Fiat Ducato-рекордьор по икономичност
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 31 Декември, 2020, 12:40:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
mobimax.bg
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Fiat Ducato-рекордьор по икономичност  (Прочетена 941 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +401/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« -: Събота, 07 Януари, 2012, 20:28:49 »
ОтговорОтговор



Fiat Professional представи новото поколение на своя лекотоварен модел Ducato. Външният му вид е идентичен с този на неговия предшественик, но под предния му капак се крият четири съвсем нови турбодизелови двигателя MultiJet, отговарящи на екологичните изисквания Евро-5. На разположение са варианти с различна мощност (от 115 до 177 к.с.), като най-икономичният от тях се отличава с рекордно нисък среден разход на гориво – само 6,4 л/100 км



Другата голяма новост в конструкцията на новото Ducato е системата Traction+, която функционира в комбинация с ESP и разпределя въртящия момент между двете предни задвижващи колела по оптимален начин с помощта на електронно блокируем диференциал. Traction+ се включва с бутон на таблото и сработва при скорости до 30 км/ч, като прехвърля въртящ момент от колелото с по-ниско сцепление към това с по-високо.
И докато Traction+ е по-скоро компромисно решение при движение по хлъзгава настилка, тъй като в никакъв случай не може да замени пълноприводното задвижване, то следващото нововъведение на Fiat е доста по-практично: eco:Drive Professional. Зад това кодирано послание се крие иновационна система за управление на автопарка, специално разработена от италианските специалисти с цел оптимизиране на маршрутите, постигане на по-нисък разход на гориво и максимално ефективно съотношение между натоварването и изминатите километри. Системата е базирана на Интернет платформа, наречена eco:Drive Fleet, с помощта на която може да се управлява информацията от отделните автомобили в парка.Всички тези периферни екстри се въртят около идеята за подобряване на икономичността, в чиято основа лежат новите двигатели MultiJet II, отговарящи на екологичните изисквания Евро-5.




Източник: www.kamioni.bg

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 07 Януари, 2012, 20:28:49 »

 Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!