Регламент 561 - въпроси и отговори
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 15:25:51 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Чели ли сте регламент 561
Да.
Не, управлявам МПС-та извън, този регламент.
Не, слушал съм и съм "чувал", това е достатъчно!
Да съм чел регл... какво?!

Страници: 1 ... 43 44 [45] 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Регламент 561 - въпроси и отговори  (Прочетена 271179 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #660 -: Вторник, 30 Октомври, 2018, 02:01:21 »
ОтговорОтговор

Много хубави разсъждения,колега,няма що.В Унгария няма да те пожалят ако те спипат

Много рано ти се е доспало! Сериозно ли видя, че някъде призовавам да се нарушава??? Последните няколко публикации единственото нарушение което се обсъжда  е не поставяне край. И е много възможно да бъде глобен, но затова, а не че няма дневна почивка. Против съм когато има формална почивка - тахографът пише почивка, а реално няма такава и водачът е бил в очакване за започване. И затова когато си към България може да се ползва напълно законната почивка (и тя е законна дори в Унгария) и да се прибереш или да използваш оправданието и да си пиеш пиенето на "спокойствие".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #660 -: Вторник, 30 Октомври, 2018, 02:01:21 »

 Активен
juli76
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 101
Теми: 21



Активност
0%


« Отговор #661 -: Четвъртък, 22 Ноември, 2018, 18:52:22 »
ОтговорОтговор

Въпрос,вчера трети работен ден след разтоварване не можаха да ми намерят товар и направих 24.Знам че се брои празен ден но се прибавя към останлите дни ,и все едно е четвърти.Днес малко след 24-ия час ми пуснаха адрес и реших да се придвижва до него защото прецених че утре може и да не ми стигне времето за управление до товарния и от там до ферибота за който имам резервация вечерта.Мисълта ми е след като днес се брои 5-ти ден с този празния а утре 6-ти.Могали като слезна от лодката да регистрирам нов работен ден и да се предвижда близо до разтоварния и там да пусна седмична пауза ,или трябва в рамките на 30 мин. да намеря място където да стартирам седмичната пауза което не е проблемен също ? Знам че тази от кораба (11часа в случая) ,не може да се прибави към седмичната.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #661 -: Четвъртък, 22 Ноември, 2018, 18:52:22 »

 Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #662 -: Събота, 24 Ноември, 2018, 22:31:46 »
ОтговорОтговор

Въпрос,вчера трети работен ден след разтоварване не можаха да ми намерят товар и направих 24.Знам че се брои празен ден но се прибавя към останлите дни ,и все едно е четвърти.Днес малко след 24-ия час ми пуснаха адрес и реших да се придвижва до него защото прецених че утре може и да не ми стигне времето за управление до товарния и от там до ферибота за който имам резервация вечерта.Мисълта ми е след като днес се брои 5-ти ден с този празния а утре 6-ти.Могали като слезна от лодката да регистрирам нов работен ден и да се предвижда близо до разтоварния и там да пусна седмична пауза ,или трябва в рамките на 30 мин. да намеря място където да стартирам седмичната пауза което не е проблемен също ? Знам че тази от кораба (11часа в случая) ,не може да се прибави към седмичната.

juli76, в случай, че имаш 45 ч. пауза предходната седмица и нямаш часове за компенсиране, то след 24 ч. можеш да започнеш нов работен период от 6 работни цикъла.
На ферибот или влак паузата с товарене и разтоварване е 12 ч, а не 11, както някои смятат.
Също така, на ферибот или влак не можеш да направиш или да включиш часовете за седмичната пауза, понеже си придружител на товара и НЕ РАЗПОЛАГАШ СВОБОДНО С ПОЧИВНОТО СИ ВРЕМЕ.
За справка съм публикувал тълкуването на Регламента тук.


ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

val111111
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #663 -: Събота, 01 Декември, 2018, 16:28:04 »
ОтговорОтговор

Здравейте,някой да е наясно с глобите в европа за превишена работна седмица. Не съм си превишил часовете а се заблудих и карах 6 часа от седмия ден.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #664 -: Събота, 01 Декември, 2018, 18:06:13 »
ОтговорОтговор

Здравейте,някой да е наясно с глобите в европа за превишена работна седмица. Не съм си превишил часовете а се заблудих и карах 6 часа от седмия ден.
Кога започна и кога свърши седмицата? В Румъния за малко над два часа в седмия ден беше 500 евро до 48 часа, после двойно. В Европа ще е по-евтино по логика.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #665 -: Събота, 01 Декември, 2018, 18:27:04 »
ОтговорОтговор

Колега, за голяма глоба си, никъде няма да ти простят в Европа, ако ти разгледат картата. Тези 28 дни ще караш на голям риск. Съжалявам, но това е положението, навсякъде бръснат и подстригват за това, че не си почивал когато е нужно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
juli76
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 101
Теми: 21



