:08 »
ОтговорОтговор

Аз да кажа откъде имам русофобия, Валери ако иска.... И понеже е много дълго, като започнеме от руско-турската "освободителна", преминеме през финансирането на партизанските бригади (за по ефтино), леко с финез преминем през убииствтото на Политковская и накрая спрем на съвсем скорошното ликвидиране на Немцов.
Ми страхотна държава, какво да кажа... Силно да я заобичаш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +772/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #6 -: Сряда, 04 Март, 2015, 23:37:17 »
ОтговорОтговор

Сега видях темата. Дискусията е актуална и злободневна, и то доста.

Аз лично съм откровен русофил и още по-откровен американофоб. Но думата ми е за друго:

Потресе ме как педеругата-президент на нашата родина, в словото си за националния празник, спомена финландци, литовци, ямайци, но не и руснаци. Сякаш те наистина нямат абсолютно никакво отношение към 3-ти март......
Потресе ме и отразяването на масмедиите - цял ден нито дума за РОБСТВО! То не бяха турски присъствия,  не бяха турски доминации, но думата робство липсваше....сякаш тя няма никакво отношение към българите след падането на видинското царство.
Потрисат ме и гей-парадите, потриса ме и щабът на нато срещу Пирогов, потрисат ме и думите на Чък Хейгъл, че Америка и съюзниците й трябва да се борят с всички средства срещу приближаването на Русия към границите на нато....сякаш Русия непрекъснато се разширява в посока нато...wtf?
И още гадории мога да напиша, ама не ща. Не ща да си развалям настроението. И без това, включа ли теуевизор, перманентно пцувам. Нашите 240 отрепки.

 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3001
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #7 -: Четвъртък, 05 Март, 2015, 00:28:39 »
ОтговорОтговор

Сега видях темата. Дискусията е актуална и злободневна, и то доста.

Аз лично съм откровен русофил и още по-откровен американофоб. Но думата ми е за друго:

Потресе ме как педеругата-президент на нашата родина, в словото си за националния празник, спомена финландци, литовци, ямайци, но не и руснаци. Сякаш те наистина нямат абсолютно никакво отношение към 3-ти март......
Потресе ме и отразяването на масмедиите - цял ден нито дума за РОБСТВО! То не бяха турски присъствия,  не бяха турски доминации, но думата робство липсваше....сякаш тя няма никакво отношение към българите след падането на видинското царство.
Потрисат ме и гей-парадите, потриса ме и щабът на нато срещу Пирогов, потрисат ме и думите на Чък Хейгъл, че Америка и съюзниците й трябва да се борят с всички средства срещу приближаването на Русия към границите на нато....сякаш Русия непрекъснато се разширява в посока нато...wtf?
И още гадории мога да напиша, ама не ща. Не ща да си развалям настроението. И без това, включа ли теуевизор, перманентно пцувам. Нашите 240 отрепки.

 



    А случайно да те потриса Сан Стефанския договор, който беше повод за коментара ми и неговото суспендиране с Берлинския договор със санкцията именно на любимата ти Русия?
    Виж, тук никой освен вас, русофилите не намесва американци, ангичани и к'ви ли не. Говорим пряко за Русия и нейната роля, изкривена от комунистическата пропаганда. На мен не ми пука ни за САЩ, ни за Енггланд! На вас са ви проблем. А Русия е гаден комунистически сатрап. Не руския народ, руските императори и болшевишките кретени.
   И е време наистина да се отърсте от тъпия навик, когато стане дума за Русия да почнете да дрънкате за Америка. Мразете си я. И аз не ги одобрявам за много неща. Но когато говорим за Русия, да говорим за Русия! Защото не иде обсъждайки Сан Стефанския и Берлинския договори, някой да ми говори за Обама.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver70
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-26
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 220
Теми: 11



Активност
0%
не казвай хоп преди да си скочил


Ел. поща
« Отговор #8 -: Четвъртък, 05 Март, 2015, 00:34:54 »
ОтговорОтговор

Русофили,русофоби,момчета темата е съвсеееееем друга.И за да се върнем в нея,лека вечер на всички и безаварийни километри.<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yCC_b5WHLX0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yCC_b5WHLX0</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #9 -: Петък, 06 Март, 2015, 01:03:41 »
ОтговорОтговор

