• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Ким Йохансен - Дания

Започната от Roshko, Четвъртък, 05 Януари, 2012, 19:28:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Фирмата към този момент черна ли е или бяла?

Черна, работя/ил съм там.
Бяла, работя/ил съм там.
Черна, от написаното в интернет.
Бяла, от написаното в интернет.
Информацията за нея не е достатъчна за да си създам мнение.

rider777

Важното е, че няма да бачкате за някой български изедник, който да ви ходи по гайдата а ще бачкате в "Западна" фирма,,,,,,,,,,,,,
Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,

rider777

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,

Boroman21

така е ама не се знае до кога


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boroman21


micyri

Цитат на: Boroman21 - Сряда, 24 Май, 2017, 13:29:37
така е ама не се знае до кога


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така ще е до като бг работодател и работник не започнат да мислят по европейски на раб. място.

k

Цитат на: rider777 - Сряда, 24 Май, 2017, 12:40:05
Важното е, че няма да бачкате за някой български изедник, който да ви ходи по гайдата а ще бачкате в "Западна" фирма,,,,,,,,,,,,,
Ким Йохансен отдавна не е ''западна'' фирма . А за БГ изедниците си прав , но те хората от Европа си знаят работата, забраниха 45ч във Франция , закона за социалния дъмпинг в  Австрия, очаква се и да забранят 45ч в Германия , лека по-лека ще се сложи ред.

Boroman21

Ред на кое ? Нима си мислиш че тая работа се прави заради шофьорите ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

k

Цитат на: Boroman21 - Сряда, 24 Май, 2017, 18:55:45
Ред на кое ? Нима си мислиш че тая работа се прави заради шофьорите ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Далеч съм от тая мисъл , но не смятам за редно да работя колкото един германец а да получавам на две трети от него . Защо ли е така ? Темата е много дълга.

micyri

Цитат на: k - Сряда, 24 Май, 2017, 19:13:47
Далеч съм от тая мисъл , но не смятам за редно да работя колкото един германец а да получавам на две трети от него . Защо ли е така ? Темата е много дълга.
И колко мислиш ,че получава един германец?
А това ,че ти работиш много ,кой ти е виновен! Очакваш по-голяма заплата ли?

k

Цитат на: micyri - Четвъртък, 25 Май, 2017, 12:39:57
И колко мислиш ,че получава един германец?
А това ,че ти работиш много ,кой ти е виновен! Очакваш по-голяма заплата ли?
Прочети това и ми пиши дали възможно да се случи такова нещо в Германия;http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=4625.0

SEMPER

Цитат на: k - Сряда, 24 Май, 2017, 19:13:47
Далеч съм от тая мисъл , но не смятам за редно да работя колкото един германец а да получавам на две трети от него . Защо ли е така ? Темата е много дълга.

Преди да почнеш да получаваш колкото германец, трябва да започнеш да смяташ за редно да плащаш данъци, осигуровки и застраховки колкото германец. Само че тази мисъл е много болезнена.

Няма да кажа колко ми е само здравната осигуровка, че ще ме помислят за луд.
Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната

k

Цитат на: SEMPER - Четвъртък, 25 Май, 2017, 15:06:52
Преди да почнеш да получаваш колкото германец, трябва да започнеш да смяташ за редно да плащаш данъци, осигуровки и застраховки колкото германец. Само че тази мисъл е много болезнена.

Няма да кажа колко ми е само здравната осигуровка, че ще ме помислят за луд.
И какво те кара да мислиш че не смятам за редно да се плащат високи данъци. Всеки от нас се е сблъсквал със здравната ни система . Но да не спамим повече темата за Ким Иохансен.

plwned

Здравейте! Искам да попитам някаква информация за фирмата някой който работи там или е работил до скоро!  Имам за доизясняване на отношенията с предишния ми работодател и мисля че сега е момента да се пробвам. Дали това е моето място карал съм соло и прицеп, но не съм работил на прицеп! Как се кара вярно ли е всичко това което го казват кара се до квартирата переш се спиш на другия ден друг камион до другата квартира и така осигуровки, командировъчни къде се кара и т.н ще съм благодарен ако някой се отзове и дай боже като дойда ще черпя!  ;D

Simo71

Таз фирма не става, кой я е написал бяла изобщо WTF. Не плаща на време от 1 година, и останаха само хора на шефовете.

lozeto

До преди два месеца работих там, никакви проблеми със заплащането! Парите си идват навреме, някой път и ден-два по-рано. Това не ти е на Бай Пешо фирмата с пет камиона да останат само хора на шефа.

imter

В последно време въпросната фирма пак започна с извънземните оферти. За мен 1400 евро е подигравка с всяко живо същество упражняващо тази професия ,вярно че е фирма с предимно учебна дейност, но всичко си има граници .Остава черна фирма и затова все повече се забелязва ,че започнаха да поглеждат  към азиатския пазар, но и там кладенеца ще пресъхне.

МИНКО ИЛЧЕВ

Цитат на: imter - Четвъртък, 17 Декември, 2020, 08:28:15
В последно време въпросната фирма пак започна с извънземните оферти. За мен 1400 евро е подигравка с всяко живо същество упражняващо тази професия ,вярно че е фирма с предимно учебна дейност, но всичко си има граници .Остава черна фирма и затова все повече се забелязва ,че започнаха да поглеждат  към азиатския пазар, но и там кладенеца ще пресъхне.

     Преди много години, мисля че българи започнаха около 2008 година при  обявена основна 1400 евро (струва ми се няколко години по-късно) взимаха доста отгоре. Авторът на темата, въпреки че е много гнусно и противно същество изкара много време в нея. Поне пари е имало, дори и при неприемливи условия на работа. Поне към онзи момент (преди 6-7 години). Един приятел работеше много отдавна и по някое време ограничиха скоростта на  85 или 83 км/ч. Имаше някакъв курс като го правеше с 4 часа и 32 минути без прекъсване, ама нали някаква икономия идва на нафта.
     Когато някой камион изглежда ужасно се казва: или му е много пробега или са му много шофьорите! При много шофьори на един камион може ли да изглежда по друг начин освен ужасно?

     При тези "чергарски" условия с пътуване между камиони и квартира и не особено впечатляваща заплата, остава и да не я дават редовно! 

     И колко пари се докарват към днешна дата?
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!