Анкета
Въпрос:
МАН
Опция 1: ТГА 460
гласа: 1
Опция 2: ТГА 530
гласа: 14
Здравейте колеги..Искъм да си купя МАН колебая се между МАН ТГА 460 и МАН ТГА 530 и двата са с помпа и диузи..не искум комарел мотор.. С рачна скоростна кутия..интересува ме кои мотор е по сполучлив разход на гориво д/г..общо взето всякаква информация би била полезна..карам в България..возя зърно гондоли дърпам...Благодаря предварително :)
Цитат..карам в България..возя зърно гондоли дърпам
И не претоварваш.......ХАХАХА.
Шегувам се. За твоя товар е по-добре за вземеш 530. На другия му идват много 50тона, че и повече.
Все пак гледай на място техническото състояние. Виж обезателно изразходеното гориво от както е произведен камиона през менюто на компютъра.
Раздели го на 32-38 и ще получиш приблизителният реален километраж. Не се лъжи по показанията на тахографа.
Може пък да се окаже, че по-малкият е каран по-малко.
50 тона ???Само товара ли ???
Общо бре, само товара е рядкост . Не че не ми се е случвало, но с гондола за инертни материали...
Колко горе долу е тарата на влекач евро5 и по новичка гондола...ама па то гондолите са с различна големина :-X
Да споделя и аз Ман ТГХ 440 с гондола Беналу тара 12 800 с пълен резервоар като джантите на камиона и цялата гондола са алуминиеви.
Цитат на: ivopifeca - Неделя, 05 Януари, 2014, 09:40:36Колко горе долу е тарата на влекач евро5 и по новичка гондола...ама па то гондолите са с различна големина :-X
Леките са от 12 000 кг до 15 000 кг в зависимост от обема. Има 24m³ и 90м³ зависи от много неща. Тежките композиции стигат до 17 500кг.
530-ката е мотора.Харчи по малко от другия и върви повече.
Цитат на: loshdancho - Неделя, 05 Януари, 2014, 09:23:32
Общо бре, само товара е рядкост . Не че не ми се е случвало, но с гондола за инертни материали...
Че то на пристанище Варна най често само товара е 40 50 тона ;D Има и хенгри със по 60 65 тона ;D общо тегло 85 ;D
Цитат на: ivopifeca - Неделя, 05 Януари, 2014, 09:07:56
50 тона ???Само товара ли ???
И защо не ;D ? 430 си ги дърпа нормално по равното с 80км/ч-разход 44л, по баирите свалям до 5-а, все пак са си 50т - фракция :) Иначе редовно си дърпам по 54т бруто. Тарата ми е 14800
Според мен 530 е по-добрия вариянт. Малко повече ще гори, но и повече ресурс има двигателя.
Карал съм 18.530. До 18 тона товар все едно си празен. Товара почти не се усеща. С такъв тонаж и разхода е много добър. Над 18 започва да похапва повечко.
Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
Колеги значе да разбирам че 530 е по добър да не се замислям ваобще ... а някакви дефекти нещо да дава мотора някакви проблеми... А някои знаи ли дали е с 6 оделни глави..
За мен 530-ката е по-добрия вариант. Не съм имал някакви проблеми с този камион. Върви и гори прилично ако знаеш как да го караш.
Цитат на: Rammbon - Неделя, 05 Януари, 2014, 15:44:01
И защо не ;D ? 430 си ги дърпа нормално по равното с 80км/ч-разход 44л, по баирите свалям до 5-а, все пак са си 50т - фракция :) Иначе редовно си дърпам по 54т бруто. Тарата ми е 14800
Според мен 530 е по-добрия вариянт. Малко повече ще гори, но и повече ресурс има двигателя.
Егати спирачките,гумите,възглавниците...спирачен път и т.н. :)
Цитат на: ivopifeca - Понеделник, 06 Януари, 2014, 19:46:14
Егати спирачките,гумите,възглавниците...спирачен път и т.н. :)