Малко инциденти
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 12:34:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малко инциденти  (Прочетена 52935 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #15 -: Сряда, 17 Август, 2011, 10:26:57 »
ОтговорОтговор

Пак преобърната цистерна на АМ "Тракия"
Този път за щастие тя е била празна и не е опасна, водачът й е пострадал леко
През юли преобърнала се цистерна на магистралата наложи евакуация в Дебелец През юли преобърнала се цистерна на магистралата наложи евакуация в Дебелец

Празна цистерна за пропан-бутан се преобърна тази нощ на автомагистрала "Тракия" край Пловдив, съобщиха от полицията в града.

Катастрофата стана около 3.30 часа на 130-и километър в посока Стара Загора.

По първоначални данни водачът, който е на 39 години и е от Стара Загора, е с леки наранявания.

След инцидента движението в този район на магистралата бе затворено за автомобили и те се отклоняваха от 126-и километър през Пловдив.

Около 7.30 часа движението по магистралата бе нормализирано, след като цистерната бе вдигната.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Сряда, 17 Август, 2011, 10:26:57 »

 Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #16 -: Сряда, 17 Август, 2011, 10:35:48 »
ОтговорОтговор

Цистерната е на Кълвача газ.колегата е бил  нов от 1 месец в фирмата.В тази фирма поголовно се нарушава.Принуждават те да нарушаваш и после..............ам никои не те е карал.Дано наи-накрая компетентите органи си свършат работата с затварянето на тая фирма...Работил съм там и знам за какво става дума...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Сряда, 17 Август, 2011, 10:35:48 »

 Активен
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #17 -: Четвъртък, 18 Август, 2011, 12:28:52 »
ОтговорОтговор

Ядосан >:(Честито на колегата от Кълвача....сега ще му задеистват и една ми ти записнна-Куни му трябва камион.....а и камиона е 100 процента неизправен.....точно тоя съм го карал и беше пълна отврат....а незаконните прегледи се минаваха..................................в ДВОРАна ДАИ...............А после-нямало корупция..............сигурно случая е оправен документално.........БОРКО И ТЪПОТО могат да спят спокоино.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #18 -: Събота, 20 Август, 2011, 16:47:09 »
ОтговорОтговор

За мотористите .....
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dM4F2CLDZ6I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dM4F2CLDZ6I</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Събота, 20 Август, 2011, 16:50:34 »
ОтговорОтговор

За мотористите .....
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dM4F2CLDZ6I" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dM4F2CLDZ6I</a>
Браво , че пусна мотора , иначе и той щеше да е под ремаркето!!!   И от тях много не могат да определят скороста и разстоянието!!! Мой бивш шеф лежа в гипсова вана от подобен инцидент ( само че в микробус с 180 км/ч)!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #20 -: Събота, 20 Август, 2011, 19:46:03 »
ОтговорОтговор

В случая моториста няма никаква вина !Добре че не остана без крак или не взриви цистерната ,защото тогава нямаше да могат да му съберат частите!  Не се и движеше много бързо ,както повечето камикадзета! Ще си го отнесе шофьора на камиона  Тъжен въпреки че си върши работата човека !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
trenti
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +46/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 5



Активност
0%

кат.С


« Отговор #21 -: Неделя, 21 Август, 2011, 00:08:36 »
ОтговорОтговор

Моториста си е абсолютно виновен, несъобразена скорост и разсейване.

Раздел VII.
Завиване надясно или наляво
Чл. 35. (1) Завиването надясно се извършва от най-дясната пътна лента по посока на движението, а когато лентите са обозначени за движение в съответна посока - от лента, предназначена за завиване надясно.
(2) Когато радиусът на завиване на пътното превозно средство е по-голям от радиуса на завоя, завиването може да започне и от друга част на платното за движение, но водачът на завиващото превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, преминаващи от дясната му страна.
(3) При завиване надясно за навлизане в път с двупосочно движение водачът на пътното превозно средство завива така, че да навлезе по възможно най-краткия път в дясната част на пътното платно по посока на движението.
(4) Завой надясно е позволен при червена светлина на светофара само при наличие на съответен пътен знак или светлинен сигнал, като водачът е длъжен да пропусне пешеходците, да не пречи на движението и да завие, когато се е уверил, че пътят е свободен за преминаване.


