"Строго секретно" - не се препоръчва на песимисти
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 08:46:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Строго секретно" - не се препоръчва на песимисти  (Прочетена 14117 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
комбайнер
Гост
« -: Неделя, 04 Септември, 2011, 10:55:11 »
ОтговорОтговор

Колеги, темата "нема такава държава" е доста дълбока и позната.
Споделяме, споделяме...... и дека е файдата?

Предлагам да споделяме мнения, опит и идеи за положителни резултати.

Как лично сме отстояли правилна позиция, спечелили "битка", и т.н.

Накратко - какво сме направили, правим или мислим, че може да се направи, та  да има "такава държава"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 04 Септември, 2011, 10:55:11 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 04 Септември, 2011, 11:30:14 »
ОтговорОтговор

"Файдата" е точно такава,че на фона на всичко негативно което се случва , трябва всеки да се замисли какво НЕ ТРЯБВА да прави за да "Има такава държава Може да НЕ гласуваме , може да искаме президентска република , може да искаме и ние да извършваме проверки на ДАИ  и т.н.  Та боже , ние толкова сме потънали в сивото ежедневие , че за една група не можем да се съберем ( та кажи го "Синдикат" или "Профсъюз" или както искате ). Тези които правят прически на шефовете си , дали знаят какво е битка , какво е да отстояваш интересите на семейството си ?"!
Отговарям на въпроса за де не прозвуча като песимист.

Аз например оборих шефа си за малко по висока заплата и дата на изплащане , която мен ме устройва! Също така да смени дисковете и накладките на задната ос на камиона ( предната седмица е сторено). Сега се боря за климатика (изби маркуч и спря да работи , надявам се до следващата седмица). Но не мога да го убедя да ме натовари за БГ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 04 Септември, 2011, 12:04:11 от bad_kras » Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 04 Септември, 2011, 11:30:14 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 04 Септември, 2011, 14:09:29 »
ОтговорОтговор

Ще споделя за себе си. Значи например не крада и не убивам. Старая се да спазвам до голяма степен конституцията, законите и останалите нормативни документи на тази държава. В работата си се държа учтиво и възпитано с колеги и клиенти. Спазвам, доколкото е възможно да бъдат спазени закона и правилника за движение по пътищата. Сигнализирам на компетентните органи за забелязани нередности. Сигурно има и още много неща, които правя или не правя, но като цяло считам себе си за един добър гражданин на своята държава. Интересна дискусия ще се получи, ако всеки от вас сподели с какво допринася живота около нас да стане по-добър.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
комбайнер
Гост
« Отговор #3 -: Сряда, 07 Септември, 2011, 20:12:46 »
ОтговорОтговор

И аз да се включа.  Не пия, не пуша, а с чужди жени само ходя.
Не съм хищник - овен съм. Арабия и инат.
Кефя се, когато съм бил полезен за околните, когато ме хвалят и са ми благодарни.
Морал и принципи - много важни неща. Готов съм да ги защитавам, и го правя. Това са моите малки и големи, и ежедневни битки. Време и място - неограничени в БГ.
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #4 -: Сряда, 03 Май, 2017, 19:03:36 »
ОтговорОтговор

Хахаха.....голям смях,ама е трагично!
Е аз пък не се сдържах и емигрирах.
Омръзна ми да се боря с простаци......



п.п.       бай Крас е постигнал голяма победа......хахаха.Смени ли му накладките на камиона!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ANIMAL
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 126
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Сряда, 03 Май, 2017, 19:45:13 »
ОтговорОтговор

п.п.       бай Крас е постигнал голяма победа......хахаха.Смени ли му накладките на камиона!!!

