ГЕРБ и яйцата
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 22:10:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГЕРБ и яйцата  (Прочетена 20702 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Сряда, 07 Март, 2012, 19:29:46 »
ОтговорОтговор

Спрените от внос полски яйца в България през февруари са от птицеферми, които отговарят на европейските изисквания за хуманно отношение. Това се казва в официално изявление на полското посолство в София, цитирано от www.capital.bg.

Министърът на земеделието Мирослав Найденов вчера заплаши, че ако производителите не свалят цените, той щял да разреши пак вноса на полски яйца. Той съобщи и че агенцията по храните е спряла внос на полски яйца след сигнал от местни фирми, че те са произведени във ферми, непокриващи директивата за "щастливи кокошки" и "подбиват пазара".

Източник: http://dnevnik.bg/biznes/2012/03/07/1782349_sprenite_ot_vnos_polski_iaica_otgovariali_na/

Какво мислите за цената на яйцата, за министъра на земеделието и храните, както и за псевдопазарните отношения в милата ни държава?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 07 Март, 2012, 19:29:46 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Сряда, 07 Март, 2012, 19:32:39 »
ОтговорОтговор

Мислим,че 44 стотинки е малко дебела цена,но ич не ми е,че минем на кренвирши ,омлетчето,че стане деликатес.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Сряда, 07 Март, 2012, 19:32:39 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #2 -: Сряда, 07 Март, 2012, 19:36:08 »
ОтговорОтговор

   Мислим, че ако ще и министъра да се беше напънал и да беше почнал да снася яйца и да ги подарява, пак щяха да се намерят мърморковци на принципа: "Не знам как, ама и така не е!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Сряда, 07 Март, 2012, 19:42:16 »
ОтговорОтговор

Драйвер баце ,мъцни еспаньолите как,че отреагират ако нещо от 13 цента за нема и шест месеца стане 44 цента баце,че нешо ептен се уливаме тия дни със стари и изтъркани лафове(кат мойте де) Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #4 -: Сряда, 07 Март, 2012, 20:15:12 »
ОтговорОтговор

  Мислим, че ако ще и министъра да се беше напънал и да беше почнал да снася яйца

Той министъра наистина се напъва яко, ама не пуска яйца отзад, а едни други работи.
Човещинка, ще кажете - ама защо министъро мине се не мине и си хвърля естествената продукция по вентилатора.


Язе мислим, че въпроса за яйцата трябва си го гледат кокошките, а министъра да си гледа най вече кадрите,дето назначава из агенции и дружества.  А не после да оди да мъца по телевизиите кви тигри е подбрал, пък на другия ден да почва се обяснява коя го излъгала че учила у немско, и как не било ясно кога се е забременила, и кой го лъгал че диплома му от техникумо важел за висше, и как не бил крал нищо през живота си.

То половината от тези гафове в нормална държава стигаха да приключи во веки и с министерстване и с политика , ама .......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Don_Bazilio
Старши потребител
****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 395
Теми: 10



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #5 -: Сряда, 07 Март, 2012, 21:35:22 »
ОтговорОтговор

Дори и през Жан-Виденовата зима народа ни не е бил толкоз беден !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #6 -: Сряда, 07 Март, 2012, 21:46:10 »
ОтговорОтговор

Дори и през Жан-Виденовата зима народа ни не е бил толкоз беден !!!

Даже беше богат, ма  немаше какво да си купи с парите... Пък съвсем скоро след това "банките" го отърваха и от този проблем...  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 01:25:08 »
ОтговорОтговор

   Мислим, че ако ще и министъра да се беше напънал и да беше почнал да снася яйца и да ги подарява, пак щяха да се намерят мърморковци на принципа: "Не знам как, ама и така не е!"

Знам как е! Въпрос на време е поляците да поискат обяснение по случая. Не забравяй, че Полша произвежда най-много яйца в ЕС.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #8 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 01:46:51 »
ОтговорОтговор

Знам как е! Въпрос на време е поляците да поискат обяснение по случая. Не забравяй, че Полша произвежда най-много яйца в ЕС.

