Маневриране на хенгер с ремарке
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 16:19:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Маневриране на хенгер с ремарке  (Прочетена 85543 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #15 -: Понеделник, 14 Февруари, 2011, 22:00:37 »
ОтговорОтговор

Баце и да не е с буге пак е по проходим  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Понеделник, 14 Февруари, 2011, 22:00:37 »

 Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #16 -: Понеделник, 14 Февруари, 2011, 22:01:53 »
ОтговорОтговор

Благодаря колега.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Понеделник, 14 Февруари, 2011, 22:01:53 »

 Активен
LZ2STA
Младши потребител
**

Рейтинг: +43/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 71
Теми: 8



Активност
0%

« Отговор #17 -: Понеделник, 14 Февруари, 2011, 22:29:36 »
ОтговорОтговор

Баце и да не е с буге пак е по проходим  Намигване

Доказано е колега.Мноо се съмнявам дори съм убеден че не си точно ТРАКТОРИСТ и то НЕ и НЕКАДЪРЕН Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Bulgarian truck driver
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +16/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 115
Теми: 11



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #18 -: Събота, 26 Февруари, 2011, 16:42:11 »
ОтговорОтговор

Колеги преди карах само гондоли.От четири години дърпам 8 тонно българско самосвално ремарке.В началото беше ужас,но с времето свикнах.Сам се научих да го карам назад.ТКЗСта,складове и други малки стари хамбарчета.Дане казвам голяма дума няма място кадето да него вкарам.Колега просто иска практика и упоритос.Но не мога да обясня как го правя.И аз не ставам за инструктор.УСПЕХ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #19 -: Събота, 26 Февруари, 2011, 16:59:52 »
ОтговорОтговор

Колеги преди карах само гондоли.От четири години дърпам 8 тонно българско самосвално ремарке.В началото беше ужас,но с времето свикнах.Сам се научих да го карам назад.ТКЗСта,складове и други малки стари хамбарчета.Дане казвам голяма дума няма място кадето да него вкарам.Колега просто иска практика и упоритос.Но не мога да обясня как го правя.И аз не ставам за инструктор.УСПЕХ
Отговора си е много прост на въпросните ремаркета няма строго определение на къде да въртиш и накъде ще завие,всеки път е взависимост от разположението влекач -ремарке.
При прицепа е по-лесно там си е ясно всичко  Намигване
А сега да ви питам,кое от ремаркетата тъй наречения хенгер  или  полуремарке е по-лесно за сецане  Смотан Смотан Смотан Смотан Намигване Намигване Намигване Намигване Смотан Смотан Смотан Смотан


Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pesho-volvo fh
Начинаещ
*

Рейтинг: +5/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 9
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #20 -: Четвъртък, 03 Март, 2011, 20:43:55 »
ОтговорОтговор

Колеги, като шофьор ще кажа, че никак не е трудно, само трябва да си запознат с тези работи и готово.  Усмивчица Усмивчица Намигване

    4 - е цифра, ч - е буква

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 10 Май, 2012, 12:04:23 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #21 -: Четвъртък, 03 Март, 2011, 21:52:39 »
ОтговорОтговор

Установих,че е точно въпрос на опит и дадени ситуаций Усмивчица,с всеки изминал път по-малко пот течеше от мен при паркиране Ухилен Ухилен Ухилен.За съжаление на колегата му свърши отпуската и не се знае кога пак ще карам такъв камион,още веднъж  БЛАГОДАРЯ  на всички за съветите Намигване.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #22 -: Петък, 04 Март, 2011, 10:09:49 »
ОтговорОтговор

колеги като шофьор ще кажа 4е никък не е трудно само трябва да си запознат с тези работи и готово  Усмивчица Усмивчица Намигване
Смотан Смотан Смотан Усмивчица Мислиш ли,че само знанието е тънкия момент
Аз по бих заложил на едно чувство нарича се ,,усет, Намигване Намигване Намигване Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Volvo FH16 700
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 108
Теми: 3



Активност
0%

Volvo FH™ Trucks Fan


WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Петък, 18 Март, 2011, 15:59:24 »
ОтговорОтговор

Здравейте,нов съм тук,на 23 съм почти,и все още нямам C категория,но съм много по камионите.видях тази тема и прочетох доста,и мен също винаги ме е затруднявало да карам назад такъв тип камион,макар че съм го практикувал само на симулатор на компютъра Ухилен иначе с прицепите по се справям и има едни хенгери дето осите на ремаркето са разположени по друг начин,те са ми най-лесни за управление назад.става дума за ето това
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fwf4UZQMhzI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fwf4UZQMhzI</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=0esSLrRVIMU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0esSLrRVIMU</a>
ще ми е приятно да черпя опит от дългогодишни шофьори каквито разбрах че има тук,за да мога когато изкарам категорията да знам че със сигурност мога да карам и няма да представлявам опасност за движението

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

bo4a
Старши потребител
****

Рейтинг: +54/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 300
Теми: 63



Активност
0%


« Отговор #24 -: Петък, 18 Март, 2011, 18:18:22 »
ОтговорОтговор

Здравейте,нов съм тук,на 23 съм почти,и все още нямам C категория,но съм много по камионите.видях тази тема и прочетох доста,и мен също винаги ме е затруднявало да карам назад такъв тип камион,макар че съм го практикувал само на симулатор на компютъра Ухилен иначе с прицепите по се справям и има едни хенгери дето осите на ремаркето са разположени по друг начин,те са ми най-лесни за управление назад.става дума за ето това
ще ми е приятно да черпя опит от дългогодишни шофьори каквито разбрах че има тук,за да мога когато изкарам категорията да знам че със сигурност мога да карам и няма да представлявам опасност за движението

