Дигитална карта
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 00:08:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дигитална карта  (Прочетена 274152 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #30 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 11:26:31 »
ОтговорОтговор

Абе големи герои имало !  Нерешителен

Причина за редакция: Правопис

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 19 Юни, 2011, 12:10:39 от Trucker_Boy » Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 11:26:31 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #31 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 11:31:18 »
ОтговорОтговор

абе-големи герои имало................. Нерешителен

Как да разбираме смисъла на твоите думи? Все пак това е форум за шофьори, а не за телепати. Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 11:31:18 »

 Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #32 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 11:59:00 »
ОтговорОтговор

За мен да използваш чужда карта си е геройство и безумие , това имам в предвид.

Причина за редакция: Правопис

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 19 Юни, 2011, 12:01:13 от Trucker_Boy » Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #33 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 12:08:45 »
ОтговорОтговор

За мен да използваш чужда карта си е геройство и безумие , това имам в предвид.

Причина за редакция: Правопис

Къде видя използване на чужда карта? Ставаше дума за две собствени, но лично аз не виждам как ще стане този фокус, при положение, че в тахографа се записва всичко.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #34 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 12:11:55 »
ОтговорОтговор

Имаш само 1 собствена, другото е измама.

Причина за редакция: Правопис!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 19 Юни, 2011, 12:17:16 от admin » Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
velizar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-37
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 203
Теми: 17



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #35 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 14:31:14 »
ОтговорОтговор

Един бургаски работодател с на 28 камион, пътуващи в ЕС ми препоръча да си подновя дигиталната карта, защото най-много проблеми можел съм да имам в Унгария, макар че в Бълагария можело да се кара и със старата от старото свидетество. А имало и номер, да кажа че съм си изгубил старата и след като ми издадат и новата да карам с 2 карти, но само в България.
  Аха, ами пробвай се при него, баце! Кога те барнат му звънни по телефончето и скивай как ше ревне с глобата или с рушвета ако си е у БГ! Кога получаваш картата не се ли подписваш на една бланка кво трябва да се направи при загуба, или намерена чужда карта?
  Тука сега ме бута нещичко да попитам:
     Какво бихте направили ако намерите картата на ваш колега?
  Нали си говорим за етичен кодекс в една от темите!
Колкото и да се правят на чисти някои, има доста колеги, които карат с 2 карти. Едната старата е за България, а като стигнат Русе, за по-нататък слагат оригиналната. Повечето знаят и че закъснението на някоя доставка струва повече отколкото цената на курса за спедиторската фирма и тогава собственика на тази фирма плаща с фирмени пари глобата в АА/ДАЙ, тази глога, които са ти сложили, ако те хванат с 2 карти.
А за твория ти въпрос е до човека. Някои ще я върнат в ДАй, други ще търсят колегата, трети ще карат с тази карта, четвърти ще я продадат на някой и така. Нали , всичко според човека, както и ти колега, ако намериш 200 000лв някъде, не би ги върнал, а вероятно ще си купуш нов камион  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #36 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 14:41:29 »
ОтговорОтговор

Ама вие наистина ли не разбирате, че в тахографа остават данните и на двете карти? Освен това изискването е картите за пазят данни минимум за един месец назад, а за тахографа изискването е минимум една година.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #37 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 15:05:11 »
ОтговорОтговор

Така е, Админ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 20 Юни, 2011, 01:34:35 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #38 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 15:56:10 »
ОтговорОтговор

Цитат
Колкото и да се правят на чисти някои, има доста колеги, които карат с 2 карти. Едната старата е за България, а като стигнат Русе, за по-нататък слагат оригиналната. Повечето знаят и че закъснението на някоя доставка струва повече отколкото цената на курса за спедиторската фирма и тогава собственика на тази фирма плаща с фирмени пари глобата в АА/ДАЙ, тази глога, които са ти сложили, ако те хванат с 2 карти.
А за твория ти въпрос е до човека. Някои ще я върнат в ДАй, други ще търсят колегата, трети ще карат с тази карта, четвърти ще я продадат на някой и така. Нали , всичко според човека, както и ти колега, ако намериш 200 000лв някъде, не би ги върнал, а вероятно ще си купуш нов камион  Намигване

