Дигитална карта
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 02:04:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дигитална карта  (Прочетена 274156 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
plwned
Начинаещ
*

Рейтинг: +45/-6
Неактивен Неактивен

Bahrain Bahrain

Публикации: 48
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #270 -: Неделя, 20 Март, 2016, 01:59:07 »
ОтговорОтговор

И къде на картата пише коя категория си?
И на мен за професионалната компетентност искаха да им дам старата карта при подаване на документите,пък после се оказа че имат готови декларации че ще я предам при получаване Намигване
Искат пари бе момче !!! Ако мине Ухилен

Може и така да е незнам, но това ми отговори.. естествено, че може и да ме мята по върбите за да ми вземе още 140 лв. след 5 месеца..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #270 -: Неделя, 20 Март, 2016, 01:59:07 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +537/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #271 -: Неделя, 20 Март, 2016, 09:24:12 »
ОтговорОтговор

Може и така да е незнам, но това ми отговори.. естествено, че може и да ме мята по върбите за да ми вземе още 140 лв. след 5 месеца..
Не след 5 месеца а 20 лв. веднага за да ти каже че може Ухилен Ухилен
Турския полицай на времето като му кажа : Добре комшу че платим джезата на държавата ,ама за тебе файда йок..... И сваляше веднага на 1000 лири Усмивчица След 5 месеца..... я камилата......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Форум на българските шофьори
« Отговор #271 -: Неделя, 20 Март, 2016, 09:24:12 »

 Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +777/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #272 -: Понеделник, 21 Март, 2016, 08:11:44 »
ОтговорОтговор

Дигиталната карта важи за всички категории 5 години, след това се преиздава. Нямам никакво намерение да я преиздавам заради евентуална нова категория, особено след като законът не го изисква изрично. По спомени дигиталът ми струваше колкото компетентността - около 90лв. в София.
Имам обоснованото подозрение, че за пари ИААА ще издадат дигитал и на съседчето ми, 18 годишното шумахерче, с Б категория от 2 месеца.
По закон съм длъжен да сменям документи на 5 години. През останалото време, предлагам на ,,органа", да ме поразходи малко из стъргалото.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #273 -: Понеделник, 21 Март, 2016, 22:13:42 »
ОтговорОтговор

Как една валидна карта на 1 г, може да дефектира?  Както си е в тахографа и да изкочи по време на паузата? От ДАИ казват че може да фабричен дефекта, ще проверят, но собственика ще трябва заплати 146 лв за новата карта.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #274 -: Понеделник, 21 Март, 2016, 23:32:04 »
ОтговорОтговор

Как една валидна карта на 1 г, може да дефектира?  Както си е в тахографа и да изкочи по време на паузата? От ДАИ казват че може да фабричен дефекта, ще проверят, но собственика ще трябва заплати 146 лв за новата карта.


А защо пък трябва да заплаща карта, която е в срок на валидност, но е дефектна?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #275 -: Понеделник, 21 Март, 2016, 23:37:34 »
ОтговорОтговор

Някой да е получавал гаранция за дигитална карта?
Всичко в Бг се плаща като поп от бедните човеченца, шофьорите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #276 -: Вторник, 22 Март, 2016, 00:21:49 »
ОтговорОтговор

Картата се явява продукт както много други неща, за които е в сила търговска гаранция и не би трябвало да има проблем да бъде подменена безплатно.
В ДАИ обаче мислят по-креативно.

НАРЕДБА № H-3 ОТ 7 АПРИЛ 2009 Г. ЗА НЕОБХОДИМИТЕ МЕРКИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО И ПРИЛАГАНЕТО НА РЕГЛАМЕНТ (ЕИО) № 3821/85 НА СЪВЕТА ОТ 20 ДЕКЕМВРИ 1985 Г. ОТНОСНО КОНТРОЛНИТЕ УРЕДИ ЗА РЕГИСТРИРАНЕ НА ДАННИТЕ ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПРИ АВТОМОБИЛЕН ТРАНСПОРТ И РЕГЛАМЕНТ (ЕО) №561/2006 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА ОТ 15 МАРТ 2006 Г. ЗА ХАРМОНИЗИРАНЕ НА НЯКОИ РАЗПОРЕДБИ ОТ СОЦИАЛНОТО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО, СВЪРЗАНИ С АВТОМОБИЛНИЯ ТРАНСПОРТ, ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА РЕГЛАМЕНТИ (ЕИО) № 3821/85 И (ЕО) № 2135/98 НА СЪВЕТА И ЗА ОТМЯНА НА РЕГЛАМЕНТ (ЕИО) № 3820/85 НА СЪВЕТА

 Чл. 31а. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г.) (1) Такса за издаване на карта за дигитален тахограф не се дължи, в случай че заявлението за замяна на карта, която е технически неизправна, е подадено в срок от 5 работни дни след нейното получаване.

(2) При промяна на данни от картата за дигитален тахограф се прилагат:

1. разпоредбите за подновяване - в случай, че картата, която се подновява, е издадена от Република България;

2. разпоредбите за първоначално издаване - в случай, че картата, която се подновява, е издадена от друга държава, издаваща карти за дигитални тахографи.

(3) При промяна на свидетелството за управление на моторно превозно средство притежателите на карта за водача могат да подадат заявление по чл. 12, ал. 1 за издаване на нова карта.

