....Смях.... !!!
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 00:59:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ....Смях.... !!!  (Прочетена 258665 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #990 -: Петък, 09 Декември, 2022, 00:05:22 »
ОтговорОтговор

Открих този текст като коментар във Фейсбук и реших да го споделя и тук...  Смотан Смотан Смотан

"Четейки обявите от робовладелците , ... опс ... Работодателите мога да пусна следната обява в типичния техен стил, за да им се харесам:

Аз съм шофьор с 77г трудов стаж (още на баща ми в топките съм бил в камион)
Ерген, неженен, негаджосан, от женска ръка не докоснат - мога да работя 6-7-...-11-12-13 месеца, но без 13та заплата.
Имам категории А,Б,В,Г, З... Мога да карам камион с ремарке, с 2 ремаркета, с 5 ремаркета, и малък влак .
Притежавам АDR, ASR, GPS, КГБ, ЦРУ, FBI...БКП, СДС....    за цистерна, за мотокар, за хеликоптер, за самолетоносач и ръчна количка с 1 колело.
Аз съм мотивиран, хигиенизиран, витаминизиран, не пия, не пуша, не пържа риба, не ям и не се*а в кабината.
Всяка неделя правя Ленински съботник:
вадя въздушния филтър и го духам с компресора, източвам нафтата в туби и забърсвам утайките от дъното на резервоара, измивам с гореща вода горивния филтър за да падне парафина, свалям една по една всички 12 джанти и ги измивам, напомпвам, гресирам гайките (в офиса имате компютри, сметнете 12 джанти с по 10 гайки.... Не е 120, защото на диференциала гумите са двойни, но все пак в Офиса камион сте виждали само на календара)
Когато правя 45ч пауза, свалям всичките колани и ги пера в кофа с веро, за да не ми цапат ръкавиците, че тях не ги плащате.
Обичам да спя "на джоб" на магистралата и минаващите камиони така поклащат кабината и люш-люш... се спинка по-сладко.
Понеже имам проблем с простатата, ставам на всеки 20 минути, правя оглед на резервоарите, бризента, ... Така, давам нощен караул, за да не източат нафтата.
За заплащането не се притеснявайте - така едно авансче по 150€ на месец ми стига, даже и остава, щот нали не пуша. Пък някой ден може и да ми дадете цялата-половин заплата, защото сте ми удържали за нови зимни гуми за Поршето си, почивката с любовницата в Малибу, също минава за служебен разход и с моите 14700км/м фирмата е на ръба на фалита, но въпреки това за коледен подарък успяхте да намерите пари и  ми подарихте МАГНИТ.
Благодаря и за новия Атлас на Европейския съюз. Знам че китайските GPSи са с мито и за това ще карам по карта и по табели.
Благодарение на това, че понякога презакачаме ремаркета, имам късмет да попадна на ремарке с мазен царски болт, че да смажа и лафета.
Знам как да пренарязвам диференциални гуми с белачка за картофи. Мога да правя пистов грайфер за лятото и почти го докарах до зимната шарка на МИШЕЛИН, така че ще изкарат още половин година.
За всякакви въпроси ми пишете Л.С., като хвана WiFi на бензиностанцията, ще ви отговоря, защото служебният телефон с скъп и е кодиран да набира и да звъни само на телефона на Диспечера.

P.S. написах го за майтап.
Лека вечер колеги.
Лека път и здрави гуми!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #990 -: Петък, 09 Декември, 2022, 00:05:22 »

 Активен
Tarykata
Младши потребител
**

Рейтинг: +288/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 87
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #991 -: Неделя, 29 Януари, 2023, 11:40:42 »
ОтговорОтговор

В таз пица, защо има само пица?<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wrATqTF8kIY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wrATqTF8kIY</a>Вземете на Наско коза, да не падне от джама Ленче!    Всичко се прецака"алАнгро"!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #991 -: Неделя, 29 Януари, 2023, 11:40:42 »

 Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +190/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 831
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #992 -: Сряда, 08 Февруари, 2023, 02:57:37 »
ОтговорОтговор

Я нашенци по джапанки товарят Abrams танк

https://www.youtube.com/watch?v=zGXga9g49wQ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #993 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2023, 11:13:00 »
ОтговорОтговор

     Големи шансове има. Препоръчвам тези с по "20-30 години" стаж и "милиони" километри, там са в изобилие!

