Дискордиа
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 16:49:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дискордиа  (Прочетена 203391 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
plwned
Начинаещ
*

Рейтинг: +45/-6
Неактивен Неактивен

Bahrain Bahrain

Публикации: 48
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #210 -: Вторник, 19 Февруари, 2019, 00:03:29 »
ОтговорОтговор

Аз звънях преди време и питах за без опит.. каза ми първите 2-3 курса Турция и след това решаваш дали ще караш право или вътрешно за обучителния период на двойка около 1200-300 лв. след това растеж явно.. сега за удръжки на гориво глоби и т.н нищо неказват

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #210 -: Вторник, 19 Февруари, 2019, 00:03:29 »

 Активен
sashkataa
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #211 -: Събота, 09 Март, 2019, 20:58:48 »
ОтговорОтговор

Нещо актуално??

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #211 -: Събота, 09 Март, 2019, 20:58:48 »

 Активен
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #212 -: Четвъртък, 02 Януари, 2020, 23:44:25 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички. В една друга моя тема писах, че започвам от сега да се ослушвам за коректни фирми, които вземат без опит и много често попадам на обяви на Дискордия. Има ли хора с актуална информация, понеже от доста време нищо не се е писало за тях. За инфо: нула стаж имам, изкарах си С, всичките адр-и ( без токсични и тралала ), имам и професионална и чакам да мине времето да изкарам и Е. Писах един мейл и на Еуродрайв, само дето не ми казаха идвай от сега, ама си изчаквам и не бързам. Таа, малко се отплеснах ( извинете ), прясна информация има ли за Диското?
Блаходаря предварително!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #213 -: Петък, 03 Януари, 2020, 09:40:09 »
ОтговорОтговор

Колега, разбирам новобранския ти ентусиазъм,ама давай по-полека, изкарай "голямата" категория, пък тогава. Освен това научи поне основните класове опасни товари, че с тези писаници будиш само иронични усмивки. Успех ти желая.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #214 -: Петък, 03 Януари, 2020, 12:12:26 »
ОтговорОтговор

Привет! Не мога да кажа “колега” понеже още съм далече, но не виждам, какво лошо има да се интересувам и да питам. Относно ироничните усмивки: трябва ли да изредя всички класове, за да покажа, че ги знам? Как съм си взел изпита за основен, цистерни и взривни като не знам основните класове или от ДАИ са започнали да подаряват ADR? Няма значение, надявам се да похваля след време, къде и как съм започнал работа, но ако някой има инфо за дискордия, нека пише, ще съм благодарен. Г-н Лишев, само да питам, така ли Ви посрещнаха старите шофьори, когато Вие бяхте новобранец? Ако да, моля припомнете си, дали Ви е харесало. Относно моя ентуасиазъм: бъдете сигурен, че той не секва Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #215 -: Събота, 04 Януари, 2020, 11:09:48 »
ОтговорОтговор

Имаш взривни
Цитат
, цистерни и взривни
а нямаш
Цитат
без токсични и тралала
Така ли да го разбираме  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #216 -: Събота, 04 Януари, 2020, 11:22:29 »
ОтговорОтговор

Глупава грешка на езика от моя страна, имах предвид радиоактивни, извинявам се, мисля едно казвам друго. Благодаря Ви за обърнатото внимание и отново се извинявам за новобранската ми несъобразителност, не съм се замислил като съм писал.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +290/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #217 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 03:09:50 »
ОтговорОтговор

така ли Ви посрещнаха старите шофьори, когато Вие бяхте новобранец?

От стари колеги можеш само акъл да попиваш. Едно време, когато ние бяхме новобранци занаята го учихме в канала как се свалят ресьори,  как се гресира и как се обира луфта на главина/лагерите на ремаркето и тем подобни хамалогии, които вече са отминали епохи разбирасе.....не е имало ни форуми, ни и-нет. Шофьори ставахме на камиони, които вече не се движат и по пътищата. С мнение за Дискордия немога да помогна, но бих те посъветвал да се обадиш и да питаш, обявите ги подновяват в джобса през няколко дена. Все от някъде трябва да почнеш, внимавай много добре какво подписваш-чети всичко внимателно преди да го подпишеш, за разни клаузи и т.н., ако нещо не ти е ясно се посъветвай с някой. В началото бъди внимателен и не бързай, прави си записки от старшия, който те обучава. По начало ще те експоатират да им работиш за малко заплащане, която и да е фирма, така че не възлагай големи очаквания, за пари. Успех ти желая!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #218 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 14:56:58 »
ОтговорОтговор

