Русия
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 22:33:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Русия  (Прочетена 9758 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Илиян
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 65
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« -: Петък, 03 Декември, 2010, 13:15:32 »
ОтговорОтговор

Колега ifchu преди малко видех в един твои пост че не малко си пътувал до Русията.
Значи ако може малко по подробно да ми обясниш как стоят нещата там
Имам предложение за работа което е свързано с пътуване до Русия а само един път съм правил митница и никога не съм ходил с камион в Русия и не си мисли че за да си добър шофиор ти требват 35 години стаж . Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Музикант, Търговец, Курва и Шофьор не се става - раждат се такива!
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 03 Декември, 2010, 13:15:32 »

 Активен
Илиян
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 65
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Петък, 03 Декември, 2010, 13:24:45 »
ОтговорОтговор

Или ако ти е по удобно ме намери в скаип има го в инфото ми .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Музикант, Търговец, Курва и Шофьор не се става - раждат се такива!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 03 Декември, 2010, 13:24:45 »

 Активен
ifchu
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-9
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 103
Теми: 12



Активност
0%

Ифчу

------- -------
Ел. поща
« Отговор #2 -: Петък, 03 Декември, 2010, 13:57:47 »
ОтговорОтговор

Ми какво да ти кажа. аз 1-вия курс го правих кажи речи сам....
Шефа каза, че ше се оправя и аз го послушах (много грешно съм напраил),
натоварих и за мой късмет стана така, че имаше 2 товара за едно и също място и дойде един колега (сякаш бях оцелил 6-ца ,че нямаше да сам сам)
товарих вино за Калуга(Русия).
Как да е Румъния е знаех, ходил съм 2 пъти ,но поне за мен всичко хубаво остана в Румъния т,е, до Сирет там е границата.
На украинската граница колегата леко ме заеба (тука ще дадеш ,там няма там ще дадеш ,там няма .... и общо взето бая се притесних и стана мазало)
Ще ти кажа сега
НА портала на войника са дават 10 гр тоест 1 евро,
отиваш пред кантара, те ти казват да даваш кантара внимаваш как товариш теглят на ос и стават големи ядове също и височина
на паспорта (ако си старо куче 40 гр ако не 50)аз минах тогава с 5 евро
след това има една стая до паспорта с 2-ма на компютри там си даваш тира и чмр инвойс абе всичко.Там пари не се дават.
След това на контрол един канал там се дават от порядъка на 20-30 евро зависи дали си тристранна щора ,ако си с такава ти са 30 и ако си нов може и повече и зависи кой е на смяна има един мн. гаден все ме пореше(мн внимавай : 1-во на един лист си пише всички пари примерно оня ако те пита колко пари имаш и пред него може да ги преброиш но на мен ми казаха да си ги запиша на един лист и ако ме пита да му покажа примерно 2х50 евро 1х200 ..... 1х5 ... т,е, искам да кажа да си опишеш абсолютно всички пари да не стане така че да те пита и да кажеш поечи или по малко и да ти ги земат (на мен не ми казаха че се дава и оня т,е, на контрола ми иска снимките на композицията бях с хенгер и заради това че на снимките не беше лепен брезента ме отпори 20 евро  и 20 контрол))
след това като минеш контрола отиваш по напред и паркираш
и почваш да ръсиш пари отиваш в банката обменяш там колко незнам дали ще зареждаш гориво и до колкото помня СМАП беше 80 гр=8 евро еколог-30гр фито доктор-5 или 10 зависи
след това митничар 200 гривни там ти оправят и пътната такса, ако си транзит през Украйна ти е долу- горе към 320-360 гривни зависи къде ще излизаш (да ти кажа войника още от начало ти дава едно лисче там ти слагат печат където си ходил, не ти ли сложат значи парите са малко т.е. паспорт контрол фито доктор навсякъде слагат и накрая излизаш с това лисче даваш го на портала ,а също има и една имиграционка и нея попалваш Име, Егн Виза ....)така излизаш от портала пътя е разкошна мизерия Тъжен след границата има няма 1 км имаш паркинг и бензиностанциии , ако си свършил часовете на границата тепаш по 3-4-5 часа минимум
на излизане сигурно ще ходиш на Синковка аз не сам излизал от там ама процедурата е същата с парите напред
в русия е в рубли и там се дава още по яко пари
ако те спрат с русия начи да имаш винаги под ръка 100 рубли спрат лит е тикап в паспорта и даваш с на полицая, а и там книжката не я показваи направи си международна че може да не я видиш повече А ПО МКАД не сам минавал тва е олововръсния на москва чух само че рушвета почвал от 1500 ръбли  и се мръщели, ако имаш начин заобиколиго .
Та за митница ни държаха 6 дена може и повече т.е. ползват те като склад.



