Внимание при теглене на банков кредит.
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 13 Юни, 2024, 15:42:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Внимание при теглене на банков кредит.  (Прочетена 3788 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
stoan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 185
Теми: 95



Активност
0%


Ел. поща
« -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 20:46:41 »
ОтговорОтговор

Трябва добре да се чете преди да се подпишем.

 

През юни ще завърши 5-месечният секторен анализ на общите условия в клиентски договори на търговските банки, което се прави за първи път у нас. Според предварителните данни, половината от търговските банки у нас са предлагали подвеждащи условия по договорите. Това заяви на пресконференция председателят на Комисията за защита на потребителите Веселин Златев.

С част от банките се работи много леко, защото почти не е имало случай, в който след отправена забележка от страна на Комисията за защита на потребителите за наличие на неравноправни клаузи в общите условия, те да не са променени, посочи Златев.

Най-честите проблеми са свързани с повишаването на лихвените проценти по договорите, без знанието на кредитополучателите. Златев обясни, че ако се установи проблем след направена проверка по сигнал или по желание на Комисията, на банката нарушител се дава срок от 1 месец, за да промени неравноправните си клаузи. Ако банката не се съобрази с препоръките, може да се заведе колективен иск. Решението на съда в този случай задължава банката да премахне тези клаузи.

През миналата година в комисията са постъпили 64 жалби, свързани с банкови услуги и кредитиране, а само от началото на тази година те са 60.

При направено интернет проучване между близо 1 700 потребители относно познанията им при ползване на финансови услуги, се констатира, че 76% от анкетираните не са запознати с обстоятелството, че преди да подпишат договора за кредит имат право да получат т.нар. стандартен европейски формуляр, който съдържа пълна и подробна информация за условията на договора.

Юлия Елчинова – директор на Дирекция "Контрол на пазара" в КЗП, посочи: Повече от половината – 51%, казват, че не са запознати какво значи годишният процент на разходите. Също близо толкова – 53%, не са запознати, че имат право в 14-дневен срок след подписване на договора за кредит да го прекратят, без да посочват причините за това.

Над 21 хиляди жалби са били подадени в Комисията за защита на потребителите през изминалата 2011 г. Извършени са и 16 000 инспекции.

Най-голяма част от жалбите са били срещу мобилните оператори. Рекламациите на стоки са били 60 процента от всички оплаквания, като най-често те са били свързани с комуникационни уреди, битова електроника, дрехи и обувки.

 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 20:46:41 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1885/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 21:01:41 »
ОтговорОтговор

Мен с кредит не могат да ме наградят,че ми нямат вера банките ,тъй че едва ли трябва да съм особенно внимателен.
Относно мобилните оператори обаче ми е известно,че 15 дена мога се откажа от договор,ма кат веднъж съм казал тва че е ,после пък ми тъпо да ода да им казвам ,че не съм искал баш тва и затова си маам договорите до финал.
Некой мое ли ме светне ко стана с тва автоматичното подновяване на договори,когато не е подадена молба за тяхното прекратяване и съответно автоматично подновен договор също ли имам право да се откажа от него до 15 дена или тъй като е имало преди тва стар съм изтървал влако?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 15 Март, 2012, 21:01:41 »

 Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #2 -: Петък, 14 Февруари, 2014, 03:28:36 »
ОтговорОтговор

По принцип трябва да се внимава при теглене на банков кредит.Най-гот е ако прецакаш банката,след като вземеш кредита.Тия балъци където си слагат на влог парите го издухват веднага.Какъв е чалъма?Намираш приятел-шеф на банка за да си делите парите.Той ти урежда заема.Ти му снасяш част от парите.След това прехвърляш кредита на неплатежоспособен братчед.И ако можеш да направиш още няколко удара-кеф!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +792/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 14 Февруари, 2014, 08:40:22 »
ОтговорОтговор

Некой мое ли ме светне ко стана с тва автоматичното подновяване на договори,когато не е подадена молба за тяхното прекратяване и съответно автоматично подновен договор също ли имам право да се откажа от него до 15 дена или тъй като е имало преди тва стар съм изтървал влако?
Доколкото знам, на мобилните оператори вече им е забранено автоматично да подновяват договори. Моят договор изтече септември 2013. От тогава съм на същите условия(цени, безплатни минути, роуминг), но без договор. Скъсаха се да ми звънят и да ме ,,коткат" да сключа нов договор, но на мен и така ми е добре и съм без договор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #4 -: Вторник, 18 Март, 2014, 00:10:59 »
ОтговорОтговор

