А като те упоят , какво става?
Форум на българските шофьори
Вторник, 14 Май, 2024, 18:30:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А като те упоят , какво става?  (Прочетена 29880 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +141/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #15 -: Сряда, 20 Март, 2013, 21:28:18 »
ОтговорОтговор

Чувал съм , чета тук, виждал съм и съм бил обект на нападение. Трябва да се измисли нещо, да се пазим. Който има радиостанция, може да вика за помощ и да му се помага. Тези гаменчета трябва да  се изхващат и да си получат урока, преди да се предадат на властите, щото онези ще ги пуснат и белите пак ще стават.
Едно опасно място и през деня си остава паркинга пред завод Дружба в Пловдив. Там се краде, нафта, гуми, от кабината каквото могат и др. Може и пазача да е с тях, може и да е, а може и колеги да действат. Но там е опасно, особено в тъмната част на нощта. Пазете се !
Да колега прав си. Но аз мисля че може да се направи тема за паркингите на които стават тези работи.И който е чул или е бил обект на такова зло да напише.Така според мен можем да се предпазим всички. Нека Админа реши.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Сряда, 20 Март, 2013, 21:28:18 »

 Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #16 -: Сряда, 20 Март, 2013, 21:39:32 »
ОтговорОтговор

И само да допълня за стъкларскят завод Дружба в Пловдив. Преди да се натовари се влиза за 1 час  в завода, за да оформят документите и тогава се действа. 1 фатален час Тъжен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Сряда, 20 Март, 2013, 21:39:32 »

 Активен
grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +141/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #17 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 17:29:07 »
ОтговорОтговор

И само да допълня за стъкларскят завод Дружба в Пловдив. Преди да се натовари се влиза за 1 час  в завода, за да оформят документите и тогава се действа. 1 фатален час Тъжен
Аз  понеже не съм товарил от там /никога не се знае на къде ще ме духне вятъра/.И да питам? Не се ли влиза в вътре в района на завода, охрана няма ли там.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
djingov
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 78
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #18 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 20:03:55 »
ОтговорОтговор

Търся и не намирам тема за паркинги на които да не се паркира или да бъдем по-внимателни.Нека всеки сподели къде и какво му се е случило.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
djingov
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 78
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #19 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 20:07:06 »
ОтговорОтговор

Сори тя темата била тука ама гледам не където трябва.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +141/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #20 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 20:49:00 »
ОтговорОтговор

Сори тя темата била тука ама гледам не където трябва.
Да и аз това предложих нека се напишат паркингите или местата. Мисля че ще е добре за тези които не знаят и спират там. /Като мен папример/.А може и на за други. Но да не се случва на никой. Лек път. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #21 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 21:49:51 »
ОтговорОтговор

Имам терен 30дка на главен път , близо до Гурково,  и идеи, но нямам финанси. От банка - никога !  Мислел съм си за един ТИР паркинг, с бани и  перални  с жетони за време, за  кафе-ресторант и  мотел за водачи на камиони и цени народни, охрана и камери - задължително. Място за разпускане, също.  Дори съм си начертал план.
 След време може и да си реализирам мечтата и ще е най-сигурното място в страната.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +141/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #22 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 22:24:20 »
ОтговорОтговор

Имам терен 30дка на главен път , близо до Гурково,  и идеи, но нямам финанси. От банка - никога !  Мислел съм си за един ТИР паркинг, с бани и  перални  с жетони за време, за  кафе-ресторант и  мотел за водачи на камиони и цени народни, охрана и камери - задължително. Място за разпускане, също.  Дори съм си начертал план.
 След време може и да си реализирам мечтата и ще е най-сигурното място в страната.
Продай 20дка. и започни на първо време,  а и 10дка не са никак малко.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #23 -: Четвъртък, 21 Март, 2013, 23:10:08 »
ОтговорОтговор

Да, да я дам на мошенниците за по 290лв на декар ли? НЕ! А и ако почнат да дават по 1000лв на дка, както е в Добруджа, това ще свърши добра работа за поне само за паркинга Усмивчица Само да ми пуснат точка за ток , ми искат 4000лв , а има трафопост на 700метра.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

S_C
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #24 -: Събота, 23 Март, 2013, 19:32:10 »
ОтговорОтговор

Както ги описвате нещата, вероятно крадците ползват хлороформ.Намира се лесно,струва малко, може да се получи и в домашни условия.Винаги е бил на особена почит сред изнасилвачите и бандите за грабежи.
Противодействие няма.Но действието му е специфично-или трябва да ви залепят на лицето добре напоена кърпа, или да се подаде едно немалко количество в затворено пространство без вентилация.Има приятна, силна, сладникава миризма. Усеща се при съвсем ниски концентрации...при обемна концентрация 200 към милион във въздуха вече много ясно се усеща.Парите му са много по-тежки от въздуха и за това се концентрира в ниските части.Тук нещата са почти идентични с бензиновите пари като числа, но за разлика от тях, не образува с въздуха взривоопасни смеси.
Упойващият ефект настъпва веднага.Сметнете си обема на кабината (AxBxC).Това е една единица.При концентрация 10,000 към едно вече спите дълбоко и ще спите поне няколко часа.
Няма разработени и масово произвеждани сензори,които да отчитат концентрацията му във въздуха.Няма и вещества, които служат като антидот.Вдишването блокира нервната система веднага и ефектът продължава докато организмът не го преработи.
Така,че...от това спасение няма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
grants
Потребител герой
*****

Рейтинг: +141/-42
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 506
Теми: 13



Активност
0%

Просякът с камиона


« Отговор #25 -: Неделя, 24 Март, 2013, 11:50:19 »
ОтговорОтговор

Както ги описвате нещата, вероятно крадците ползват хлороформ.Намира се лесно,струва малко, може да се получи и в домашни условия.Винаги е бил на особена почит сред изнасилвачите и бандите за грабежи.
Противодействие няма.Но действието му е специфично-или трябва да ви залепят на лицето добре напоена кърпа, или да се подаде едно немалко количество в затворено пространство без вентилация.Има приятна, силна, сладникава миризма. Усеща се при съвсем ниски концентрации...при обемна концентрация 200 към милион във въздуха вече много ясно се усеща.Парите му са много по-тежки от въздуха и за това се концентрира в ниските части.Тук нещата са почти идентични с бензиновите пари като числа, но за разлика от тях, не образува с въздуха взривоопасни смеси.
Упойващият ефект настъпва веднага.Сметнете си обема на кабината (AxBxC).Това е една единица.При концентрация 10,000 към едно вече спите дълбоко и ще спите поне няколко часа.
Няма разработени и масово произвеждани сензори,които да отчитат концентрацията му във въздуха.Няма и вещества, които служат като антидот.Вдишването блокира нервната система веднага и ефектът продължава докато организмът не го преработи.
Така,че...от това спасение няма.
Наистина няма но като се хванат 1-2 и като бъдат бити е е..... с извинение.Другите ще се замислят сигорно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не всичко е пари,но всичко е с пари
матадора
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +39/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 128
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #26 -: Неделя, 24 Март, 2013, 21:14:09 »
ОтговорОтговор

Аз  понеже не съм товарил от там /никога не се знае на къде ще ме духне вятъра/.И да питам? Не се ли влиза в вътре в района на завода, охрана няма ли там.
Не,колега.Към 8.30 сутринта всички колеги,които чакат за товарене,си взимат пропуск и влизат в административната сграда,за да си вземат нарядите.Това трае около час,през това време камионите са на паркинга отвън.
Миналото лято имах случка с разбита капачка на резервоар,на паркинга на бензиностанцията след Елхово,в посока Лесово.Спрях към полунощ,а тръгнах от там към 5 ч. сутринта.Бях спрял на черния паркинг,между два други камиона.Разбили са капачката и източили около 50 л гориво,без никой да усети.Макар и да бях с леко открехнати прозорци,нищо не съм чул.Интересното е,че аз съм с найлони върху капачките,които са стегнати със скоби за водни съединения.Развили са скобата на пълния резервоар/предполагам,че с почуквания са установили кой е пълен/,свалили са найлона,разбили ключалката на капачката и после,след точенето,са я затворили,сложили найлона и скобата обратно.Много спокойна работа,това без вътрешен човек едва ли се получава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Ако съдбата ти обърне гръб...бъди търпелив,изчакай я да се наведе!
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1921
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #27 -: Неделя, 24 Март, 2013, 21:36:38 »
ОтговорОтговор