Чл. 32. (Изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г.) (1) Сроковете за първоначално издаване или подновяване на карти за дигитални тахографи са за:

1. карта на водач - 15 работни дни от подаването на заявление по чл. 12, ал. 1;

2. карта на превозвач - 5 работни дни от подаването на заявление по чл. 16, ал. 1;

3. карта за монтаж и настройки - 5 работни дни от подаването на заявление по чл. 20, ал. 1.

(2) Срокът за замяна на карта за дигитален тахограф, която е повредена, техническа неизправна, изгубена или открадната, е 5 работни дни от подаването на съответното заявление по чл. 31, ал. 2.

И малко информация относно въпросите, свързани с подмяна на картата след промяна на номерът на свидетелството за правоуправление. Някъде да виждате подобно изискване?

 Чл. 30. (Изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г.) (1) Притежателят на карта за дигитален тахограф подава заявление за:

1. подновяване на картата не по-късно от 15 работни дни преди изтичането на нейната валидност;

2. замяна на карта, която е повредена, технически неизправна, изгубена или открадната, в срок 7 дни след настъпване на събитието;

3. подновяване на картата в срок 7 дни от настъпване на промяна:

а) в данните за трите имена и рождената дата - за карта на водача;

б) свързана с регистрацията на превозвача или лицето, извършващо превоз за собствена сметка, трите имена или рождената дата на лицето, на което е издадена картата - за карта на превозвача;

в) свързана с регистрацията на лицето, извършващо монтаж и настройки, трите имена или рождената дата на лицето, на което е издадена картата - за карта за монтаж и настройки.

http://www.rta.government.bg/images/Image/rtaoldsite/n_uredba/nh-3.html

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
plwned
Начинаещ
*

Рейтинг: +45/-6
Неактивен Неактивен

Bahrain Bahrain

Публикации: 48
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #277 -: Вторник, 22 Март, 2016, 23:52:08 »
ОтговорОтговор

А защо пък трябва да заплаща карта, която е в срок на валидност, но е дефектна?


Веднага ти отговарям:

(3) При промяна на свидетелството за управление на моторно превозно средство притежателите на карта за водача могат да подадат заявление по чл. 12, ал. 1 за издаване на нова карта.

Сега имам Ц категория вадя Ц+Е отивам в КАТ сменям свидетелство за правоуправление -->следователно сменям и дигитала който съм си го издал за Ц Усмивчица Всичко е навързано момчета и измислено как да си взимат кинтите няма да открием топлата вода..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #278 -: Сряда, 23 Март, 2016, 00:15:25 »
ОтговорОтговор

Това "могат да подадат" как да го разбирам?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #279 -: Сряда, 23 Март, 2016, 00:43:12 »
ОтговорОтговор

Георги искам да споделя с тебе  следното ако е удобно , ти като админ на сайта , за  всичките  тези въпроси който засягат правилника за движение и 561   до настоящият момент някой  от държавните органи  направил ли си е труда да отговори на тези важни въпроси зададени от колегите Ъ?
,,, със сигурност  написаното е прочетено от хората който са написали тези закони . и евентуално няма ли начин тези да бъдат зададени или препратени на точните хора ??

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #280 -: Сряда, 23 Март, 2016, 00:50:45 »
ОтговорОтговор

Както вече писах, в ДАИ - Благоевград не можаха да ми отговорят на въпроса кой нормативен документ въвежда задължителна подмяна на дигиталната карта след подмяна на свидетелството за правоуправление. Ще отправя запитване до централата и ще ви уведомя за резултатите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #281 -: Сряда, 23 Март, 2016, 00:58:41 »
ОтговорОтговор

Мерси ти ,,, отговора може да излезе доста губещ за някого и може точно затова не дават конкретен отговор .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #282 -: Сряда, 23 Март, 2016, 01:04:22 »
ОтговорОтговор

Току-що им изпратих запитване и предполагам, че до няколко дни или седмици ще ми отговорят.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
cigulkata
Гост
« Отговор #283 -: Сряда, 23 Март, 2016, 11:33:59 »
ОтговорОтговор

Колеги, нали и на картата за дигитала и на тази за ПК има ваши снимка, данни и т.н. и важат 5 години?! Докато не изтече срока не сменяме нищо и толкова.Моята логика е , че ако  двете карти са толкова обвързани с книжката, няма да се искат всички тези данни на притежателя. Платили сме си карти за 5 години и толкова.

В софийския ДАИ са толкова големи смотаняци, че не е истина-говорят неща, които и те не знаят и не са сигурни. Последният ми пример е на изпита за АДР-при условие, че съм си платил основен курс, започнаха да ме убеждават, че съм записан и за цистерни и аз съм се объркал. Ухилен Много ме е яд, че не се бях готвил и за цистерни, че да ме черпят един АДР.  Ухилен
После като подавах заявлението и момичето на гишето ми вика пак-Вие и основен и цистерни нали:)))

Ами като толкова искате да спечелите - сложете един ксерокс в ДАИ-за три часа 100 човека им трябваше ксерокс, а най-близкият е далече.
Това го казвам, защото съм сигурен, че колкото и пъти да се попита, досежно дебата, който водим-толкова различни мнения ще се чуят.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
plwned
Начинаещ
*

Рейтинг: +45/-6
Неактивен Неактивен

Bahrain Bahrain

Публикации: 48
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #284 -: Сряда, 23 Март, 2016, 13:42:07 »
ОтговорОтговор

Чакаме отговор! Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!