Заплащането
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 17:37:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Заплащането  (Прочетена 7660 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Niko60
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #15 -: Понеделник, 03 Януари, 2011, 22:11:02 »
ОтговорОтговор

Колега, ти, познаваш ли Испания, знаеш ли къде има индустрия? Или си чел някъде за този брутен вътрешен продукт, реализиран 2008г. Последната преди започването на Световната криза. Знаеш ли сега, каква е икономическата ситуация, защо не потърсиш да прочетеш нещичко, преди да се впускаш да спориш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 30 Май, 2011, 00:12:28 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен

Нико60
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Понеделник, 03 Януари, 2011, 22:11:02 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Понеделник, 03 Януари, 2011, 22:30:23 »
ОтговорОтговор

Колега, ето ти пълна и изчерпателна информация за Испания.

http://en.wikipedia.org/wiki/Spain

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Понеделник, 03 Януари, 2011, 22:30:23 »

 Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #17 -: Събота, 26 Февруари, 2011, 15:37:10 »
ОтговорОтговор

Ъ? Mомци,че спамна :
1 Темичката беше за кихане на стинки ,къде все още ги дават
2 БВП не е мноо точен анализатор на икономиката на дадена държава,са ще ми се смеете ма да ви светнем
фиктивен внос и износ също определят БВП никой не е седнал да брой аз колко овце съм произвел,те им хващат бройката по документи на финала или с други думи,дадена стока озовала се в дадена страна по не мноо законен начин,но после изнесена по надлежния ред минава за произведнно в дадената страна
3 Дори да не сте съгласни с 2 точка,ако може да ме светнете какво общо има между БВП и мойта заплатка,че не мое да вденем,държавата мое да си дреме,ма я си орем и днеска и нощеска кво ми дреме колко е зле държавата ,мен ме тресе че аз съм гърбил и требва ми се кихне







Тва го спамнах оти мислим,че мноо навързахте нещата,но мислим понекогиш не е баш такава логиката

Апропо ви светнем Агроному вдигна с 10% мойта заплатка  Намигване Намигване или съм мноо кадър или излизаме от ,,кризата,, трее да черпим,ма айде да е утре.......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
vero
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 23
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #18 -: Четвъртък, 10 Март, 2011, 20:22:54 »
ОтговорОтговор

браво Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
к100
Начинаещ
*

Рейтинг: +22/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 4



Активност
0%

« Отговор #19 -: Понеделник, 21 Март, 2011, 09:47:54 »
ОтговорОтговор

Според мен на твърда заплата + престоите,при спазване на работното време....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #20 -: Неделя, 03 Април, 2011, 16:29:29 »
ОтговорОтговор

А ви светнем,на мен ми плащат твърда заплатка + командировки ,за сега е малка,но по-хубаво от това няма за в момента .А да видите,че по ТКЗС-тата не е чак толкоз зле  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
комбайнер
Гост
« Отговор #21 -: Неделя, 29 Май, 2011, 21:43:49 »
ОтговорОтговор

В Италия срещнах колега - работа към словенска фирма само в Италия за 100 евро на работен ден.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #22 -: Събота, 04 Юни, 2011, 01:48:56 »
ОтговорОтговор

  Според мен, заплащане на час + някакъв бонус, за добре свършена работа. Заплащане на километър, необвързващо за шефа. От една точка до друга, разхода по шофьора е точно определен. Случва се да чакаш, обратен товар, няма проблем! Няма пробег, няма заплата за шофьора. На камиона не се полага нафта, понеже не се движи, дори и да е зима (печка, припалване).
  Дори когато се движи, разликата според това къде се движи е голяма. Движение по магистрала, едно е в Германия, Италия и Унгария, през деня. Забрани за изпреварване, движиш се по най-бавните. По някой платени френски, магистрали, никой не ти пречи, на никой не пречиш, а правиш голям пробег и най-вече без напрежение. И трето и четвърто, в задръствания, градско, някой много тесни пътища. Следователно, е правилно от базата, да има коефициент на завишение. При контейнерите, товарят го или сам си го товариш (саморазтоварващи или с крака). Стягат се винтовете и готово. Хладилника прекарваш, има понякога групаж (особено), ако не кара на температура, но рядко има укрепване. Брезент, групажи, укрепване. Според мен, след първия адрес при групаж, около 20 лв. Когато се чака, обратен товар поне 50%, от обичайната заработка. Когато се пада седмична почивка (24, 45 часа), но не си си във вкъщи 30%, от обичайната заработка. Почти не се споменава, а и от работещите, социалните придобивки, които са били извоювани, преди много десетки години. Това са, редовен годишен отпуск (20 работни дни, минимално), има други, смъртен случай на близък 2 дена, при раждане на дете 15 календарни. Право на неплатена отпуска. Времена нетрудоспособност (болничен). Осигуровка за пенсия, ако не бъркам, минималната за шофьори, е 385 лв (в повечето случай е точно толкова). Колкото за общ работник, а това е от значение, не само за пенсия, а обезщетения при безработица или времена нетрудоспособност.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
комбайнер
Гост
« Отговор #23 -: Неделя, 05 Юни, 2011, 09:37:23 »
ОтговорОтговор