  Колега, това което се споменаваше у поста до колкото разбрах е да си изкара две карти на едно има! Си реч, уж си я изгубил, но си вадиш друга. Като те барнат да речем у Франсето, к'во ще им обясниш, че шефа ти казал „джиткай, няма страшно",а?
  Що се отнася до срок-доставка–ами има си самолети, баце! Кога чакаш на Калотина или Капъ куле що не им кажеш да те конвоират, че имаш срок-доставка!
  Мисля, че картата не се равнява на 200 хил, и тъкива кинти се не губят, баце! Намигване
  Да те питам и друго– знаеш ли колко е глобата у Франция ако те барнат с магнит или копче за симулация на тахографа?
  Тука се мъца на едно физическо лице с две дигитални карти! Кой и да те барне от контролните органи направо ще те разпъне.
                                  



  

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 19 Юни, 2011, 16:43:16 от Trucker_Boy » Активен
velizar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-37
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 203
Теми: 17



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #39 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 18:47:02 »
ОтговорОтговор

Идеята е да се кара само в България. Така карат моите колеги. Товарят ги в Ямбол и от там до Русе карат със старата карта, но само тя е в дигитала. От Русе слагат другата- легалната и обикалят Европа. Спешните доставки са от събота вечерта  за вторник сутринта, стоката да е в Белгия  и то само е 1 водач. Разтоянието от Ямбол до Русе и обратно, се кара през нощта и се използва старата карта. Печели се едно 4-5 часа каране, само да може да се издържа след това още 9 часа каране. Незнам колко е глобата във Франция но вероятно е на 2000 Е. С нашите български номера , може само в България  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #40 -: Неделя, 19 Юни, 2011, 23:55:04 »
ОтговорОтговор

Идеята е да се кара само в България. Така карат моите колеги. Товарят ги в Ямбол и от там до Русе карат със старата карта, но само тя е в дигитала. От Русе слагат другата- легалната и обикалят Европа. Спешните доставки са от събота вечерта  за вторник сутринта, стоката да е в Белгия  и то само е 1 водач. Разстоянието от Ямбол до Русе и обратно, се кара през нощта и се използва старата карта. Печели се едно 4-5 часа каране, само да може да се издържа след това още 9 часа каране. Не знам колко е глобата във Франция но вероятно е на 2000 Е. С нашите български номера , може само в България  Намигване

Аз ли не се изразявам правилно, или ти не ме разбираш? Имам предвид, че в тахографа в продължение на една година остават данни, че е карано с две карти на един и същи водач.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #41 -: Понеделник, 20 Юни, 2011, 01:05:47 »
ОтговорОтговор

Идеята е да се кара само в България. Така карат моите колеги. Товарят ги в Ямбол и от там до Русе карат със старата карта, но само тя е в дигитала. От Русе слагат другата- легалната и обикалят Европа. Спешните доставки са от събота вечерта  за вторник сутринта, стоката да е в Белгия  и то само е 1 водач. Разтоянието от Ямбол до Русе и обратно, се кара през нощта и се използва старата карта. Печели се едно 4-5 часа каране, само да може да се издържа след това още 9 часа каране. Незнам колко е глобата във Франция но вероятно е на 2000 Е. С нашите български номера , може само в България  Намигване
   Баце, глобичката е над 7000€ за онова провинение което води до крайна мярка на простотия– не искам да ми се обижда никой, но това си е мое мнение!
   Това което правят твоите колеги си е чисто престъпление и бъди сигурен, че се ходи и на съд! Да имаш карти на едно и също име или номер на ЕГН си е равнозначно престъпление, което е равно по себе си с фалшификация на лични документи (дано си ме разбрал). След като се констатира подобно нарушение от органите, ще има вой, като на скопена Юндолска мечка!
   Някъде бях чел у форумите, че чорбаджия реве за това къде не е дал на шофьора си копие на трудов договор. След съдействие на адвокат съдебното му решение е да заплати 6000€ глоба и отнемане за 1г. правото да управлява на водача МПС в Италия.
    според мен това не е шега и си е чисто престъпление което правят колегите ти!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
velizar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-37
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 203
Теми: 17



