Време, разстояние и средна скорост!
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 06:18:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Време, разстояние и средна скорост!  (Прочетена 6157 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 17:38:05 »
ОтговорОтговор

     Максималното време за управление в месеца, за четири седмици 180 часа, както и да се въртят, това е най-много. Тъй че за месец 28 дена – 180 часа, за 29 – 190 (180+10), за 30 дена – 200 (180+10+10) и най-големите месеци, те са 7 – 209 (180+10+10+9).

     За постигане на максимално време, съвсем не е необходимо да имаш само каране в деня! Нормално е 13 часа, и три пъти може и 15 часа (освен ако не са ползвани 9-ките за друго). Единствено, леко нарушение не винаги при товарно-разтоварна дейност тахографа да е на друга работа!

     Средната скорост е разстоянието изминато за по-голям период от  време. Може да бъде за ден, може да е за седмица и друго също, като каране от 3, 4 часа.
Например:
      В понеделник съм почнал на 40 часа и 4 минути двуседмично каране, изминал съм 2604 км и съм спрял на 89 часа и 52 минути. Времето е 49 часа и 48 минути, превръщаме минутите в часове като разделим на 60. И се получава 48:60=0,8 часа и 2604:49,8=52,3 км/ч. Ако поддържам тази средна скорост за месец с 30 дена най-много мога да карам 200 часа – са 10 460 километра! Това е за Румъния, пътуване от България до Европа, средната скорост е от порядъка на 70 и максимално 75 км/ч. Което значи до 14 000 - 15 000 км без нарушение!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 17:38:05 »

 Активен
R560
Старши потребител
****

Рейтинг: +51/-32
Неактивен Неактивен

Sweden Sweden

Публикации: 307
Теми: 9



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 19:17:03 »
ОтговорОтговор

Голяма математика вкара Ухилен..... твоя дръгел няма ли на компютъра за изчисляване на  средната скорост  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 19:17:03 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 22:04:39 »
ОтговорОтговор

Голяма математика вкара Ухилен..... твоя дръгел няма ли на компютъра за изчисляване на  средната скорост  Ухилен

     Защо шрифта е удебелен, нямаше да го прочета ли?

     Много е сложно, да разделиш две числа и не съм казал наум? Моят компютър си го нулирам само в началото на месеца (не е много важно колко ще измина). Освен твоя да може да му кажеш: "Дай ми средната скорост, за преди 11 седмици" и той готово. Другия вариант е, ако решиш за някоя по-стара дата да провериш, качваш се на машината на времето и го нулираш и в края на периода виждаш колко е (и не забравяй да се върнеш в настоящето)!
     Кой от двата варианта, е по-удачен за теб?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1860/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 22:14:17 »
ОтговорОтговор

Илчев,мъцаш Румъния баце,ма и аз транзитирах еднъж-дваж и понеже нулирах всеки курс ми отчиташе средна скорост 65-68км/ч(уточнявам оти у друга тема диплите метри у микросекунда-примерно),та държим да отбележим,че нешо май го даваш тежко-тежко,а да вземем да поработи ме викам ,ти ко ше каеш?
Ба го у БГ с железо де и у вторичните го нещат,праат по 55-60 км/ч средна скорост бре,излагаме се ,ей

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 23:19:52 »
ОтговорОтговор

Илчев,мъцаш Румъния баце,ма и аз транзитирах еднъж-дваж и понеже нулирах всеки курс ми отчиташе средна скорост 65-68км/ч(уточнявам оти у друга тема диплите метри у микросекунда-примерно),та държим да отбележим,че нешо май го даваш тежко-тежко,а да вземем да поработи ме викам ,ти ко ше каеш?
Ба го у БГ с железо де и у вторичните го нещат,праат по 55-60 км/ч средна скорост бре,излагаме се ,ей

