• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Тежката артилерия пристига с Knight XV

Започната от Teodor, Неделя, 12 Февруари, 2012, 22:20:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Teodor

Мненията за всъдехода Hummer са противоречиви, но никой не може да отрече, че той изглежда внушително. Това най-вече важи за първата и втората генерация на модела. Ако обаче поставите Hummer H2 до модернизирания Knight XV, героят от "Пустинна буря" изглежда като градска малолитражка.

Чудовището до него е автомобил за съвременни рицари. Knight XV е дело на канадците от Conquest Vehicles Inc. и след модернизация беше показан на целевата аудитория в Монако. Уникалното бронирано всъдеходно творение се предлага на цена, малко по-висока от тази на Rolls-Royce.

Knight XV е базиран на възли и агрегати от Ford F-550. Двигателят е V10 с работен обем от 6.8 литра и мощност 400 к.с. Клиренсът надвишана 350 мм, а уникалната броня издържа на стрелба от упор на АК-47 и M16.

В конструкцията е използвана закалена стомана и стъкла с дебелина 64 мм. Според производителя този автомобил може да бъде повреден единствено от балистична ракета. Knight XV се прави изцяло ръчно, като за сглобяването на един екземпляр са нужни 1 500 часа. Conquest Knight XV тежи над 4.5 тона.

Не само цената, а и комфортът в купето е сравним с този на Rolls-Royce. За обзавеждането се използват килими от Wilton Wood, кожи на Andrew Muirhead и възможно най-качествените довършителни материали. Всяко от шестте кресла в салона, разположени като в заседателна зала, разполага с всевъзможни настройки, а покривът има два люка от бронирано стъкло.

Източник : www.mobile.bg

Teodor