Инструкции за тахографи
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 15:28:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Инструкции за тахографи  (Прочетена 60281 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #30 -: Понеделник, 31 Декември, 2012, 11:36:38 »
ОтговорОтговор

Аз не можах да разбера от Франция или от Испания ти е наложена глобата. Това "правителство на баските" не мога да разбера какво е. Няма държава Баския все още. Та и да има някой ден, едва ли ще са с евро или в ЕС. Запънали ли са те да платиш, задържали ли са камиона? Ако са ти писали някакъв документ, на какъв език е? Много интересен случай с това правителство на баските. И ако не ти е проблем, сканирай този акт да го видим и тук във форума, белким па измислим нещо..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Понеделник, 31 Декември, 2012, 11:36:38 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #31 -: Понеделник, 31 Декември, 2012, 11:53:47 »
ОтговорОтговор

Аз не можах да разбера от Франция или от Испания ти е наложена глобата. Това "правителство на баските" не мога да разбера какво е. Няма държава Баския все още. Та и да има някой ден, едва ли ще са с евро или в ЕС. Запънали ли са те да платиш, задържали ли са камиона? Ако са ти писали някакъв документ, на какъв език е? Много интересен случай с това правителство на баските. И ако не ти е проблем, сканирай този акт да го видим и тук във форума, белким па измислим нещо..

  Защо се чудиш? Става дума за Gobierno Vasco. Както знаем Кралство Испания е административно разделено на автономни области (провинции). Една от тях е Баска област (Euscadi). Тези провинции са със собствен Парламент, местно самоуправление и финансов бюджет. Именно за сметка на този бюджет е наложената глоба.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Понеделник, 31 Декември, 2012, 11:53:47 »

 Активен
матадора
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +39/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 128
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #32 -: Сряда, 02 Януари, 2013, 13:27:27 »
ОтговорОтговор

Имам свалена на компа си инструкция за спазването на регламент 561 и AETR,според страните,в които се извършват превозите.Файловете са с обем,по-голям от разрешеното за качване тук,и не знам как мога да ги кача.Обемът им е между 1200 и 1850 КВ.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Ако съдбата ти обърне гръб...бъди търпелив,изчакай я да се наведе!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #33 -: Сряда, 02 Януари, 2013, 13:35:43 »
ОтговорОтговор

Имам свалена на компа си инструкция за спазването на регламент 561 и AETR,според страните,в които се извършват превозите.Файловете са с обем,по-голям от разрешеното за качване тук,и не знам как мога да ги кача.Обемът им е между 1200 и 1850 КВ.
Дай линк към сайта, от който си го свалил, в темата  за регламента обаче.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
матадора
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +39/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 128
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #34 -: Четвъртък, 03 Януари, 2013, 11:15:24 »
ОтговорОтговор

С помощта на админа,ето
http://driver-bg.eu/files/File.zip
П.П.Не можах да намеря тема за регламент 561,Данчо,а и тази инструкция засяга не само регламент 561,по който се кара в ЕС,а и AETR,по чиито правила се кара извън него.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Ако съдбата ти обърне гръб...бъди търпелив,изчакай я да се наведе!
latzi
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 68
Теми: 9



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #35 -: Събота, 13 Май, 2017, 07:12:42 »
ОтговорОтговор

Преди месец два забелязах, че докато шофирам тахото нещо почва да ми я мъти картата. Изведнъж като му текне на екрана се появява скалата както когато я вадя и да намалява чертичките и после си се върне на основния екран. А пък там горе в ляво се появява неква черта която се върти сигурно около минута и изчезва. Та така по неколко пъти на ден. За тая вертикалната черта над двойката говоря. Нормално ли е това. Архивира ли тая чамуга данните.  Идея някаква.

Изпратено от моят SM-G389F с помощта на Tapatalk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Челно с 70!
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #36 -: Събота, 13 Май, 2017, 10:18:59 »
ОтговорОтговор

И моя тахограф "ин ги" мъти по същия начин. Питах в сервиза, казаха ми, че всеки ден се точат дистанционно определени данни, а в неделя следобед всички останали. Затова няма нужда картата ми да се "дешаржира" на 28 дни, а устройството на 90.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
latzi
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 68
Теми: 9



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #37 -: Събота, 13 Май, 2017, 10:36:34 »
ОтговорОтговор

Демек постояннен надзор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Челно с 70!
bu4komobil
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #38 -: Сряда, 03 Април, 2019, 21:25:59 »
ОтговорОтговор

Добро утро и привет на всички.Искам да използвам темата за да попитам относно седмичните почивки но първо искам да се извиня ако темата не е уместна.Питането ми е следното:ряботя от понеделник до петък от 6.30-18:00,но много често ме карат да работя и в неделя та да рече че 1та седмица съм работил от понеделник до петък и неделя също,на втората седмица взимам 45ч седмична почивка на 3та мога ли пак да работя в неделя или не?Благодаря предварително и само да кажа в моя защита че отскоро ми се налага да карам по европейските правила преди това карах пътна помощ а те са по други директиви

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +290/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #39 -: Сряда, 03 Април, 2019, 22:09:29 »
ОтговорОтговор

https://ec.europa.eu/transport/sites/transport/files/modes/road/social_provisions/doc/trace_explanatory_text_bg.pdf

Друже, налягай тука усърдно да четеш

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #40 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 01:54:20 »
ОтговорОтговор

Добро утро и привет на всички.Искам да използвам темата за да попитам относно седмичните почивки но първо искам да се извиня ако темата не е уместна.Питането ми е следното:ряботя от понеделник до петък от 6.30-18:00,но много често ме карат да работя и в неделя та да рече че 1та седмица съм работил от понеделник до петък и неделя също,на втората седмица взимам 45ч седмична почивка на 3та мога ли пак да работя в неделя или не?Благодаря предварително и само да кажа в моя защита че отскоро ми се налага да карам по европейските правила преди това карах пътна помощ а те са по други директиви

Можеш да работиш всяка седмица по шест дни, през седмица можеш да я намаляваш на по-малко от 45 часа. При теб е шест дни, само че неделя ти е първият ден, после 45 (и компенсация успяваш да взимаш), после са пет дни с намалена седмична (понеделник-петък). Бетон си!
С пътната помощ, какви са правилата шменди-капенди? Най-вероятно си над 3.5 тона, ама минава номерът?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bu4komobil
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #41 -: Четвъртък, 04 Април, 2019, 06:45:54 »
ОтговорОтговор

Добро утро,благодаря за бързия отговор.Аз таботя в Англия и тук пътната помощ работи под така наречените доместик руулс,но сега смених ряботата и се налага да работя под европейските правила.Искам да попитам още нещо тези компенсации за намалена седмична почивка да нетрябва да ги ползвам така ли

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #42 -: Петък, 05 Април, 2019, 05:04:25 »
ОтговорОтговор

Добро утро,благодаря за бързия отговор.Аз таботя в Англия и тук пътната помощ работи под така наречените доместик руулс,но сега смених ряботата и се налага да работя под европейските правила.Искам да попитам още нещо тези компенсации за намалена седмична почивка да нетрябва да ги ползвам така ли

Не че много се търсят тези компенсации, просто ги имаш. При намалената седмична си 36 часа и остава за компенсиране 9 часа. При нормалната ти е към 60 часа или 15 горница (в твоя случай 9 са достатъчни).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!