Правят ги със сигурност! Ей сега след малко като почнат да валят снежинки и ще видиш как ги правят. По 3 дни на Хемус в преспите. А като се сетя и в Германия как съм се "накарвал", по 4 часа щау на А8. Ама Райдъра сигурно летно време ги е правил онези 36 - 40 000 км.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1860/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 03 Ноември, 2013, 23:47:04 »
ОтговорОтговор

Правят ги със сигурност! Ей сега след малко като почнат да валят снежинки и ще видиш как ги правят. По 3 дни на Хемус в преспите. А като се сетя и в Германия как съм се "накарвал", по 4 часа щау на А8. Ама Райдъра сигурно летно време ги е правил онези 36 - 40 000 км.
Трай са,утре ,че вадим докименти и ако ме зааресат,таз година лично ,че се загрижим за снежинките.Само да не се заалцъм мноо и да ме не присърбева изодзадзе,че знам зарад кой че е и нема мое се запрем да споменувам тука из темите

П.П.Нема по-голем ужас на светО от Бичкия със снегорин па бил той и Бригадирче,тъй че стегайте се,че белото иде

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #6 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 00:22:03 »
ОтговорОтговор

Илчев,мъцаш Румъния баце,ма и аз транзитирах еднъж-дваж и понеже нулирах всеки курс ми отчиташе средна скорост 65-68км/ч(уточнявам оти у друга тема диплите метри у микросекунда-примерно),та държим да отбележим,че нешо май го даваш тежко-тежко,а да вземем да поработи ме викам ,ти ко ше каеш?

      Не стана ясно целия курс ли е тази средна скорост или само Румъния? Преди карах обичайно Франция, шефа казваше за около 67-68 км/ч и била малка. Нормално било около 72 км/ч, тогава скоростоограничителят ограничителя си беше на 90, после ги направи на 85 и не е правил забележка.
     Между транзитните пътища и някои други има разлика (в скоростта), може да има разлика и в товара. Последния месец и половина преди отпуска с триосният беше между 22 и 26 тона и да кажем 10% празен. Почивките плътно в камиона, палене за поддържане на акумулаторите. Разхода беше около 32 л/100 км. И при теб ли е така, в тази част?

     Не съм вече на този "акъл". Първо в селата, ако караш с 50 км/ч или 80 км/ч с времето за реакция, разликата в спирачния път е три пъти. И второ, най-вече няма явно достатъчно "изгорели". В някои отношения, взимат в Румъния, по-бързо книжка от Италия. Вероятно повечето могат да си го позволят!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1860/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Понеделник, 04 Ноември, 2013, 00:42:13 »
ОтговорОтговор

     Не стана ясно целия курс ли е тази средна скорост или само Румъния?
    
Онли Романия ,Илчев из немско съм нейде на 82-84 км/ч взависимост дали съм съскал тройката или осмицата къде Щутгарт
(ако бъркам магистралете ,че ме запростите кат Дападжиче ич не съм си давал зор да ги повним)
     Разхода беше около 32 л/100 км. И при теб ли е така, в тази част?
    
Из онли Романия 33-34 баце еднъж измуа 36 само Мехадията 52-54 надоле нъц,ламя ти каам


П.П.За из Френско не мъцам оти насионал бацин мноо нафта,мноо време ич изминат път.
Словашко и Чешко 79-82км/ч там нейде
Австрията у началото 80 нейде ,ма два пъти нощеска щрак и стана 75 нейде нощес и къде 73 през дено,ма ако нема Бау (щау) на Виената
Унгареще 84 и ламята сита  Намигване

При бабино як резил обаче 63 км/ч Илчев,мноо зле при них през дено,даж еднъж до Лондон от Дюнкерка намаах силните средни 32км/ч

Датско,Белджи,Оланда културка пазим поведение не дигам поече от 85 и праим 78 нейде средно.
За жабария и еспаньолците немам данни оти тамо се затривам колко и да плюнчим пръсто