излизал сам от украинско през Бачевски и Гремяч.
Лично мнение мн добра граница е Гремяч т.е. лесна и бързо се минава
нз колега ама лично за мене тази релация не е за всеки трябва да не ти пука пак аз съм малко притеснителен и като стане нещо и да не ти казвам ,че душата ми излиза ,а ако не чаткаш езика е мн кофти.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Петък, 03 Декември, 2010, 16:02:28 от симидчиева » Активен

малко луд и много гламав. Усмивчица  ιlιlι.|̲̅̅●̲̅̅|̲̅̅=̲̅̅|̲̅̅●̲̅̅].ιlιlι
ifchu
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-9
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 103
Теми: 12



Активност
0%

Ифчу

------- -------
Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 03 Декември, 2010, 14:15:19 »
ОтговорОтговор

да ти кажа само че там не е като по европа,там почти всеки ще ти помогне и винаги има балгари т,е, по граници ще има кого да питаш

само да спомена че ако си с по скъпа стока нещо важно ти тикат тир карнета чмр инвоис вв плик и не го даваш никаде нито го отваряш на границата има специално човек за тази работа (само да кажа че заради упаковачния лист т,е, паркинг листа  стоях 4 дена на ук. граница щото бях с бяло и червено вино и опаковачния ми лис т.е. бяха 2 бяло,червено а треало да е 1 та да ти кажа че наи дребното го правят на мн голям проблем)

ако има начин варви с някой дето е ходил (голямо лутане и ибаване е иначе)

ако ще излизаш на някои от посочените граници дето аз сам излизал мога да ти дам инфо и за там

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

малко луд и много гламав. Усмивчица  ιlιlι.|̲̅̅●̲̅̅|̲̅̅=̲̅̅|̲̅̅●̲̅̅].ιlιlι
Илиян
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 65
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 03 Декември, 2010, 14:23:05 »
ОтговорОтговор

Мерси много колега за информацията !
Аз по принцип съм с украинско гражданство та езика ми нее проблем в Русия и Украина съм бил много пъти имам роднини там ама се с кола или влак съм ходил маика ми е от Житомир сигурно си минавал там тва е че с камион не съм ходил до колкото разбрах ако се навия за таа работа първия курс ше го права с още един техен шофьор да ми покаже горе долу кое как става ама не съм сигурен за тва вика може и да иде може и да не иде ако е зает другото което ми каза е че се плаща по 1000 лева на курс некъде а вика че се прават по 2 курса месечно жената вика бегаи ама аз много се чуда  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Музикант, Търговец, Курва и Шофьор не се става - раждат се такива!
ifchu
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-9
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 103
Теми: 12



Активност
0%

Ифчу

------- -------
Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 03 Декември, 2010, 15:33:54 »
ОтговорОтговор

ми 1000 лв са добре  е зависи до каде.аз бях на 15 стотинки на км от които ме орязваха с по 500-600 км
 
а цирка беше от свиленград до ЛОБНА над москва  до шереметево и после празен до НИЖНИКАМСК до НАБЕРЕЖНИЧЕЛНИ е може да го видиш каде е  от там натоварих за сърбия за крушевац и целия ми курс напраи 1072 лв  35 дена курс да не казвам че с парите бях изчислен до стотинката и както се казва ако прасна нещо по пътя и ще отасам в букурещ и не моа са прибра

пак щом знаеш езика няма лошо да пробваш само да ти каже 2 курса секи вика че се праят ама истината е малко зор стават да не кажа че е почти невазможно ,,,,,

а с виното от карнобат до калуга и от резан до ямбол кърса ми напраи
610 лв за 26 дена
пробвай и ще видиш дали ще могат да се прават 2 курса

