Регламент 561 - въпроси и отговори
Форум на българските шофьори
Понеделник, 17 Декември, 2018, 16:03:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu

Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
mobimax.bg
collapse
Анкета
Въпрос: Чели ли сте регламент 561
Да.
Не, управлявам МПС-та извън, този регламент.
Не, слушал съм и съм "чувал", това е достатъчно!
Да съм чел регл... какво?!

Страници: 1 ... 43 44 [45]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Регламент 561 - въпроси и отговори  (Прочетена 118348 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5
Теми: 0

Активност
0.2%

« Отговор #660 -: Вторник, 30 Октомври, 2018, 02:01:21 »
ОтговорОтговор

Много хубави разсъждения,колега,няма що.В Унгария няма да те пожалят ако те спипат

Много рано ти се е доспало! Сериозно ли видя, че някъде призовавам да се нарушава??? Последните няколко публикации единственото нарушение което се обсъжда  е не поставяне край. И е много възможно да бъде глобен, но затова, а не че няма дневна почивка. Против съм когато има формална почивка - тахографът пише почивка, а реално няма такава и водачът е бил в очакване за започване. И затова когато си към България може да се ползва напълно законната почивка (и тя е законна дори в Унгария) и да се прибереш или да използваш оправданието и да си пиеш пиенето на "спокойствие".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
« Отговор #660 -: Вторник, 30 Октомври, 2018, 02:01:21 »

Активен
juli76
Младши потребител
**

Рейтинг: +14/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 89
Теми: 15

Активност
0.2%

« Отговор #661 -: Четвъртък, 22 Ноември, 2018, 18:52:22 »
ОтговорОтговор

Въпрос,вчера трети работен ден след разтоварване не можаха да ми намерят товар и направих 24.Знам че се брои празен ден но се прибавя към останлите дни ,и все едно е четвърти.Днес малко след 24-ия час ми пуснаха адрес и реших да се придвижва до него защото прецених че утре може и да не ми стигне времето за управление до товарния и от там до ферибота за който имам резервация вечерта.Мисълта ми е след като днес се брои 5-ти ден с този празния а утре 6-ти.Могали като слезна от лодката да регистрирам нов работен ден и да се предвижда близо до разтоварния и там да пусна седмична пауза ,или трябва в рамките на 30 мин. да намеря място където да стартирам седмичната пауза което не е проблемен също ? Знам че тази от кораба (11часа в случая) ,не може да се прибави към седмичната.

Активен
« Отговор #661 -: Четвъртък, 22 Ноември, 2018, 18:52:22 »

Активен
SOLAR
Глобален модератор
Потребител герой

Рейтинг: +232/-16
Активен Активен

Belgium Belgium

Публикации: 522
Теми: 53

Активност
2.6%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ

encho.ganev
« Отговор #662 -: Събота, 24 Ноември, 2018, 22:31:46 »
ОтговорОтговор

Въпрос,вчера трети работен ден след разтоварване не можаха да ми намерят товар и направих 24.Знам че се брои празен ден но се прибавя към останлите дни ,и все едно е четвърти.Днес малко след 24-ия час ми пуснаха адрес и реших да се придвижва до него защото прецених че утре може и да не ми стигне времето за управление до товарния и от там до ферибота за който имам резервация вечерта.Мисълта ми е след като днес се брои 5-ти ден с този празния а утре 6-ти.Могали като слезна от лодката да регистрирам нов работен ден и да се предвижда близо до разтоварния и там да пусна седмична пауза ,или трябва в рамките на 30 мин. да намеря място където да стартирам седмичната пауза което не е проблемен също ? Знам че тази от кораба (11часа в случая) ,не може да се прибави към седмичната.

juli76, в случай, че имаш 45 ч. пауза предходната седмица и нямаш часове за компенсиране, то след 24 ч. можеш да започнеш нов работен период от 6 работни цикъла.
На ферибот или влак паузата с товарене и разтоварване е 12 ч, а не 11, както някои смятат.
Също така, на ферибот или влак не можеш да направиш или да включиш часовете за седмичната пауза, понеже си придружител на товара и НЕ РАЗПОЛАГАШ СВОБОДНО С ПОЧИВНОТО СИ ВРЕМЕ.
За справка съм публикувал тълкуването на Регламента тук.

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Активен

val111111
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1

Активност
0.2%

Ел. поща
« Отговор #663 -: Събота, 01 Декември, 2018, 16:28:04 »
ОтговорОтговор

Здравейте,някой да е наясно с глобите в европа за превишена работна седмица. Не съм си превишил часовете а се заблудих и карах 6 часа от седмия ден.

Активен
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Активност
0.2%

« Отговор #664 -: Събота, 01 Декември, 2018, 18:06:13 »
ОтговорОтговор

Здравейте,някой да е наясно с глобите в европа за превишена работна седмица. Не съм си превишил часовете а се заблудих и карах 6 часа от седмия ден.
Кога започна и кога свърши седмицата? В Румъния за малко над два часа в седмия ден беше 500 евро до 48 часа, после двойно. В Европа ще е по-евтино по логика.

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител

Рейтинг: +60/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 272
Теми: 7

Активност
2.6%

Ел. поща
« Отговор #665 -: Събота, 01 Декември, 2018, 18:27:04 »
ОтговорОтговор

Колега, за голяма глоба си, никъде няма да ти простят в Европа, ако ти разгледат картата. Тези 28 дни ще караш на голям риск. Съжалявам, но това е положението, навсякъде бръснат и подстригват за това, че не си почивал когато е нужно.

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 43 44 [45]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама