Транспорт с Фриго
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 02:24:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Транспорт с Фриго  (Прочетена 32500 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« -: Вторник, 26 Април, 2011, 19:36:43 »
ОтговорОтговор

Колеги имам предложение за работа,но полуремаркето е хладилно,а до сега не съм карал такива товари.Ще се радвам да споделите тънкостите,а именно:температурните режими,групирането на стоката,начин на управление и всичко друго ,което знаете.Предварително ви благодаря Усмивчица.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 26 Април, 2011, 19:36:43 »

 Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #1 -: Вторник, 26 Април, 2011, 21:11:37 »
ОтговорОтговор

Баце ако никой не ти отговори ,живот и здраве утре ако се върна ще спамна баце имам некакъв опит на фриго,но беше соло предполагам си е все едно и също,но отсега да ти кажа пипал съм 4 копчета баце и возех едно и също като стока на минус 17 не съм мноо разбирач ,но както казах ако не мъцнат пичовете,че се пробвам да ударим едно рамо с какво ми е ясно па дали е така бем ли го,но за мен си вършеше работа

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 26 Април, 2011, 21:11:37 »

 Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Вторник, 26 Април, 2011, 21:15:02 »
ОтговорОтговор

Ще съм ти благодарен Намигване,пак ти първи ми се отзоваваш за помощ Намигване.Миналия път определено имаше полза от съветите ти  и горе долу се справих с ремаркето назад Смотан Усмивчица.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #3 -: Вторник, 26 Април, 2011, 21:29:52 »
ОтговорОтговор

Баце то не съм мноо за слушане,но пък съм имал късмета или нещастието да мина през много чешити дръгели без буре за цимент и автовоз всичко друго съм се пробвал да го мъчим.
Са първио урок е как се пали агрегато ,предполагам е дизел яото е на ремаркето иначе на солата има много чешити агрегати.Та значи трябва да се дири копче ON/OFF  или нещо от сорта та бъцнеш ли го или,че завърти веднага ако е некой стар агрегат или че започне да цъка и след да кажем 10-20 секунди сам,че си палне.
Второто важно е терморегулатора за градусите нищо особенно различни са,но и сам ще се оправиш.Трето тва де е вътре му викам,,пита,, та за въпросната,тя или замръзява или отмразява по принцип този процес е автоматичен тъй че знам ли какво да ти мъцна.Повечето хладилници имат извод на ток,но внимавай обикновенно е мисла трифазен и ако го бучнеш де не требва мое да стане инфекция имам предвид ненавсекъде контактите са вързани с свето.Са след разтоварване некои пичове остават вратите отворени да не става конденз и да лови мухъл или за да се отмирисва,аз не съм ги отварял па нищо не е станало.За в момента това се сетих.
Като минус е вечнио ропот на парпуретката ,като плюс гледат да те пускат навсекъде в смисъл забраните за фриго на много места си не важат.Друго питай знам ли какво да ти драскам.Според мен ,че се справиш не е нещо кой знае ......са сигур некой,че каже да бе добре,но както казах така мисля 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Вторник, 26 Април, 2011, 22:08:29 »
ОтговорОтговор

А нещо в стила на каране има ли различно или е като другите?Малко е глупав въпроса,но по-добре да питам,като не знам,а не да разбера като объркам Усмивчица.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #5 -: Вторник, 26 Април, 2011, 22:14:32 »
ОтговорОтговор

Ми баце са зависи какво караш ,касетки ,цели трупове,пликове,кутии или бем ли го още какво
значи убаво е да оставиш местенце та въздуха да си циркулира вътре отдоле за некой неща требват скари,инак карането ко да му е фискаш си и тва е ни се клати ни се сипе,е крепиш с спирачките по лекинко кога си с касетки на бем ли колко реда па да се не обърнат инак газ му е майката

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
imter
Потребител герой
*****

Рейтинг: +357/-15
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 986
Теми: 35



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 26 Април, 2011, 22:21:45 »
ОтговорОтговор

До колкото разбрах,ще са комбинирани товари,но както казваш газ му е майката Ухилен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #7 -: Вторник, 26 Април, 2011, 22:26:05 »
ОтговорОтговор

Значи баце ако трябва да е мноо на минус или тъй наречените ,,шокови,,при чести отваряния на хладилника питата се заскрежава и от там се минава на разскрежаване ,което не е добре,защото докато не раскрежи не може да замръзи и от там температурата яко се дига и стоката я пиши бегала
Баце дано некой пич ти спамне
Инак да ти кажа и друго при светкавици,колкото и невероятно да ти звучи скапания агрегат им е като магнит,може да не вярвате,но аз вярвам от опит

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #8 -: Петък, 29 Април, 2011, 18:55:54 »
ОтговорОтговор

Баце никой па не иска да ти спамне  Тъжен Тъжен Тъжен шлеви си Ганкиното и нема се плашиш

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #9 -: Сряда, 17 Февруари, 2016, 00:39:23 »
ОтговорОтговор

