Търся ОПИТ
Форум на българските шофьори
Сряда, 15 Май, 2024, 02:08:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Търся ОПИТ  (Прочетена 49514 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
cigulkata
Гост
« Отговор #30 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:12:12 »
ОтговорОтговор

Ухилен
Гледам Бриги недвусмислено- като петокласник, се опитва да се оплаче от моята некадърност, макар че на мен дума не ми е казал, но за сметка на това явно има проблем с мен, щом се стига да ми звънят колегите и да разказват какви ми ги е сипвал. И то по време на важния мач днес Усмивчица

Хора, предварително Ви се извинявам, че ставате част от някаква селска вечеринка, аз също не съм ок, предвид убежденията ми, че каквото имат двама души да си изясняват , е хубаво да го правят между тях си, но Ок, така да бъде!

1. Истината е, че аз си намерих грешка в шофирането-факт е, че на бая места аз карах по-бавно, отколкото пътя позволява , като за това ще кажа, че е в резултат на желанието ми да спазвам знаците , също така на първи курс в главата ми е било единствено и само да опазя себе си, камиона и товара, спътника си и останалите участници в движението. Но и наистина това е първи мой курс, баси, едва ли човек може да очаква, че ще карам камиона "like a pro" ...Вероятно имам ще стотици грешки, знам ли...НО колкото и нескромно да звучи се гордея, че нямаше произшествия и ПТПта и камион, товар и т.н. са се прибрали безпроблемно в изходна точка. Горе колегата виждам е посочил обявата -така, че...

2. Да, имал съм претенции за различни неща-липса на каране и да не изброявам, караници е имало, забавни моменти е имало...тези неща аз лично слагам в житейска графа отношения между мъже (не само игрек хромозома) в процес на работа-един вид случват се търкания, но всичко е добре, когато свършва добре. На края на курса се извиних , ако има нещо, сам поклон не направих.

3. За 15 дена курс аз съм получил 750 лева....не е ок, за мен, но отново не го слагам на въпрос, щото както казаха и по-горе-няма как да получим същите пари,като новобранци, макар, че пак бриги казваше-независимо ,че сте новобранци, парите са си пари. Даже и във форума го е написал.

4. Не съм се бил обадил Аз след курса....е, ти сериозно ли?!?! Аз да се обадя на началството да кажа-А бе аре няма ли да тръгваме?!  Смотан Без коментар....освен, че и до сега си чакам да ми се каже-а бе, аджеба, цигулка, не ставаш за нищо уволнен си или, а бе цигулка, тръгвай за нов курс.

5. Имам огромно против, че "учителя" да си кара на магнит (ок, не е магнит, а устройство, което изключва цялото табло и позиционира тахографа в положение "почивка",докато се кара през цяло Бг и Румъния. )Това, дори го имам попаднало на един клип, който правих за спомен и мога да направя доволно голяма мизерия, но просто не съм такъв човек...а и фирмата в регистрите си има доволно количество дела, по този случай. Не, няма да кажа коя е фирмата-аз мрънкач и предател няма да бъда.

6. Имам огромно против това да псувам като каруцар, всяка втора дума да ми е псувня, да псувам шефката си-млада дама пред всичко живо и постоянно, но когато се обади да се омилквам , като кебапчийски котарак...."Шефке,шефке"  Смотан

Когато новобранеца ме попита нещо-да го обръщам на тежка гавра.

Не съдя, досежно псувни и етикет, просто аз не съм такъв човек, няма и да бъда!

В заключение-работата ми харесва, не съм срещнал някаква тежка трудност или греда , така че аз продължавам напред,макар и с друг ментор, както изглежда. 

Отново се извинявам на целия форум, че стават свидетели на това по-горе...но пък няма и да позволя на когото и да било да спряга името ми , да ме псува пред приятели и т.н.

Извинявам се лично на момчето, което пусна темата-Колега, това не е насочено към теб, а към мен, за това не го взимай навътре. да. знам, че за целта има съобщения, телефони, срещи и т.н., но ...друго си е човек да нахрани новобранеца пред публика:)

Аз имам едно момче 7ми клас , на което , заради техните, помагам малко по математика...не намирам кеф в това да си избия комплекса на него, колко аз знам, иначе колко му е да натякна, че видиш ли, аз се занимавам със статистика от 22 години и к'ъв е тоя, че изобщо си помисля, че може да ме засенчи.