Абе има ли още балъци да снасят на лихвари.Банките трябва да намалеят.Заплатите им идват от такива където са на зор.Въртиш волана по цял ден и цяла нощ,а те си стоят на топло и те изтискват.Ако можеш да ги прецакаш го направи,а не ти да си вътре.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #5 -: Вторник, 18 Март, 2014, 09:02:29 »
ОтговорОтговор

Какъв е чалъма?Намираш приятел-шеф на банка за да си делите парите.Той ти урежда заема.Ти му снасяш част от парите.След това прехвърляш кредита на неплатежоспособен братчед.И ако можеш да направиш още няколко удара-кеф!
И като се събуди краката ти отвити...

Я кажи на нас простосмъртните как така се прехвърля кредит???
Това да не ти е фирма, че да я прехвърляш на "братчед"-и и "братчед"-ки... Тия схеми толкова бързо лъсват, че не можеш да си представиш... И после всички по веригата изгарят... Не си мисли, че това е държавна банка и на тия по високите постове не им пука какво се случва... Тоя "приятел-шеф" ще изхвърчи като коркова тапа, ще си плати всичко като поп, че и в затвор може да влезе... Не ги подценявайте банките; такива кръвопийци не оставят нещата така...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3048
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 18 Март, 2014, 12:51:06 »
ОтговорОтговор

По принцип трябва да се внимава при теглене на банков кредит.Най-гот е ако прецакаш банката,след като вземеш кредита.Тия балъци където си слагат на влог парите го издухват веднага.Какъв е чалъма?Намираш приятел-шеф на банка за да си делите парите.Той ти урежда заема.Ти му снасяш част от парите.След това прехвърляш кредита на неплатежоспособен братчед.И ако можеш да направиш още няколко удара-кеф!

      Tоя Баталов за пореден път избива рибата с простотията си. Дори е обидно да се коментират глупостите му. Ей, оланкоолу, що не станеш милионер като прецакваш банките, ами се пънеш тук да се излагаш? Колко приятели банкери имаш лично ти? И къде се пазаруват банкери, да ме светнеш? Ма то освен да си пиеш шампанското с банкери трябва да друсаш и маанета с циганите за да можеш да прехвърлиш кредита...
    Човече, скрий се поне за известно време. Всеки твой коментар е някаква невероятна глупост и чак ме е срам, че вероятно претендираш да си колега, а тук четат всякакви и ни сочат с пръст, затвърждавайки отрицателните си нагласи към професията ни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #7 -: Вторник, 18 Март, 2014, 14:18:31 »
ОтговорОтговор

     Tоя Баталов за пореден път избива рибата с простотията си. Дори е обидно да се коментират глупостите му. Ей, оланкоолу, що не станеш милионер като прецакваш банките, ами се пънеш тук да се излагаш? Колко приятели банкери имаш лично ти? И къде се пазаруват банкери, да ме светнеш? Ма то освен да си пиеш шампанското с банкери трябва да друсаш и маанета с циганите за да можеш да прехвърлиш кредита...
    Човече, скрий се поне за известно време. Всеки твой коментар е някаква невероятна глупост и чак ме е срам, че вероятно претендираш да си колега, а тук четат всякакви и ни сочат с пръст, затвърждавайки отрицателните си нагласи към професията ни.

И тоя клъвна кат някой шаран.Тия номера са правени,разбира се не от мен,а от други хора.Пък и парите са си Ваши.Не бих желал да съм милионер,защото такива като driver1 ще вървят подир мен.Хайде успех в тегленето на кредити.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #8 -: Събота, 31 Май, 2014, 23:25:27 »
ОтговорОтговор

Баталов, извинявай, кой набор си?

Кредит не се прехвърля, незнам къде си ги чул тия работи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #9 -: Четвъртък, 19 Юни, 2014, 22:14:14 »
ОтговорОтговор

Баталов, извинявай, кой набор си?

Кредит не се прехвърля, незнам къде си ги чул тия работи.

Моите уважения Красьо.но има и такива неща в банковото дело.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #10 -: Неделя, 22 Юни, 2014, 23:37:43 »
ОтговорОтговор

Моите уважения Красьо.но има и такива неща в банковото дело.
Срещу моето твърдение стои личен опит с много кредити.
Ако можеш да подкрепиш твоето с някакъв пример - личен или документ да прочетеме ще съм ти благодарен

И понеже обичам да съм точен ето да четеш, вариант едно, кредита ти се прехвърля към ония дето изкупуват лоши кредити и те търсят. Тоест не дължиш на банката а на някой друг. И вариант две, банката прехвърля кредита на друг длъжник, обаче на другия длъжник...не бих искал да съм на негово място.