"Чорбаджията отвръща на удара:
Търся шофьор C+E, може и купено.Да му плащам 4-5-6-10000 евро на месец, абе направо всичко което изкарам ще му давам.Да ми точи нафтата всеки ден, да ми продава чисто новите гуми. Какво да се прави пукат се постоянно!  Да не си поглежда изобщо камиона.Какво му е? Нали си върви! Да не внимава как кара и товара да пристига при клиента с 5-10часа закъснение и на андибул морков. Да му плащам всеки месец по 3-4000 евра глоби. Да му плащам предплата за 3 месеца напред, а той да проиграва всичко на машинките и да не иска да подкара камиона преди да му дам още 3000 евро аванс. Да ми връща камиона в пълна кочина, щото разпоретините, дето качва за по 20 евро не са си сваляли калните ботуши. Да ползва таблото на новия камион за дъска да си реже салама и кашкавала. Ако му падне колелото да се усети след 10-тина километра, че нещо му подрусва повечко. Поне един път на три месеца да хвърля камиона в някоя канавка, щото си лафи с колегите у фейса.Да работи 1 месец, 3 да почива. И не на последно място всяка вечер да пие по едно кило сливова и да се успива всяка сутрин. И разбира се всяка нощ да звъни по няколко пъти, че не може да намери адреса, щото тия 3 навигации в камиона изобщо не му вършат работа. Отивам за пуканките, може да започнете с хейта! Не се обиждайте колеги, всичко е майтап! Весели празници!'

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Tarykata
Младши потребител
**

Рейтинг: +288/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 87
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #994 -: Четвъртък, 09 Февруари, 2023, 23:46:46 »
ОтговорОтговор

Я нашенци по джапанки товарят Abrams танкhttps://www.youtube.com/watch?v=zGXga9g49wQ
Това са стари кадри от Летище Варна.Темперетурите в момента са около нулата-няма как да са по джапанки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #995 -: Сряда, 15 Февруари, 2023, 18:29:24 »
ОтговорОтговор

    Една обява, може да не бързате с обаждането, кога и да се обадите, все ще бъдете първи!


"Английска Транспортна фирма поради разширяване  на парка търси шофьори с минимум 5 години стаж на кръгови  курсови.
Англия-Полша
Англия-Украйна
Стартова  заплата 55£ на работен ден след  стаж една година 60 £
За други въпроси +44 7448 492937"



     Един коментар, ако на някой още не му е смешно:

"В английскии фирми за вътрешно взимах 200 паунда/ден за 10 часов работен и после вкъщи , overtime ми беше на 22 паунда на час  , к'во остава за международно ... ДВЕПМ шибана"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #996 -: Петък, 17 Февруари, 2023, 21:23:14 »
ОтговорОтговор

    Една обява, може да не бързате с обаждането, кога и да се обадите, все ще бъдете първи!


"Английска Транспортна фирма поради разширяване  на парка търси шофьори с минимум 5 години стаж на кръгови  курсови.
Англия-Полша
Англия-Украйна
Стартова  заплата 55£ на работен ден след  стаж една година 60 £
За други въпроси +44 7448 492937"



     Един коментар, ако на някой още не му е смешно:

"В английскии фирми за вътрешно взимах 200 паунда/ден за 10 часов работен и после вкъщи , overtime ми беше на 22 паунда на час  , к'во остава за международно ... ДВЕПМ шибана"
Минко, в Германия като се събудя сутрин и първо се чудя дали не съм в Полша! Ако има на паркинга три камиона с друга регистрация(не немски, а въобще) ще има поне десет с полска и литовска ... и всичките говорят руски Усмивчица
Та кой мислиш ще се хване на обявата Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #997 -: Събота, 18 Февруари, 2023, 00:18:00 »
ОтговорОтговор

Минко, в Германия като се събудя сутрин и първо се чудя дали не съм в Полша! Ако има на паркинга три камиона с друга регистрация(не немски, а въобще) ще има поне десет с полска и литовска ... и всичките говорят руски Усмивчица
Та кой мислиш ще се хване на обявата Ухилен

