Перчемлиев-Полисимо
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 10:22:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Перчемлиев-Полисимо  (Прочетена 26608 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« -: Петък, 24 Февруари, 2012, 09:27:15 »
ОтговорОтговор

Вчера мой близък е ходил на интервю в х-л Рила, София. Фирмата се казва "Полисимо"-офис в хотела с една симпатична дама. Оказало се е, че е някаква агентка на "Перчемлиев". Кое е фрапиращото: Трябва да отиде до Бургас за собствена сметка за подписване на договора с Перчемлиев. "Полисимо" НЕ работи по изискванията на Наредбата за командировките. Плащанията са по 400 лв. седмично, а след представяне на оригиналите на ЧМР, се прави уравняване (като се отчита "преразхода на гориво и неразрешените разходи").Одобрения разход за Волво евро 5 (2008 г.)е 30л./100 км. Системата на заплащане е много странна-толкова странна, че не можах да намеря нищо законно в нея. Заплащането е на километър, което е нарушение на Регламент 561 ЕО. Термина "Правилник за вътрешния трудов ред" е непознат за Полисимо. С моя близък преди бяхме коментирали (преди ходенето му) темата за Допълнителното споразумение. След получените обяснения, той се е отказал да работи за "Полисимо". Прав ли е? Аз мисля, че ДА. Тоталната мъгла относно заплащането е в него ущърб. Мой съвет: Не работете във фирми, в които Ви предлагат неясни условия за труд!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 24 Февруари, 2012, 09:27:15 »

 Активен
Стоян
Начинаещ
*

Рейтинг: +15/-4
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 2



Активност
0%


Stoyanov62
« Отговор #1 -: Петък, 24 Февруари, 2012, 09:50:07 »
ОтговорОтговор

Вчера мой близък е ходил на интервю в х-л Рила, София. Фирмата се казва "Полисимо"-офис в хотела с една симпатична дама. Оказало се е, че е някаква агентка на "Перчемлиев". Кое е фрапиращото: Трябва да отиде до Бургас за собствена сметка за подписване на договора с Перчемлиев. "Полисимо" НЕ работи по изискванията на Наредбата за командировките. Плащанията са по 400 лв. седмично, а след представяне на оригиналите на ЧМР, се прави уравняване (като се отчита "преразхода на гориво и неразрешените разходи").Одобрения разход за Волво евро 5 (2008 г.)е 30л./100 км. Системата на заплащане е много странна-толкова странна, че не можах да намеря нищо законно в нея. Заплащането е на километър, което е нарушение на Регламент 561 ЕО. Термина "Правилник за вътрешния трудов ред" е непознат за Полисимо. С моя близък преди бяхме коментирали (преди ходенето му) темата за Допълнителното споразумение. След получените обяснения, той се е отказал да работи за "Полисимо". Прав ли е? Аз мисля, че ДА. Тоталната мъгла относно заплащането е в него ущърб. Мой съвет: Не работете във фирми, в които Ви предлагат неясни условия за труд!

Разбира се че не трябва да започва работа щом не са ясно регламентирани условията.Та нали поради тая причина започват и неволите ни по пътя, четах някъде че работодателя определя колко гориво да заредиш и питам аз спокойно ли караш като имаш съмнения че може и да не стигнеш до следващото място на зареждане дето ти е определил?Наскоро в разговор с колега ми сподели че спукал гума и се обадил на собственика на возилото а той му отговорил "ти какво, нова гума ли искаш да ти купя оправяй се" и съответно се оправи, като се прибра и му издаде камиона и съответно не получи заплата щото му спукал гумата.Та така аз смятам че правилно е постъпил.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

100ЯН
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 24 Февруари, 2012, 09:50:07 »

 Активен
rosen79
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-27
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 70
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Петък, 24 Февруари, 2012, 09:52:51 »
ОтговорОтговор

И аз щях да ходя там.Благодаря за инфото.Ще я пропусна тази фирма значи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Срещу Ман и Мерцедес да тичате,пак не можете да ги стигнете
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 24 Февруари, 2012, 10:36:07 »
ОтговорОтговор

Някой друг да даде отзиви за Перчемлиев?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 24 Февруари, 2012, 10:54:33 »
ОтговорОтговор

Допълнение: Ако не сте казали на място: " Условията на работа са неприемливи за мен!", позвънете на следващия ден и обявете освен горенаписаното и фразата:" Намерих си работа при по-добри условия!". Ако сте се отказали въобще да ходите на интервю - обадете се с думите:" Посъбрах доста информация за Вашата фирма и прецених, че не сте коректни в заплащането на шофьорите". Нека да знаят, че будалите стават все по-малко!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
MAINATA
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 32
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 24 Февруари, 2012, 12:00:54 »
ОтговорОтговор

