Ким Йохансен - Дания
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 10:14:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Фирмата към този момент черна ли е или бяла?
Черна, работя/ил съм там.
Бяла, работя/ил съм там.
Черна, от написаното в интернет.
Бяла, от написаното в интернет.
Информацията за нея не е достатъчна за да си създам мнение.

Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ким Йохансен - Дания  (Прочетена 256004 пъти)
0 Членове и 7 Гости преглежда(т) тази тема.
cigulkata
Гост
« Отговор #495 -: Сряда, 27 Април, 2016, 00:58:11 »
ОтговорОтговор

Здравейте, както обещах на няколко колеги-ще напиша какво стана, когато аз кандидатствах за работа.
Накратко не се разбрахме-не точно не се разбрахме, а те не ме взеха.

След кореспонденция с офиса в Румъния, се разбрахме и на жп гарата ме чакаше бусче. То ме заведе до град Клуж, Румъния (около 800 км.). Шофьорът караше идеално, но незнайно защо бързаше, та стигнахме там в 5,20 сутринта и застанахме да чакаме пред офиса, и понеже госпожата от фирмата закъсня 1 час и 20 минути, та 4 часа стояхме пред офиса-крайно неадекватно, според мен. Дойде г-жата и се качи при нас и отидохме на медицински изследвания. Като казвам медициски изследвания, разбирайте толкова подробни, че аз до сега никога не си бях правил подобни на един път. Изследването включва:
Кръвно налягане,електро кардиограма, вземане на кръв за пълна кръвна картина, подробен очен преглед, преглед с виодеозон, хирург, 3 вида психологически изследвания, уши-нос-гърло, още 2 на които дори не знам имената. Много сериозна проверка на здравословното състояние, каквато признавам не очаквах. Проблемът ми беше, че не бях спал по пътя и изпих около 6-7 кафета, това съчетано с много цигари и все пак превъзбуда , показа при мен кръвно 160 на 100 (при условие, че аз имам по принцип ниско кръвно), премерихме го още два пъти и пак беше дори по-високо и госпожата от офиса каза, че е проблем това, но бихме могли да изчакаме, ако искам- да спадне, с цел да започна работа. Казах, че предпочитам да не си губим времето и да прекратим и това беше. След което госпожата дори почерпи с обяд и си отпътувах с бусчето до България. Аз се разколебах да се натискам за там , тъй като се разбра, след като госпожата каза, че отново го има момента със запис на заповед. Вярно, за 6 месеца, но на мен не ми се подписва такова нещо на никаква цена. Договорът е румънски, което е и другото разочарование за мен, макар че трябваше да се сетя. Естонския договор е в пъти по - добър (има го публикуван назад в темата). Та това е при мен опита с Ким Йохансон. Въпреки всичко, хората изглеждат ок, но и аз не мога да се ангажирам с мнение-отивайте или не ходете. С ръка на сърцето казвам истината какво се е случило при мен.

Причината , поради която аз се смачквам, заради подобни записи на заповеди за обучение, е един френд, който се записа да учи уж безплатно програмиране , после не започна в софтуерната фирма и сега има да плаща едно висше образование пари, което не значи, че случаят е такъв, просто аз внимавам с ангажирането-особено по разни европрограми уж.Но който няма подобна параноя-да опита.Може случая с транспорта изобщ да не е такъв.
До този етап, до който стигнах аз-никъде не казаха колко пари ще получава човек-питах 3 пъти и общо взето ми казаха, че мениджъра трябвало да прецени на база индивидуални качества-език, умения и т.н.
Хората са приветливи и усмихнати, който иска да пробва-в най-лошия случай ще се разходи до Румъния и ще си направи такива изследвания, които в Бг са около 200 евро:) Аз поне това се изкефих-всичко останало си ми е наред.