Колега не искам да те засегна но на симулатора ,не е като на волана. Като седеш ще видиш. особенно по терминалите като почнат да ти подвикват

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Volvo FH16 700
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 108
Теми: 3



Активност
0%

Volvo FH™ Trucks Fan


WWW Ел. поща
« Отговор #25 -: Събота, 19 Март, 2011, 09:19:50 »
ОтговорОтговор

Колега не искам да те засегна но на симулатора ,не е като на волана. Като седеш ще видиш. особенно по терминалите като почнат да ти подвикват
Да се засягам ли,за какво,знам че го казваш за добро.и аз мисля че на симулатора е едно а на пътя или на терминала или на рампата,или на каквото и да е е друго.лично аз един единствен път съм се возил на голям камион,говоря за любимата си марка Volvo,моделът FH12 420,возил съм се около 200 метра,беше влекач с полуремарке.ама само като се качих и като видях колко е високо и изведнъж усетих разликата между малко камионче,и огромен тежкотоварен автомобил.тогава бях като пътник,и на шофьора му се наложи да даде малко назад и като тръгна бавничко и като погледнах аз в огледалото и си казах "мале,тоя как го кара това нещо,то огромно бе" Шокиран а той го караше право назад без да кривне дори малко,и имах чувството че камиуона и полуремаркето са едно цяло а не две отделни неща.,иначе аз съм карал малки камиончета-Mercedes 809D и Mercedes 1114,знаете какво представляват,дори нямат тегличи.Но ги карах само колкото да ги наместя за товарене в цеха дето бачках.Но пък този 1114 имаше малко по-така дългичка задница,всмисъл растоянието от задната ос до края на фургона беше къъъм...2 и нещо метра,и знаете как стръчи и на завоите може да удариш нещо,и много внимавах и оттам се научих да гледам много в огледалата и дори вече колата карам назад на огледала вместо да гледам назад през задното стъкло.Та,общо взето това е опитът ми с камиони,почти никакъв но имам огромно желание да стана опитен шофьор,и се надявам от колегите тук да се науча,също така пожелавам и на колегата който стартира темата да стане майстор на хенгерите,както онзи горския от първото клипче което НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ даде,онзи дето сгъна Actros-а с ремаркето на две,бих искал и аз да съм толкова добър в това

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #26 -: Събота, 19 Март, 2011, 21:54:30 »
ОтговорОтговор

Volvo FH16 700 ще бъдеш баце човек като има желание постига всичко  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Volvo FH16 700
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 108
Теми: 3



Активност
0%

Volvo FH™ Trucks Fan


WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Понеделник, 21 Март, 2011, 20:53:35 »
ОтговорОтговор

Volvo FH16 700 ще бъдеш баце човек като има желание постига всичко  Намигване
Знам бате,и имам огромно желание и мерак,и се надявам час по-скоро да ми се отвори финансова възможност да изкарам поне C,пък E-то когато стане,ама трябва да побързам щото психото ми го издадоха и за C ама важи 3 години ама то вече половината време му мина Ухилен (изкарах психото щото исках да се пробвам като бакшиш,и карах малко с баща си фамилното такси Усмивчица ).а като става дума за баща ми,той наскоро седна да кара камион,в едно ТКЗС една Scania 113H 360,ама то старо бе,вече втора седмица се води като работник в тая фирма,но като цяло само първата седмица караше,а сега нямагориво за камионите и затова си кара само таксито.то няма ден откакто е седнал да кара в който да не му е свършило горивото по пътя Нерешителен а последния ден за капак и нещо по спирачната система се развалило,въздуха на спирачките падал бързо и на някъв баир едвам я удържал.от 7-8 години има C+E но като цяло практиката му започна едва сега в тази фирма,преди това не е карал камион.тая събота се надявам случайно да го извикат за да мога и аз да отида веднъж да видя какво е,а и кога беше то когато се качих на голям камион за първи и единствен досега път,беше преди 2 години.искам да си го припомня усещането.Тая Сканийка е прицеп,надявам се някой път да се повозя,а защо не и да покарам хенгер
P.S. извинявам се ако с този коментар съм направил спам в темата но не знаех къде да се похваля а исках да го направя)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #28 -: Понеделник, 21 Март, 2011, 21:10:58 »
ОтговорОтговор

Смотан Относно спама баце и аз трябва бая да се извинявам  Намигване
относно съботата а дано,а за хенгера не бой са няма да избега рано или късно ще го подкараш
Един съвет не бързай споки всеко нещо с времето си и ще видиш как ще се нареди работата  Намигване Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Bulgarian truck driver
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +16/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 115
Теми: 11



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #29 -: Събота, 26 Март, 2011, 21:23:40 »
ОтговорОтговор

Здравейте,нов съм тук,на 23 съм почти,и все още нямам C категория,но съм много по камионите.видях тази тема и прочетох доста,и мен също винаги ме е затруднявало да карам назад такъв тип камион,макар че съм го практикувал само на симулатор на компютъра Ухилен иначе с прицепите по се справям и има едни хенгери дето осите на ремаркето са разположени по друг начин,те са ми най-лесни за управление назад.става дума за ето това
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fwf4UZQMhzI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fwf4UZQMhzI</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=0esSLrRVIMU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0esSLrRVIMU</a>
ще ми е приятно да черпя опит от дългогодишни шофьори каквито разбрах че има тук,за да мога когато изкарам категорията да знам че със сигурност мога да карам и няма да представлявам опасност за движението
Не се занимавай с глупости.Камиони за какво са ти?Иди да учиш,много по добре ще си.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!