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

малко луд и много гламав. Усмивчица  ιlιlι.|̲̅̅●̲̅̅|̲̅̅=̲̅̅|̲̅̅●̲̅̅].ιlιlι
Huligan
Младши потребител
**

Рейтинг: +15/-4
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 75
Теми: 1



Активност
0%


« Отговор #6 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 00:23:49 »
ОтговорОтговор

Аз веднъж ходих до Киев с ягоди,преди това бях карал само Европа,3 дена дремах на Черновци дадох 600$ рушвет на цялата митница като почнеш от полицая,паспорт контрола,кантара,смап,доктор и накрая началника на митницата молех се на не текнат тия ягоди че ги карах от Мерсин Турция началника никои не ми каза да правя реекспорт в BG и не погледнах че съм с 4 листов тир карнет и за украинците нямаше останали листи и като ме видяха така ми се зарадваха че затова дремах толкова и дадох толкова пари началника и той за сефте пращаше камион по тази дестинация и той не знаеше какви са порядките Нерешителен

Причина за редакция: Правопис

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 17 Юли, 2011, 13:44:42 от Trucker_Boy » Активен
miki07
Младши потребител
**

Рейтинг: +13/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 57
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #7 -: Сряда, 21 Декември, 2011, 19:39:04 »
ОтговорОтговор

  Относно руските универсални разрешителни за превози на товари за 2011 г.

Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация” напомня още веднъж, че предоставеният контингент от руски универсални разрешителни за превоз на товари за 2011 година, включително допълнително предоставените 200 броя, е напълно изчерпан. В тази връзка уведомяваме българските транспортни фирми да не поемат товари и да не задействат ТИР карнети до края на тази година.

Дано съм полезен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

scania,volvo forever
DeDo Vi
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-236
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 792
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #8 -: Сряда, 07 Март, 2012, 22:39:47 »
ОтговорОтговор

ми 1000 лв са добре  е зависи до каде.аз бях на 15 стотинки на км от които ме орязваха с по 500-600 км
 
а цирка беше от свиленград до ЛОБНА над москва  до шереметево и после празен до НИЖНИКАМСК до НАБЕРЕЖНИЧЕЛНИ е може да го видиш каде е  от там натоварих за сърбия за крушевац и целия ми курс напраи 1072 лв  35 дена курс да не казвам че с парите бях изчислен до стотинката и както се казва ако прасна нещо по пътя и ще отасам в букурещ и не моа са прибра

пак щом знаеш езика няма лошо да пробваш само да ти каже 2 курса секи вика че се праят ама истината е малко зор стават да не кажа че е почти невазможно ,,,,,

а с виното от карнобат до калуга и от резан до ямбол кърса ми напраи
610 лв за 26 дена
пробвай и ще видиш дали ще могат да се прават 2 курса
Баце, от Нижекамск синтетичен каучук ли товари? Ако да, Дедко там у завода има много добри приятели, там съм си изкарвал царски, въпреки че съм бил там на -38, няма такъв купон, няма такива хора. А за татарките нямам думи особенно за Милена.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Владимир Ангелов
Младши потребител
**

Рейтинг: +10/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Russian Federation Russian Federation

Публикации: 56
Теми: 0



Активност
0%

Даф хф 95.430


« Отговор #9 -: Вторник, 26 Юни, 2012, 11:04:21 »
ОтговорОтговор

Няма начин да се правят два курса до Москва.Две години пътувах по тая релация много ядове и студ съм брал.Катериновка и Глухов също бързо се минава няма такива опашки като на трите сестри.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Илиян
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 65
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #10 -: Сряда, 18 Ноември, 2020, 20:48:30 »
ОтговорОтговор

След 4 години по релацията се убедих ,че не стават по 2 курса месечно  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Музикант, Търговец, Курва и Шофьор не се става - раждат се такива!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #11 -: Понеделник, 23 Ноември, 2020, 18:59:40 »
ОтговорОтговор

След 4 години по релацията се убедих ,че не стават по 2 курса месечно  Смотан
Ха добрутро ! То едно време докато беше СССР и нямаше граници  трудно се правеха .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!