Въпроси за категория "Твк" и категория "Твк-З".
Форум на българските шофьори
Сряда, 25 Ноември, 2020, 12:46:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu

Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
mobimax.bg
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси за категория "Твк" и категория "Твк-З".  (Прочетена 31428 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Потребител герой

Рейтинг: +1669/-320
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1538
Теми: 83

Активност
2.6%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно

« Отговор #15 -: Неделя, 25 Октомври, 2020, 16:47:19 »
ОтговорОтговор

Стара е темата, но е по моя въпрос, преди 1 месец и половина изкарах двете категории Твк и Твк-З, но още не е готова книжката. Някой знае ли къде се вадят самите пластики на Свидетелствата към ОД Земеделие на съответния град или в София ги правят?

Изобщо нямам представа как изглеждат тези новите документи. Старите книжки машинист-тракторист отдавна не са валидни. Те са за работа само на полето, за пътя не смятам че са необходими и не дават право за движение там. Доколкото знам те са за започване на работа с такъв тип машини и евентуално притежателят има някакви минимални умения.
     За Плевен и региона, тези курсове се карат в училището на град Пордим.

Имам още едно питане за категория Твк-М - мелиоративна техника, какво означава мелиоративна техника?

Отговорът беше по-горе.

З-Земеделска
Г-Горска
М-Мелиоративна
Мелиорация-Подобряване на производителността на земята чрез регулиране на напояването.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
« Отговор #15 -: Неделя, 25 Октомври, 2020, 16:47:19 »

Активен
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 20
Теми: 0

Активност
2.6%

Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 25 Октомври, 2020, 22:18:11 »
ОтговорОтговор

Благодаря колега, видях го. Подобряване на почвата чрез регулиране на напояването. Питам защото не съм сигурен дали се ползва тази категория в земеделието, например Твк-Г е за горска техника и не се използва в земеделието. Твк дава право за управление на верижни и колесни трактори, агрегатираните работни машини и самоходни пръскачки,Твк-З е за всякакви видове комбайни
Книжката е същия формат като личната карта, отгоре пише свидетелство за правоспособност, снимката е в ляво, подписа е отдолу и в средата са категориите.
На гърба са всичките 4 категории както при книжките към КАТ и пише датата на която е придобита съответната категория. Като стане готова ще я покажа. Надявам се да не се забави много покрай пандемията

Активен

Рейсаджия
« Отговор #16 -: Неделя, 25 Октомври, 2020, 22:18:11 »

Активен
Valiosport
Начинаещ
*

Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Активност
2.6%

Ел. поща
« Отговор #17 -: Петък, 30 Октомври, 2020, 11:28:41 »
ОтговорОтговор

Днес ми се обадиха от школата, че свидетелството за управление е готово и ще ми го изпратят. Казаха ми че сега организират курс към КТИ за категория Твк-М и се съгласих и него да изкарам.
Мисля че няма да е излишен, тази категория ми дава право да управлявам всякакви машини за земни работи, багери, булдозери, челни товарачи(фадроми), скрепери, грейдери и т. н. а в нашия район сега се строи магистралата и мисля че няма да е излишно.
Сега ми трябват снимки на магнитен носител (диск) и хартиени паспортен формат, медицинско от личния лекар. Медицинското трябва да е като за любителска книжка, мисля че и очен преглед трябва?

Активен

Рейсаджия
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Потребител герой

Рейтинг: +1669/-320
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1538
Теми: 83

Активност
2.6%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно

« Отговор #18 -: Петък, 30 Октомври, 2020, 12:54:43 »
ОтговорОтговор

Днес ми се обадиха от школата, че свидетелството за управление е готово и ще ми го изпратят. Казаха ми че сега организират курс към КТИ за категория Твк-М и се съгласих и него да изкарам.
Мисля че няма да е излишен, тази категория ми дава право да управлявам всякакви машини за земни работи, багери, булдозери, челни товарачи(фадроми), скрепери, грейдери и т. н. а в нашия район сега се строи магистралата и мисля че няма да е излишно.
Сега ми трябват снимки на магнитен носител (диск) и хартиени паспортен формат, медицинско от личния лекар. Медицинското трябва да е като за любителска книжка, мисля че и очен преглед трябва?

Тази категория с "М", не беше ли мелиорация? От изброените не видях кран, имай предвид, че на камиони с монтиран кран задължително се търси такава квалификация. А каква е цената на курса за багери, челни товарачи...? Реално цената на учебен час ще е 50-100 лв - най-малко?
     Принципно да се работи с такива машини е много добре заплатено, повече от камион дори и на "великите" шофьори не им плащат много и спането е поне на някакво легло.
     Дано не те притеснява моментът, че този където с "лични" пари строи пътищата, надявам се си заминава най-късно на изборите?!

Какъв магнитен носител искат - флопи диск? Обичайно максималният обем информация беше 1,44 МБ, ще стигне за една снимка с паспортен формат (може би). Медицинското при всички случаи има и очен преглед, не е задължително при отделен доктор. Поне моят личен лекар има и картинките за такъв преглед.

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Valiosport
Начинаещ
*

Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Активност
2.6%

Ел. поща
« Отговор #19 -: Петък, 30 Октомври, 2020, 16:45:13 »
ОтговорОтговор

Твк - колесни и верижни трактори и агрегатираните към тях работни машини.
Твк-З - Специализирана и специална самоходна земеделска техника.
Твк-М - Специализирана и специална самоходна мелиоративна техника(машини за земни работи).
Твк-Г - Специализирана и специална самоходна горска техника.
Твк-Г е за хидравлични кранове и челюстни товарачи.
Изискванията за Твк-М са копие от свидетелство за управление с придобита Твк, копие от СУМПС, копие на Л. К., копие от диплома за образование, медицинско от личния лекар, 1 брой снимка на хартиен и електронен носител( на CD). Таксата е 550 лева, в цената влиза такса за изпит и такса за изваждане на Свидетелство.
За пътно строителни може да изкараш, аз имам и такова свидетелство, но е само за багер, челен товарач и булдозер, втора степен пише на него което означава машини до 500 коня

Активен

Рейсаджия
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu