Направих сериозна ръководна грешка, изкажете мнение.
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 00:08:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Направих сериозна ръководна грешка, изкажете мнение.  (Прочетена 26956 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #15 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:23:08 »
ОтговорОтговор

Докато не опиташ няма как да знаеш какво ще излезе,,,, но един съвет от мен,,,, НИКОГА не плащай веднага,,,, след седмица-две могат да ти дойдат няколко писма от камери засекли твоя хубостник с превишена скорост или друго нарушение,,,, пак ли от джоба си трябва ги плащаш Ъ??

Ех Иво, и ти се изучи гледам. Ама да те питам... когато обърна чужд камион, плати ли му всички щети???

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:23:08 »

 Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1927
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #16 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:31:46 »
ОтговорОтговор

Там нямахме уговорка Чупи- Купи,,,,, А Миленче не бързай да пиеш студената вода,,,,,, преди да си опитала не вдигай белия байрак !!!!!!!!!!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:31:46 »

 Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #17 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:35:52 »
ОтговорОтговор

Там нямахме уговорка Чупи- Купи,,,,, А Миленче не бързай да пиеш студената вода,,,,,, преди да си опитала не вдигай белия байрак !!!!!!!!!!!!

Точно така, не сте имали уговорка чупи-купи, защото шефа ти е бил предвидлив човек и си е направил каско за да спи спокойно. Така работят в белите държави. Не е като американеца, да мрънка после... шоферите били еди какви си... На всеки може да се случи. Перфектни хора няма. И пълно щастие няма.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Milena
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 21
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #18 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:42:49 »
ОтговорОтговор

Устна уговорка в съд... аз по-недоказуемо нещо не се сещам. Никъде нямаме "черно на бяло" подобна договореност за съжаление.Казвам го, защото евентуално дело също е разходи и ако не е сигурен човек (а аз не съм) поне малко за изхода, не знам колко си струва.

Колкото до каско и т.н. - сега ако катастрофираш тир ясно, но разни такива щети като моята и там се водят някаква небрежност - примерно ако опрете тавана на тир в тунел -не ги плащат, поне така сподели един превозвач имал такива ядове.


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #19 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:51:02 »
ОтговорОтговор


Колкото до каско и т.н. - сега ако катастрофираш тир ясно, но разни такива щети като моята и там се водят някаква небрежност - примерно ако опрете тавана на тир в тунел -не ги плащат, поне така сподели един превозвач имал такива ядове.


Застраховката е като купуването на нов автомобил. Може да си избираш какви екстри да има. Какви щети покрива е въпрос на договорка със застрахователя и въпрос на пари. Ако искаш да ти излезе по-евтино, естествено, че няма да покрива всичко. А българина много обича евтино да минава Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #20 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 09:52:04 »
ОтговорОтговор

В тази ситуация без застраховка тип "каско" или друг участник/виновен- ГО/ в настъпилото събитие, Гаранционен фонд няма как да помогне. Също така не мога да си представя документ, който ще има юридическа стойност за бъдеща вина на водача на МПС при евентуална катастрофа??? 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #21 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 10:14:20 »
ОтговорОтговор

Устна уговорка в съд... аз по-недоказуемо нещо не се сещам. Никъде нямаме "черно на бяло" подобна договореност за съжаление.Казвам го, защото евентуално дело също е разходи и ако не е сигурен човек (а аз не съм) поне малко за изхода, не знам колко си струва.


Милена, прочетете една или няколко трудови характеристики за длъжността шофьор на леко/тежкотоварен автомобил, това е документа, който описва точно задълженията и начина на работа на служителя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #22 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 10:38:04 »
ОтговорОтговор

Няма такова нещо като образец за длъжностна характеристика. Ако намериш пример някакъв то той е препоръчителен. Длъжностната характеристика се пише от шефа и той решава какви задължения да ти впише вътре. Кодекса на труда не го ограничава колко и какви задължения да впише. Ако иска може да впише че си длъжен след прибиране в гаража да окосиш тревата пред офиса. Друг е въпроса работника дали ще се съгласи да разпише такъв документ или ще си потърси друга работа. Длъжностната характеристика е неразделна част от трудовия договор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #23 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 11:03:59 »
ОтговорОтговор

