• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Фиат Крома

Започната от ivopifeca, Събота, 09 Юни, 2012, 15:17:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivopifeca

Притежавам въпросния автомобил от около 4 години-много доволен ;)Моторът е 1.9 тдид,това е първия двигател с индиректно впръскване на горивото,изобретен от италианците,този мотор се монтира единствено на Крома.1.9 на Типо и Темпра например е различен.Има,дори на повечето Кроми дизеловият двигател е 2.5.Двигателят 1.9 монтиран само на Крома за много от почитателите на модела е наи-добрият двигател създаван някога от Фиат.Ако някои от вас има за продаване части от Крома,да се обажда,моята е произведена 1993г :)

ivopifeca


Veco

Колега, пусни няколко снимки ! Имал ли си проблеми общо по колата?

Veco


Rammbon

Този двигател мисля че имаше някъде и подгравяне на нафтата  преди тя да стигне ГНП.

VOLVO 480

Аз пък що ли си мисля че преди време папата опя инжинерконструктура,който е измислил този модел автомобил!!! ;D ;D ;D

Tihomir78

Досега не знаех че на Крома има 1.9ТДИД. Мислех си че са само 2.5

Rammbon

FIAT CROMA 1.9 TDi , двигател с 92 к.с. . А това е разхода 3.9 / 5.5 / 6 (5.1) l/100km, ECE 90/120/city (comb.):
Top speed:   
180 km/h / 112 mph
0-60 mph (s):   
11.8
0-100 km/h (s):   
12.5
0-1/4 mile (s):   
0-1 km (s):   
33.3

ivopifeca

#6
Цитат на: Veco - Събота, 09 Юни, 2012, 18:39:33
Колега, пусни няколко снимки ! Имал ли си проблеми общо по колата?
Досега проблеми не съм имал-сериозни,като я взех смених масла филтри ремъци и предни спирачни дискове.Имал съм проблем със заден спирачен апарат-задържаше,правих стартер и алтернатор,едната врата престана да ми се отваря и си закупих една цяла от Ланча Тема за 50 лв и смених само механизма всичко останало,брата напълно оборудвана ми седи в мазето :)сменил съм и две подгревни свещи и накладки,гуми.Всичко това за 4 години.


Цитат на: Rammbon - Събота, 09 Юни, 2012, 20:07:52
Този двигател мисля че имаше някъде и подгравяне на нафтата  преди тя да стигне ГНП.
Да има подгряване :)


Цитат на: Tihomir78 - Събота, 09 Юни, 2012, 20:57:13
Досега не знаех че на Крома има 1.9ТДИД. Мислех си че са само 2.5
Да има ,колега.2.5 се среща по често,но в интерес на истината 1.9 се води по сполучлив ;)Мои познат преди продаде такава кола на 625000км.


Цитат на: VOLVO 480 - Събота, 09 Юни, 2012, 20:14:15
Аз пък що ли си мисля че преди време папата опя инжинерконструктура,който е измислил този модел автомобил!!! ;D ;D ;D
Бая инжинери на изключително уникални автомобили са опяти сигурно,в интерес на истината мисля ,че конструкторите на новите коли и модели трябва да се опяват и приживе-заради качеството на сглобка.

ivopifeca

#7
     Поредни публикации!!!

     П.П. Допустимо е, публикация, с повече от едно изречение!

ivopifeca

#8
     Поредни публикации!!!

     П.П. Допустимо е, публикация, с повече от едно изречение!

ivopifeca

#9
     Поредни публикации!!!

     П.П. Допустимо е, публикация, с повече от едно изречение!

Jack77

Стига сте се излагали в сравнение с фиата и опел, и форд даже и гоуф 2 ка с пернишка регистрация е по сполучлива сглобка, аз ще ти кажа само, че не уважаваш себе си за да караш фиат, а ти си го хвали колкото си искаш, дори дачиите са по читави коли. Ако искаш ме и псувай все ми е тая аз пак ще си останата на моето мнение.

Rammbon

Цитат на: Jack77 - Неделя, 10 Юни, 2012, 13:54:00
Стига сте се излагали в сравнение с фиата и опел, и форд даже и гоуф 2 ка с пернишка регистрация е по сполучлива сглобка, аз ще ти кажа само, че не уважаваш себе си за да караш фиат, а ти си го хвали колкото си искаш, дори дачиите са по читави коли. Ако искаш ме и псувай все ми е тая аз пак ще си останата на моето мнение.
Колега, съгурен съм, че никога не си имал и няма да имаш Фиат. Фиат е за хора, които искат с малко пари да карат една по-добра кола на екстри и возия. Това са моделите Крома, Темпра, по-старите Аржента и 132, модели все от преди 20 г и повече. По качестово италианските коли са правени за служат вярно до 15 г, както сега всички нови коли ги правят да са здрави до 250 000км или 6-8 г , и после се почват проблемите. Дали е Опел, VW, Мерцедес или БМВ, без значение. Кромата е чудесна кола, вози меко, екстри поне 14 , серийно, които VW  почват да поставят след 2000 г. Двигателите са икономични и с евтина подръжка. Проблемите са по окачването, неиздържа на нашите пътища. Имах и Крома и Типо и още има 132 макар вече на 30г, но произведен в Германия. Модел  продаден на BMW, за да го преработят и създадът 5 серия през 1972г. И когато излиза на сцената първата 5 серия на БМВ е 1:1 с Фиат 132, но заради името БМВ е по-харесваната :)  Всеки си хвали своята кола, без значение дали ще я продава или не. Ако само емблемата на Фиат беше VW, всички, които чули - недочули нещо на Фиат , щяхте да пеете друга песен :) Аз съм сменил лични мои коли над 20 модела и най-хубавата е винаги настоящата. Има една приказка , който няма Фиат да го е яд :)))) преобразена после на , вземи си Фиат , да те е яд . Важеше за полските фиати 125р и 126р. Голяма мъка бяха, разваляха се още в гаранция, но всички бяха с по 4 дискови спирачки и това им беше  + .

ivopifeca

Еееех,132,Арджента-култови автомобили ;)Задно предаване,пословично здраво окачване,завидно пъргави двигатели,като се има в предвид не толко леки купета....За жалост не толко добри ламарини,но като се има в предвид годинките на рядко останалите такива...Годината беше 93-та,тогавашните тарикати в квартала,единият с бмв 520,другият с Фиат "Аржентина"2.0-iniezione 8),след дълги спорове коя е по-наи,и думи-аре де,аре са.....три старта,три пъти Арджента-та чакаше немеца...Между другото за тези като,колегата,които ми говори за опели и фв-та да кажа,че Крома е наследника на Арджента,за жалост вече с предно предаване,а 132-ката,е преди Арджента.А и друго забелязал съм,че откакто имам Кромата съм имал почти никви ядове в сравнение с мои приятели с ФВ-та и Аудита,самите те вече са доста скептично настроени към немските железни коли.

pumix

Някой беше писал,че когато хора като Карл Бенц,Рудолф Дизел,Готлиб Даймлер и други са правили коли,италианците са гонили жаби из блатата.Кво им харесвате на тия канута не знам.
На руска кола вратата и на жена устата,се затварят с удар!!!

ivopifeca

Цитат на: pumix - Неделя, 10 Юни, 2012, 22:22:47
Някой беше писал,че когато хора като Карл Бенц,Рудолф Дизел,Готлиб Даймлер и други са правили коли,италианците са гонили жаби из блатата.Кво им харесвате на тия канута не знам.
Както са гонили жаби, така са жънели непрестанни успехи по пистите...

ivopifeca