Кой колко стаж има и на какво?
Форум на българските шофьори
Събота, 15 Юни, 2024, 07:30:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой колко стаж има и на какво?  (Прочетена 1548 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2156
Теми: 138



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Понеделник, 14 Януари, 2013, 22:03:11 »
ОтговорОтговор

     Може би ще е интересно, кой колко е карал и в качеството на какъв е в същност!
     Стажа е относително нещо. Аз например, трудно помня пътища! А, знаенето на пътища създава впечатление, за "сериозен" стаж!
 
     Обаче съм на мнение, че дори някой да е "роден" за тази професия, стажа с никакъв талант не може да се замени!

     Нямам спомени някъде да съм се изтъквал, че много знам. Не крия, че не малка част от времето като професионален шофьор е като тролейбусен шофьор! И съответно някой не го признават за стаж. Автобуса не е същото като камиона, което е вярно. Там возиш повече хора, отколкото има гробища в някой села! Както каза приятел по този повод: Като стане произшествие с автобус, гръмва цяла България. А, камиони всеки ден се "обръщат" и никой не се впечатлява!"
     Отвори се на приказка, че съм се изтъквал за много знаеш и за това. Единствено което мога да твърдя със сигурност е, че съм чел регламент 561 и Закона за движение по пътищата и Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата! А пък, стажа е по-долу:


A - вписана, около 22,5 години. Реални някакви часове.

B - вписана, почти 23 години. Когато не съм на работа, рядко практикувам, а като съм на работа изобщо!

C - вписана, около 20,5 години. Реално, по за няколко минути, тук - там. Единствено преди години, карах за малко хенгер и оставих ремаркето в София и ходих с камиона до Дупница. Сега като съм "по влекач", само тогава.

D - вписана, над 17,5 години. Реално, градски съчленен (18 метра) над 7 години. В София по линия 94 (Ректората на СУ - Студентски град), единичен 3-4 дена. По международни линии около 1 месец.
 
C+E - вписана,  18 години. Реално, около 2,5 години. Един курс Португалия, с хенгер. Другото е прицеп, предимно брезент, малко цистерна, сега и контейнери и хладилници.

Tтб - (тролейбус) вписана, над 17 години. Реални, малко над 4 години в Плевен и по-малко от 2 години в София.

Tкт - (колесен трактор) вписана, над 17,5 години. Реално - никак.


     Други:

Колело без помощни, почти 37 години.
Детска количка, за четвърти път.
Ходене пеша около 40 години и постоянно практикувам.



     Излиза че, най-много имам стаж на МПС - градски автобус и тролей! Питайте за тях, че почнах да забравям вече!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 14 Януари, 2013, 22:03:11 »

 Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #1 -: Понеделник, 14 Януари, 2013, 23:12:54 »
ОтговорОтговор

    Може би ще е интересно, кой колко е карал и в качеството на какъв е в същност!
     Стажа е относително нещо. Аз например, трудно помня пътища! А, знаенето на пътища създава впечатление, за "сериозен" стаж!
 
     Обаче съм на мнение, че дори някой да е "роден" за тази професия, стажа с никакъв талант не може да се замени!

     Нямам спомени някъде да съм се изтъквал, че много знам. Не крия, че не малка част от времето като професионален шофьор е като тролейбусен шофьор! И съответно някой не го признават за стаж. Автобуса не е същото като камиона, което е вярно. Там возиш повече хора, отколкото има гробища в някой села! Както каза приятел по този повод: Като стане произшествие с автобус, гръмва цяла България. А, камиони всеки ден се "обръщат" и никой не се впечатлява!"
     Отвори се на приказка, че съм се изтъквал за много знаеш и за това. Единствено което мога да твърдя със сигурност е, че съм чел регламент 561 и Закона за движение по пътищата и Правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата! А пък, стажа е по-долу:


A - вписана, около 22,5 години. Реални някакви часове.

B - вписана, почти 23 години. Когато не съм на работа, рядко практикувам, а като съм на работа изобщо!

C - вписана, около 20,5 години. Реално, по за няколко минути, тук - там. Единствено преди години, карах за малко хенгер и оставих ремаркето в София и ходих с камиона до Дупница. Сега като съм "по влекач", само тогава.
D - вписана, над 17,5 години. Реално, градски съчленен (18 метра) над 7 години. В София по линия 94 (Ректората на СУ - Студентски град), единичен 3-4 дена. По международни линии около 1 месец.
 
C+E - вписана,  18 години. Реално, около 2,5 години. Един курс Португалия, с хенгер. Другото е прицеп, предимно брезент, малко цистерна, сега и контейнери и хладилници.

Tтб - (тролейбус) вписана, над 17 години. Реални, малко над 4 години в Плевен и по-малко от 2 години в София.

Tкт - (колесен трактор) вписана, над 17,5 години. Реално - никак.

     Други:

Колело без помощни, почти 37 години.
Детска количка, за четвърти път.
Ходене пеша около 40 години и постоянно практикувам.



     Излиза че, най-много имам стаж на МПС - градски автобус и тролей! Питайте за тях, че почнах да забравям вече!

Колега, двете категории трябва да имат еднакав стаж.

Другото което е че като имаш С+Е  и Д следва да имаш и Д+Е

Сега моя стаж:
В-от 2006 година до сега карам лека кола всеки ден.
С-от 2007 година пътувал съм по малко с камион. Да са около 30-тина курса и то на двойка, като помощен шофьор
Ткт-от 2007 година но трактор карам почето всеки ден като съм на село от 15 годишен (2002 година)

САЩ- Клас Д (Право на превоз на пътници до 16 и до 6т) 2008година.
Работил съм там 5месеца като шофьор на бус до 16 пътника.


      Заменен червен цвят!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Понеделник, 14 Януари, 2013, 23:46:22 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 14 Януари, 2013, 23:12:54 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2319/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2156
Теми: 138



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Вторник, 15 Януари, 2013, 00:04:58 »
ОтговорОтговор

Колега, двете категории трябва да имат еднакав стаж.

Другото което е че като имаш С+Е  и Д следва да имаш и Д+Е


     Принципно си прав. Навремето в Плевен не се вписваше, след получаване на "С" (инструктора казваше, само за Монтана, че се вписва). Три години по-късно, карах курс, за "Машинист-тракторис втори клас". Това дава право и работа на полето, а книжката движение на пътя.
     Тогава се явявах наново на листовки, след като имах "C" "D" "C+E". А, практическия изпит беше: "А, ти от къде си ми познат? - Явявах се на изпит за "C+E", наскоро."
     Започнах изпита на един голям завой, дай 3,4,5. А сега, обратно до трета и преди да свърши завоя ми каза да спирам.
     В свидетелството ми са с различна дата "С" и "Ткт". И различни изпитни протоколи. Ако някъде се "опре", до тези три години, ще претендирам да се коригира.

     За "D+E", имам естествено и също нямам никакъв стаж. Както и "В+Е". И ми се иска, да повлача някоя каравана!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Вторник, 15 Януари, 2013, 00:28:16 »
ОтговорОтговор

Това ми е болната тема-СТАЖ.
Б-2008 вписана.Карам всеки ден.
С-2009 вписана.Имам около година като куриер с бус/камион.Самосвал също съм карал с нея.
С+Е 2012 вписана.Нямам нищо с нея,но надявам се това да се промени.
Ткт-2009 вписана.Също нищо карано с нея.
М-2008 вписана.Подкарвал съм някой друг мотор.
В трудовата книга имам 1 година като куриер.
Колело-всеки ден.
А пеша обожавам да ходя.Много ме разтоварва.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!