Щадлер - Австрия
Форум на българските шофьори
Петък, 14 Юни, 2024, 10:54:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Щадлер - Австрия  (Прочетена 45003 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #120 -: Неделя, 25 Декември, 2011, 18:19:35 »
ОтговорОтговор

Много си прав колега,тук в Европа конкуренцията стана огромна,поради което всеки гледа да прецака другия,а обикновено другия е именно шофьора,особено ако е от България.
Не се притеснявай навсякъде е така.....трудно е да прецениш човек от пръв поглед .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #120 -: Неделя, 25 Декември, 2011, 18:19:35 »

 Активен
Chankova
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #121 -: Вторник, 27 Декември, 2011, 10:00:55 »
ОтговорОтговор

Не можах само да разбера, каква е тази политика на фирмата да уволнява българските шофьори и да се назначават само румънци. А тези румънци си правят каквото искат и то без последствия. Оставят камиона на магистралата и си заминават, източват редовно резервоарите, продават сменените нови гуми, даже няколко пъти се случва да изчезнат камиони директно от централата. А българите редовно всеки месец бяха на челните позиции за най-малък разход на гориво ( напразни усилия според мен). И продължават да назначават само румънци.Последна информация - около 600 румънски шофьори и 70 българи са останали. Но ако наистина на тях им плащат повече от на българите, тогава къде е сметката ?!? като се има и предвид какви загуби търпи фирмата от действията на тези румънци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #121 -: Вторник, 27 Декември, 2011, 10:00:55 »

 Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #122 -: Вторник, 27 Декември, 2011, 13:50:50 »
ОтговорОтговор

Последно ги бяха подгонили за визи в Австрия от въпросната фирма.Казва ти се до 2 седмици да си напуснал страната  иначе глоба.Конкретно от тази фирма има и много доволни , тези  дето са на линия 900-1000-1100е си ги вземат и винаги редовно.Няма да се занимаваш с търсене на адреси и т.н. особено ако нямаш и опит е добре.  Румънците са камикадзета , карат и въобще не правят сметка за време , скорост и други такива.Турските шофьори са къде къде по-добри.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Lorinser
Гост
« Отговор #123 -: Вторник, 27 Декември, 2011, 16:06:11 »
ОтговорОтговор

Батка не спомена само дали изобщо си работил като шофьор в ЕС!Работата тук няма нищо общо с твоята!Имам много познати където в България не знаеха какво е кола ама сега са камионджии в Америка и Канада!Бях на интервю преди много години с един който 10г карал в Америка!Голям смях!

Преди малко спестих много, но вече не мога!Тая година карах Великден с двойка от Щадлер!Два дни пиене,ядене и шофьрски истории! Мисля че понеделник беше работния ден!Нещо не им работила машинката за Германия!Ми те не могат да си извадят TOLL! Има ли смисъл да пишем повече!
Започнах да се уча да карам камион в България , но по стечение на обстоятелствата заминах за Канада . Да карал съм в Европа с приятел един  - два месеца , и ми харесваше ,но там парите отдавна са изчезнали за българите в този бранш ( лично мнение ) . Не желая да влизам в спорове ,кой какъв шофьор е и къде е по-добре , защото аз съм прагматичен човек и се интересувам от това дали съм платен добре или не . Колега тук тази работа се заплаща добре  ако си работлив и коректен за 10 години работа си оправаш живота .Преди 3 години в нашата фирма дойде едни шофьор  с много стаж от Европа с огромно самочувствие  няма да ти разправам как се изложи като замина за Щатите . Работата на всякъде е различна и човек се учи постоянно . Имам доста приятели , които карат и живеят в Европа и съм в почти ежедневна връзка с тях по телефона и си говорим глупости да минава времето и смятам , че за труда който полагат не са платени достойно .

Ако не е тайна да споделиш със съфорумниците каква заплата вземаш, защото и аз имам приятели там и знам за какво заплащане става въпрос.Европейците вземат по-големи заплати от канадците.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #124 -: Сряда, 28 Декември, 2011, 04:32:51 »
ОтговорОтговор

Колега , няма никакъв проблем , аз от 2 години вече карам само градско и не карам за Америка . Значи на мен ми плащат 20$ на час и права между 60 и 70 часа седмично като часовете над 60 часа ми ги плащат вече по 30 $ на час . Значи миналата седмица имам 66 часа , което прави 1200 + 180 = 1380 $ . До сега под 4000 $ на месец не съм падал . Доволен съм , защото вечер се прибирам в къщи ,пийна си някоя ракийка ,спа си в леглото.....и други екстри .Това е . Иначе могат да се изкарват и доста по-добри пари , но става въпрос за каране на дълги разстояния .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3048
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #125 -: Сряда, 28 Декември, 2011, 15:48:07 »
ОтговорОтговор

Колега , няма никакъв проблем , аз от 2 години вече карам само градско и не карам за Америка . Значи на мен ми плащат 20$ на час и права между 60 и 70 часа седмично като часовете над 60 часа ми ги плащат вече по 30 $ на час . Значи миналата седмица имам 66 часа , което прави 1200 + 180 = 1380 $ . До сега под 4000 $ на месец не съм падал . Доволен съм , защото вечер се прибирам в къщи ,пийна си някоя ракийка ,спа си в леглото.....и други екстри .Това е . Иначе могат да се изкарват и доста по-добри пари , но става въпрос за каране на дълги разстояния .

