Целогодишна забрана тирове да кръстосват шосетата из страната в събота и неделя обмислят в ГЕРБ. Целта е да се разтовари движението в почивните дни и да се намалят инцидентите по пътищата.
......
Целогодишната забрана за движение на тежкотоварни автомобили в почивните дни се обсъжда отдавна. Рано или късно ще се въведе, прогнозира шефът на транспортната парламентарна комисия Иван Вълков.
Той подчерта, че сега също действа ограничителен режим, но през лятото, когато температурата достигне 35 градуса и камионите могат да разрушат асфалтовата настилка, както и в пикови за трафика моменти като например празниците. През август, когато действаше ограничението, имаме регистрирани по-малко пътнотранспортни произшествия, отчете Вълков. Тъкмо за това той определи забраната като ефикасна. Законотворецът даде за пример Германия и Франция, където действал ограничителен режим за движение на тирове през почивните дни. В различните европейски държави мерките важели за различни периоди от време. В някои страни забраната влизала в сила още в петък вечерта, но пък важела само за събота, а не и в неделя. Теглото на камионите, които се спирали от движение, също варирало, като тръгвало от 12 тона. Обикновено със забраната трябвало да се съобразяват шофьорите на 20-тонни и по-тежки машини. За да се въведе такова ограничение обаче, първо трябва да се изгради необходимата инфраструктура. Трябва да разполагаме с паркинги, отговарящи на европейските изисквания, на които водачите да чакат изтичането на срока на забраната, категоричен е Вълков, който допълни, че ограничението няма да важи за хладилните камиони.
Цялата статия http://www.monitor.bg/article?id=317861
Законотворецът дал за пример Германия и Франция. Този наясно ли е, че там има магистрали, по които камионите се движат с 90 км/ч? А когато не се движат, има уредени паркинги за нормална почивка. Да не говорим за българските зимни условия, при които с 10 см сняг блокира цялото движение.
Такъв паркинг ли?
Такива паркинги като в Турция никъде не съм виждал.
И във Франция никак не са лоши.
Хубаво ще бъде да се въведе забрана шофьорите на тези камиони да дишат, за да има достатъчно въздух за отмарящите в събота и неделя останали граждани!
Видно е че все пречим и все сме на топа на устата да праат ко щът.
Хубавата страна е ,че събота и неделя ше си поркам бирето вместо да се дръглям с джадаи ,макар че и те са у намален състав през уикенда.
Оказва се че въпреки новите магистралки у наща татковина става все по-тесно из пътищата родни.
Старата песен на нов глас, заради събитията от изтеклите дни.
Ето и статията от днешния брой на в-к Стандарт http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-01-10&article=395275
Аз имам друго предложение към господин министъра наместо камиони да ползваме волове с каручки.Така няма да буксуват зимата и няма да чупят асфалта лятото.
А насъщния да се доставя до всяка точка с пощенски гълъби или щъркели, в зависимост от сезона, нали :D
Мда и къде ще спират тия автомобили по полетата ли ???
Цитат на: Boroman21 - Вторник, 10 Януари, 2012, 15:25:29
Мда и къде ще спират тия автомобили по полетата ли ???
Ми утре като няма хляб и провизии по магазините , кого ли ще обвинят?
http://dnes.dir.bg/news/kamioni-magistrali-snjag-hora-patishta-10279035
Цитат на: ?.?.? - Вторник, 10 Януари, 2012, 15:27:47
Цитат на: Boroman21 - Вторник, 10 Януари, 2012, 15:25:29
Мда и къде ще спират тия автомобили по полетата ли ???
Ми утре като няма хляб и провизии по магазините , кого ли ще обвинят?
То така трябва да стане да няма хляб та да видим кой крив кой прав
Цитат на: Дамян Йончев - Вторник, 10 Януари, 2012, 16:02:56
http://dnes.dir.bg/news/kamioni-magistrali-snjag-hora-patishta-10279035
Най-после някой да им го каже в очите.Евала.