От стари колеги можеш само акъл да попиваш.
Еееее, те това е трудно за обяснение  Ухилен
Навремето обяснявах на един  , а той ми вика " Не ми давай акъл бе , дай ми пари " Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #219 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 17:00:26 »
ОтговорОтговор

Адр не ти трябва да караш.И аз направих тая грешка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #220 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 17:10:02 »
ОтговорОтговор

Трайков, цистерни и взривни не са ли по - търсени? Имам познат, който кара взеивни в чужбина и е много доволен от заплащането? Честно казано реших да изкарам всичко, което имах възможност, ако реша или излезе добро предложение за С, директно да се качвам, но за момента не ме устройва, какво ми предлагат, въпреки че нямам опит и си изчаквам времето за Е. Не съм гонил конкретно АДР с някаква цел, просто предположих, че е плюс и го изкарах, сега си зубря регламента, да не ме пускат по пързалката живи и здрави като започна ( не че няма да го правят, но поне да знам, какви са ми правата ) и има един стар камион под ръка, който връткам напред назад ( не че има общо с влекача и закачане откачане, паркиране, но ми е интересно ).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #221 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 19:01:28 »
ОтговорОтговор

Търсят защото малко искат да карат.И аз го изкарах и не съм го подновявал.
Съвет е да не се занимаваш с адр не си струва освен цистерна (аз не бих карал и цистерна).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #222 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 20:46:46 »
ОтговорОтговор

remote_pm, всяка квалификация е в плюс за шофьора. Всяка фирма има различни изисквания за ADR. За някои не е необходима, други превозват специализирани товари.
Според мен освен ADR квалификация, задължително трябва да знаеш и западен език. Минимум един, за предпочитане английски. Минимални знания на други, може да научиш в процеса на работа. Желателно е и да се запознаеш с бита и общуването на всяка страна която посещаваш. От личен опит зная, че когато поздравиш на родния им език, кажеш няколко думи и отношението към теб е друго. Всяка страна има различни начини на общуване, добре е да го знаеш, поне от Google.
И най-важното - чети всеки лист с договор на който се подписваш. Не го ли правиш, ще се жалваш тук, в други форуми или във ФБ.
Публикувал съм в този форум и линк към ТЪЛКУВАНЕ НА РЕГЛАМЕНТА. Виж в подписа ми долу, много е полезен когато искат да те "извъртят" с някое нарушение. Научи основните неща за работа с него.
Заключение няма да дам, просто си го направи сам. Същото се отнася и за други кандидат-колеги.  Намигване
П.П.
Да си професионален шофьор, не означава, че си под дървото и чакаш плодовете (парите) да се ръсят отгоре. Просто в кръвта ти трябва да тече дизел. (Няма да описвам преди години как и колко съм изпил  Смотан Смотан Смотан )
Не ми остава нищо друго, освен да Ви пожелая успех.

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

remote_pm
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #223 -: Вторник, 07 Януари, 2020, 21:22:16 »
ОтговорОтговор

Много благодаря за съветите и пожеланията SOLAR! С английския и немския съм добре, руския криво ляво ще се разберем, макар че май и него ще трябва да понауча. Ще изчета подписа ти задължително. Честно казано, за сефте, когато реших че ме влече пътя беше, когато извозвахме с коли хора до Кръстова гора, спахме 2-3 часа в колите и наобратно ( първото ми сериозно пътуване като километри, кофти път и почти никакъв сън, когато бях на 19 години ), направо не издържам вече да се кача на големия камион и да хвана пътя, дано да продължава да ме влече.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #224 -: Сряда, 08 Януари, 2020, 12:43:11 »
ОтговорОтговор

Ох колко мога да пиша за старт в тая професия.
За съжаление са само неща за глоби,палене с пари,плащане с лични средства,нарушения,разправии,съд и тн.
Гледай тия неща да не ги допускаш,че филма е голям и ентусиазма ще ти се изпари може би завинаги.
За 4 месеца една фирма известна и тук (МГ 05) уби всякакво желание за каране,пътуване и пари в мен.
Ама карам и досега голяма краста е.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!