За коректността и още нещо!
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 09:15:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За коректността и още нещо!  (Прочетена 159026 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
han_krum
Младши потребител
**

Рейтинг: +18/-83
Неактивен Неактивен

Публикации: 51
Теми: 1



Активност
0%

« -: Събота, 22 Октомври, 2011, 17:16:19 »
ОтговорОтговор

Какво значи коректност в България?Ъ?Ъ???Какво значи коректност в транспортния бизнес?Или по-просто казано :КОЙ КРИВ,КОЙ ПРАВ?
Прочетох доста изказвания и мнения(правя разлика между изказвания и мнения)и стигнах до следното умозаключение:ШОФЬОРА ВИНАГИ Е ПРАВ,А ТОЯ ДЕТО Е КУПИЛ КАМИОНА ВИНАГИ ЕБАВА ШОФЬОРА!
Интересно,но факт-както работодателите си имаме черен списък с шофьори,така и шофьорите си имат свой черен списък с работодатели!Пиша като работодател на шофьори(но работодател,който не е тръгнал от шофьор)!Ще използвам от тук нататък израза:КОЛЕГИ с изискващото  му се уважение,защото аз съм това което съм благодарение на съвестната работа на шофьорите ми и на шофьорите на подизпълнителите ми!
Има много транспортни фирми които се отнасят към шофьорите си меко казано като към животни!Никога не съм приемал подобно отношение,надявам се и да него приема.Давам примери:
-да пращаш шофьора на път с половин резервоар гориво(а си го пратил за Германия)
-да не даваш на шофьора пари да плаща елементарни неща(паркинги и т.н.)
-да не даваш служебен телефон,а да изискваш да ти се обажда през час
-да слага абсурдни норми от 31/100
и прочие.................
Но не оправдавам и шофьорски измишльотини от рода на:
-бях с повече товар и затова изхарчи толкова
-тая кола(дизелова)ми я купи “дедото„
-аз не съм длъжен да вързвам товара,да са ме натоварили като хората
-аз нема да им дърпам палетата
-камиона не е бил с тия гуми
-ако не ми преведеш парите оставям камиона на Бари и ела си го вземи,ма си носи крик да извадиш ключа от под предната гума
Ако не платя на един шофьр вероятно семейството му ще е гладно!Като той краде от мене не краде от мене,а краде от семейството си и от семействата на колегите си!Кото шофьор ме краде с 100л на курс бавно но сигурно обрича себе си,семейството си и семействата на колегите си във фирмата на мизерен начин на живот!Да и е така щото аз не съм толкова тъп и прост като много  та да си заложа къщата за камиони!Като не върви....на камионите на банката и с шофьорите Сбогом Гергино!Обаче като знам как съм си изкарал парите и как имам шофьори които  работят работата  с цялото си сърце няма да позволя на някакви нещастливи хора да ми прекратят бизнеса!Така,че правете си вие списъци и ние си правиме,но никой който е влязъл в списъка ви не останал гладен а при вас е точно обратното!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 22 Октомври, 2011, 17:16:19 »

 Активен
Механик-водач
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +60/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 214
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #1 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 18:15:05 »
ОтговорОтговор

Скъпи колега ,
Аз съм бил и от двете страни на барикадата ,та затова с две думи да ти кажа ,че не си прав.
Кой те кара да си залагаш къщата ?
Шофьорите едва ли !
Или ПОДИЗПЪЛНИТЕЛИТЕ може би ?
Абсурдно ,нали !
Ако не ти харесва имаш право сам да си караш талигите !  
Какъв е проблема ,че колите им са дизелови .Или си от комисията "Кушлев" ,та им проверяваш произхода на средствата ли ?Това означава ли ,че те крадат.И ако го правят ,дали част от вината не е и в теб?
От колко време си в транспорта ?
Преди много години баща ми казваше ,че когато колелото се върти има за всички .И беше прав-така си е .
А барикада няма !!! Освен ако ти сам си я създадеш !
И не прекалявай с думата глад ,за да не усетиш на гърба си какво е !
Anladin mi ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 22 Октомври, 2011, 18:28:13 от свилоза транспорт » Активен

Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Никога не спори с глупак. Хората може да не разберат кой е умният!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 18:15:05 »

 Активен
han_krum
Младши потребител
**

Рейтинг: +18/-83
Неактивен Неактивен

Публикации: 51
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #2 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 18:37:33 »
ОтговорОтговор

От достатъчно време съм в транспорта, за да коментирам!
Прав си и за колелото-НИКОГА МА НИКОГА НЕПОДЦЕНЯВАМ ТОЗИ МОМЕНТ!И ДА НЕ ДАВА ГОСПОД ДА СЕ СТИГА ДО ТОЯ МОМЕНТ!
И коя дума колега да използвам за да не ползвам ГЛАД??Аз споменах,че не си залагам къщата за един куп желязо.И сори ма барикада има и не я поставям аз!!!!
И я колега кажи сега от коя страна си:работодател или работещ???
Щото ако си работодател-направи си аналогия защо шофьорите карат дизелови коли!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Механик-водач
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +60/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 214
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #3 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 18:40:37 »
ОтговорОтговор

Няма смисъл да спорим !
Успехи !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече.
Никога не спори с глупак. Хората може да не разберат кой е умният!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 19:30:13 »
ОтговорОтговор

От достатъчно време съм в транспорта, за да коментирам!
Прав си и за колелото-НИКОГА МА НИКОГА НЕПОДЦЕНЯВАМ ТОЗИ МОМЕНТ!И ДА НЕ ДАВА ГОСПОД ДА СЕ СТИГА ДО ТОЯ МОМЕНТ!
И коя дума колега да използвам за да не ползвам ГЛАД??Аз споменах,че не си залагам къщата за един куп желязо.И сори ма барикада има и не я поставям аз!!!!
И я колега кажи сега от коя страна си:работодател или работещ???
Щото ако си работодател-направи си аналогия защо шофьорите карат дизелови коли!

Колега, хубав ник си избрал. Вдъхва респект. Като се сетя за Хан Крум и се сещам за изкоренените лозя и отрязаните крадливи ръце. Само дето ако в момента в България се възроди един нов Хан Крум, доста хора ще бъдат едноръки поне. Това е една дълга тема и някак не се вписва в темата за момента. Но ще си позволя да вмъкна едно възражение относно дизеловите лични автомобили. Аз съм избрал да карам такъв дизелов автомобил и го правя вече 6 години. Но това няма абсолютно нищо общо нито с работата ми като шофьор на камион, нито пък аз имам нещо общо с краденето на нафта. И още нещо, винаги съм си пожелавал да ми бъде заплащано навреме и в пълен размер, за да имам с какво да отида и да си заредя на бензиностанцията. За съжаление обаче свестните работодатели не са никак много и често пъти се налага да слушам глупости от рода на неполучени преводи. Сякаш аз лично имам някаква вина за неуредените или привидно неуредени отношения между моят работодател и неговите партньори в бизнеса. Значи нафтата няма как да не си я плати, магистралите няма как да не си плати. Лизингът също няма как да го прескочи. Обаче като трябва да ореже отнякъде, винаги на помощ идват парите на шофьора. И накрая ще обобщя с моето виждане, че всички проблеми в България идват от неработещата съдебна система. Случвало ми се е да опирам до услугите й, и по някое време на делото се питам сънувам ли, или това си е самата истина...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +489/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #5 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 19:41:04 »
ОтговорОтговор

han_krum, добре дошъл в форума!
Аз лично съм против некоректните. Няма значение дали са шофьори или транспортни босове. Против съм, защото тези хора прегазвайки всякакви норми и закони, с цел да изкарат някой лев в повече, прецакват всички свои колеги.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
tirtonev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +76/-9
Неактивен Неактивен

Italy Italy

Публикации: 193
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 20:00:08 »
ОтговорОтговор

