Дигитална карта
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 02:03:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дигитална карта  (Прочетена 274156 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #165 -: Петък, 11 Май, 2012, 22:51:47 »
ОтговорОтговор

Разглеждах преди време един сайт, в който с големи подробности бяха описани всички изисквания към дигиталните карти и едно от изискванията беше именно синхронизацията с тахографа. От друга страна изискването към тахографите е да имат памет за записи за минимум една година, а към картите за минимум един месец. Обаче повечето тахографи и карти обезпечават тези изисквания поне два пъти, а в някои случай и три пъти. Правете си сметка на кого се доверявате, за да не страдате след време.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #165 -: Петък, 11 Май, 2012, 22:51:47 »

 Активен
eshko84
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Belgium Belgium

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #166 -: Понеделник, 09 Юли, 2012, 15:24:37 »
ОтговорОтговор

Здравейте,
мога ли да изкарам дигитална карта в Белгия?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 09 Юли, 2012, 15:29:41 от admin » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #166 -: Понеделник, 09 Юли, 2012, 15:24:37 »

 Активен
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #167 -: Понеделник, 09 Юли, 2012, 23:05:03 »
ОтговорОтговор

Здравейте,
мога ли да изкарам дигитална карта в Белгия?
Не, не може ние в България доматите с колците ги ядеме, не знаеш ли? И тахографите са ни още от ония старите дето трябва да им навиваш часовника, с пружинка.
Егати смешника, на къв се правиш бе?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
doktora
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +33/-4
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 162
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #168 -: Вторник, 10 Юли, 2012, 14:43:53 »
ОтговорОтговор

Привет колеги по въпроса с картата преснимаш старата книжка заверяваш копието верно с оригинала и носиш с всички документи че по полско онея гадове глобяват за несъответствие на номера

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #169 -: Вторник, 10 Юли, 2012, 15:56:19 »
ОтговорОтговор

Привет колеги по въпроса с картата преснимаш старата книжка заверяваш копието верно с оригинала и носиш с всички документи че по полско онея гадове глобяват за несъответствие на номера

Не мога да намеря страницата на европейската комисия, в която пише, че в дигиталната карта се вписва номер на свидетелството към датата на издаване на картата.

Ето и извадка от Наредба Н-3. Никъде не е отбелязано, че при промяна на свидетелството за правоуправление трябва да се сменя и дигиталната карта.

Чл. 30. (Изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г.) (1) Притежателят на карта за дигитален тахограф подава заявление за:

1. подновяване на картата не по-късно от 15 работни дни преди изтичането на нейната валидност;

2. замяна на карта, която е повредена, технически неизправна, изгубена или открадната, в срок 7 дни след настъпване на събитието;

3. подновяване на картата в срок 7 дни от настъпване на промяна:

а) в данните за трите имена и рождената дата - за карта на водача;

б) свързана с регистрацията на превозвача или лицето, извършващо превоз за собствена сметка, трите имена или рождената дата на лицето, на което е издадена картата - за карта на превозвача;

в) свързана с регистрацията на лицето, извършващо монтаж и настройки, трите имена или рождената дата на лицето, на което е издадена картата - за карта за монтаж и настройки.

(2) Лицето по ал. 1 в рамките на 3 работни дни предава своята карта в един от областните отдели "Контролна дейност - ДАИ", в случай:

1. че е изтекъл срокът, за който е била издадена картата - за лица, които не желаят да подновят своята карта;

2. че смени своята месторабота - за лица, притежаващи карта на превозвач, карта за монтаж и настройки.

http://www.rta.government.bg/n_uredba/nh-3.html

А в Обединеното Кралство, като по-глупави от нас въобще нямат задължително изискване за вписване на номер на свидетелството в картата. Вижте образеца за кандидатстване за карта и обърнете внимание на полето за номер. В скоби пише - (Ако го знаете)!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* Application for a digital tachograph workshop card.pdf (363.56 KB - свалено 381 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
petar1991
Младши потребител
**

Рейтинг: +7/-117
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 71
Теми: 11



Активност
0%

кат: A2,B,C,M,TKT


« Отговор #170 -: Сряда, 12 Декември, 2012, 21:18:45 »
ОтговорОтговор

Пичове, къде в София мога си поръчам да ми издадат дигитална тахо-карта.Интересува ме да ми кажете вие от къде сте си ги изкарали и дали е имало някакви проблеми с издаването или с поръчването.Казвайте места от които вие сте си издали картите да знам че мога да разчитам да не ме увъртат. Плезещ се