Цитирам ти тва онова:
Кредиторът може да се прехвърли вземането към (на) трето лице - нов кредитор, при което дължи единствено известяване на длъжника за обстоятелството, че е прехвърлил и длъжникът дължи вече на друг..

Обратното, длъжникът може да си прехвърли задължението, но само и единствено при условие, че кредиторът се е запознал, съгласил се е изрично с предложението едно трето лице да встъпи на мястото на стария длъжник. Обичайно (ако въобще се стигне до такова съгласие) се поставят ред изисквания и условия, които естествено трябва да се изпълнят.


Та като цяло, пак ти казвам, кредит в смисъла в който го казваш не се прехвърля.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #11 -: Понеделник, 23 Юни, 2014, 03:43:46 »
ОтговорОтговор

Срещу моето твърдение стои личен опит с много кредити.
Ако можеш да подкрепиш твоето с някакъв пример - личен или документ да прочетеме ще съм ти благодарен

И понеже обичам да съм точен ето да четеш, вариант едно, кредита ти се прехвърля към ония дето изкупуват лоши кредити и те търсят. Тоест не дължиш на банката а на някой друг. И вариант две, банката прехвърля кредита на друг длъжник, обаче на другия длъжник...не бих искал да съм на негово място.

Цитирам ти тва онова:
Кредиторът може да се прехвърли вземането към (на) трето лице - нов кредитор, при което дължи единствено известяване на длъжника за обстоятелството, че е прехвърлил и длъжникът дължи вече на друг..

Обратното, длъжникът може да си прехвърли задължението, но само и единствено при условие, че кредиторът се е запознал, съгласил се е изрично с предложението едно трето лице да встъпи на мястото на стария длъжник. Обичайно (ако въобще се стигне до такова съгласие) се поставят ред изисквания и условия, които естествено трябва да се изпълнят.


Та като цяло, пак ти казвам, кредит в смисъла в който го казваш не се прехвърля.

Откакто сме във валутен борд-това не може да стане.Но преди това ставаше.Комбината е с шефа на банката,който в последствие забягва.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1963
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #12 -: Понеделник, 23 Юни, 2014, 05:21:58 »
ОтговорОтговор

Ако чуете за някой такъв тъп банкер дето е съгласен да заложи ми се обадете да отида да се опитам да го купя,,,,,,,,   не знам доколко сте наясно със заплатите в банковия сектор ама нямат нищо общо със заплатите в транспорта,,,,,,,,,, на най-обикновения банков чиновник месечната сума, която му влиза в сметката е хиляди , с издигането по йерархическата стълбица тази сума прогресивно расте ,,,,,, не се наемам да гадая колко ли кинти прибира такъв чиляк кът тоз де Баталов дума за него,,,,,,, и ,,,,,,,,,,, абе аре наздраве,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #13 -: Вторник, 24 Юни, 2014, 02:47:47 »
ОтговорОтговор

Ако чуете за някой такъв тъп банкер дето е съгласен да заложи ми се обадете да отида да се опитам да го купя,,,,,,,,   не знам доколко сте наясно със заплатите в банковия сектор ама нямат нищо общо със заплатите в транспорта,,,,,,,,,, на най-обикновения банков чиновник месечната сума, която му влиза в сметката е хиляди , с издигането по йерархическата стълбица тази сума прогресивно расте ,,,,,, не се наемам да гадая колко ли кинти прибира такъв чиляк кът тоз де Баталов дума за него,,,,,,, и ,,,,,,,,,,, абе аре наздраве,,,,,,,,,,,,,,

Тъпи банкери няма.Освен това тук става въпрос за милиони.Като сте умни-влагайте си парите други да ги ползват.Дай мигач и изпреварвай Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +706/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #14 -: Събота, 28 Юни, 2014, 16:04:52 »
ОтговорОтговор

Сега е момента да имаш кредит.Теглил съм кредити от банки и други кредитори.Щом американците са задлъжняли с трилиони,по добре е така,отколкото да имаш депозити.Мога да препоръчам при тегленето на кредити-банка ДСК,кооперативна банка.Не се връзвайте да теглите кредит от ПРОФИ КРЕДИТ-ще Ви смъкнат последната риза от гърба.Не Ви препоръчвам тегленето на кредит от подобни структури-EASYCREDIT,JETCASH и подобни измекяри.Е все пак решението е Ваше.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!