• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Айде граби народе.

Започната от Уди кълвача, Петък, 03 Февруари, 2012, 19:09:27

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.


Уди кълвача


SEMPER

Цитат на: Уди кълвача - Петък, 03 Февруари, 2012, 19:09:27
http://jobs.slava7.bg/bg/position/Driver-couriers-for-Germany.html


Струва ми се малко куца офертата

Категорично е пропусната частта с данъците, която трябва да се внася от самоосигуряващия се
Ако изкарате 1500Е и се добавят 500Е за разходи като квартира и храна които не се приспадат , ще трябва да внесете около 650Е всякакви данъци
Чисто ще остават под 900Е

Доста ми е съмнителна и възможността да се доставят 100 пратки на ден. За 10 часа това са 10 пратки на час или 6 минути за всяка пратка - каране, паркиране, разтоварване, качване до адреса, оформяне на документи, връщане и потегляне за следващ адрес.  ::) ::) ::)
Освен всичко се спазват всички ограничения в града - 30 км в час е доста често срещано ограничение там, в всички жилищни зони.

Така че може наистина да няма нужда да се плащат данъци - може заработката да е доста под необлагаемия  ;D

600Е лизинг и застраховка - ако няма измама, за такива пари става дума за някакъв макси бус поне
250Е наем за квартира от 4 човека е 1000Е - доста луксозна квартира трябва да е  ;D (моята е 650Е в район с доста по висок стандат и категорично не минава за евтина)

Класически капан за наивници е обявата
Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната

SEMPER

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната

petar1991

#2
SEMPER ти къде бачкаш?Да те питам има ли възможност да си спиш в служебния бус/пикап?

ЦитатСтари шофьори  правят по 200 пратки/ дневно
Добре това как е възможно?

ЦитатНеобходими са Ви около 1 700 Е + ( 200 лв за автобусен билет )
За 5 седмици?Аз да не съм Сумист.В германия нямат ли развалена или храна с изтекъл срок която да продават на половин цена примерно на имигрантите?340 евро средно на седмица за храна къпана и вода за пиене ми изглежда зверски много, моля...

Цитат8. кола под наем, осигурена от компанията - 600Е / месец ( включва наем, застраховка ) Автомобилите са нови.
Тез подиграват ли ми се?Аз съм имигрант а не костюмар..ЧАК ще им плащам наем за колата с която работа..а аз си мисля че в България шефовете много ни клатат..

Roshko

Цитат на: SEMPER - Понеделник, 13 Февруари, 2012, 19:41:03

Класически капан за наивници е обявата

На мен ми прилича на облог, че някой ще намери  за три дена над 100 кандидата
да бачкат тройно за тройнно по-малко пари от най-гладния и работлив арабин...

JoroBoro

Цитат на: Roshko - Понеделник, 13 Февруари, 2012, 20:19:58
На мен ми прилича на облог, че някой ще намери  за три дена над 100 кандидата
да бачкат тройно за тройнно по-малко пари от най-гладния и работлив арабин...

Сигурно е за над 1 000 на ден Рос :( Хиляди пирамиди,фараони, шанаджии, откровени измамници и все такава сган мина през България, и все още има шарани, които да се връзват на схемите им. Думи не ми стигат да опиша това което ми е на сърцето. 500 години турско робство, и 5000 години смяна на манталитета след това! При това с условие  :-\

SEMPER

Предложението можеше да звучи доста смислено въпреки мизерната му финансовата част, ако обаче ставаше дума за работа на договор.

Обаче да отидеш в Германия и да стартираш  работа със статут на зелбщендиг е най тъпото нещо което можеш да си причиниш.

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната

micyri

Доста се чудих в коя тема да пиша,не че е важно ,но заради чичо Бриги.
Та Бриги,ето ти една кауза за което еврата идват от небето(работодатела),а не от кандидатите за работа.
Така както е тръгнало,май ще оставям камиона и ще си отварям гевербе(фирмичка) ,за консултации и посредническа дейност.
Пък ти пак ме опреквай в измами.
Ето я и офертата

micyri

Имате ли нужда от превод? :)

m_a_rtins

 Привет ,  Конкретно за тази агенция - в Благоевград и района има достатъчно кадри който да попълнят нуждите на  конкретната агенция ,,,, защо не го правят ?   , на сайта на агенцията единият от телефоните е   copy/paste.    0700 800 77 (на цената на един градски разговор)  което говори само за нещата ,,,,,,     п.с.   Жоро също може да коментира по темата ако пожелае .

m_a_rtins