Може и да не съм видял, но стотинки за ADR правоспособност плащат ли в БГ фирма? По отношение размера на основната заплата - има минимален осигурителен доход по основни икономически дейности и квалификационни групи професии. Тези прагове се актуализират ежегодно, като за сега нарастват. Длъжни ли са работодателите да ги спазват при нови назначения и как се отразяват върху назначения от предишни години?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 05 Юни, 2011, 10:01:56 от admin » Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #24 -: Понеделник, 11 Юли, 2011, 21:08:07 »
ОтговорОтговор

А ви светнем,на мен ми плащат твърда заплатка + командировки ,за сега е малка,но по-хубаво от това няма за в момента .А да видите,че по ТКЗС-тата не е чак толкоз зле  Намигване
Момци четем си постчето и мислим требва го кореагирам,особенно частта с малката заплатка,стигам до този извод четейки,че фирми като ,,Фреш лоджик,, , ,,Биомет,, и др. давали по 800-900 левчета ,момци това е цирк бре казвате некадърници като мен Ви подбиват стинките е че Ви мъцнем у дълбока грешка сте ,Вие подбивате стинките на некадърници кат мен.Баси излиза,че мойто ТКЗС е номер едно бре.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Понеделник, 11 Юли, 2011, 21:33:08 »
ОтговорОтговор

А ви светнем,на мен ми плащат твърда заплатка + командировки ,за сега е малка,но по-хубаво от това няма за в момента .А да видите,че по ТКЗС-тата не е чак толкоз зле  Намигване
Момци четем си постчето и мислим требва го кореагирам,особенно частта с малката заплатка,стигам до този извод четейки,че фирми като ,,Фреш лоджик,, , ,,Биомет,, и др. давали по 800-900 левчета ,момци това е цирк бре казвате некадърници като мен Ви подбиват стинките е че Ви мъцнем у дълбока грешка сте ,Вие подбивате стинките на некадърници кат мен.Баси излиза,че мойто ТКЗС е номер едно бре.
Много си прав,нашата професия се превърна в цирк Ядосан.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #26 -: Понеделник, 11 Юли, 2011, 21:54:01 »
ОтговорОтговор

А ви светнем,на мен ми плащат твърда заплатка + командировки ,за сега е малка,но по-хубаво от това няма за в момента .А да видите,че по ТКЗС-тата не е чак толкоз зле  Намигване
Момци четем си постчето и мислим требва го кореагирам,особенно частта с малката заплатка,стигам до този извод четейки,че фирми като ,,Фреш лоджик,, , ,,Биомет,, и др. давали по 800-900 левчета ,момци това е цирк бре казвате некадърници като мен Ви подбиват стинките е че Ви мъцнем у дълбока грешка сте ,Вие подбивате стинките на некадърници кат мен.Баси излиза,че мойто ТКЗС е номер едно бре.
Много си прав,нашата професия се превърна в цирк Ядосан.


  Смотан Смотан Смотан Аз какво ви мрънках на преди? Че големите фирмички не кихат кинти, а малките държат на на кадрите си! Дали са кадърни или не, това го решава само и единствено оня де киха кинтата, мислим! Намигване Намигване Намигване
   И сега какъв е извода? Ъ? Ъ? Ъ?
   

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!