Образование
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 10:48:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Вашата най-висока образователна степен?
Докторска или по-висока - 0 (0%)
Магистърска - 11 (22.4%)
Бакалавърска - 11 (22.4%)
Средно - 22 (44.9%)
Основно - 1 (2%)
Учащ - 4 (8.2%)
Общ брой гласове: 48

Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Образование  (Прочетена 6986 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Четвъртък, 24 Януари, 2013, 00:29:42 »
ОтговорОтговор

    Форума е отворен за всички, не е задължително да ви е професията. Надявам се все пак, че поне 10%, от тези които сега това им е професията или в миналото или в близко бъдеще смятат да е тя, са с по-висока степен от средно!
     Под професия, нямам предвид само шофьори на камиони. А и такива с "В" категория, която основната им работа е шофирането. Както и всякакви други!


     Ще добавя анкета, който иска да отбележи най-високата си образователна степен.

     Хубаво би било да разкажете и за средното си училище!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 24 Януари, 2013, 00:29:42 »

 Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +970/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #1 -: Четвъртък, 24 Януари, 2013, 21:58:31 »
ОтговорОтговор

Интересен отговор в анкетата ще бъде и : "Висше незавършено" или артистичното "Вечен студент". Аз се намирам в подобно положение, но с реалистичната опция да довърша започнатото, специалността е "Архитектура".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 24 Януари, 2013, 21:58:31 »

 Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #2 -: Четвъртък, 24 Януари, 2013, 22:44:02 »
ОтговорОтговор

А аз имам едно започнато и прекъснато, с опция сега като завърша и първото да си довърша ако не намеря работа. За сега ми пазят място, но не се знае какво ще стане до тогава. А искат и да изкарам и категория С+Е.
Образованието ми за момента е средно - счетоводител.
Учил съм за више Компютърси системи и технологии
сега уча Транспортна техника и технологии
целта ми е като завърша догодина и да почна работа, да уча паралелно магистър.
Ако не почна работа след като завърша магистър ще изкарам и последната година на КСТ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
scaniavolvo
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-12
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 221
Теми: 11



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 25 Януари, 2013, 14:44:53 »
ОтговорОтговор

Момчетааа не се лъжете да учите-само ще си дадете паричките. В БГ образованието не играе роля,даже ти се подиграват.Ето миналия ден казваха-една продавачка в мола взема повече от един лекар.....не се залъгвайте с това учене.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
KrOcky
Младши потребител
**

Рейтинг: +30/-250
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 50
Теми: 1



Активност
0%


« Отговор #4 -: Петък, 25 Януари, 2013, 17:04:29 »
ОтговорОтговор

Баце това беше мнение, издаващо доста тесен мироглед/мноо стана модна тая дума/ да не пиша по-груби неща. Защото един лекар или инженер, мое стане чистач, кенефджия, па даже и шИфьор, докато обратното трудно, да не кажем невъзможно. Образованието ти дава възможности, а дали ще ги оползотвориш, вече си е до дадености, дали ставаш или не.  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

КльоНбаджия
JoroBoro
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +49/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 206
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 25 Януари, 2013, 17:19:21 »
ОтговорОтговор

Баце това беше мнение, издаващо доста тесен мироглед/мноо стана модна тая дума/ да не пиша по-груби неща. Защото един лекар или инженер, мое стане чистач, кенефджия, па даже и шИфьор, докато обратното трудно, да не кажем невъзможно. Образованието ти дава възможности, а дали ще ги оползотвориш, вече си е до дадености, дали ставаш или не.  Намигване

Евала, един голям + от мен!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #6 -: Петък, 25 Януари, 2013, 19:24:49 »
ОтговорОтговор

Баце това беше мнение, издаващо доста тесен мироглед/мноо стана модна тая дума/ да не пиша по-груби неща. Защото един лекар или инженер, мое стане чистач, кенефджия, па даже и шИфьор, докато обратното трудно, да не кажем невъзможно. Образованието ти дава възможности, а дали ще ги оползотвориш, вече си е до дадености, дали ставаш или не.  Намигване
Колега, много си прав. Имаме един даскал и ни каза че трябва да се борим за най-добрата диплома. Имат нашия университет няколко договора и търсят кадри. Каза че от пътрвите 5 по 2-ма,3-ма всяка година започват много добра работа по тези програми. Аз съм 3-ти курс и вече имам зададена дипломна работа. Моята дипломна работа ще бъде и реализирана. Всичко ще се финансира от университета. За сега основните неща за изработката са над 10 000лв. Отделно ще трябва да се плати на заварчици за конструкцията и да се дават пари за други дреболии и изпипвания.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2285/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #7 -: Понеделник, 10 Февруари, 2014, 01:39:47 »
ОтговорОтговор

Илчев оспамихме темата на ората,а отвори тема с подходящо име а ме засветлиш кво ти вземат кво имаш и прочее.

      Е, ще ме изкараш по-голям спамер от теб - ти си нумеро уно! Темата си я има. Може да не ме разбираш заради принципа на Рудницки (виж най-отдолу)?!



Четем човеко е свършил курсо за висше и мейби са му завърнали тефтерите или па ако ли не,сака да съм мноо див да си не запазим барлем едното дипломче па било то и с основно и да кат имаш основно и средно,ако каеш ,че имаш основно не е лъжа.