Относно тая прословута забрана за петък и неделя- първо да направят паркинги на по 20- 30 км да има къде да спират камионите, тогава да пускат в действие забраната. Чували нейде , че имало забрани по Европа, ма там хората са направили места за почивка и не едно или 2 парко места , а не като тук, да се чудите къде да спрете(на коя отбивка).
Лалов интервю-http://fakti.bg/mnenia/27536-tir-ovete-sa-neobhodimiat-i-dostatachen-greshnik (http://fakti.bg/mnenia/27536-tir-ovete-sa-neobhodimiat-i-dostatachen-greshnik)
Да кажа и аз нещо та дано някой депутат или журналист го прочете.Зимни гуми за камиони НЯМА. Има ВСЕСЕЗОННИ гуми и гуми за двигателния мост и гуми за кормилния мост.Всесезоните гуми за камиони и по точно за двигателния мост , самия грайфер е на кубчета ,тези кубчета имат реснички(като при зимните гуми за леки коли).Тези реснички помагат на гумата да държи при хлъзгав път.
За целогодишната забрана пак казвам поговорката "Кола нямаме, но гуми купуваме".В България няма достатъчно паркинги покрай натоварените пътища в нашата страна.Честа гледка ще е камиони спрели в аварийната лента , на входовете и изходите на паркингите.
Ето тава става когато паркингите са пълни и нямаме време за каране.Там е разликата ,че Германия е страна с много по голям трафик и пак продължават да строят паркинги и те пак не стигат на моменти.Тука в България трафика се засилва , а никой не строи паркинги.Нека преди да влезне в сила тази забрана хората дето са я измислили да помислят над този въпрос.
Че защо да се мисли? Забраната влиза в действие, минават шапките и глобяват всички спрели на пътя. Трябва да се събират пари за коледни/великденски бонуси. Какво като няма паркинг, да не си тръгвал.
Тя забраната е лесна, ама има ли къде да спрат всичките камиони ?
Все пак България не е Германия нали ?
Цитат на: kasidi - Вторник, 10 Януари, 2012, 21:54:56
Тя забраната е лесна, ама има ли къде да спрат всичките камиони ?
Все пак България не е Германия нали ?
у нивата и у гората бре колега па мое и у канафката.
Ами трябва да ни намалят заплащането явно под някаква форма още.Мисля си че това е лесна работа-кога работиш като шофьор.Лятото топло-асвалта се разтапя щот няма основа,зимата-извънредно положение,паднал сняг и не се стопил.Дали ще се досетят че и винетките ще трябва да намалят с една трета от цените.Забраната на 52 съботи и недели и някой друг официален празник-ето 1/3 от годината пълна почивка.Въдицата е кабината,проблем с червея-дано повече обекти до река за разтоварване
То няма табели, предупреждаващи за наличните паркинги и отбивки по нашите пътища, вие искате да има паркинги за камионите! На Бобо и ЦвЦв им дреме на .... за шофьорите на камиони, важното е с глобите да понапълнят касичката, че вече няма откъде да се раздават бонуси.
Споки ора не бой та са и на шефчетата не им допада идеята. Мислят ората за вас :D :D :D
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/1706528009-Prevozvachite_gotvyat_protesti_zaradi_novi_pravila.html (http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/1706528009-Prevozvachite_gotvyat_protesti_zaradi_novi_pravila.html)
И да мислят за нас, едва ли ще се преборят с тия твърдоглавци! Пък, и в крайна сметка, не те висят по кабините с часове. Аз бих предложил като реципрочна мярка от понеделник до петък да бъде забранено движението по пътищата на всички други МПС, с изключение на камионите и селскостопанската техника.
Така няма да бъде напълно реципрочно, тъй като обикновените хора с лични автомобили имат най-малка вина за този бъдещ закон. Но пък за да се отговори на идеите за реципрочност, идеята през почивните дни да бъде въведена забрана за автомобили на национална служба "Охрана" е съвсем уместна и логична. Това ще доведе до удрано намаляване на броя на произшествията и спестяване на огромни суми в държавния бюджет.