Бегай баце бързо и силно от тук.Не ме карай да се смея.Не си навличай гнева на колегите.Докато работех за БГ.работодател едва успях да си направя ремонт на апартамента,и то за 4год.Как,все вас ви крадат,как все навлата са ви ниски.Преди 3 год.,пътувах до Италия за 600лв.на курс,сега като кадидатствах за работа,пак ми викат,че давате 600лв.,на курс.За тези години,колко поскъпна живота?Не казвам,че и ние сме много читави,но нали знаеш поговорката,„квото повикало,такова се обадило“.И не се правете на велики с тези списъци,няма да уплашите никого.Който уважава професията си ,ще намери начин да осигури насъщния на своето семейство,не можете да ми вземете,ни ръцете,ни краката,нито уменията.Има доста фирми в Европа,където се търсят шофьори,трябва малко да даде от себе си човек да научи език,а на вас ще ви се наложи да си ги доставяте от Африка.От 3 месеца не работя,имам 2 коли и синът ми е студент,явно съм ги купил с вашите пари,и ги карам с вашата нафта още.Като закъсам за пари,знам къде се изкарват,паля колата и съм там.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

запомнете!!!винаги ще бъда зад вас:)))))

trenti
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +46/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 5



Активност
0%

кат.С


« Отговор #7 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 20:12:47 »
ОтговорОтговор

Не съм шофьор все още, но съм се насочил към тази професия и това което за вас са измишльотини, аз мисля че са си съвсем реални ситуации.

Цитат
-бях с повече товар и затова изхарчи толкова

на това ли казвате измишльотина?  Смотан
Цитат
-тая кола(дизелова)ми я купи “дедото„
не е задължително горивото да се сипва в личния ми автомобил, мога да го продавам и с парите да си слагам бензин, газ...  Ухилен
Цитат
-аз не съм длъжен да вързвам товара,да са ме натоварили като хората
ако наистина някъде някой ме натовари некадърно и да очаквате да компенсирам това с връзване на товара.... но пък от друга страна си е част от задълженията на шофьора да се увери че товара е  разпределен и укрепен, ако това не е така просто да не тръгва  Завърти очи
Цитат
-аз нема да им дърпам палетата
нямам си на идея за какво става въпрос, аз само карам и укрепвам товара до колкото ситуацията позволява  Ухилен
-
Цитат
камиона не е бил с тия гуми
никаква идея и за това  Ухилен
Цитат
-ако не ми преведеш парите оставям камиона на Бари и ела си го вземи,ма си носи крик да извадиш ключа от под предната гума
при такава ситуация на неплащане на изработени пари трябва да се радва ако намери гуми по автомобила  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат!"
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 20:13:10 »
ОтговорОтговор

Бегай баце бързо и силно от тук.Не ме карай да се смея.Не си навличай гнева на колегите.Докато работех за БГ.работодател едва успях да си направя ремонт на апартамента,и то за 4год.Как,все вас ви крадат,как все навлата са ви ниски.Преди 3 год.,пътувах до Италия за 600лв.на курс,сега като кадидатствах за работа,пак ми викат,че давате 600лв.,на курс.За тези години,колко поскъпна живота?Не казвам,че и ние сме много читави,но нали знаеш поговорката,„квото повикало,такова се обадило“.И не се правете на велики с тези списъци,няма да уплашите никого.Който уважава професията си ,ще намери начин да осигури насъщния на своето семейство,не можете да ми вземете,ни ръцете,ни краката,нито уменията.Има доста фирми в Европа,където се търсят шофьори,трябва малко да даде от себе си човек да научи език,а на вас ще ви се наложи да си ги доставяте от Африка.От 3 месеца не работя,имам 2 коли и синът ми е студент,явно съм ги купил с вашите пари,и ги карам с вашата нафта още.Като закъсам за пари,знам къде се изкарват,паля колата и съм там.