Нас кога Русия ни е драла, Америка грам не е и знаела къде сме... Макар че има един американец, ама вие русовфилите не сте чули, за Дженюариъс Макгахан, освен една улица може би да ви се е мярнала някога..
А на гроба му пише "Спасителя на Българите". Де малко прочетете, другари!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bo4a
Старши потребител
****

Рейтинг: +54/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 300
Теми: 63



Активност
0%


« Отговор #10 -: Петък, 06 Март, 2015, 19:19:21 »
ОтговорОтговор

Колкото и да сме платили на руснаците те са ни помогнали. Защо не ни помогна Австро-унгария примерно, те също щяха да искат. БЕЗПЛАТЕН ОБЯД НЯМА.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Петък, 06 Март, 2015, 19:40:29 »
ОтговорОтговор

Защото Австро-Унгария има апетити към Босня и Херциговина. През 1876 е подписан договор със Русия за недопускане на създаване на силна Балканска държава(България). Русия е мислела че ще заобиколи този договор със признаването на Българските земи на принципа че където има българи там е България по Българската Екзархия създадена със ферман на султана от 1870г. Да ама "великите сили" се светнали навреме и наложили на Русия Берлинския договор. А това че някой малоумник не признава 3-ти март за национален празник, щото виждате ли Русия не ни била освободила и това е мръсна комунистическа пропаганда, доказва единствено и само неграмотноста му. Разбира се че Русия си е имала имперски интереси и си ги е гонила, но факт е че сме излезли от едно робство, благодарение на тази война. Дай да обвиним Ив.Вазов че е комунист и той, щото нали е написал "Здраствуйте братушки". Всеки има право да мрази или обича Русия, но да се отричат исторически факти си е направо манипулиране. И да, войната е за достъп на Русия до провлаците, за нея те са жизнено важни и все още. Последните договорености м/у Турция и Русия го потвърждават, а ние нека си плещим. Просто политиците ни са смешници, без никакво държавническо мислене, подлоги!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #12 -: Петък, 06 Март, 2015, 22:09:30 »
ОтговорОтговор

Значи кво излезе сега? Политиците - смешници, ние па малоумници, а самия ти признаваш, че Русия продължава да има имперски амбиции, сега пък към провлаците...
О не било от сега, то от едно време още.
Сега ще кажеш и че Батемберг бил Българин, а не 704-тия претендент за руската корона, и хоп, колко удобно да дадем на царя някой лев?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
J_L
Старши потребител
****

Рейтинг: +273/-81
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 288
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #13 -: Петък, 06 Март, 2015, 22:53:39 »
ОтговорОтговор

За мен политиците ни са смешници. Така е Русия си гони интереса и войната е наистина за достъп до провлаците(Босфор и Дарданели)
Батенберг не е българин, пък камо ли с главно Б. Кой цар? Ние сме република.
И все пак твърдението на малоумника си е глупава русофобска пропаганда. С подписването на Сан Стефанския договор България се освобождава от едно робство. Нищо комунистическо няма в това, мисля ще се съгласиш. Но да се твърди че същия този договор освобождава Румъния и Сърбия е най-малкото върха на неграмотноста. Иначе ако го питаш този неграмотник сигурно има в кабината си портрета на Левски, а дори не му знае историята. Писах, всеки си има различни чувства към Русия, дали я мрази или обича си е негов проблем. Това важи и за чувства към САЩ,Англия, Германия и т.н.
Да доуточня, Русия е мислила да заобиколи договора, защото е смятала да превърне България в губерния, но не се е получило

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

When I say “capitalism,” I mean a full, pure, uncontrolled, unregulated laissez-faire capitalism—with a separation of state and economics, in the same way and for the same reasons as the separation of state and church. | The Virtue of Selfishness
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3001
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #14 -: Петък, 06 Март, 2015, 23:25:25 »
ОтговорОтговор

  ​Коритаров: Русофилството е безпросветна ниша за социално примитивни и необразовани хора Ухилен Ухилен Ухилен


     http://www.faktor.bg/mnenia/intervyu/40174-koritarov-rusofilstvoto-v-balgariya-e-bezprosvetna-nisha-za-sotzialno-primitivni-i-neobrazovani-hora.html%7D

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!