А, да забравих да напиша аз как се свързах-Значи от темата с обявите, която са пуснали-писах на мейла там. Не им е английския език силата, но ще се разберете, предполагам на руски ще е по-добре. Ако представите сканирани всички документи, които изискват + свидетелство за съдимост ви казват кога да пътувате с гореопоменатото бусче, за Румъния.


Ами това е-надявам се да съм бил полезен-пак казвам-само дословно това, което се е случило.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #495 -: Сряда, 27 Април, 2016, 00:58:11 »

 Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #496 -: Сряда, 27 Април, 2016, 06:46:52 »
ОтговорОтговор

Благодаря за полезното инфо. Относно кръвното посети личния лекар 2-3 да ти го мери, защото и аз така нищо не усещах и нямах "кръвно", обаче при случаен преглед/като при теб/ се оказа друго. Обясниха ли ти защо трябва да подпишеш запис на заповед за периода от 6 месеца ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #496 -: Сряда, 27 Април, 2016, 06:46:52 »

 Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #497 -: Сряда, 27 Април, 2016, 09:04:26 »
ОтговорОтговор

Обясниха ли ти защо трябва да подпишеш запис на заповед за периода от 6 месеца ?
Да, казаха - "като начинаещ твоето обучение струва на фирмата нещо, за това подписваш като гаранция, че ще работиш"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #498 -: Сряда, 27 Април, 2016, 11:21:26 »
ОтговорОтговор

Моето мнение е ,че трябваше да опиташ.
Трябва ти обучение за 6 мец.щеше да видиш какво е положението и да прецениш.
Бяхме си говорили,че няма как от първия ден да попаднеш на свястна фирма ,трябват ти контакти ,а при тебе е въпрос на време реализацията и контактите.
Сигурен съм ,че като отмине време ще съжаляваш ,но така се учи човек.
Живот не е свършил,гледай напред Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #499 -: Сряда, 27 Април, 2016, 12:52:06 »
ОтговорОтговор

И ти си прав, но стечение на обстоятелствата, какво да се прави Усмивчица


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #500 -: Сряда, 27 Април, 2016, 13:09:26 »
ОтговорОтговор

Гена,,,,, звънкай на Данчо и заминавай,,,,, никъде не дават хем да се учиш, хем да взимаш по 1500€ месечно,,,, не му мисли ами заминавай,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
stoil nedev
Старши потребител
****

Рейтинг: +299/-158
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 416
Теми: 5



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #501 -: Сряда, 27 Април, 2016, 17:51:53 »
ОтговорОтговор

По добре там , отколкото при който и да е измислен БГ превозвач.
Особено при такива дето си мислят че са открили топлата вода.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Стресни се, племе закъсняло!   Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!  След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?       
                       Иван Вазов
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #502 -: Сряда, 27 Април, 2016, 20:04:33 »
ОтговорОтговор

Доообре ,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
nikolov1994
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 42
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #503 -: Сряда, 27 Април, 2016, 21:05:09 »
ОтговорОтговор

Имам въпрос,
какво става ако подпишеш тая записна заповед и след 3 месеца решиш че повече няма да работиш там ?  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #504 -: Сряда, 27 Април, 2016, 21:54:49 »
ОтговорОтговор

Ами вероятно ще се заплати обезщетение за обучението-това, между другото , е често срещана практика в английското образование-отпуска се стипендия и ако студентът се издъни, стипендията моментално се обръща в студентски заем. В известен смисъл така и трябва да бъде.

Иначе е наивно да се смята, че фирма, на която камионите са за над 10 милиона евро и няма кой да ги кара, ще иска да навреди на кандидат шофьорите си, чрез някаква схема, извън това да си гарантира сериозността на съответните, поне така мисля аз. В моя случай-не искам да се обвързвам и не се обвързвам, но който няма проблем с това, защо не?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #505 -: Сряда, 27 Април, 2016, 22:04:51 »
ОтговорОтговор

И аз имам въпрос.

Какво става с въпросната запис на заповед след шест месеца и един ден.