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Люси
Старши потребител
****

Рейтинг: +73/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 399
Теми: 7



Активност
0%

Ерудиран тъпанар-каруцар!!


liusi.nikolov@gmail.com LNikolov76
Ел. поща
« Отговор #171 -: Сряда, 12 Декември, 2012, 22:52:05 »
ОтговорОтговор

Картите се издават от ДАЙ в жк.Левски!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
sekirovo
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #172 -: Четвъртък, 13 Декември, 2012, 11:16:52 »
ОтговорОтговор

Ако не е валидна дигиталната карта след като си сменя свидетелството за управление, това означава ли, че няма да връщам заема от банката, понеже си смених и личната карта, а със старата теглих заема?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
spa67
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #173 -: Четвъртък, 13 Декември, 2012, 11:29:02 »
ОтговорОтговор

Смотан наистина,много готин въпрос.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +141/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #174 -: Четвъртък, 13 Декември, 2012, 19:33:16 »
ОтговорОтговор

Ако не е валидна дигиталната карта след като си сменя свидетелството за управление, това означава ли, че няма да връщам заема от банката, понеже си смених и личната карта, а със старата теглих заема?
Ако ще и АКТ-та за раждане да смениш заема ще връщаш

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #175 -: Четвъртък, 27 Декември, 2012, 00:18:53 »
ОтговорОтговор

     Предстои ми тези дни да си взема новата карта. Старата карта се унищожава. Какво ще представям при проверка?

     Може би, да се изтегли информацията от тахографа и да ми я дадат на някакъв носител. Това е в случай, че отида без камиона.
     Ако съм с камиона и тръгвам от София, във фирмата се свали информацията. И имам минаване през Плевен (от там ще я взема). Какво се прави с тези поне 2,5 часа? Те ще останат на старата карта. В тахографа ще има информация. А, ако сменя камиона, през тези 28 дена?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #176 -: Четвъртък, 27 Декември, 2012, 00:28:56 »
ОтговорОтговор

     Предстои ми тези дни да си взема новата карта. Старата карта се унищожава. Какво ще представям при проверка?

     Може би, да се изтегли информацията от тахографа и да ми я дадат на някакъв носител. Това е в случай, че отида без камиона.
     Ако съм с камиона и тръгвам от София, във фирмата се свали информацията. И имам минаване през Плевен (от там ще я взема). Какво се прави с тези поне 2,5 часа? Те ще останат на старата карта. В тахографа ще има информация. А, ако сменя камиона, през тези 28 дена?

Интересен казус. Дали някой е сменявал вече своята карта и знае как стоят нещата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #177 -: Четвъртък, 27 Декември, 2012, 00:58:49 »
ОтговорОтговор

      Много лесно щеше да е да ти оставят старата карта. За какво може да се ползва, освен за проверка? Може ли да се злоупотреби с нея?
      Защо те карат да подписваш декларация, че ще върнеш старата при получаване на новата? По закон не е ли така?
      Някой спомена, че в други държави ти оставят старата карта и едва след тези 28 дни, я връщаш.


     Цената за смяна в Плевен е 138,31 лв. Една снимка, преснети - книжка, талон и лична карта. Отидох без картата (стоеше в тахографа) само с дневна разпечатка. Там пише всичко, номер, до кога е валидна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #178 -: Четвъртък, 27 Декември, 2012, 00:59:41 »
ОтговорОтговор

Ако не е валидна дигиталната карта след като си сменя свидетелството за управление, това означава ли, че няма да връщам заема от банката, понеже си смених и личната карта, а със старата теглих заема?

Картата си е валидна,вярвайте че в нея има толкова дигитализирана информация за вас,колкото и в личните ви документи,

На мен скоро ми предстои смяна на книжка,на картата ми има номера книжката.Питах изрично като ми издаваха картата дали спира да е валидна ако си сменя фюрершайна ,казаха ми твърдо НЕ,и повече не питах за подробности

След някой друг месец ще питам как точно се процедира в случая по белите държави.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #179 -: Четвъртък, 27 Декември, 2012, 08:23:04 »
ОтговорОтговор

По принцип като си архивираш картата ти дават диск с информацията от нея.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!