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #8 -: Неделя, 09 Февруари, 2014, 18:13:02 »
ОтговорОтговор

Онли Романия ,Илчев из немско съм нейде на 82-84 км/ч взависимост дали съм съскал тройката или осмицата къде Щутгарт
(ако бъркам магистралете ,че ме запростите кат Дападжиче ич не съм си давал зор да ги повним)

     Лятото минавах по А8 (Германия) от Залзбург, Австрия и с кола не е приятна за каране. Тъй че имам малко съмнение. Или средната скорост я мериш откакто засилиш и като видиш задръстване спираш да мериш?
     Инак в случая не може да се отрече, че си дал съвсем нагледни примери.

     Преди два месеца тръгвам на излизане от Русе и исках да стигна в Плевен. Разстоянието до вкъщи 145,7 км време 1,78 часа (1 ч. и 47 мин.). Средна скорост 81,7 км/ч, ако мина още един-два пъти така, акт със сигурност ще имам. На едно 50 км/ч един камион ми пречеше, та минах около 70 и имаше патрул и ще видим?! И разбира се при включена станция и разминаване с толкова камиони няма кой да те предупреди!

     С такива средни скорости много вероятно да се пише в темите: "Отнета книжка в..."

     П.П. Да обърна внимание! Пътя Русе - Плевен е тип национал, максималната разрешена скорост за МПС-та с ремарке е 70 км/ч. Със средна скорост над 70 км/ч единствено става да се фукате някъде. Не е за нормална продължителна работа!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1860/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Неделя, 09 Февруари, 2014, 18:19:23 »
ОтговорОтговор

Че кой е на А8 бре,еднъж съм транзитирал из районоо и сакам а мъцнем ,че за две ленти без аварийна си важи само мостета да и беа по-височки,виж А99 или па оназ през градо А992 са смрът.
Апропо забраох името на градо ,а беше от големите и известните ма те от ми да го повним

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #10 -: Понеделник, 10 Февруари, 2014, 00:38:55 »
ОтговорОтговор

     Лятото минавах по А8 (Германия) от Залзбург, Австрия и с кола не е приятна за каране. Тъй че имам малко съмнение. Или средната скорост я мериш откакто засилиш и като видиш задръстване спираш да мериш?
     Инак в случая не може да се отрече, че си дал съвсем нагледни примери.

     Преди два месеца тръгвам на излизане от Русе и исках да стигна в Плевен. Разстоянието до вкъщи 145,7 км време 1,78 часа (1 ч. и 47 мин.). Средна скорост 81,7 км/ч, ако мина още един-два пъти така, акт със сигурност ще имам. На едно 50 км/ч един камион ми пречеше, та минах около 70 и имаше патрул и ще видим?! И разбира се при включена станция и разминаване с толкова камиони няма кой да те предупреди!

     С такива средни скорости много вероятно да се пише в темите: "Отнета книжка в..."
Не се плаши, ако вземаха книжките, нямаше да се кара с такива скорости. Пътувам веднъж месечно за софия.

     П.П. Да обърна внимание! Пътя Русе - Плевен е тип национал, максималната разрешена скорост за МПС-та с ремарке е 70 км/ч. Със средна скорост над 70 км/ч единствено става да се фукате някъде. Не е за нормална продължителна работа!
С автомобил маршрута Русе-Плевен го дават при спазване на ограниченията да е точно за 2 часа или средна скорост 75км/ч.
Пътувам всеки месец от Русе до София и обратно с личния си автомобил. Отсечката Русе-Бяла най-много ме плаши всеки път. Много е натоварен трафика, има населени места, където не се спазват никакви ограничения.
Декември месец като пътувах на Волово имаше патрулка, аз си спазвах ограничението, но ме натискаше зад мене товарен автомобил. Даже след като подмина патрулката продължавам да си спазвам ограничението, до излизане от населеното място, но всеки гледа да ме изпреварва. Предния път като се пребирах от София на Златна панега си спазвам ограничението още като влязох. Лепна се зад мене пак товарен автомобил и няколко пъти ми светка къси-дълги. Не издържах в един момент и мислех да спра и да го пусна. Пред мене видях в този момент патрулката и си продължих.
Така че не се притеснявай, щом карат и не се спазват ограниченията не ви закачат. Отделно че не разпознават камерите товарните автомобили, така че се снимат по критериите на леките. А вече няма да има снимки от мобилни камери, а стационарните са много малки и се знаят.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #11 -: Вторник, 11 Февруари, 2014, 01:18:43 »
ОтговорОтговор