Колега, елементарното сравнение показва, че парите са по-малко, отколкото в Европа. При 60 и повече работни часа седмично, това прави ежедневно по над 10 часа работен ден, включително и в събота. Не знам как при тази заетост намираш време и желание за екстрите за които намекваш...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #126 -: Сряда, 28 Декември, 2011, 23:44:08 »
ОтговорОтговор

Е това е живота....аз съм глупав и работа в Канада . Желая ти успех .
П.С :А работил съм по Европа от 1990 година и знам за какво става на въпрос . Последно взимах 1500 евро в Болоня ( Италия ) и не можах да спеста и един лев . Половината ми род е в Европа .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3048
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #127 -: Четвъртък, 29 Декември, 2011, 00:53:50 »
ОтговорОтговор

Е това е живота....аз съм глупав и работа в Канада . Желая ти успех .
П.С :А работил съм по Европа от 1990 година и знам за какво става на въпрос . Последно взимах 1500 евро в Болоня ( Италия ) и не можах да спеста и един лев . Половината ми род е в Европа .

 Никой не е казвал кой е глупав, кой - не. Всеки си е направил избора и сметката. Само да ти напомня, че през '90-та и няколко години след нея еврото не съществуваше, а в Италия бяха лиретите - прибл. 1000лирети = 1 герм. марка. А 1500евро отнесени към онези години са суперзаплащане...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #128 -: Четвъртък, 29 Декември, 2011, 04:14:49 »
ОтговорОтговор

Колега , сравненията които правим са доста нереалистични спред мен . Европа си е Европа и там е доста скъп живота и трудно се спестява . Не желая да влизаме в излишни спорове , ако нещо искаш да ме попиташ съм готов да ти отговоря . Ако не е таина все пак ти къде работиш.....в България или в Европа .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3048
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #129 -: Четвъртък, 29 Декември, 2011, 04:46:34 »
ОтговорОтговор

В Испания, колега. Доколкото това е в Европа...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +505/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #130 -: Четвъртък, 29 Декември, 2011, 07:55:17 »
ОтговорОтговор

bruto, ще се радвам ако споделиш какви документи се изискват за работа в Канада. Любопитно ми е и как се определя работното време.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #131 -: Петък, 30 Декември, 2011, 06:03:40 »
ОтговорОтговор

bruto, ще се радвам ако споделиш какви документи се изискват за работа в Канада. Любопитно ми е и как се определя работното време.
Първото и наи-важно е човек да бъде легален тук ......аз специално съм по емигрантска процедура . Ако някои се интересува за процедурата да пише на лични . Работните часове са 40 на седмица , но ако желаеш можеш да работиш и повече , но максимума е 70 седмично . В някой фирми работата е по-трудна в други по-лесна.....нормално , като навсякъде . Аз специално където работя е много спокойна фирма и затова си позволявам да бачкам повече . Доста често във фирмите където се разтоварва се чака по 2-3 часа и това се плаща . Например днес бях в гаража 3.5 часа и си играх на игрички и хората си плащат . Е минал съм и през една две кофти фирми ама веднага им казах ЧАО . Това е .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Chankova
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #132 -: Четвъртък, 05 Януари, 2012, 11:17:18 »
ОтговорОтговор

Някой дали знае как се развиват нещата след  нова година в Stadler ? Последно научих, че повечето шофьори са се прибрали за празниците, но от централата са им прибрали служебните телефони и всякакви карти ( което означава, че може да не ги върнат обратно на работа).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1885/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #133 -: Четвъртък, 05 Януари, 2012, 11:22:47 »
ОтговорОтговор

Някой дали знае как се развиват нещата след  нова година в Stadler ? Последно научих, че повечето шофьори са се прибрали за празниците, но от централата са им прибрали служебните телефони и всякакви карти ( което означава, че може да не ги върнат обратно на работа).
Което означава,че до седмица ще пуснат обява за нови или до месец приключват с дейността си.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #134 -: Четвъртък, 05 Януари, 2012, 12:54:27 »
ОтговорОтговор

Всички дето са поискали отпуск за празниците им е казано да не се връщат.В момента а са останали  около 10 човека българи.Не вярвам да има нов подбор на българи , по-скоро румънци .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!