     Ще обяснявам съвсем подробно: НАФАРФОРИЙ завършва средно, има диплома всичко, нали? Почва да учи за висше и от университета му прибират дипломата и докато не завърши или се откаже. И какво, няма диплома за средно, като доскоро е имал, а и за висше няма. "Навързаха" ли се нещата?!



Същото е и АДР-у ако имаш основен и цистерни -примерно

      Как е същото, като не си ме разбрал? Като имаш цистерни имаш основен, обратното не е задължително.



     П.П.1 Ако кандидатствате за шофьор, образователната степен е висока отнемете малко. Ако е ниска, добавете като със стажа!

     П.П.2 От анкетата излиза, че дотук повече от 1/3 (10/29) са бакалавър или магистър! Ха така!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #8 -: Понеделник, 10 Февруари, 2014, 06:41:46 »
ОтговорОтговор

Счетоводител от средното и незавършил все още(а кога ли) бакалавър компютърна техника в ТУ Габрово

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1860/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Понеделник, 10 Февруари, 2014, 08:40:17 »
ОтговорОтговор

Илчев язека съм си неук бацин немам си лъскави дипломи и прочее,ма да пиПам как тъй ви вземат докименто бре,менека узмат ли ми докименто сака а тражим кинти се разплатим с органите или да дирим работа дет докименту ми не трее.
Сите кандидат висшисти немат докимент за средно,па без докимент сте си по-неуки и от менека бре.

Илчев кат ти глеам статистиката бацин,се чудим язека безгънковия убавец шо тражим у тоз форум и да ти кажувам,мое съм неук,ма не съм наглец и че сака,а се отместим оти е очевадно,че ора с мойто образование не са за тук.
Тенкю Илчев,че ме засветли ,че се напъждам вече оно се е видело.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +776/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 10 Февруари, 2014, 09:04:23 »
ОтговорОтговор

Вярно е, че дипломата за средно образование лежи в някое шкафче в ,,Учебен Отдел". Когато трябва да бъде представена пред властите, при поискване я дават, срещу подпис и връщане. През времето на следване студентската книжка се ползва като документ, означаващ нивото на образование.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
avto_vanko
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 25
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #11 -: Сряда, 05 Март, 2014, 20:11:29 »
ОтговорОтговор

Aз съм с две магистърски(управление на транспорта и сервизна  дейност). И се гордея че въртя волана-все пак го правя за семейството си(само на женската половинка не и харесва много, че все ме няма,ама и да съм си у нас пак не и харесва  Усмивчица Усмивчица )

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #12 -: Вторник, 20 Май, 2014, 13:30:00 »
ОтговорОтговор

Баце това беше мнение, издаващо доста тесен мироглед/мноо стана модна тая дума/ да не пиша по-груби неща. Защото един лекар или инженер, мое стане чистач, кенефджия, па даже и шИфьор, докато обратното трудно, да не кажем невъзможно. Образованието ти дава възможности, а дали ще ги оползотвориш, вече си е до дадености, дали ставаш или не.  Намигване
Всъщност да не излезе, че твоя мироглед е тесен колега. Аз виждам, че у нас най-успелите хора са тези със силен характер, а не тези с високо образование. И колегата имаше предвид точно това, но не е ли байно да го поправи, няма да е същото.
Нема лошо, учете деца, но не очаквайте да спечелите от това. Печели се от характер, а всички се борим за печалбата, нали?
Най-големия плюс от висшото, е че по време на следването се запознаваш с хора от твоя и други вузове, тези среди рано или късно се реализират в едни по-високи кръгове, ниво мениджъри.. но пак нечии макар и скъп инструмент. Последния сценарии не е задължителен... Може и да си с висшо, и пак да си сцепен цървул..

сетих се за един лаф, като се знам къв съм инженер ме е страх да ида на доктор.

Погледнах и статистиката, бакалаврите и магистрите са равни по брой на среднистите, което силно ме учуди. Демек учени, ама шофьори. Ако е така, вече се убеждавам все повече, че не ни трябват вузове, а професионални училища, излиза че имаме повече инженери, лекари, адвокати и счетоводители, отколкото прости стругари. Той и стругара завърши техникума па се юрне да става вишист, и после на струг не му се работи.. ми държава от вишисти нема как да има, не може бюро за всеки...
 
Това имаше предвид колегата и заради това не съм съгласен да му коментираш мирогледа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +776/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #13 -: Вторник, 20 Май, 2014, 20:51:42 »
ОтговорОтговор

Има хора, които и без диплома са начетени и с богата обща култура.
Но самият акт на учене, предразполага и предполага към разширяване на знанията - екзистенциалният трегер на нашето битие. Нито за миг не съжалявам за деветте години университети. Пак бих учил - стига да можех да се преборя с най-големия си проблем - времето.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +692/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #14 -: Сряда, 21 Май, 2014, 09:01:29 »
ОтговорОтговор

То си личи по работата,която се върши,че не ставаме.Така е-по-добрия е този,който върши работата,а не само плямпа.У нас инженерите стоят по канцелариите,а в Германия-в производството.Пазарна икономика братче.Затуй закъсахме.Когато фактите говорят-некадърниците мишкуват. Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!