Активност
0%


« Отговор #666 -: Петък, 12 Юли, 2019, 18:24:02 »
ОтговорОтговор

Здравейте.Възможно ли е след седмична пауза 24 и един работен ден.Да започна 45 часова пауза,и след това да стартирам нова работна седмица ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #667 -: Петък, 12 Юли, 2019, 19:36:26 »
ОтговорОтговор

Да

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #668 -: Вторник, 07 Април, 2020, 12:08:57 »
ОтговорОтговор

Някакви временни правила имало в момента , 11 часа каране , почивка на 5ч.30м , няма изисквани за 45ч почивка.
 Някой знае ли по- точно за какво става дума ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #669 -: Вторник, 07 Април, 2020, 23:43:17 »
ОтговорОтговор



https://www.facebook.com/groups/119694538227826/permalink/1290391801158088/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #670 -: Сряда, 08 Април, 2020, 07:31:10 »
ОтговорОтговор

Може да е така по различни релации ,но аз имах предвид италианската . Явно не са еднакви  правилата , но и не ги карат навсякъде с конвой , а как се прави 45минути в конвой ?
 Тя и карантината идващите от Чехия ,Словакия , Полша , почти не ги хвана .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #671 -: Сряда, 29 Април, 2020, 20:27:05 »
ОтговорОтговор

Чухте ли за решенията на европейската комисия за транспорт ? 11 часа каране , 5.30 на смена ..
ко стана бе ,нали не било верно ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #672 -: Четвъртък, 30 Април, 2020, 15:27:58 »
ОтговорОтговор

Чухте ли за решенията на европейската комисия за транспорт ? 11 часа каране , 5.30 на смена ..
ко стана бе ,нали не било верно ?
Това само за ограничен срок поради пандемията, после пак лежанка.

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #673 -: Четвъртък, 30 Април, 2020, 15:38:39 »
ОтговорОтговор

Чухте ли за решенията на европейската комисия за транспорт ? 11 часа каране , 5.30 на смена ..
ко стана бе ,нали не било верно ?

29.04.2020

Европейската комисия одобри исканията на България за временни изключения (дерогация) на правилата в международния автомобилен транспорт. Това стана ясно по време на днешната видеоконференция на министрите по транспорт на Европейския съюз, относно въздействието на COVID-19 върху транспортния сектор.

По предложение на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Росен Желязков, за да бъде избегнато налагането на разнородни правила от държавите, ЕК прие подхода, който успешно се прилага в България, в областта на автомобилните превози. Въвежда се промяна на дневното време за управление, като се увеличава от 9 часа на 11 часа. Променят се и периодите на управление между които водачът ползва непрекъсната почивка по време на работа от поне 45 минути, от четири часа и половина на пет часа и половина.

Водачите ще могат да ползват две последователни намалени седмични почивки от минимум 24 часа при следните условия:

    водачът ползва поне четири седмични почивки през тези четири последователни седмици, от които поне два са редовни седмични почивки;
    компенсацията за тези две намалени седмични почивки трябва да се вземе преди следващия период на почивка.

Дава се възможност на водача да ползва нормалните седмични почивки в превозното средство, доколкото то разполага с подходящи условия за спане за всеки водач и превозното средство е неподвижно.

По отношение на въпроса с удължаването на валидността на документите, свързани с предоставянето на транспортни превози, министрите се обединиха около предложението, валидността на тези документи да бъде удължена с 6 месеца, от датата на изтичането на срока им. Това се отнася само за документи, които изтичат в периода от 1 март до 31 август 2020 г. Това решение ще бъде предложено от Европейската комисия на Европейския парламент за приемане.

Европейската комисия прие пакет от възстановителни мерки в подкрепа на транспортния сектор. Аналогични законодателни предложения ще бъдат направени и на национално ниво.

ВИЖ-> Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #674 -: Четвъртък, 07 Май, 2020, 22:46:01 »
ОтговорОтговор

29.04.2020
 Въвежда се промяна на дневното време за управление, като се увеличава от 9 часа на 11 часа. Променят се и периодите на управление между които водачът ползва непрекъсната почивка по време на работа от поне 45 минути, от четири часа и половина на пет часа и половина.


     Може и да бъркам, но все си мисля че промените се отнасят за водачи които са в дадена страна. Доколкото разбрах, за международни пътувания това не важи. За България "нормално седмична почивка" се приема с продължителност от 24 часа. В Белгия и Дания, седмична почивка няма. Някой караш в Германия, с кое да се съобразява, че всяка 24 часа почивка е нормална или че въобще няма?!

     Струва ми се доста рисковано да се разчита на тези "новости"!

     Одеве ми мина мисъл, че това увеличение 5.5 часа и общо до 11 дневно, са проучване или репетиция за преминаване към такъв тип работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!