При някои шефове си е постижение резервоар да напълниш.Аз съм работил за такъв,сменяше си колите като носни кърпи,докато му се причуе нещо-веднага в сервиз,а аз ако сложа повече от 100 лв. нафта се прибирах виновен ,че съм го направил.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ЧОВЕКЪТ Е ЧОВЕК,КОГАТО Е НА ПЪТ
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #6 -: Сряда, 03 Май, 2017, 21:31:52 »
ОтговорОтговор

бай ви красйо уцели шестицата от шестиците,,,, хиляда балъчета да му снесат по 120 кинта ще има да си живурка като бей,,,,, няма опасност някой да тръгне да му търси сметка къде са кинтите,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #7 -: Сряда, 03 Май, 2017, 21:38:04 »
ОтговорОтговор

бай ви красйо уцели шестицата от шестиците,,,, хиляда балъчета да му снесат по 120 кинта ще има да си живурка като бей,,,,, няма опасност някой да тръгне да му търси сметка къде са кинтите,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Патриот  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
vasil007
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Събота, 24 Юни, 2017, 20:19:18 »
ОтговорОтговор

Първо една птица пролет не прави и второ, които сме ние и какво можем....
Всъщност, това не е песимизъм, всичко е възможно, но не всеки може да го направи - това не помня кой го е казал, но мисля, че е Шекспир. Освен това, един човек е казал:




Друг е казал:




Друг:

Тежко, брате, се живее между глупци неразбрани;
душата ми в огън тлее, сърцето ми в люти рани.


А сега малко превода за какво говоря. Хората ми казват песимист, защото не си изкривявам душата за да изтъквам хубавите неща и да скривам лошите - та в това аз виждам нищо песимистично. "Как да оправим България" има един лесен отговор, но труден за изпълнение. Преди него искам да кажа, че България това сме ние, като говорим за това, кой е виновен, че някой неща не ни харесват, трябва да знаем, че това сме ние самите. Най-общо казано, тук няма тежка епидемия, няма война, няма природни бедствия, дори си имаме перфектна почна за земеделие. Това, което пречи са хората в тази държава. Отговора е еднозначен:
Ако искаш да промениш света, първо промени себе си
Всички победи започват с победа над самият себе си.
И не на последно място:Бъди промяната, която искаш да види в света!!!
Започнах с "една птица пролет не прави", защото не може да накарате хората насила да бъдат по-хубави, по-малко да пият, а повече да четат, по-малко да мислят за забавления, а повече да бъдат полезни, по-малко да мислят за себе си, а повече да другите и да се отнасят към другите така, както очакват, те да се отнасят към тях. Дори и да ги накарате, насила хубост не става, пък и да става не струва
Това е всичко.
Проблема, е че тук никой не го е*е за другия, защото е голям газар. Хората се гордеят не с какво са постигнели, а как са придобили, без да се трудят, как са излъгали, как са откраднали. Ако искаш да вземеш, кажи първи какво си дал.

Знаете ли в какво се превръщат хората, които им дават, без да се трудят: в цигани. Така е защото те нямат никакво желание за развитие, в нищо, освен в деградация. Преди българите се отвращаваха от тяхната музика, сега тя стана и българска. А музика, пълна с вулгарна сексуалност, не може да говори хубаво, за човек, който я слуша. Вижда се, че нещата вървят на по-зле, защото хората вместо да се променят, за по-лесно са решили да се потопят в чалга утопията и алкохола, за да понасят БГ по-лесно. Да, но докога?

Често казвам за наука, знания и цели, а за тях за говорели преди 1000 години
Напред! Науката е слънце,
което във душите грей!
Напред! Народността не пада
там, дето знаньето живей!


Няма нужда много да говоря, аз минах до 8-ми клас със 6.00 не защото исках, а защото някои хора и го настояваха и сложих 2 диоптъра, и стоя на един стол 5-8 часа на ден, и сега един куп хора, включително и майка ми казват, колкото съм тъп, защото с много четене мозъка се развива, но от същото и затъпява. Аз съм правил, каквото се е налагало и сега се случва, от време да време да ми се привиждат неща, които ги няма и да не виждам неща, които ги има и не искам да шофирам, а хората ми казват "да не ти пука бе, карай и всичко ще се оправи, намери си една жена, тя ще те оправи, изпий една ракия, ако не се оправиш повтори...". Не искам да съм учител, защото виждам на какво учат и не искам да съм лекар, защото не лекуват. По-добре ми е да съм компютърджия, там няма на кой да навредя. Но хората не са на същото мнение, както "синия на гладния не вярва"

Не оставяй да изстине
буйно сърце на чужбина,
и гласът ми да премине
тихо като през пустиня!..
- За жалост много гласове ще преминат тихо, като няма воля.