Тонев, преди време бях написал в една тема, че в този форум всеки е добре дошъл. Независимо дали е работодател или шофьор. Нека да спазваме добрия тон и да не си създаваме излишни напрежения. Все пак истината винаги е някъде по средата и трябва да се чуят и двете страни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
han_krum
Младши потребител
**

Рейтинг: +18/-83
Неактивен Неактивен

Публикации: 51
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #9 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 21:41:01 »
ОтговорОтговор

Уважаеми колеги!!
Господа!!!
Първо да споделя съмнението ми,че админа е шофьор,ма друг път!По писанията си се издава,че не е!Но не това е основната ми мисъл.....Аз не се обяснявам и нямам и намерение да се обяснявам защо съм казал това или онова...........Аз споделям какво е нивото на шофьорите в България и колкото и да е неприятно на някои от вас това е истината!Давам пример:последният човек който наех за шофьор-свалих го от по нов камион-EPS и го качих на Manuel и му дадох и 3 седмици отпуск и му ги платих с цялата си наглост!Иииииииииииии колкото и да не ми е приятно повече 0,12 евро няма как да се дават.........................но дерзайте!И не мислете,че никой не уважа шофьрския труд!Обаче много ееееееееееееее изметта по между ви!!!

На юнака дето ме цитира:“камиона не е бил с тия гуми„ ще му обясня кратко,ясно и точно!Моито момче,млади човече като се качваш на мой камион подписваш Приемо Предавателен Протокол в който освен ключ за гумите,клин за гумите,крик, представи си и бризент ти приемаш и гумите(НЯМА КАК ДА СТАНЕ ДА СИ ПРИЕЛ КОМПОЗИЦИЯ ОБУТА С КОНТИНЕНТАЛ И ПОСЛЕ ДА ИМА И КОРМОРАН И ПАРЦАЛИ МИШЕЛИН). Дерзай младежо..........за последната обява която пуснах до обяд получих над 200 CV та..............Т.Е. мога ако искам и въздуха в гумите да ви завеждам!Ситуацията ми го позволява..........................а ако някога се върне моментта от 2007/2008 да се молиме на шофьорите тогава ще го мисля!!!!
Иначе успех на всички честни шофьори разбиращи проблемите на ръководителите им!!!И дано по-скоро почнат пак да получават реално заплащане на труда си и най-важното УВАЖЕНИЕ!!!!

Причина за редакция: Две поредни публикации!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 22 Октомври, 2011, 21:55:32 от admin » Активен
комбайнер
Гост
« Отговор #10 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 21:59:54 »
ОтговорОтговор

Колега , що не пишеш как се казва фирмата, та да не седим замислени и всеки да си решава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #11 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 22:01:18 »
ОтговорОтговор

И какво точно в писанията ми те накара да решиш, че не съм шофьор? Ще те уверя, че съм шофьор и то със стаж и опит. Не е голям, но принципно съм обиколил доста държави. Даже и фотографии съм оставил насам-натам. Те някои колеги във форума знаят по нещо за мен. С други пък се познаваме лично.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
JoroBoro
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +49/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 206
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 22:40:19 »
ОтговорОтговор

Колега , що не пишеш как се казва фирмата, та да не седим замислени и всеки да си решава.

"Съединена България -Керкеняков" ЕООД, 99%

Причина за редакция: Забранено е писане с изцяло главни букви!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Събота, 22 Октомври, 2011, 22:42:39 от admin » Активен
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #13 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 22:45:54 »
ОтговорОтговор

Хан Крум,що не почнеш самостоятелно да си режеш пръсти,ръце крака и ко се сетиш още,че изметта па между ВАС е на  90%,та па се замисляш за нас.Ако има с кво де!Не давай определения не подготвен,гуми завеждаш на себе си,така си намерил,затова и държиш некъв назидателен тон.Кьораво и топаво башка,,,Бизнесмен,,,,,.Седи си на село,мирна ти главата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1818/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Събота, 22 Октомври, 2011, 22:56:32 »
ОтговорОтговор

Смотан Смотан Смотан Хан ли си бем ли те къв си едно ше ти мъцнем баце нещем ти имам болнио акъл,не че моя е у ред ма теб те тресе параноя та отскачаш .Мноо филми баце гледаш тва ше ти кажа и ти хубаво ги гледаш ма поуките са ти ептен мани мани дано цел живот нощем тва да сънуваш.
Админа не знам как определи къв е,но аз теб те определих като симпатяга без грам разумна мисъл у главата.
Апропо мъцни как ти се зове умрелото фирме та да се смеем на сите шофери де ти бачкат оти треба са мноо гламави .
Никога не съм обиждал колега,ма твойте убавци са изтрещели ти ръбат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!