     Ако може да работят и дори те да си плащат, украинци които не са във възторг да защитават натовски интереси на територията на Украйна и с неговото населението - може би. Ама за такива пари ставаше преди 15 и повече години. Последните години работят за поне 1 000 евро повече месечно и много по-човешко време в камиона и във вкъщи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #998 -: Събота, 18 Февруари, 2023, 15:16:00 »
ОтговорОтговор

     Ако може да работят и дори те да си плащат, украинци които не са във възторг да защитават натовски интереси на територията на Украйна и с неговото населението - може би. Ама за такива пари ставаше преди 15 и повече години. Последните години работят за поне 1 000 евро повече месечно и много по-човешко време в камиона и във вкъщи.
В момента ги събират и кьораво и кьопаво по улиците, така че, най добре да работи за някакви пари без да се връща. А болен на легло се такова... Нали знаеш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #999 -: Събота, 18 Февруари, 2023, 22:37:03 »
ОтговорОтговор

     Внимавайте при изпреварване, може и да работи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1676752501680.jpg (109.13 KB, 1080x1205 - видяно 58 пъти.)
« Последна редакция: Неделя, 19 Февруари, 2023, 09:07:43 от МИНКО ИЛЧЕВ » Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1000 -: Неделя, 26 Февруари, 2023, 18:10:22 »
ОтговорОтговор

     Някъде от Мрежата, подобно на предните, авторка евентуално почти най-отдолу.

"АЗ СЪМ ШОФЬОР НА КАМИОН!

Това означава следното:
1. Камионът се движи със скоростта, с която аз реша.
2. Камионът спира толкова пъти, колкото и когато аз реша.
3. Камионът е в покой толкова време, колкото аз реша.
4. Ключовете на камиона не ми принадлежат, но когато са ми поверени, решенията МИ принадлежат. Ако на този, комуто ключовете принадлежат, не му изнасят моите решения, свободен е да ги повери на себе си.
5. Това, че мога да съдействам за отстраняването на някои технически неизправности, възникнали по време на курс и по този начин да спестя време и средства на притежателя на ключовете, е въпрос на моята добра воля. Това не е мое задължение! Съответно очаквам признателност към моята добра воля, когато реша да проявя такава. Защото мога да реша и да не я проявя.
6. Като шофьор на камион, моите отговорности са следните и точно в този ред по важност:
- Да опазя ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ - моя и на всички около мен на пътя!!!
- Да опазя камиона в добро техническо състояние, доколкото зависи от мен
- Да доставя стоката във вида, в който е натоварена и по възможност навреме
- Всичко останало.
7. Предвид тези отговорности и особено първата, аз работя в екип и в сътрудничество с всички заинтересовани, включително и с този, комуто ключовете принадлежат, а не в подчинение!!!
8. Подчинението и признаването на авторитети е несъвместимо с отговорностите в моята професия, които са свързани с постоянно взимане на бързи еднолични решения в животозастрашаващи обстоятелства. Собствеността, парите и интересите на клиентите не могат да се съотнесат, нито да покрият постоянния риск за човешкия живот, който съществува в моята професия, следователно не са ми приоритет.
9. Аларми и други средства против кражби и неправомерно проникване в резервоарите и ремаркето на композицията служат да плашат престъпниците. Те не ме задължават да слизам и да се изживявам като полицай, следовател, специалист по борбата с организираната престъпност, служител на миграционните власти или просто герой. В този смисъл аз докладвам въпросните случаи при рутинния оглед и контрол на композицията, който аз правя след края на моята почивка и в началото на новия работен цикъл!!! Не защото ме е страх и защото не мога, а защото аз не съм пазач на гориво, товар и камион, нито някой от гореизброените професии, нито имам нужда да бъда герой! Аз съм шофьор на камион!!!
10. За разлика от останалите лица, заинтересовани от превозването на товар Х от точка А до точка В, чиито грешки могат да струват пари, моите грешки могат да струват човешки живот - моят или на други невинни хора. Ето защо сънят, почивката и решенията МИ са свещени и неприкосновени!!!
11. Не се ебавайте с мен! Аз съм ШОФЬОР НА КАМИОН!!!