Те жив са отклик на духа народни,
а той не мре, и дор сърца туптят
от скръб и радост в наший край свободни,
и мойте песни все ще се четат.
- и все още има сърца, все още има надежа Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само мене си.
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #9 -: Неделя, 25 Юни, 2017, 01:19:10 »
ОтговорОтговор

Уау.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Stoyanpol
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 48
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #10 -: Неделя, 25 Юни, 2017, 11:46:36 »
ОтговорОтговор

А с мен стана нещо колкото интересно, толкова и трагично.
Януари започнах работа в една софийска фирма като шофьор, страхотна, и колегите и началниците.
С една дума "Кеф" ама за малко Ядосан
Всичко беше наред докато не ми подшушнаха нежно, че не е лошо да нарушавам времето за шофиране.
На въпросите ми, "ДАЙ", "УБИЙСТВО", "ЗАТВОР" ми бе казано, няма проблем фирмата ще се погрижи ако стане нещо.
С което няма как да се съглася.
Но видях как колегите ми пред мен твърдяха, че и те са съгласни с мен, и не искат да го правят, а на дела бе точно обратното, шофират по 12-18 часа, и се оправдават колко много им трябвали ПАРИ.
Като ги попитам ако стане белята и отнемат човешки живот какво ще правят, сконфузено навеждаха глави и казваха, да бе прав си...
Предложих им да се съберем, да говорим с началниците, за по добро заплащане, нормално работно време както е по закон, говорих и с прекия ни началник да организира среща с големия "бял ВОЖД".
И както всички бяха съгласни, изведнъж се оказа, че съм безработен  Шокиран Шокиран Шокиран
Много боли, да си вършиш работата съвестно, да не се скатаваш, и да ти платят по този гадничък начин.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #11 -: Неделя, 25 Юни, 2017, 12:05:35 »
ОтговорОтговор

А с мен стана нещо колкото интересно, толкова и трагично.
Януари започнах работа в една софийска фирма като шофьор, страхотна, и колегите и началниците.
С една дума "Кеф" ама за малко Ядосан
Всичко беше наред докато не ми подшушнаха нежно, че не е лошо да нарушавам времето за шофиране.
На въпросите ми, "ДАЙ", "УБИЙСТВО", "ЗАТВОР" ми бе казано, няма проблем фирмата ще се погрижи ако стане нещо.
С което няма как да се съглася.
Но видях как колегите ми пред мен твърдяха, че и те са съгласни с мен, и не искат да го правят, а на дела бе точно обратното, шофират по 12-18 часа, и се оправдават колко много им трябвали ПАРИ.
Като ги попитам ако стане белята и отнемат човешки живот какво ще правят, сконфузено навеждаха глави и казваха, да бе прав си...
Предложих им да се съберем, да говорим с началниците, за по добро заплащане, нормално работно време както е по закон, говорих и с прекия ни началник да организира среща с големия "бял ВОЖД".
И както всички бяха съгласни, изведнъж се оказа, че съм безработен  Шокиран Шокиран Шокиран
Много боли, да си вършиш работата съвестно, да не се скатаваш, и да ти платят по този гадничък начин.


http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=5813.0
Обърни се към тях за помощ !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #12 -: Неделя, 25 Юни, 2017, 16:45:52 »
ОтговорОтговор

Колега, в Бг ли те караха да нарушаваш регламента?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Stoyanpol
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 48
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #13 -: Неделя, 25 Юни, 2017, 17:02:18 »
ОтговорОтговор

Никой не ми е казвал в прав текст да го правя.
"Всички го правят, и нищо не е станало..."
Повода за освобождаване беше съвсем друг, а причината е описана вече.
Това се случва в България, все още нашите чорбаджий са по големи душмани от тези в западните държави.
Ще има ли светлина в тунела някога???

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #14 -: Неделя, 25 Юни, 2017, 17:43:10 »
ОтговорОтговор

Не, няма да се оправим! Причината е проста, нямаме синдикат. Българските шофьори сме тъпи, обаче с преливащо  фалшиво самочуствие и за това не можем да се съюзим . Та ще продължават да ни любят сериозно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!