• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Георги Марков

Започната от admin, Петък, 07 Септември, 2012, 11:02:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

admin

"Преди 34 години на 7 септември 1978 г. в Лондон е извършен атентат срещу българския писател-дисидент Георги Марков. На път към Би Би Си, където работи, на моста Ватерло той се разминава с човек, носещ чадър. Марков усеща болка в крака като от ужилване, която не затихва. На другия ден е приет с треска в лондонската болница ,,Сейнт Джеймс". Писателят умира на 11 септември 1978, понеделник, в 9ч.30."

И докато в България няма дори и една паметна плоча на Георги Марков, в Правец е издигнат паметник в цял ръст на Тодор Живков.

Цялата статия: http://www.bivol.bg/markov-kgb-mednis.html
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

admin

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

kkkvd

твойте хора са го уредили, същите дето по рано гърмят покрива на св.неделя (дето са костите на раковски), а днес ми говорят, че герб едва ли не толерира тероризма (корнелия нинова, на терористите пра-внучка им). прав е антон кутев, за първи път в кариерата си да каже нещо умно, макар и без да иска горкия

kkkvd