....Смях.... !!!
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 17:59:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ....Смях.... !!!  (Прочетена 258654 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #990 -: Неделя, 26 Февруари, 2023, 18:10:22 »
ОтговорОтговор

     Някъде от Мрежата, подобно на предните, авторка евентуално почти най-отдолу.

"АЗ СЪМ ШОФЬОР НА КАМИОН!

Това означава следното:
1. Камионът се движи със скоростта, с която аз реша.
2. Камионът спира толкова пъти, колкото и когато аз реша.
3. Камионът е в покой толкова време, колкото аз реша.
4. Ключовете на камиона не ми принадлежат, но когато са ми поверени, решенията МИ принадлежат. Ако на този, комуто ключовете принадлежат, не му изнасят моите решения, свободен е да ги повери на себе си.
5. Това, че мога да съдействам за отстраняването на някои технически неизправности, възникнали по време на курс и по този начин да спестя време и средства на притежателя на ключовете, е въпрос на моята добра воля. Това не е мое задължение! Съответно очаквам признателност към моята добра воля, когато реша да проявя такава. Защото мога да реша и да не я проявя.
6. Като шофьор на камион, моите отговорности са следните и точно в този ред по важност:
- Да опазя ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ - моя и на всички около мен на пътя!!!
- Да опазя камиона в добро техническо състояние, доколкото зависи от мен
- Да доставя стоката във вида, в който е натоварена и по възможност навреме
- Всичко останало.
7. Предвид тези отговорности и особено първата, аз работя в екип и в сътрудничество с всички заинтересовани, включително и с този, комуто ключовете принадлежат, а не в подчинение!!!
8. Подчинението и признаването на авторитети е несъвместимо с отговорностите в моята професия, които са свързани с постоянно взимане на бързи еднолични решения в животозастрашаващи обстоятелства. Собствеността, парите и интересите на клиентите не могат да се съотнесат, нито да покрият постоянния риск за човешкия живот, който съществува в моята професия, следователно не са ми приоритет.
9. Аларми и други средства против кражби и неправомерно проникване в резервоарите и ремаркето на композицията служат да плашат престъпниците. Те не ме задължават да слизам и да се изживявам като полицай, следовател, специалист по борбата с организираната престъпност, служител на миграционните власти или просто герой. В този смисъл аз докладвам въпросните случаи при рутинния оглед и контрол на композицията, който аз правя след края на моята почивка и в началото на новия работен цикъл!!! Не защото ме е страх и защото не мога, а защото аз не съм пазач на гориво, товар и камион, нито някой от гореизброените професии, нито имам нужда да бъда герой! Аз съм шофьор на камион!!!
10. За разлика от останалите лица, заинтересовани от превозването на товар Х от точка А до точка В, чиито грешки могат да струват пари, моите грешки могат да струват човешки живот - моят или на други невинни хора. Ето защо сънят, почивката и решенията МИ са свещени и неприкосновени!!!
11. Не се ебавайте с мен! Аз съм ШОФЬОР НА КАМИОН!!!

Веселина Димитрова

П.П.: Притежатели на ключове, аз ясно показах какво мога, когато АЗ ИСКАМ. Сега обаче ще ви покажа какво мога, когато АЗ НЕ ИСКАМ!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #990 -: Неделя, 26 Февруари, 2023, 18:10:22 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!