Усмивчица Аз какво съм написал, точно това. Може да напишеш всичко в този документ, обаче ако се стигне до съд и работодателя съди шофьора за това, че не е изкосил ливадата пред офиса в следствие на това собственика на компанията е паднал и си е одрал коляното на 100% процента съм сигурен, че в края на делото работодателя ще плати разноските на адвоката, вещите лица и таксите на съда. Не може/няма стойност пред съда/ длъжностната характеристика да е за шофьор, а да е написано , че трябва да коси трева, чисти офиси и WCта това вече е друга длъжност, примерно домакин, общ работник и т.н.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
hgv_driver
Старши потребител
****

Рейтинг: +82/-105
Неактивен Неактивен

Luxembourg Luxembourg

Публикации: 363
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #24 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 11:37:21 »
ОтговорОтговор

Длъжностната характеристика се прави за да знае работника какво точно трябва да прави. И ако не го направи, може да го накажеш или уволниш. Не може да осъдиш някой, че не е окосил градинката. Длъжностната характеристика НЕ СЕ пише за да го съдиш после за нещо си. За уреждане на други претенции (финансови, щети, кражби и т.н) си има Граждански-процесуален кодекс, Наказателен кодекс, Съд и т.н.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #25 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 11:48:30 »
ОтговорОтговор

Длъжностната характеристика се прави за да знае работника какво точно трябва да прави. И ако не го направи, може да го накажеш или уволниш . Не може да осъдиш някой, че не е окосил градинката. Длъжностната характеристика НЕ СЕ пише за да го съдиш после за нещо си. За уреждане на други претенции (финансови, щети, кражби и т.н) си има Граждански-процесуален кодекс, Наказателен кодекс, Съд и т.н.

Ъ? Стига глупости Ухилен Прочети това което пише в скобите.
Цитат:
"Това се налага с оглед на факта, че длъжностните характеристики могат да бъдат използвани като важни доказателства при разрешаване на спорове, свързани с трудовите правоотношения (трудови спорове, трудови злополуки, имуществена отговорност, дисциплинарни наказания), включително и при установяване наличието или липсата на право на допълнително трудово възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит. Oт 01.07.2007г. влезе в сила Наредбата за структурата и организацията на работната заплата(НСОРЗ), която отмени дотогава действащата Наредба за допълнителните и други трудови възнаграждения. Чл.12 НСОРЗ създаде нова правна хипотеза, според която допълнително възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит се заплаща само ако при смяна на работата или работодателя лицето работи същата, сходна или със същия характер работа, длъжност или професия. На практика единственият документ, чрез който може да бъде доказано сходството и еднородността на работата се явява длъжностната характеристика, което означава, че тя се превръща в документ с много важна доказателствена сила при възникване на спор с подобен характер."

Продължавам да пиша по темата с цел да помогна на Милена колкото мога.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 11:50:29 »
ОтговорОтговор

Да задам и аз два въпроса. Шофьорът има ли договор с фирмата и ако евентуално има, като какъв е назначен? Спазвано ли е изцяло трудовото законодателство?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Milena
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 21
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #27 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 12:34:17 »
ОтговорОтговор

Спазвано ли е изцяло трудовото законодателство?

Не!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #28 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 13:16:52 »
ОтговорОтговор

Не!

В такъв случай препоръчвам да не правите резки движения, за да не изкълчите някоя става. Доколкото разбирам сте взели решение шофьора на микробуса да се прибере на ваша отговорност. Разбира се, не го защитавам, но все пак как да постъпи, в случай, че искате той да плати вашата грешка? Много добре разбирате, че е силно препоръчително всяко превозно средство, извършващо транспортна дейност, да бъде застраховано срещу съответните рискове.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Milena
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 21
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #29 -: Четвъртък, 20 Август, 2015, 13:25:03 »
ОтговорОтговор

Taкa каза и адвоката....общо взето може да излезе така , че аз съм го тласнала едно към престъпление и напускане на местопроизшествието, едно и към изнудване....
Смятам случая да си остане така, каквото е било е било.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!