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #42 -: Понеделник, 20 Юни, 2011, 09:37:16 »
ОтговорОтговор

Идеята е да се кара само в България. Така карат моите колеги. Товарят ги в Ямбол и от там до Русе карат със старата карта, но само тя е в дигитала. От Русе слагат другата- легалната и обикалят Европа. Спешните доставки са от събота вечерта  за вторник сутринта, стоката да е в Белгия  и то само е 1 водач. Разстоянието от Ямбол до Русе и обратно, се кара през нощта и се използва старата карта. Печели се едно 4-5 часа каране, само да може да се издържа след това още 9 часа каране. Не знам колко е глобата във Франция но вероятно е на 2000 Е. С нашите български номера , може само в България  Намигване

Аз ли не се изразявам правилно, или ти не ме разбираш? Имам предвид, че в тахографа в продължение на една година остават данни, че е карано с две карти на един и същи водач.
Това е ясно.  Обясни ми тогава как го правят, защо аз съм ги виждал и знам, че после няма проблеми с ДАЙ. Значи все пак има начин.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #43 -: Понеделник, 20 Юни, 2011, 09:40:10 »
ОтговорОтговор

Какви проблеми да има с ДАИ? Тук е ясно как стават нещата. Проблеми може да имат с BAG, но това е друга тема.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #44 -: Понеделник, 20 Юни, 2011, 10:13:30 »
ОтговорОтговор

Идеята е да се кара само в България. Така карат моите колеги. Товарят ги в Ямбол и от там до Русе карат със старата карта, но само тя е в дигитала. От Русе слагат другата- легалната и обикалят Европа. Спешните доставки са от събота вечерта  за вторник сутринта, стоката да е в Белгия  и то само е 1 водач. Разстоянието от Ямбол до Русе и обратно, се кара през нощта и се използва старата карта. Печели се едно 4-5 часа каране, само да може да се издържа след това още 9 часа каране. Не знам колко е глобата във Франция но вероятно е на 2000 Е. С нашите български номера , може само в България  Намигване

Аз ли не се изразявам правилно, или ти не ме разбираш? Имам предвид, че в тахографа в продължение на една година остават данни, че е карано с две карти на един и същи водач.
Това е ясно.  Обясни ми тогава как го правят, защо аз съм ги виждал и знам, че после няма проблеми с ДАЙ. Значи все пак има начин.
    Колега, ти май не искаш да разбереш кво искам да ти обясня, мислим?
    Това което го правят си е престъпление! Не можеш да надхитриш системата на дигиталното отчитане. Ония са го измислили и всяка манипулация води до болезнени финансови загуби. После на човек му иде акъла, но се вайка до где е жив. Нека такива като твоите колеги дойдат да ми покажат на мене как стават нещата! Аз като един прост образован човек си давам сметка за кво става на въпрос и как, а онези които са измислили дигитала са много по-умни от мене, и тебе.
   На дадената фирмичка с 28 камиона кой сваля инфото от тахографите им? Ако ти е любопитно ходи да скиваш как лицето „Х"си съвпада с лицето другото „Х", но с различни номера.
    Системата ни в БГ си е „огин", баце! Ние сме свикнали с 20 да се разминаваме. Онези къде са от другата страна на завесата не върви. Отбивате на паркинга, проверявате, усъмни ли се, конвоирате до първото им депо. А там няма шега!
   Знаеш ли колко тарикати реват сега от поляци, румънци, а дори имаше и един нашенец се беше изповядал пред аудиторията за манипулация на тахографа.
    Имаше една извадка някъде: „Бъди умен, недей дивя!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!