Информация за "Е" категория
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 10:56:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Информация за "Е" категория  (Прочетена 11883 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ingenera7
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 16:27:41 »
ОтговорОтговор

Здравейте отново добри хора,някой може ли да ми помогне с информация за добър инструктор от Плевен при който мога да се запиша за Е категория,АДР и професионална компетентност.

      Благодаря предварително  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 16:27:41 »

 Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #1 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 16:40:13 »
ОтговорОтговор

Според мен, сега повечето инструктори гледат да претупат нещата и да ти вземат парите. Ще вземеш Е със сигурност, дори и да неможеш да караш полигона, инструктора оправя нещата с изпитващия.
За научаване, е най- добре да си сред камина поне месец. Аз така направих. На приятели с камиони им предложих, да ме научат на разни тънкости, като съм с тях. Уговорката беше , че обяда е от мен и всеки ден бях с тях по пътищата, като втори шофьор. Товарене с транспалет, разкачване на ремарке, сваляне на бризент и покриване, смяна на гуми, каране, почивки , дребни ремонт, и така...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 16:40:13 »

 Активен
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 16:50:13 »
ОтговорОтговор

http://www.rta.government.bg/profcomp/registeruc/pleven.html
Избери си сам, а после като идеш там питай(може и по телефона) дали имат курс за проф. комп. и курс за АДР. Избери фирма, която ти предлага и трите курса. Питай колко струва всеки поотделно и после се пазариш за отстъпка за това, че ше караш и трите при тях. Ако не е само една, която предлага и трите курса, можеш да ги изнудваш с цените на конкурентите(които, разбира се намаляш с 15-20%). И естествено отиваш в тази, която иска най-малко пари. Не се срамувай да се пазариш по всички способи - те и без това имат голяма печалба и ако ги натиснеш, може да получиш добри отстъпки!
     УСПЕХ !
Но само курса не е най важното. Чети нормативната уредба за превозите. И си приготви общо към 1500-1800 лв за всичко, касаещо документацията на международния шофьор. Поразходи се и в този форум - тук има много ценна информация за начинаещи!
 Ако искаш, прегледай моите публикации - само кликни върху ника ми вляво на страницата тук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ingenera7
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 17:47:54 »
ОтговорОтговор

Съгласен съм с теб Rammbon.Днес ходих до една автошкола и първичното ми впечатление е,че гледат за малко време да ми вземат прилична сума.Попитах колко часове кормуване са включени в курса,а инструктора ми отговори нещо от сорта,че ще ме пусне на полигона защото е било задължително,ще ме научи да закачвам ремарке,а останалото било лесна работа.Дефакто нищо конкретно

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 18:28:49 »
ОтговорОтговор

Injenera7, намираш ли нещо полезно в писаниците ми до теб?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ingenera7
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2012, 18:37:54 »
ОтговорОтговор

Да разбира се,благодарен съм за всяко компетентно мнение включително и за твоето. +1 от мен Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #6 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 02:58:06 »
ОтговорОтговор

Да използвам темата и да попитам малко по подробно за Е категория

За известно време съм си в БГ и смятам да изкарам Е

Имам няколко въпроса, ако някой е минавал скоро по този път и е запознат да отговори, предполагам ще е полезно и като инфо за форума

1. Трябва ли ми да се явявам отново на психото и БЧК?
2. Какво представлява курса - само кормуване, или има и теория ?
3. Какво включва изпита - полигон,градско ? Ако има и теоретичен изпит какъв е - целите листовки, или нещо само за ремаркета
4. На каква композиция се кара курса ? По улиците съм виждал май само хенгери. Има ли възможност някъде да се кара на полуремарке ? Аз имам доста прилично понятие от маневрите с хенгера, и идеята ми е като ще давам пари поне да науча нещо ново.
5. Пропускам ли нещо в въпросите ?

Благодаря предварително.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
sasho2202
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-8
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 106
Теми: 22



Активност
0%

"Човек за човека е вълк"/латинска сентенция


Ел. поща
« Отговор #7 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 08:12:53 »
ОтговорОтговор

Здравей колега.Курса го карах във Варна миналия февруари.За "Е"не ти трябва психо и БЧК.Изпита е от 2 части-полигон/паркиране в гараж назад,и прикачване и откачване на ремаркето/.Втората част е управление в градска среда.Има и теоретичен изпит-листовки.Те са само за ремарке/има ги в листовки он-лайн/и са елементарни.Кара се предимно с ремарке,а на полигона му слагат чоп на моста,да е по лесно на курсистите.Но веднъж в Търговище видях и учебен влекач с полуремарке.Така че трябва да питаш на какво се кара.И общо взето гледат да те претупат и да ти вземат парите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Човек не трябва да живее в пепелта,а трябва да се възроди от нея" Ърнест Хемингуей
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2244/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #8 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 11:37:12 »
ОтговорОтговор

Здравейте отново добри хора,някой може ли да ми помогне с информация за добър инструктор от Плевен при който мога да се запиша за Е категория,АДР и професионална компетентност.

