Падане на ремаркето
Форум на българските шофьори
Понеделник, 17 Юни, 2024, 07:11:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Падане на ремаркето  (Прочетена 10358 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bojo
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +31/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


bojo.neli
Ел. поща
« Отговор #30 -: Четвъртък, 31 Януари, 2013, 08:59:32 »
ОтговорОтговор

Ако човек си изработи последователност на действията при откачане и закачане шанса да стане беля е минимален.Аз на ден сменям по 3-4 пъти,работя по следния начин-закачане:възгллавниците съм ги пуснал възможно най ниско, влизам под ремаркето и същевременно повдигам възглавниците докато почуствам че опре в ремаркето,закачам(специфично двойно щракване),4та лека проба напред,неутрал,ръчна,слизам и поглеждам дали се е затворила ръчката до край,съединявам маркучи и кабели,вдигам краката и напред...клиента чака.Откачам по следния начин:маркучите,отварям лафета(или както се казва),пускам краката и излизам като същевременно пускам възглавниците.Всичко това се отнася за нормални,асвалтирани и равни терени,на други места има разни нюанси.Аз така работя,не знам колко е правилно,до сега (около 15год) ремарке не ми е падало,но на някоко пъти в бързината съм забравял да сложа ръчната Ядосан и при включване на червения маркуч камиона иска да тръгне Готин ,ама бързо изкл. на маркуча 2ва подскока в кабината, ръчна и по етапния ред.Дано съм бил полезен за някой и дано други не съм ги отекчил.Лек и безавариен на всички. Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Божо
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Четвъртък, 31 Януари, 2013, 08:59:32 »

 Активен
Дамян Йончев
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 247
Теми: 12



Активност
0%


Дамян Йончев
WWW Ел. поща
« Отговор #31 -: Четвъртък, 31 Януари, 2013, 17:16:40 »
ОтговорОтговор

проблема е че аз на сняг и отдоло лед се мъчих да го откача дръпнах шиша и забоксувах ринах ринах тръгна той ама кой да се сети че бях дръпнал шиша  Шокиран само като видях че ремаркето изостава спирачки и гледам как идва към мене тряяс и се закачи наново хах... Бърже става белята когато бързаш и на всичкото отгоре ти дават зор началниците...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Четвъртък, 31 Януари, 2013, 17:16:40 »

 Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2183
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #32 -: Четвъртък, 31 Януари, 2013, 19:38:36 »
ОтговорОтговор

Като щракне,или като го напънете да заключи-клекане зад лафета,има едно като шиш,минало ли е зад царския болт-газ!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2158
Теми: 138



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #33 -: Четвъртък, 31 Януари, 2013, 21:19:36 »
ОтговорОтговор

Аз от по-опитни шофьори съм чувал, че абсолютно винаги след като се събудиш и пуснеш една вода оглеждаш лафета (и не само него) за евентуални набези докато ти си почивал.

     И на мен ми е навик. Преди тръгване, особено от дневна почивка. Оглеждам дръжката на лафета, дали е заключена, гуми, светлини или някой да те е "забърсал". Много непрофесионално идва: "Ами тръгнах и установих, че едната гума е спаднала. Или след като тръгнах и ми падна полуремаркето, установих че вероятно някой ми е дръпнал дръжката на лафета, докато съм спал!"


     На мен не ми се е случвало, въпреки че почти всеки ден, разкачам/закачам и по-повече. Но скоро в къс интервал от време на двама тръгващи, близо до мен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!