А относно знака може би има някакво изключение за превозни средства обслужващи обекта знам ли... Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 21 Август, 2011, 15:57:58 от Иво » Активен

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат!"
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 21 Август, 2011, 15:19:23 »
ОтговорОтговор

Моториста си е абсолютно виновен, несъобразена скорост и разсейване.
А камиона завива надясно от лявата лента срещу знак който му забранява влизането срещу него ! Затова  казвам че той ще го отнесе .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #23 -: Неделя, 21 Август, 2011, 21:40:35 »
ОтговорОтговор

А защо тогава му казаха на моториста, че не е видял червения светофар?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #24 -: Вторник, 23 Август, 2011, 04:07:25 »
ОтговорОтговор

http://www.hid.bg/news/69-godishen-obyrna-po-tavan-ferrari-599

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #25 -: Вторник, 23 Август, 2011, 12:17:47 »
ОтговорОтговор

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=X8GJeUEd0_s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=X8GJeUEd0_s</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #26 -: Вторник, 23 Август, 2011, 17:00:04 »
ОтговорОтговор

С ренде на море.
Мислех,че са плавателни поради голямата им водоизместимост,но кат гледам не са язък.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #27 -: Вторник, 23 Август, 2011, 19:22:04 »
ОтговорОтговор

Моториста си е абсолютно виновен, несъобразена скорост и разсейване.

Раздел VII.
Завиване надясно или наляво
Чл. 35. (1) Завиването надясно се извършва от най-дясната пътна лента по посока на движението, а когато лентите са обозначени за движение в съответна посока - от лента, предназначена за завиване надясно.
(2) Когато радиусът на завиване на пътното превозно средство е по-голям от радиуса на завоя, завиването може да започне и от друга част на платното за движение, но водачът на завиващото превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, преминаващи от дясната му страна.
(3) При завиване надясно за навлизане в път с двупосочно движение водачът на пътното превозно средство завива така, че да навлезе по възможно най-краткия път в дясната част на пътното платно по посока на движението.
(4) Завой надясно е позволен при червена светлина на светофара само при наличие на съответен пътен знак или светлинен сигнал, като водачът е длъжен да пропусне пешеходците, да не пречи на движението и да завие, когато се е уверил, че пътят е свободен за преминаване.


А относно знака може би има някакво изключение за превозни средства обслужващи обекта знам ли... Усмивчица
Щом някой се е ударил от дясната му страна , значи не е пропуснал вс. превозни средства ! Не знам що се заяждаш , аз само казвам кой ще го отнесе ако случката е в БГ ! Имал съм подобна случка с мой приятел - изнесъл се в ляво за да влезе в портал от дясната му страна .В момента в който се изнесъл ( на двупосочен път ) един с Пасат решил ,че ще има време да се шмугне(а камиона е бил с вкл. десен мигач ) ! Е да ама нямал Усмивчица и познайте кой се оказа виновен като дойдоха полицаите .Водача на Пасата нямаше документи в себе си и даже го пуснаха с такси да отиде да си ги вземе  Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 23 Август, 2011, 19:28:02 от godji » Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #28 -: Вторник, 23 Август, 2011, 20:18:43 »
ОтговорОтговор

 За това става дума. ще го натресат на шофьора на камиона, Най- лесното при полицията е  да пише  неспазване на предимство  (отнемане),неправилно престояване , несъобразена скорост. Все неща ,които са лесно доказуеми но не са причината за проишествието. Истинската причина е разсейването от страна на  моториста  превишена скорост и не спиране на червен светофар но няма как да се докаже нито едното в съда.....
На полицаите не им пука ни най-малко кой е виновен,  не се замислят изобщо, за това си има експерти и те са независими вещи лица в съда, много рядко ги викат по катастрофи .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
trenti
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +46/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 5



Активност
0%

кат.С


« Отговор #29 -: Вторник, 23 Август, 2011, 20:20:55 »
ОтговорОтговор

Цитат
Публикувана от: godji  
В случая моториста няма никаква вина !Добре че не остана без крак или не взриви цистерната ,защото тогава нямаше да могат да му съберат частите!  Не се и движеше много бързо ,както повечето камикадзета! Ще си го отнесе шофьора на камиона   въпреки че си върши работата човека !
Дай като пише че трябва да пропуснеш превозните средства от дясно и да паркираме в лентата и да чакаме да остане напълно чиста преди да завием..... ако моториста не беше виновен както ти си написал, черният suv щеше да е под цистерната много преди тоя състезател с мотора.... най-много да се беше наложило онзи с колата да намали малко колкото да се изнесе номера на ремаркето което е абсолютно нормално за хора които са толерантни и следят случващото се, а не като тоя да гледа на дясно след като е подминал кръстовището и в същото време навива газта...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

"Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат!"
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!