Защото срочни записи на заповед не съществуват в правния мир.

Записа на заповед, който е правил глупост да разписва знае че започва с "безусловно се задължавам да платя"


Това че сте шофьори, означава ли че всеки може да ви взема за канрачета ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
cigulkata
Гост
« Отговор #506 -: Сряда, 27 Април, 2016, 22:10:13 »
ОтговорОтговор

Доколкото на мен ми е известно в оригиналните записи на заповеди има дата на падежа, както и място на падежа, но за това аз знам от разни готови бланки-образци. Вече как ще се формулира и изобщо как е конструирана, под формата на някой анекс идея си нямам.
Да, задължава се човек да заплати сума , но по принцип  “безусловно” и “без протест” винаги спадат към допълнителни клаузи, както и , например "Ако счупя камиона" ; "Ако се скатая от работа" и т.н.
Ето един образец, ако на някой му е интересно:
http://pravatami.bg/wp-content/uploads/Zapis%20na%20zapoved.pdf

Аз подобни практики ги намирам за несправедливи...значи фирмите искат записи , за да си гарантират всичко, в същото време не подписват договор на реалните заплати, че да може и служителя да е защитен правно Усмивчица)

Така мисля аз, а моето мнение е субективно-другото момче, което беше с мен ми разказа, че е бил 6 години полицай-катаджия , обаче нещо не се получило в КАТ и решил да се преквалифицира в шофьор и това му била един вид единствената възможност. Попитах го:"Добре, де , тези документални особености не те ли притесняват? Ти си бил много време полицай, би трябвало да си много наясно с равните неща. Каза:  Не, на мен това ми е възможността,така че подписвам каквото ми дадат." ето има и хора, които ги устройва.

Най-добре е човек , преди да подписва каквото и да е , да се консултира с юрист, че да му е мирна главата, ама това практически как да стане в конкретния случай, като всичко се върши на 800 км. от Бг. и като цяло е една бърза процесия?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #507 -: Сряда, 27 Април, 2016, 23:03:26 »
ОтговорОтговор

  Колега  cigulkata  наскоро мой познат кандидатства през агенция  ТИМАКО УЪРК ЕЙДЖЪНСИ  ,,,, като на тази румънско-италианска  агенция централният им  офис е в КЛУЖ НАПОКА ( Румъния) и там са му казали че ще минава пълни медицински изследвания ,, после подписва договор на база около 1000 лей и заминава за Италия ,,,,,  странно но намирам доста  прилика в пътя който сте изминали  ,,  ако и ти си работил с тази агенция или някой друг е минал по-този път споделете ,,,, станното за мен  в случая е друго работиш в Италия а те наема Румъния с осигуровки под нашите . ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
cigulkata
Гост
« Отговор #508 -: Сряда, 27 Април, 2016, 23:10:41 »
ОтговорОтговор

@ m_a_rtins,
аз ти писах на лични, но мен за това ми се стори неприятен момента с румънския договор и казах в поста отначало, който пуснах, че когато тази фирма е била с Естонски договор е било много по-добре. 1000 леи са под 500 лева, с много високи такси за банкиране, а това е и другото неприятно задължително условие-отварят ти банкова сметка в Румънска банка и там ти превеждат тези леи. Поне според мен, ако се изкофти нещо просто не виждам как ще си брани правата човек.
Това, на фона, че от отсрещната страна ти искат подписа на различни анекси , задължаващи не е най-справедливата практика, така да се каже;)
Като сложим и факта, че работиш пък в трета страна като Дания (един хляб е 6 лева там) ... еми, да ме прощават, но имам пълното основание да смптам, че контрата ще е в шофьора.

Като се сложи и това, че дължиш и 250 евро за дрехи и така и не се разбра каква е заплатата-стават много неизвестни и много тежести.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #509 -: Сряда, 27 Април, 2016, 23:21:51 »
ОтговорОтговор

Мерси за отговора ти  .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!