Стационарните камери ограничават скоростта
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 02:54:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стационарните камери ограничават скоростта  (Прочетена 1926 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +81/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« -: Понеделник, 12 Ноември, 2012, 22:21:23 »
ОтговорОтговор

Здравейте. Днеска пътувах Русе-София-Русе. Докато шофирах ми направи впечатление че се кара предимно с 90км/ч. Много рядко се намираше някой да движи с по-висока скорост. В населените местта всеки намаляше почети до ограничението. Така и аз в този стил на каране, не съм превишавал скоростта, Русе-София ми беше 4 часа и половина. Преди като съм карал голяма част от шофьорите караха с превишена скорост, но при застигане на друго МПС се убива значително скоростта, изпреварвания се правят, който не печелят почети никакво време и времето е почети същото. За това се убеждавам че е по-добре да се спазват ограниченията и 10-15 минути примерно по-малко не са нищо в сравнение с живота. На връщане имаше доста гъста мъгла към Русе. Заложих на по-ниска скорост, но да се прибера жив и драв. Повечето автомобили който ме настигнеха караха зад мене. Отбивах и ги пусках, но дота дълго и те караха пред мене с прилична скорост, докато не спрях да си почина 10-15 мин. Равносметката за отиване е 4 часа и половина, а за връщане 5 часа. Половин час повече, но аз не мога да си представя какво може да се случи ако се опитам да бързам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 12 Ноември, 2012, 22:21:23 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1817/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 12 Ноември, 2012, 23:33:51 »
ОтговорОтговор

Малииииииии 4 и половина часа Русе -София,бравос бре,я мъцни къв ти е хвърколета.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 12 Ноември, 2012, 23:33:51 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2244/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 11:23:28 »
ОтговорОтговор

     По-скоро мобилните. Те са доста неприятни. Съответно се залагат на места където е безсмислено ограничението. Последно преди около 2 седмици видях патрулка с камера по А 2, Хемус (този участък не е със статут на магистрала), от София към Ботевград между първи и втори тунел. Малко преди виадукта  Витиня (най-високия). Ограничението беше цели 70 км/ч. Кой би го превишил две ленти и аварийна и дупки като навсякъде. Получава се на пощата, не ги интересува кой е карал. Глобата не поименна, само парична. При плащане в двуседмичен срок, 30% по-малко.

Малииииииии 4 и половина часа Русе -София, бравос бре, я мъцни къв ти е хвърколета.

     Не разбрах, бързо или бавно е по твоите стандарти. Ако е бавно, каза че е отбивал и да пуска "майстори". Колегата беше споменал каква кола кара, ако си следил внимателно Форума. Даже и за баща му ще разбереш, с каква е.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +81/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #3 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 18:55:20 »
ОтговорОтговор

Карах със Рено сценик.
За ограничението на магистралата, от София към Ботевград между втори и трети тунел (в дръгата посока са пак същите), е 90км/ч. Има табели с ограничение 70км/ч, но под тях има снежинка, което означава при зимни условия. И аз като минах имаше на същото нясто заложени полицаи с радар. В него спускане бях с около 95км/ч по километража. Ще видя дали скоро ще получа честитка и ще кажа колко е точно ограничението.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2244/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #4 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 19:39:58 »
ОтговорОтговор

Карах със Рено сценик.
За ограничението на магистралата, от София към Ботевград между втори и трети тунел (в дръгата посока са пак същите), е 90км/ч. Има табели с ограничение 70км/ч, но под тях има снежинка, което означава при зимни условия.

     Там, ако не бъркам е 70 км/ч и знак неравности по платното. Но като цяло има дълги участъци в района на 90 км/ч. Преди имаше табела за продължителност 20 км. И започваше от преди първия тунел до след "Лукойл" бензиностанцията над Ботевград. Сега мисля е по-къс, този участък.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
stoan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 185
Теми: 95



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #5 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 20:09:44 »
ОтговорОтговор

Шофьорка заби мъжете с 247 http://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/shofyorka_zabi_mazhete_s_247_kmch-168498.html

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1817/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 21:16:31 »
ОтговорОтговор

Момчета и момичета,да Ви светнем,та начи няма значение особенно с къв хвърколет бръмчите по даден маршрут,тва разбира се с уговорката,че спазвате всички знаци .
Значи при Рено Сценик и празен дръгел ще даде плюс минус 15-30 мин. разлика от София до Русе и тва е разликата от ускорението.
Та да Ви светнем за четири и половина часа до Русе от София при спазване на ограничения ще се озовете малко преди Русе или малко след Бяла.
Но аз не ги разбирам дарогите,тъй че ............
Апропо София-Видин и София -Русе се минава за абсолютно едно и също време с тази разлика ,че имате разлика от едни има нема 70 км

Бацко обича да се съска,но може и да спазва ограничения.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +81/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #7 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 22:09:33 »
ОтговорОтговор

Бриги, разстянието по данни от километража отиване и връщане беше 648км. Което е 324км в едната посока. До колко са точни данните на километража е друга тема. При средна скорост е около 75км/ч. Доста от безсмислените ограничения около Плевен са махнати. Около Плевен имаше доста участъци със ограничение на 60км/ч. Сега ги няма и се кара по-спокойно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #8 -: Вторник, 13 Ноември, 2012, 22:43:49 »
ОтговорОтговор

Малииииииии 4 и половина часа Русе -София,бравос бре,я мъцни къв ти е хвърколета.
Аз за толко го земам с тракторса Пловдив - Русе Усмивчица , ако не ми се пречкат сценици, чийто водачи ми въртят ръката през прозореца че не съм нормален като ги изпреварвам  Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!