Бих искал да поговорим за "екологията", свързана с МПС.
Карам четвърти подред дизелов лек автомобил и установявам, че в общи линии всичките имат сходен разход на гориво. Първият беше произведен през 1991 година и вероятно се е водил с "черен" двигател. Последният е произведен през 2015 година и се води ЕВРО 6В.
Та въпросът ми е къде отиват вредните емисии при почти еднакъв разход на гориво?
Някаква магия ли се случва или това е скрит начин да си плащаме такса въздух?
Според мен реално никой не се грижи за природата и околната среда, всичко е бизнес ,който с времето става все по-мащабен!
Голяма лъжа е този показател количество въглероден двуокис на километър. Това е функция на изгореното гориво, не може една кола да харчи 5 литра на 100 км и да има същият разход на въглероден двуокис с различен разход. Карат ни да се чувстваме виновни, че произвеждаме въглероден двуокис, децата същото "вредят". На необразованите циганите - НЕ. Ще си плащаме за тези емисии. А решението е елементарно, тези които ни го обясняват да спрат с изсичане на горите.
Може би не е лошо, ама защо не започнат от паркингите? Съоръжения над и около пътя, може да е много скъпо поради изисквания за сигурност.
"Германия изгражда соларен покрив над магистрала в новаторски експеримент за бъдещето на зелената енергия 🚗
По този начин се постига двойно използване на пространството, като същевременно се осигурява и защита на пътната настилка от атмосферни влияния, намаляване на шума и енергийна независимост от изкопаеми горива."