Това е единствен -първи и последен коментар по тези нападки!
Повече толерантност мисля би била ок.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:12:12 »

 Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #31 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:26:09 »
ОтговорОтговор

Бриги, нещо да кажеш? Ама честно!
А колко похвали получи като разбрахме ,че си взел цигулката на работа.
Сега се разбира,че си си търсил балъци който да ти карат бързия курс за без пари.
Евгени,казах ти и преди и пак ти го казвам,бягай далече като видиш българи!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:26:09 »

 Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #32 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:32:56 »
ОтговорОтговор

Цигулка, да не мислиш, че той е бил велик като е тръгнал по Европа за първи път. Хич не го мисли.
Ще направиш втори и трети курс и така нататък и ще се научиш. Помниш какво бях ти писал преди, нали?
И един съвет от мен, ако някой ти сложи магник, да си кара той камиона, ако ще и 50 часа така да го кара. Бог е бил с теб и ако се случи ПТП, че и жертви ако има, заминаваш директно в затвора за поне 20-30 г, за едни 800лв, не си заслужава.
 Не карай на магнит, поне докато се научиш!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1922
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #33 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:39:54 »
ОтговорОтговор

Доколкото знам Бриги също е наемен шофер в тази фирма и не е негов камиона,,,, та ми е малко странно да се обвинява, че е търсил балъци за нам си кво си ама сме у Бг форум,, нормално е да се плюе по някого ,,,,   Малко ми е тъпо, че не са се погодили както трябва щото и Бриги и Цигулката са пичове и ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
cigulkata
Гост
« Отговор #34 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:43:52 »
ОтговорОтговор

Благодаря за това-истината е, че в момента изпитвам ужасен срам пред Вас , че така се получава и то на всеослушание...особено към теб, мисури и райдъра-все хора, които са подходили към мен с доверие , съвети и помощ. То и нищо нямаше като предвестник на тези събития...не знам. Предполагам това с магнит или както се казва, както и това, че сега картата ми 28 дни е негодна , заради неправенето на 45 мин. почивка и на въпроса от мен :Защо?! ми казаха: "Ми то само във Франция ще направят проблем за това, споко"... вероятно е дошло, защото съм карал бавно, но...толкова можах, като за ърви път.

Много ми се иска и ми е молба и вие , които аз имам за приятели и останалите, с които не се познавам добре, да не си направите изводи за мен по това, че Бриги е стар ваш познат и съфорумец и колега , а аз съм нов! Молбата ми е да си направите изводи само когато контактувате с мен, защото може и да карам по-бавно и други недостатъци, но не съм лош човек и гледам да живея коректно, без да вредя на никой!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #35 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 19:57:03 »
ОтговорОтговор

Евгени,не го взимай на вътре!
В обявата на Бриги, не видях да пише търся състезатели?
Много правилно си действал!
Ако беше ударил камиона или направил ПТП,Бриги пак щеше да ти каже ,"Споко ще имаш големи проблеми само в Франция" ,сигурно щеше да те захвърли да се оправяш сам с полиция и пр.
Само да вметна ,че не познавам цигулката,но ако можех щях да му помогна за работа.
Бриги и тебе не те знам,ама карай си с магнити и недей да учиш младите на селските ти номера.
Сега понеже темата е много актуална,защо никой не коментира тези 750 лв. който Бриги е дал на Евгени? Най-вероятно е глобен за бавно каране?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Asgard
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #36 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 20:04:55 »
ОтговорОтговор

Цигулка няма от какво да се срамуваш. Аз също съм бъдещ новобранец и тази житейска ситуация, която се е получила смятам ще е много полезна за всички новобранци. Не мисля, че има някой виновен в случая. Просто различни хора с различни очаквания и опит опитвайки се да постигнат някакви цели. В сегашната ми работа и на мен ми се налага да обучавам новобранци макар и в съвсем друга насока. Има случаи, когато притиснат от работа и срокове не мога да им обърна внимание и нямам избор освен да ги оставя да се оправят сами с работата. В този ред на мисли до някъде го разбирам Бриги. Макар, че в случая работата е много по-отговорна и опасна. Има си човека работа, която трябва да се свърши бързо и притиснат от времето не осъзнава, че новобранците взели категория Е и всички документи са обучени толкова, колкото човек след курс за категория В да се качи на лека кола. Нормално е да караш бавно, като не познаваш пътя и превозното средство, което караш. Важното е, че всеки е натрупал някакъв опит от преживяното и сте се прибрали живи и здрави без инциденти. Надявам се всеки за себе си да си види грешките и да не ги повтаря за в бъдеще Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #37 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 20:09:07 »
ОтговорОтговор

Ех, pando... защо ти трябваше да пускаш такава тема. И аз отскоро съм в играта, имам 8 месеца опит, но никога не ми е минавало през ума да пускам обява тук и да търся помощ. В този форум освен да започнат да ти обясняват колко си неспособен и да си правят гаргара с теб, друго няма да видиш.

почва се в България,поизпототяваш се една две години ,потрошаваш некой друг камион и тогава щурмуваш Европата... Иначе ше напраиш веднага некоя беля ...не ми се мисли кво те чака Ъ?