Баси тъпата работа! Нали Бат Бойко строи ударно магистрали - къв е тогава проблема? Пък и защо трябва да се ограничава правото на придвижване - нали сме в ЕС? Или трябва да се освободят магистралите, за да могат по-лесно българите да напускат бързо и завинаги тази ши*ана държава?
Пожелавам на всички управляващи и законотворци да изпаднат дотолкова, че да са принудени да си изкарват прехраната като шофьори на камиони! Може би тогава ще оценят последствията от такива забрани. Хубаво е да прилагаме неща, видени по Европа, но доста избирателно се прави това!
Цитат на: g_dandy - Неделя, 15 Януари, 2012, 22:32:06Пожелавам на всички управляващи и законотворци да изпаднат дотолкова, че да са принудени да си изкарват прехраната като шофьори на камиони! Може би тогава ще оценят последствията от такива забрани. Хубаво е да прилагаме неща, видени по Европа, но доста избирателно се прави това!
А дано, ама надали. Толкова са пооткраднали, че едва ли до две-три поколения ще им се наложи да спят в кабина на камион.
трябва да има сто километрова зона след границите, където движението ще е свободно! При сегашното състояние на паркинзите в Бг, просто не виждам как една такава забрана ще действа! Представям си кво ще е по фериботите, и по сухопътните граници!!!!
Сетих са за една поговорка : Видяла жабата че подковават коня и взела ,че и тя вдигнала крак ! Смешници >:(
300 паркинги за пет пари,забрана в петък НЯМА абсолютно никъде и неможе да има в никоя нормална държава,а пък които иска да си пие бирата и да се търкаля по паркинги може да го прави и без забрани някой си имаме семейства и предпочитам да свърша работа и да се прибера.Проблема е че фирмите от товарните превози никога няма да се организират на ефективни действия за нищо.
Цитат на: мирослав - Сряда, 15 Февруари, 2012, 23:27:08
300 паркинги за пет пари,забрана в петък НЯМА абсолютно никъде и неможе да има в никоя нормална държава,а пък които иска да си пие бирата и да се търкаля по паркинги може да го прави и без забрани някой си имаме семейства и предпочитам да свърша работа и да се прибера.Проблема е че фирмите от товарните превози никога няма да се организират на ефективни действия за нищо.
Тц баце не си прав напраи некъв сеир и поечкото ,че се сберат ;)
То и по официалните празници пак няма да ни пускат да караме.. но до колкото разбрах от 16 до 22 часа.
Бацета откоги беше таз ,,селската,, забрана бре,от април ли нейде беше?
Баце,за април само по Великден.Иначе от 20май.
Цитат на: Станимир - Понеделник, 19 Март, 2012, 07:56:57
Баце,за април само по Великден.Иначе от 20май.
Мерси баце,питам че мернах бире на промоция та да зареждам ли с боеприпаси ма раншко било,че зачекам.
Бриги,земай да има за бойна готовност.Няма да натежи на Дзверо.
Цитат на: Бригадира - Понеделник, 19 Март, 2012, 08:01:49
Мерси баце,питам че мернах бире на промоция та да зареждам ли с боеприпаси ма раншко било,че зачекам.
То, баце, и хладняч ше ти трябва за ,,златистата течност", защо в топло състояние съм чувал, че има друг вкус (на екстремент).
Инак, идейката за забранката не е никак лоша! Гледам пичове пишат, че си имат семейства и искат да си идат у дома!
Момци, с риск да си заслужа критика всеки много добре знае, че когато се е захванал със занаята си има едни норми които трябва да се спазват! По-скоро трябва да се вникне къде може да се спази тази забрана-паркинги и паркови места!
Забрани за движение на товарни автомобили за периода от 20май до 30септември.И следните дати:12,16,27април/1,23,27май/5,9септември/21,26,28,31декември от 16ч до22ч