      Благодаря предварително  Усмивчица

     Познавам ги повечето, идеята е минимално кормуване. После на изпита, ако не е нещо фрапиращо зле, те пускат. В Плевен, АДР и Квалификацията, са най-скъпи. За това, съм карал на други места. АДР, в Плевен, основен, цистерни и взривни 400 лв, опресняване 200 лв. Русе например, начален 200 лв, опресняване 100 лв. По-добре е да се кара в Русе, а и за Бургас, съм срещал добри оферти. Така за 100 лв и 30 за път, за един ден (опресняване). За Квалификацията, само че, периодична, а за теб е начална 200-250 лв. За Плевен, най-малко 350 лв, обичайно 400 лв и 80,90 лв за картончето. За тази Начална Квалификация, се чуваше за 1'000 - 1'200 лв, някой намери ли по-евтина?

П.П.  За колегата ingenera7, можеш да ми се обадиш. В профила ми има телефон, Скайп и Фейсбук.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #9 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 12:54:27 »
ОтговорОтговор

Ясно значи всичко е проформа,благодаря.


Варианта май категорично отива към това кого ще мога да изкрънкам за най изгодна цена.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Стоян
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-4
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 2



Активност
0%


Stoyanov62
« Отговор #10 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 14:37:57 »
ОтговорОтговор

Да кажа и аз пък може и да е от полза,изкарах Е преди месец в Търговище за 700 лв. и около 10 дни.Като документи искат копие на книжка,талон и диплом за образование и те предупреждават че трябва да имаш валидно психо от ДАИ при издаване на книжката от КАТ.За теория се води обяснението на инструктора че това е влекач,това полу ремарке в общи линии това.Ако ти задаваш въпроси за други видове ремаркета обяснява ако не се интересуваш това е.Пуска те на полигон и казва на коя дата са листовките.Изпита на листовки е в ДАИ заедно е с B, C,E  и D в смисъл всеки си е за неговата категория.Учебни помагала поне при нас никакви тъкмо тръгнаха и допълнителните нови въпроси към листовките абе таковало си е майката.Ако имаш нет си супер вътре всичко се намира ако не се оправяш.Ако те скъсат на листовки/да не дава господ/ инструктора казва съжалявам а ти си плащаш нова такса за следваща дата за изпит,няма значение че не са ти подсигурили материали за обучение щото си си платил за това.Като изкараш листовките успешно после всеки ден на кормуване и идва ред на изпита по кормуване,това са две части полигон и градско.Ама градско има ако вземеш полигона, той се състои в закачане на ремаркето, около 100 метра са напред и спираш до линията след което паркираш на заден в съседния гараж без да събориш пирамида или да излизаш извън линиите.Паркираш, откачаш по установения ред, изкарваш напред влекача и чакаш за градско.Градското е около 50 минути и е пред камера.Ако всичко мине успешно което ти го пожелавам ти дават две удостоверения за завършен теоретичен и практичен курс и чакаш три четири дни да пристигне протокола в КАТ.Носи си копие на диплом и в КАТ ама искат и оригинала да погледнат че имат голем страх от ментета.Това е за курса в общи линии ако нещо не е ясно,пък и може и да съм пропуснал нещо питай.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

100ЯН
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


е
« Отговор #11 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 15:38:23 »
ОтговорОтговор

Уф, като имаш С пак ли ти търсят дипломата   Ядосан
 Туй С с бележка от забавачката ли са ми го дали.

Каква е идеята? Да не би да си си загубил образованието междувременно ли, или да ти е отнето.

Не че ми липсва образование, обаче не съм си взел с мен кетапите. Трябва сега първо да ровя дали нямам разни дубликати тук.  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 15:43:36 »
ОтговорОтговор

Уф, като имаш С пак ли ти търсят дипломата   Ядосан Туй С с бележка от забавачката ли са ми го дали.

Каква е идеята? да не би да си си загубил образованието междувременно ли. или да ти е отнето.

Не че ми липсва образование, обаче не съм си взел с мен кетапите. трябва сега първо да ровя дали нямам разни дубликати тук.  Завърти очи

Мисля, че за подмяна на книжката с добавяне на С+Е не търсят диплома. Но може и да бъркам, не съм 100% сигурен. Аз я сменявах през 2009 година и тогава мисля, че не ми търсиха диплома. Но за подмяна само с С категория ми искаха със сигурност.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Стоян
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-4
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 2



Активност
0%


Stoyanov62
« Отговор #13 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 15:59:24 »
ОтговорОтговор

Въпроса и аз го зададах в КАТ за диплома, казаха че всичко предишно е било в архива и при всяка последваща промяна в статута на категориите се прилага диплома.А оригинала го искат да го видят на място  Ухилен Ухилен  ма не знам пък тоя архив да не е у съседното село че не могат да направят справка.Като се има в предвид че сега всичко е на електронни носители пък може Цветанов да иска и големия тефтер да е до компа   Ухилен Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

100ЯН
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Понеделник, 13 Февруари, 2012, 16:03:15 »
ОтговорОтговор

Въпроса и аз го зададах в КАТ за диплома, казаха че всичко предишно е било в архива и при всяка последваща промяна в статута на категориите се прилага диплома.А оригинала го искат да го видят на място  Ухилен Ухилен  ма не знам пък тоя архив да не е у съседното село че не могат да направят справка.Като се има в предвид че сега всичко е на електронни носители пък може Цветанов да иска и големия тефтер да е до компа   Ухилен Ухилен Ухилен

Вероятно "жегата" идва заради мургавите ни братя, които периодично се появяват с фалшиви дипломи в КАТ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!