Интересно как пък аз за 8 месеца в България и извън България нито камион потроших, нито драскотина дори, как пък нямам нито една глоба, как пък товар не съм повредил... чудна работа. А на двойка още не съм карал. Започнах на самосвал, а там двойки няма. Само един колега ми показа от къде се вдига коша. После в БГ, после навън  пак сам, странна работа ви казвам...
Честно да ви кажа страх ме е да карам на двойка, че някой опитен ще вземе да ме претрепе докато спуска със 120 някъде, а аз се возя до него.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #38 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 20:21:03 »
ОтговорОтговор

И аз нямам никакво ПТП,пу-пу!  Ухилен

Да разведря малко оспамената тема, да ви разкажа един случай от курса в Швеция:)
Отивам да дам чмр-тата и да ми кажат рампа и попадам на един сърбин-човека не му беше добре английския, викам дай на шведски. И той викна там шефката на фирмата -г-жа Ерика Ларсон,може да я знае и друг колега-много готина. Казах и , че аз Швеция я обичам и е цяло щастие за мен, че съм отново тук, научил съм езика. Тя ми казва след доста лаф, разкази и т.н. ако искам да отида в една чакалня, за да ползвам интернет и ако искам има душове за останалия персонал-да ида да се къпя. И ми вика би ли си дал номера....дадох го, мислейки си, че ще се обажда да казва на коя рампа сме , ама каза рампа 2 и отидохме, та после не я видях:)

По онзи ден ми се обади и ми вика, а бе езика знаеш , имаш документация, ти си си швед.  Ухилен Викам Ерика , докато човек не си обясни в главата какво значи "lagom" не е никакъв швед.  Ухилен (който му е любопитно да цъкне в нета какво е "lagom" на шведски:) и тя вика-идвай тук да караш...обаче хенгер с прицеп ремарке -25 метра.
Е, ако аз съм омаян от себе си, имам самочувствие и съм се възгордял дали щях да и откажа?! Но не, аз имам много да уча и с подобно съоръжение може да стане беля.

Та имаше и много яки моменти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2408/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #39 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 20:27:58 »
ОтговорОтговор

Бриги, нещо да кажеш? Ама честно!
А колко похвали получи като разбрахме ,че си взел цигулката на работа.
Сега се разбира,че си си търсил балъци който да ти карат бързия курс за без пари.
Евгени,казах ти и преди и пак ти го казвам,бягай далече като видиш българи!


Извинявай, че така остро се намесвам, но 750 лева за първи курс "без пари" ли ти се струва? Освен това имам информация, че парите от курса са разделени по равно, а не по братски!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #40 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 20:32:42 »
ОтговорОтговор

Извинявай, че така остро се намесвам, но 750 лева за първи курс "без пари" ли ти се струва? Освен това имам информация, че парите от курса са разделени по равно, а не по братски!
Къде видя ,че съм изразил мнение 750 лв. какви пари са?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2408/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #41 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 21:29:36 »
ОтговорОтговор

Къде видя ,че съм изразил мнение 750 лв. какви пари са?

Бриги, нещо да кажеш? Ама честно!
А колко похвали получи като разбрахме ,че си взел цигулката на работа.
Сега се разбира,че си си търсил балъци който да ти карат бързия курс за без пари.
Евгени,казах ти и преди и пак ти го казвам,бягай далече като видиш българи!


Аз ли нещо бъркам или не помниш какво си писал?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #42 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 21:41:12 »
ОтговорОтговор

Благодаря ти, че ми го напомни,явно аз не помня!
Сега също може да ме обвиниш ,че задавам неудобни въпроси!
Интересно, защо Бриги не казва нищо ,а някой друг се изказва от негово име.
Не взимам страна по случая,но темата показва ,какъв пример се дава на младите и неопитни шофьори.


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2408/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #43 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 21:49:41 »
ОтговорОтговор

Аз също не съм страна по случая, но 750 лева за 15 дни или по 50 лева на ден за начинаещ шофьор е повече от задоволително. Няма неудобни въпроси, а някакъв опит от твоя страна да интерпретираш ситуацията по собствен начин, особено с напътствието ти да "бяга далече, като види българи".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +532/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0%


« Отговор #44 -: Неделя, 12 Юни, 2016, 21:58:59 »
ОтговорОтговор

Ех, pando... защо ти трябваше да пускаш такава тема. И аз отскоро съм в играта, имам 8 месеца опит, но никога не ми е минавало през ума да пускам обява тук и да търся помощ. В този форум освен да започнат да ти обясняват колко си неспособен и да си правят гаргара с теб, друго няма да видиш.

Интересно как пък аз за 8 месеца в България и извън България нито камион потроших, нито драскотина дори, как пък нямам нито една глоба, как пък товар не съм повредил... чудна работа. А на двойка още не съм карал. Започнах на самосвал, а там двойки няма. Само един колега ми показа от къде се вдига коша. После в БГ, после навън  пак сам, странна работа ви казвам...
Честно да ви кажа страх ме е да карам на двойка, че някой опитен ще вземе да ме претрепе докато спуска със 120 някъде, а аз се возя до него.
Радвам се за тебе и късмет всички да са така! И все пак /Бай бабо да те не среща мечката/   
Бех го обяснил май че по добре ако се случва да е в БГ . А такъв на който никога нищо не му се случва ...просто още не се е родил Намигване
А в кой мой пост видя да си правя гаргара с новобранците?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!