    Нима не е ясно, че ако се вгледаме в генезиса на тоя проблем, той идва от малоумията, които налага евробюрокрацията. То не бяха кривите краставици, после - свободните кокошки, после - щастливите прасета, веселите крави...И докато в развита Европа все пак имаше някаква база, нашенския чичо яйчар се оказа съвсем неподготвен, а и изчака до последния момент с надеждата, че няма да се наложи да прави тази инвестиция.Да, ама - не! От Европа отсякоха: яйца само от свободни кокошки! Ами сега! Я дайте да вдигнем на пожар цените и то - в навечерието на Великден за да си покрием кредитите за модернизация.Това едно. Друго: По веригата непременно има посредници, сигурен съм в това! И последно: търговците! И хоп - цената се получила.
   И мисля, че Мин. на земеделието ще задейства точно пазарния механизъм, ако внесе яйца от Полша, ако наистина подобен внос е по-евтин. Но тук пък е другия деликатен момент - това би фалирало някои дребни родни производители. В едно съм сигурен - в момента има спекула с яйцата - изчаква се пиковия момент за покупките им за да се извлекат максимални печалби.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 02:32:57 »
ОтговорОтговор

И аз съм сигурен в едно - някой прави голямата далавера на гърба на всички нас. Изобщо не ме интересува какви били изискванията и какви инвестиции трябвало да се възвръщат. Просто няма как едно яйце в България да е по-скъпо от едно яйце в Германия или Франция. Липсва всякаква логика и съм категорично против.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #10 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 14:07:35 »
ОтговорОтговор

И аз съм сигурен в едно - някой прави голямата далавера на гърба на всички нас.

От коя страна се пуска топлата вода? От колко време живеете в България?  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +490/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 739
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #11 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 15:20:03 »
ОтговорОтговор

Обикновено топлата вода е от лявото кранче. Ма нещо не разбрах намека- и от нея ли да се откажем?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Roshko
Гост
« Отговор #12 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 16:08:06 »
ОтговорОтговор

Обикновено топлата вода е от лявото кранче. Ма нещо не разбрах намека- и от нея ли да се откажем?

Няма намек, останах с впечатление, че печеленето на чужд гръб в наща рОдина е някакъв необясним прецедент и то от съвсем скоро...  Смотан
Но поне съм  удовлетворен, че виновниците са разобличени навреме! Дано ги вкарат в затвора и да не получат ни един глас на следващите избори... да видят те...!  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 16:20:02 »
ОтговорОтговор

Няма намек, останах с впечатление, че печеленето на чужд гръб в наща рОдина е някакъв необясним прецедент и то от съвсем скоро...  Смотан
Но поне съм  удовлетворен, че виновниците са разобличени навреме! Дано ги вкарат в затвора и да не получат ни един глас на следващите избори... да видят те...!  Завърти очи

О, отдавна съществуват тези схеми. Но нещата започват да приличат на италианската мафия. А както знаем, тя с едната ръка дава, но с другата взема.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #14 -: Четвъртък, 08 Март, 2012, 18:43:29 »
ОтговорОтговор

Но нещата започват да приличат на...

Е те този абзац ми е изключително любопитен и необясним! Бихте ли задоволили любопитството ми с конкретен отговор, какво точно започва от днес /вчера/, което до този момент не сме срещали?
Аз бих помогнал. Досега се боравеше с популистки приказки, сега приказките се превърнаха в действия, пък били те и популистки, неам против! Въведоха се стандарти /сигурен съм и тук ще се намерят къде необосновани, къде обосновани критики и задкулисни намерения/. Имаме избор да ядем леко по-качествени продукти - факт! Дори при един тъп и скалъпен проблем, цената на яйцата, министърът се размърда с някакви действия. Да сигурно и на тях може да се намери маана... В това сме царе! Смениха се доста министри, ам навсякъде се сменят кадри, ако се провалят или се намерят по-добри. Ма цената на дизела била само с няколко цента по-ниска от тези в Европа... па видите ли в Румъния била с още няколко... Па ходете живейте в Румъния бре, некой да Ви е вързал тук? Българи има по цял свят, защо не го направите и Вие? Щом някъде е по-добре от тук, ходете там! Ако преценя, че някъде би ми било по-добре от тук, няма да се замисля нито за секунда!
Аз проблем с  цените никога не съм имал. Имал съм с доходите и там съм концентрирал енергията си. Засега не се оплаквам, макар че си имам доста "счетоводители" и критици на личното ми добруване...
Май стана прекалено дълго... следва продължение след заявка...  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!