Зелени таксита
Форум на българските шофьори
Вторник, 19 Март, 2024, 05:11:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зелени таксита  (Прочетена 6545 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2322/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
1%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Неделя, 11 Март, 2012, 22:40:22 »
ОтговорОтговор

Ето на какво попаднах днес и реших да го споделя с вас. Става дума за нов цвят на таксиметровите автомобили.

НАРЕДБА № 34 ОТ 6 ДЕКЕМВРИ 1999 Г. ЗА ТАКСИМЕТРОВ ПРЕВОЗ НА ПЪТНИЦИ

Чл. 21. (1) Лекият таксиметров автомобил трябва да отговаря на следните изисквания:

12. (нова - ДВ, бр. 73 от 2011 г.) да бъде трайно боядисан в зелен цвят, без облепване на автомобила с фолио, когато превозното средство е хибридно или се задвижва изключително с електрически двигател;

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 11 Март, 2012, 22:40:22 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #1 -: Неделя, 11 Март, 2012, 23:07:57 »
ОтговорОтговор

Някаква нова ЕКО дивотия, леко изпреварила времето си ще да е.

В скоро време електромобилите ще са факт, какво пречи нашите чиновници да се изкарат по големи католици от папата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 11 Март, 2012, 23:07:57 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2322/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
1%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 11 Март, 2012, 23:20:49 »
ОтговорОтговор

Скоро с един приятел ходихме до автосалона на Тойота и там ни казаха, че в София вече имало 15 такива зелени таксита. Тъкмо се чудех как са успяли да ги пуснат в екслоатация, след като не са жълти и ето го и отговора.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #3 -: Понеделник, 12 Март, 2012, 09:56:01 »
ОтговорОтговор

Интересна новина.

На мен лично ще ми е интересно да разбера при натоварена градска експлоатация дали приусчето дава реална икономия.

Не само като разход на гориво, а всичките експлоатационни разходи към какви цифри водят.

Имам едни леки съмнения (даже изобщо не са леки), че каквито и нови ултраекологични и хиперикономични технологии вкарват основната цел винаги е една и съща - да прекарат максимум парици от джобовете на обикновените хорица към банковите сметки на големите корпорации.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2322/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
1%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Понеделник, 12 Март, 2012, 10:16:04 »
ОтговорОтговор

Интересна новина.

На мен лично ще ми е интересно да разбера при натоварена градска експлоатация дали приусчето дава реална икономия.

Не само като разход на гориво, а всичките експлоатационни разходи към какви цифри водят.

Имам едни леки съмнения (даже изобщо не са леки), че каквито и нови ултраекологични и хиперикономични технологии вкарват основната цел винаги е една и съща - да прекарат максимум парици от джобовете на обикновените хорица към банковите сметки на големите корпорации.

В автосалона ни обърна внимание лично собственика на фирмата Васил Новоселски. Използвам случая да изразя възхищението си от този човек. Без никакви превземки ни разясни предимствата на хибрида. Напълно земен човек, стъпил здраво на земята. Той самият има първия модел Приус и подчерта, че е изключително доволен. Изрази и мнение, че това е бъдещето на автомобилите. Не зная до каква степен заводските данни за разход ще се покрият с тези в реални условия. Но лично за мен Тойота е сред любимите ми производители на автомобили. Ако имах възможност, бих заложил на един хибрид.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +485/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 739
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #5 -: Понеделник, 12 Март, 2012, 20:29:08 »
ОтговорОтговор

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6_GhmJejTZM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6_GhmJejTZM</a>
Тест на хибрид, бензин и дизел. Имайте впредвид че разхода е в "MpG" - мили за галон, и голямото число означава икономична кола.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #6 -: Понеделник, 12 Март, 2012, 20:49:51 »
ОтговорОтговор

Понеже хибрида има една каруца допълнителни агрегати и възли,които няма как във времето да не се нуждаят от ремонти и подмяна, ме кара да си мисля че вече са ни "измислили"  Ухилен


А от първа ръка имам информация, че в Бавария всичките автомобилопроизводители вкарват всичките си развойни усилия в чисти  електромобили за градски условия, имам някакви предчувствия че следващата ми кола искам искам -не искам ще е на ток и заради това се замислям силно по тази тема

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!