Знаци и сигнали
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 05:30:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Знаци и сигнали  (Прочетена 5138 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +516/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0.2%


« -: Неделя, 30 Октомври, 2011, 20:36:34 »
ОтговорОтговор

Идеята е всеки да опише какви сигнали подава към околните. Например какво означава присветване с фаровете.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 30 Октомври, 2011, 20:36:34 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1817/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 30 Октомври, 2011, 20:42:04 »
ОтговорОтговор

Смотан Смотан Смотан Смотан Браво баце за темата,но понеже ги не владееме знаците у БГ ше вземем да си паснем що ли.
Инак ти бацам един плюс.
И да знааш свети ли ти некой у лево огледало не означава,че ти дава път ,а ти подсказва че идва и е решил да те транзитне по най-бруталнио начин  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 30 Октомври, 2011, 20:42:04 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Сряда, 02 Ноември, 2011, 15:28:44 »
ОтговорОтговор

А ка ти шарне лев десен мигач , колега кой тъ изпревари - благодарност демек , ко ти позадържи левия - мнооо си бавен  Намигване Намигване Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
BGTruckers
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-5
Неактивен Неактивен

Austria Austria

Публикации: 26
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #3 -: Сряда, 02 Ноември, 2011, 18:42:46 »
ОтговорОтговор

Абе, Бригадира, ти някакъв пенсионер ли си, та имаш толкова ограничено мислене. Или още живееш във времената на мутрите, когато присветне ли ти черния мерцедес трябва да се пазиш, иначе лошо. Като му светнел във лявото огледало щял да го "транзитне по най-бруталнио начин". Ти така ли правиш, светкаш на останалите участници в движението за да не ти пречат.
Темата Европа-България му била болна - как няма да ти е болна, като ти в Европа - ще си като Индианец в аптека.
Другото което е - админа добре си върши работата и форума е спретнат и поддържан, но когато някой направи правописна грешка, веднага я поправя и му прави забележка (в което няма нищо лошо), а тоя Бригадира, сигурно и 4-ти клас не е могъл да завърши, пише все едно говори в къщи с жена си и си мисли, че пишейки по този начин, е много интересен (да ви кажа, че не е, даже на моменти става отблъскващо), постовете му седят недокоснати.
Само да знае, ако му се случи да излезе извън България и някой му присветне, това не означава, че иска да го "транзитне", а че му дава предимство.  

Причина за редакция: Обидни думи!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Сряда, 02 Ноември, 2011, 18:47:10 от admin » Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1817/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Сряда, 02 Ноември, 2011, 22:47:04 »
ОтговорОтговор

Верно ли бре баци шом така си решил така да е,само имай честа ми светкаш и на мен кат колегата немец аз нема те замерам със сандвичи ,но че останеш доволен.Тва па кой клас съм завършил ко те бърка бем ли те.Кат те дразним или па там отблъсквам ли беше ко ти пречи бре цъкай ми минуси или па ми драсни ей такива писания кат горното сладур.Са относно пенсионер ли съм или не нема те светкам оти е тайна сешаш ли се,твоя милост отворенгязчето па ко го бърка къв съм бем ли те.


Са по темата оти гледам сладурчо европейскио ги разбира ма май май нешо е по Европата само да ни заобичат ората поече,та.

лев,десен мигач=мерси,благодаря и там ко си аресате
аварийни= отново на мерси или скубан караш зад мен на дълги мини на къси
светкане с фарове има много значения :
-присветкане при разминаване= поздрав,има полицай или просто някой фитипалди изпреварва и е знак да се скрие
-присветване ,когато е точно срещу вас = мноо се молим намали ,че изпростех ,примерно същия знак ношно време е няколко присветвания къси дълги
-присветване с фарове зад вас=от айде бре заспа до мерси че ми каза мерси,а може да означава ,че дръгело ви се разпада и требва да запрете го скивате къв му случая
-присветване на кръстовище
кратко =давай ти си
настоятелно=ич не си и помисляй тва  Намигване де си решил да праиш оти идем
-присветване от дясно ,но зад вас=айде бацин мое се прибереш ,че озад си напраил панаир
-присветване от ляво ,но зад вас= бацин свий се малко пъто не е само за теб,некой го ползват да ви кажат,че ше ви изпреварват и не е желателно да се бутате на лево,други ви казват ,че сте ги попрецакали  Намигване мноо си зависи от ситуацията
с фаровете има и други знаци,но са според ситуацията
лев мигач подаден пред вас=не изпреварвай или даване на знак на тоз който е зад вас да ви изпревари според зависи  Намигване,просто ви казват,че ше завиват на ляво
десен мигач пред вас =айде бацин изпреварвай,спирам не ми се товари у ремаркето  Намигване

Има и други знаци ма ич не ми се сеща са ,тез ви ги писах ей така да видите как си караме от мутренските години

Знаците не се отнасят за наши специалисти пътуващи из Европа там си имат други и тъй като аз от околовръстното на Големо село по-далеч не съм одил немоем и не сакам да ви светкам.

П.П. Сите засегнати от правопис ,отблъснати по некъв начин(ко то и да означава) или па там нещо си да не се свенат да турат по минус у мойто рейтинг ,да пуснат жалба до администрацията ,да ми теглат една на лично съобщение сичко приемам ,ние индианците не се косиме у къв вид ше е.



Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #5 -: Четвъртък, 03 Ноември, 2011, 02:05:58 »
ОтговорОтговор

Всеки си ги разбира както иска, но има неписани правила как трябва  да се святка и мига при два и повече камиона каращи заедно или не заедно. Имало е случаи да карам с непознати,  които знаят особеностите на  пътя и се водим  без да се познаваме .Само по маниера на ползването на сигналите може да прецениш шофьора  пред теб и зад теб що за стока е.
- едно присветване  срещу теб означава поздрав. ако си насмел някой си има тромби.
- две присетвания  срещу теб означават НАМАЛИ скороста. Не само полиция.
-десен мигач  пред теб означава пътя е свободен за изпреварване и ако излезе кола аз ще намаля за да те пазя .
- ляв мигач  на  изпреварващ камион оставен да мига  след като  е изпреварил и камиона се движи още в          лявата лента означава ,че пътя е чист и следващия камион може да изпревари . Предния поема отговорност за задния и да предупреждава с две святкания    насрещните коли ,ако случайно се появят такива.След  едно присвяткване  от задния    камион  първия разбира ,че  и колегата е изпреварил и се прибира веднага в дясната лента.
-десен мигач пуснат веднага  след левия означава ,че  за втория няма да има място да изпревари. Изпреварваният камион като види десен мигач присветва един път за знак ,че изпреварващия може да се прибере в дяснаталента
-единично присветване с аварийни мигачи  при каране в група пуснати от първия, означават ти ли си след мен,отговаря се с едно присветване.  Ако не светнеш първия спира ,защото те е загубил. Не се присветва  отзад без повод.
-Два присветвания отзад или аварийни мигачи  при движение в група означават веднага спри.
-Нощно време на две присветвания от насрещното се отговаря с единично мигане на левия мигач. Едновременно благодариш  на колегата за сигнала и даваш ляв мигач на тези отзад да не изпреварват.
-ляв -десен мигач  благодарност на този отзад за помощта .
Има и още но  мисля ,че тях  ги знаят и децата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
LivinToRidePeugeot
Начинаещ
*

Рейтинг: +12/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 10
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #6 -: Четвъртък, 03 Ноември, 2011, 09:10:49 »
ОтговорОтговор

ЕВАЛА loshdancho !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Born to ride 306HDI and TGA480
комбайнер
Гост
« Отговор #7 -: Четвъртък, 03 Ноември, 2011, 09:52:57 »
ОтговорОтговор

Аз ще си слагам на Бригадира само плюсове. Вярно, чат-пат се затруднявам като му чета написаното, ама па е цветно.
То се знае - "кеф цена няма". 
Лек ден на всички!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +516/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0.2%


« Отговор #8 -: Четвъртък, 10 Ноември, 2011, 17:38:49 »
ОтговорОтговор

Смотан Смотан Смотан Смотан Браво баце за темата,но понеже ги не владееме знаците у БГ ше вземем да си паснем що ли.
Точно това е проблема. Преди време, на пътя от яз.Искър към София един пернишки гондоладжия щеше да ме пребие точно с такива знаци.
Карам след него. Той ми дава десен мигач, което разчетох като:
-Изпреварвай, пътя е чист.
И аз- газ. Изнасям се за изпреварване и срещу мене- кола. Добре че този зад мене не се беше залепил за гондолата, та да го избутвам настрани.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #9 -: Четвъртък, 10 Ноември, 2011, 21:25:48 »
ОтговорОтговор

Адмирации за темата и за писалите по същество.

Знаците и сигналите на пътя са много полезни, но за съжаление, както някои от вас са споменали не са понятни на всички или не се използват за едно и също нещо и понякога стават фалове.

Може би няма да е лошо да се систематизират по някакъв начин (дори тези с повече от едно значение) и да се популяризират сред шофьорите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 13 Октомври, 2014, 20:32:30 »
ОтговорОтговор

http://www.videoclip.bg/watch/374900

Тук колко сигнала виждате Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
Етикети: Знаци сигнали 
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!