Само заглавието на темата видях и не съм чел другите постове, може да са ти отговорили, но ще ти кажа, че като те напръскат изпадаш в мнооо странно състояние за дълго време и като се освестиш лекинго и започнеш да влизаш в час се чувстваш все едно си препил,,, цепи те тиквата и ти се повръща яко ,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
S_C
Начинаещ
*

Рейтинг: +7/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 5
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #28 -: Понеделник, 25 Март, 2013, 14:42:18 »
ОтговорОтговор

Кражбите са проблем от години.Не са от сега.Аз съм на 34, преди 20 пак се крадеше.Тогава имах двама съседи тираджии, много внимаваха къде държат камионите.А нафтата не знам колко е струвала,ама е била стотинки.Аз не съм шофьор на камион, просто през годините работата ме е завъртала около шофьори и спедитори, та още не съм виждал фирма да не се оплаква от кражби или шофьор, който да не познава поне 2-3 негови ограбени колеги.

Човекът, който искаше да прави паркинга...то хубаво,ама съм го минал тоя път и подобен проект трудно се обосновава икономически у нас.Хем сме важна транзитна дестинация и пак не можем да си помислим даже за трафика, който обичайно е по пътищата на Европа.То това е първото,което човек веднага забелязва от Унгария към нас-камионите по пътя стават сигурно 10 пъти по-малко.Трафикът е много сигурен показател какво представлява икономиката на една държава.Иначе имах един американец, на който беше дошла идеята да прави паркинг у нас...ограден, с охрана, камери, бани,перални...мислеше се нещо за около 400 места, но...идеите са едно, икономическата реалност е нещо съвсем друго.
Сега...ако си мислите,че в САЩ не се краде гориво и стока от камионите...забравете тая работа.Краде се.Може би не точно като у нас, но и там има райони, в които не е добре да се нощува на полето.По-голямата разлика е,че там не рискуват да им свършат часовете докато са по средата на нищото.

То от тогава вярно,че мина време, ама не виждам какво толкова се е променило.България е много бърза транзитна дестинация за международния трафик.Турците и изобщо всички от тая посока ,гледат да минат от тук колкото се може по-бързо, ако е възможно-без да спират въобще.Бавят ги само лошите пътища.Ако се завършат един ден магистралите...изобщо и за кафе ще престанат да спират.Пътища, граници и особено полицията у нас, се приемат като някакво неизбежно зло, което от немай къде ще изтърпиш, но ако има начин да си го спестиш-ще е на драго сърце и с усмивка.Давам за пример турците, просто защото тяхната държава реализира колосален по обем износ, който пътува основно по суша.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +538/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #29 -: Понеделник, 25 Март, 2013, 22:31:58 »
ОтговорОтговор

Имам терен 30дка на главен път , близо до Гурково,  и идеи, но нямам финанси. От банка - никога !  Мислел съм си за един ТИР паркинг, с бани и  перални  с жетони за време, за  кафе-ресторант и  мотел за водачи на камиони и цени народни, охрана и камери - задължително. Място за разпускане, също.  Дори съм си начертал план.
 След време може и да си реализирам мечтата и ще е най-сигурното място в страната.
Правил ли си сметки колко трябват за реализация на идеята? И за колко време ще се възстанови инвестицията?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!