Декември месец като пътувах на Волово имаше патрулка, аз си спазвах ограничението, но ме натискаше зад мене товарен автомобил. Даже след като подмина патрулката продължавам да си спазвам ограничението, до излизане от населеното място, но всеки гледа да ме изпреварва. Предния път като се пребирах от София на Златна панега си спазвам ограничението още като влязох. Лепна се зад мене пак товарен автомобил и няколко пъти ми светка къси-дълги. Не издържах в един момент и мислех да спра и да го пусна.

Ама сещай се като ме видиш... счупих си ключа за фаровете заради теб...струва 80лв. очаквам да ми влезеш в положението.
сметка987 16 54 332.
 IBAN:342 453 887 1

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #12 -: Сряда, 06 Март, 2024, 23:53:12 »
ОтговорОтговор

    Казват, че на ден заплащане е супер, дори да са 100 лв дневно. На километър било много лошо, дори да са 200, 250 или повече лева като се обърне на ден. На курс било също горе-долу далавера. Например казват ти (и толкова плащат), че се ходи Пасау или най-много до Регенсбург, а обикновено е до Есен, Бремен, Кил... А и вероятно тези като мен не са ходили на училище когато са учили за дроби. Ако 1 000 лева са в числителя, дали е едно и също да ги вземеш за 3 дни, за 5 или за 8 (в знаменателя) например?

     Дали можем да минем за едно денонощие 1 000, дори 1 100 км? Защото, ако може да се кара по толкова, заплащане на километър може да не е толкова зле. Тези които са "родени" за шофьори ще кажат с тесте карти. Веднага ми възниква въпросът: като са родени за шофьори, защо са учили цели 4 години само за "С"? Това което могат или най-вече не могат, надали ще научат нещо. Това даже хора 17-то поколение софиянци,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.

     Ще помисля дали може, ще взема една ЕЛКА и ще смятам. Може ли 1 000, може ли 1 100 км или не може.


     На снимка първа, е зададен въпросът: някой минавал ли 3 750 км/6 дни? Задаващият въпроса пишеше често и в тази тема, ама сега не пише тук.
     Ето един от отговорите:
"3600 км за 5работни...от понеделник до петък...
Имахме една такава линия от Барселона до Германия...
Но Франция и Испания се кара с 90....без да я разваляш..."

     За 28 дни са 14 400 км, за 30 са над 15 800 и за 31 дни са над 16 500 км. За двуседмично време например 89 часа са 7 200 км или средна скорост 81 км/ч. Изглеждат постижими, тези на ден да не го мислят, дори 500 км в дните които карат са много.


     На снимка 2 и 3, в случай че не са фалшиви за 9:59 или 9,98(3) в часове са минати 888 км, което е 888,4/9,98(3)=89,99 км/ч средна скорост. Предполагам тя е постигната с постоянно 90 и по нанадолнище и повече. Има някои кои се "вцепеняват" и спускат с 5-10 км/ч по-бавно от по равно, което вероятно е правилно, защото при спускане е по-дълъг спирачният път, особено спрямо изкачване. Струва ми се 75-80 км/ч и повече средна скорост може да се направи в някои държави, по някое време от денонощието. Остава само да се измисли колко е времето за каране и умножаване.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1709743490799.jpg (78.98 KB, 1080x1440 - видяно 28 пъти.)

