Почивка под 15 мин. за какво се брои?
Форум на българските шофьори
Понеделник, 29 Април, 2024, 16:42:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Почивка под 15 мин. за какво се брои?  (Прочетена 12254 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1834/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #45 -: Сряда, 14 Септември, 2011, 00:06:54 »
ОтговорОтговор

Голема файда ще се окажат тез 10 мин кат гледам,баси трее си го запишем.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Сряда, 14 Септември, 2011, 00:06:54 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2262/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2128
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #46 -: Сряда, 14 Септември, 2011, 02:38:31 »
ОтговорОтговор

Но не се броИ и за почивка!Така че пак си влиза към работното време!От тази гледна точка с тези 10 минути не печелиш нищо друго освен облекчен стомах,топло кафе,10-минутно зяпане на стоповете пред теб или нещо подобно.

         Работното време започва от момента на първото тръгване. И 45 минутна почивка, влиза в "работното време". Между другото, в Регламента, такова понятие "работно време". Не се употребява. Напоследък карам камиони марка Рено. На таблото излиза, "чистото" време за каране. Както с цифровия, така и аналоговия тахограф. Така, че дори и пет минутно спиране, се вади от караното. Може да се брои за 4, а не за 5 минути, но не и за карано. Така, ако тръгнеш в 12:00 спреш в 15:30. По време на този период от три и половина часа, спреш три пъти по 10 минути, независимо на легло или чукчета имаш 3 часа карано. Съответно остават 6 или 7 часа.
        Скоро карах от най-новите тахографи, при спиране и запален двигател, е на друга работа, около 5 секунди след загасяне на двигателя, преминава сам на почивка.
        Тези изключения, толеранс от 15 минути, говориха ни, на "курса за квалификация...". Това означава ли? Ако тръгна в 12:00 и до 16:00 часа, съм спирал често ще ми покаже карано 4 часа и 10 минути. Или се отнася, за тази една минута която добавя тахографа, като карано при всяко спиране.
        По въпроса, на разпечатка как излиза кратко спиране. Понеже нямах подръка, истински тахограф. Използвах "един ненужен симулатор", както го нарече един нов/стар съфорумник.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Почивка.JPG (115.09 KB, 1024x600 - видяно 266 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Сряда, 14 Септември, 2011, 02:38:31 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1834/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #47 -: Сряда, 14 Септември, 2011, 07:23:12 »
ОтговорОтговор

Илчев бацин пак някви намеци по мой адрес сезирам,но си свери RAM памета в главнио мозък питах за какво е,не съм казвал ма никогиш нужен или ненужен.Но ще си призная кефите ме е с вашата педантичност и как само цепите секундата,но в реалният свят или си 10 мин.предварително или с 10 закъснение още не са в състояние да ви правят отбивка кат тахото ви изцъцка и последната секундичка,но вие си дерзайте коя минута накъде отива у работа у карано,даже пуснете предложение и секундите в задръстване да ви ги махат от часовете карано.Ей стабилни сте нали ви кихат по уж незаконен метод на км и Вие гледате да избиете по законен начин време та да врътнете поечко км.Сметайте там и си се оправяйте ,както казах голема файда са тез 10  мин.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Емил
Младши потребител
**

Рейтинг: +11/-24
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 87
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #48 -: Петък, 16 Септември, 2011, 11:38:34 »
ОтговорОтговор

Но не се броИ и за почивка!Така че пак си влиза към работното време!От тази гледна точка с тези 10 минути не печелиш нищо друго освен облекчен стомах,топло кафе,10-минутно зяпане на стоповете пред теб или нещо подобно.

         Работното време започва от момента на първото тръгване. И 45 минутна почивка, влиза в "работното време". Между другото, в Регламента, такова понятие "работно време". Не се употребява. Напоследък карам камиони марка Рено. На таблото излиза, "чистото" време за каране. Както с цифровия, така и аналоговия тахограф. Така, че дори и пет минутно спиране, се вади от караното. Може да се брои за 4, а не за 5 минути, но не и за карано. Така, ако тръгнеш в 12:00 спреш в 15:30. По време на този период от три и половина часа, спреш три пъти по 10 минути, независимо на легло или чукчета имаш 3 часа карано. Съответно остават 6 или 7 часа.
        Скоро карах от най-новите тахографи, при спиране и запален двигател, е на друга работа, около 5 секунди след загасяне на двигателя, преминава сам на почивка.
        Тези изключения, толеранс от 15 минути, говориха ни, на "курса за квалификация...". Това означава ли? Ако тръгна в 12:00 и до 16:00 часа, съм спирал често ще ми покаже карано 4 часа и 10 минути. Или се отнася, за тази една минута която добавя тахографа, като карано при всяко спиране.
        По въпроса, на разпечатка как излиза кратко спиране. Понеже нямах подръка, истински тахограф. Използвах "един ненужен симулатор", както го нарече един нов/стар съфорумник.
            Браво колега.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ELM
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #49 -: Петък, 16 Септември, 2011, 13:26:12 »
ОтговорОтговор

Малко подразнен от отношението на Емил(щом е изпит има ли оценки подаръци) да напиша и аз нещо.
Всеки разчита по свое му регламента;да,не се споменава работно време а "Дневното време за управление".
Аз също карах такъв камион Мерцедес на който на таблото му излизаше времето на каране и спиранията,но когато направиш няколко спирания за 10 мин да кажем две и после още 25 мин и тогава ти исписва,че имаш 45 мин,но това не е пауза.
Трябва да имаш най-малко 45мин не прекъсната пауза или прекъсната на най-малко 15мин и последвана от 30мин.Когато правиш 15мин то те трябва да са след най-малко 2 часа каране.
Колегата явно си е нямал работа та се шегува с тази тема според мен де,и след като си спрял за 10 мин направи ги 15 та да приключваме с темата.
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2386/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #50 -: Петък, 16 Септември, 2011, 13:53:05 »
ОтговорОтговор

И аз съм с мнение да приключваме безсмислената тема дали тези 10 или 15 минути се броят за нещо. В моята практика пък дори не карам и 4.5 часа, защото като си правя такива тънки сметки и накрая се налага да правя пауза в аварийната лента или на на някоя автобусна спирка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
totunio
Начинаещ
*

Рейтинг: +21/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 44
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #51 -: Петък, 16 Септември, 2011, 14:51:05 »
ОтговорОтговор

Прав си админ. Аз лично си разпределям времето с поне две 45 минутни паузи, за 10ка това е задължително. На колегата Емил ще му кажа само, че има едни такива държави като например Унгария, където с неговите доводи за тези 10минутки ще бере доста ядове. Гаранция.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!