Привет на всички колеги искам да ви разкажа едно мое пътуване до Румъния с хладилник ,,, по принцип се превозват праскови , зеленчуци от Гърция - Румъния , но  конкретното пътуване на връщане от Румъния ме натовариха картофи за Гърция като по документи товара трябваше да се превози на температура около 13-15 градуса . Натовариха ме пуснах агрегата и газ  посока България- Гърция ,,, агрегата на всеки етап от работата си работи с различно натоварване т.е обороти ,,,  но този път агрегата не влезе в нормален режим на работа(агрегата работеше на високи обороти продължително време ),,, т.е трябва в определен момент при достигане на зададената му температура да се САМОИЗКЛЮЧИ  ... бях още  по-озадачен при проверка след около 2 часа път след отваряне отзад вътре беше като във фурна ,,, и това вече много ме озадачи и притесни . Върнах се мислено от началото на курса и се запитах какво беше различното от другите курсове и отговора ме шокира аз бях натоварил 20 тона картофи който НЕ БЯХА СЪХРАНЯВАНИ НА СТУДЕНО т.е прекалено топли за да може агрегата на хладилника да ги охлади .. В този момент разбрах какво може да се случи , слязох и промених темепературата на 30  градуса и продължих следващият около 1 час ми побеля косата но най-после агрегата изключи и разбрах че съм на прав път ,,, продължих да свалям ПОСТЕПЕННО температурата  27, 24 , 21 , 19 ,15 и хладилника влезе в желаната от клиента температура .   Много е важно да знаете   товара ви под каква температура ще ви бъде предаден от клиента ,,, аз научих урока по трудния начин . Лек и безаварйен  път .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #10 -: Сряда, 17 Февруари, 2016, 00:57:21 »
ОтговорОтговор

Имайте предвид че ако товара ви е в картонени опаковки и не  включвате хладилника поради причини в задкормилното устройство топлината не  само може да увреди стоката  а и от тежестта на ( плодовете . зеленчуци ) палетата най-отзад направо да се смачкат ,,, виждал съм подобни ситуации и водят само до проблеми от типа  -  пререждане на палета , връщане на увредена стока и други . Дори и да сте укрепили товара топлината е враг номер 1 ,,,не забравяйте че доста от получателите искат и температурна разпечатка .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +737/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #11 -: Петък, 19 Февруари, 2016, 00:10:34 »
ОтговорОтговор

Имайте предвид че ако товара ви е в картонени опаковки и не  включвате хладилника поради причини в задкормилното устройство топлината не  само може да увреди стоката  а и от тежестта на ( плодовете . зеленчуци ) палетата най-отзад направо да се смачкат ,,, виждал съм подобни ситуации и водят само до проблеми от типа  -  пререждане на палета , връщане на увредена стока и други . Дори и да сте укрепили товара топлината е враг номер 1 ,,,не забравяйте че доста от получателите искат и температурна разпечатка .
Термолентата е задължителна. Хората отказват товари без нея. Много ми хареса как си описал транзита Румъния-БГ, брал съм подобен х..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +465/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #12 -: Петък, 19 Февруари, 2016, 14:21:13 »
ОтговорОтговор

Агрегата подържа температурата!!! Не е за замразяване. Винаги искай контрол при товарене, или пиши в 18 графа. Некой се бъзикат с СО МАТ ама тия работи се учеха още в ПУЦ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
m_a_rtins
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +24/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 111
Теми: 6



Активност
0%

« Отговор #13 -: Събота, 20 Февруари, 2016, 21:05:20 »
ОтговорОтговор

  ( Агрегата подържа температурата!!! Не е за замразяване. )    - Съгласен съм с теб     .    ( Винаги искай контрол при товарене, или пиши в 18 графа ) - Обаче тук искам да допълня -  , всички товари който съм товарил ( документите за който пазя ) нито един изпращач на стока не е вписал температурата с която ти предава стоката и причини много ,,, пример - късно  вечер чака ме мотокар и документите  ,,, пример друг - не знаеш езика и ти се правят на луди . т.е хитрината е там че ако сглупиш и не возиш под температурен режим когато доставиш част от продукцията развалена или повредена си виновен веднага ти а реалността е че изпращача е товарил продукцията си която реално е брак а  гориш ти .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
navara
Младши потребител
**

Рейтинг: +56/-6
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 88
Теми: 3



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #14 -: Събота, 20 Февруари, 2016, 21:33:34 »
ОтговорОтговор

Ти си виновен в момента който вземеш документите.Аз карах само фриго и не ми се е случвало никога ама никога да взема документи и да няма температура написано.И не мисля че е толкова трудно да питаш,дори и на луната да товариш като кажеш температура ще те разберат.И за да не се получава ситуации като по горе описаните фригото се включва 30 минути преди да отидете на товарния адрес.Ама като знам наще чоебаджии какви са сигурно ще я приспаднат от заплатата тая изгорена на вятъра нафта.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!