* received_925080505805218.jpeg (74.19 KB, 1734x801 - видяно 27 пъти.)

* received_695305916134067.jpeg (76.04 KB, 1734x801 - видяно 31 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +536/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #13 -: Събота, 09 Март, 2024, 11:08:32 »
ОтговорОтговор

 

     На снимка първа, е зададен въпросът: някой минавал ли 3 750 км/6 дни?


    
С уговорката, че другата седмица няма да караш пълноценно, може.
Каква ми е логиката. 2 дни по 10 ч. и 4 дни по 9 ч. правят 56ч. Ако разделиш 3750 км на 56часа, се получава 70 км средна скорост, напълно постижима в някои държави.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #14 -: Понеделник, 11 Март, 2024, 00:45:20 »
ОтговорОтговор

С уговорката, че другата седмица няма да караш пълноценно, може.
Каква ми е логиката. 2 дни по 10 ч. и 4 дни по 9 ч. правят 56ч. Ако разделиш 3750 км на 56часа, се получава 70 км средна скорост, напълно постижима в някои държави.

     Имам големи съмнения, че тези 56 часа в една седмица от 0:00 часа понеделник до 23:59 часа по ЮТиСи (UTC) или Гринуич в неделя и плюс 2 за нас и зимно време. Колко карат всеки ден 9:00 часа или два пъти 10:00? И как могат да се надхвърлят, ако освен две по 10 часа имаме 4 по 9 часа дневно управление? Никъде не е писано, че могат да се правят 4 по 9 часа управление, има някаква логика и често е така, но само толкова. Единият начин е наистина да се кара 2 пъти по почти 10 часа и 4 по близо 9.
     Евентуално може да се подбере такъв часови прозорец, например нощта, при която средната скорост за деня е висока. Например от поне 80 км/ч и до 85 е съвсем постижимо, стига да може и да се кара с 90, а при спусканията понякога може да се компенсира забавянето при изкачването. В България позволената скорост на магистрала е 100 км/ч, а реално до 112 включително няма как да има глоба, за ужас на "великите", че не е 80 или 90 и ще си затормозят ума. Наистина не е толкова важно колкото ще се направи за седмица, двуседмичното е което по-често ограничава.
     Когато се коментира, колко може да се направи месечен пробег, обикновено моите "любими велики шофьори" казват, че нямало как да се направят, освен ако не е само каране и най-много смяна на полуремарке. Те понеже не четат, ще им кажа, че имат право на 3 намалени почивки, респективно до 15 часа 3 пъти между две седмични почивки, не в седмицата - разликата не е малка. В останалите случаи са 13 часа. Например кара се 3 часа до адрес, разтоварва се 2 часа общо, като има време за тахографът да е на чуковете и да направи 45 или 30 минути. Дотук са 5 или малко отгоре, пътува се до товарен 2 и половина часа има време за 2 часа мотане или товарене, кара се още 3 и половина до "плътни" 9 часа и е събрано в общо 13 часа. Ако се случи да се чака 3 или повече часа, се получава алтернативно разделяне на дневната почивка 3+9. Това в никакъв случай не прави 11 часа, но пък е нормална дневна почивка. По този повод все призовавам някой да ми даде 3 плюс 9 милиона (може и рубли), ще му върна 11 - по нечии логики. За 6 дни, в случай че могат да се карат почти 56 часа, по описаният начин, той въобще не е единственият, но е често случваш се. За тези 6 дни са възможни 52 до към 54 часа за 6 "дни", при 54 часа означава да се кара 20 минути преди 9 или 10 часа.
     Съответно при средна скорост 70, 75, 80 и 85 км/ч разстоянието е: 3 780, 4 050, 4 320 и 4 590 километра за 54 часа или в 6 такива дни.

     П.П.: На снимката е Бичкията.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!