При "Перчемлиев" е и както при другите,на едни се плаща ,на други не.Фирма "Перчемлиев" доколкото знам ,вече не съществува,а е разделена на 2 "СИМПЕРТО" и "СПЕЕД–ТП".Аз лично съм работил при тях преди време и въперки ,че си получих парите се махнах оттам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL !!!      
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Събота, 25 Февруари, 2012, 11:38:38 »
ОтговорОтговор

Мое мнение, което не натрапвам: Чуете ли за тях, не си губете времето!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
6umahera
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 20
Теми: 5



Активност
0%


« Отговор #7 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 14:37:05 »
ОтговорОтговор

За вътрешно в ЕС ли става въпрос или за БГ-ЕС-БГ,до колкото знам имаше обява наскоро и за двете възможности:
http://www.jobs.bg/f1358692

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 19:38:58 »
ОтговорОтговор

За вьтрешно в ЕС ли става вьпрос или за БГ-ЕС-БГ,до колкото знам имаше обява наскоро и за двете вьзможности:
http://www.jobs.bg/f1358692
Да, възможностите са 2, но моя съвет е: БЯГАЙ ОТ ТЯХ !!! Тази хубава дама била щерката на Перчемлиев, а Полисимо няма лиценз за превози в ИААА.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 26 Февруари, 2012, 19:55:04 от Don_Bazilio » Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #9 -: Неделя, 26 Февруари, 2012, 23:40:04 »
ОтговорОтговор

Вчера се разминах на Каблешково с един син влекач на Перчемлиев. Успях да видя само че е Волво и надписа над предното стъкло. Тоя водач или беше пиян или бягаше от нещо. Така изкочи на един завой преди градчето, че минах през банкета, за да не ме отнесе.А колата зад мен направо се заби в канавката.  Добре че бях с децата иначе щях да го догоня.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 27 Февруари, 2012, 00:42:34 »
ОтговорОтговор

Мда, доста от Перчемлиевите шофьори съм срещал по пътищата и само един от тях беше свестен. А и до колкото си спомням преди две или три години пак камион на Симеончо Перчемлиев се вряза в една къща в село Студено Буче, и тогава ченгетата намериха в кабината впечатляващо количество празни бирени кутийки. http://vbox7.com/play:41d3b56b
П.С. Май при Сименчо се почва работа само с документ за установена малоумност, и досие в милицията. Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kanonir
Младши потребител
**

Рейтинг: +12/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 99
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #11 -: Петък, 26 Октомври, 2012, 16:30:52 »
ОтговорОтговор

Миналата пролет бях срещал колега избягал от там ,направо му оставил камиона без нафтата на паркинг в Румъния и се е прибрал на стоп.Тоя Ги карал и накладките  на спирачките да си плащат ,не само нафтата и тн. Но явно наистина плаща избирателно ,бях срещал млад колега на Кути от същата фирма ,кара цистерна само Германия -Македония беше адски доволен ,каквото са му казали това са му дали?Ъ? Не знам явно всички в Б-я са така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Човекът е човек,когато е на път-жената е жена ,когато е по гръб!!!
steli07
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 6
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #12 -: Четвъртък, 20 Декември, 2012, 12:04:44 »
ОтговорОтговор

Симперто=Спеед-ТП=Перчемлиев. Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
chefolini
Младши потребител
**

Рейтинг: +31/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 98
Теми: 2



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #13 -: Четвъртък, 06 Март, 2014, 18:46:09 »
ОтговорОтговор

..?!?..абе,вие верно ли питате за Перчемлиев?!?!..."Полисимо" е Поли и Симо...щерката и синът му!!..Старият измамник явно е решил,пак да се връща във "боя",но е позакъснял със 10тина години..или не!?!..като гледам има интерес..според това което чета по горе!..Не вярвам да има по долнопробна фирма от Пречема...оппп..чекай..Юроспийд..но тва е друга тема.. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #14 -: Четвъртък, 06 Март, 2014, 19:07:56 »
ОтговорОтговор

А има колеги , които карат и са доволни. За едни 1600лв на месец, карат и си пеят. Имам приятел карал там 1 година, не му платили това и онова и му зарязал камиона до Монтана, като продал гума и 500л гориво и се рездалили. Има и друг приятел, който кара сега и е доволен за 1500лв на месец, Италия-Грузия пътува.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!