Веселина Димитрова

П.П.: Притежатели на ключове, аз ясно показах какво мога, когато АЗ ИСКАМ. Сега обаче ще ви покажа какво мога, когато АЗ НЕ ИСКАМ!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1001 -: Събота, 04 Март, 2023, 20:01:02 »
ОтговорОтговор

     Малки и големи - извън пътя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1677952335422.jpg (24.14 KB, 608x443 - видяно 87 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #1002 -: Четвъртък, 09 Март, 2023, 18:32:57 »
ОтговорОтговор

     Някъде от Мрежата, подобно на предните, авторка евентуално почти най-отдолу.

"АЗ СЪМ ШОФЬОР НА КАМИОН!

Това означава следното:
1. Камионът се движи със скоростта, с която аз реша.
2. Камионът спира толкова пъти, колкото и когато аз реша.
3. Камионът е в покой толкова време, колкото аз реша.
4. Ключовете на камиона не ми принадлежат, но когато са ми поверени, решенията МИ принадлежат. Ако на този, комуто ключовете принадлежат, не му изнасят моите решения, свободен е да ги повери на себе си.
5. Това, че мога да съдействам за отстраняването на някои технически неизправности, възникнали по време на курс и по този начин да спестя време и средства на притежателя на ключовете, е въпрос на моята добра воля. Това не е мое задължение! Съответно очаквам признателност към моята добра воля, когато реша да проявя такава. Защото мога да реша и да не я проявя.
6. Като шофьор на камион, моите отговорности са следните и точно в този ред по важност:
- Да опазя ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ - моя и на всички около мен на пътя!!!
- Да опазя камиона в добро техническо състояние, доколкото зависи от мен
- Да доставя стоката във вида, в който е натоварена и по възможност навреме
- Всичко останало.
7. Предвид тези отговорности и особено първата, аз работя в екип и в сътрудничество с всички заинтересовани, включително и с този, комуто ключовете принадлежат, а не в подчинение!!!
8. Подчинението и признаването на авторитети е несъвместимо с отговорностите в моята професия, които са свързани с постоянно взимане на бързи еднолични решения в животозастрашаващи обстоятелства. Собствеността, парите и интересите на клиентите не могат да се съотнесат, нито да покрият постоянния риск за човешкия живот, който съществува в моята професия, следователно не са ми приоритет.
9. Аларми и други средства против кражби и неправомерно проникване в резервоарите и ремаркето на композицията служат да плашат престъпниците. Те не ме задължават да слизам и да се изживявам като полицай, следовател, специалист по борбата с организираната престъпност, служител на миграционните власти или просто герой. В този смисъл аз докладвам въпросните случаи при рутинния оглед и контрол на композицията, който аз правя след края на моята почивка и в началото на новия работен цикъл!!! Не защото ме е страх и защото не мога, а защото аз не съм пазач на гориво, товар и камион, нито някой от гореизброените професии, нито имам нужда да бъда герой! Аз съм шофьор на камион!!!
10. За разлика от останалите лица, заинтересовани от превозването на товар Х от точка А до точка В, чиито грешки могат да струват пари, моите грешки могат да струват човешки живот - моят или на други невинни хора. Ето защо сънят, почивката и решенията МИ са свещени и неприкосновени!!!
11. Не се ебавайте с мен! Аз съм ШОФЬОР НА КАМИОН!!!

Веселина Димитрова

П.П.: Притежатели на ключове, аз ясно показах какво мога, когато АЗ ИСКАМ. Сега обаче ще ви покажа какво мога, когато АЗ НЕ ИСКАМ!"
Почти на 100% правилно...Лично мнение.
пс. А, защо е в тая тема?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1003 -: Събота, 01 Април, 2023, 17:46:50 »
ОтговорОтговор

"Приятелката ми се учи да шофира

Любимата изкара книжка, тъкмо когато се взехме. Такова каране не бях виждал – явно свидетелството е било издадено от инструктор, членуващ в съюза на слепите. Купихме си втора кола, че да не припарва до моята. Форд Сиера хечбек, едно и шест бензин, 85-та година. Страшен ръняк – изгнила отвсякъде, изтърбушен салон, за да дадеш на задна, трябва да включиш парното. Гумите – галоши, моторът хрипти като туберкулозно болен, форсираш ли го, се отваря багажникът. За да завиеш наляво, първо трябва да навиеш волана половин оборот в дясно, искаш ли да поемеш надясно – пускаш задължително чистачките, инак не ще. Единият фар свети навътре към купето, другият в Космоса. Моята Нора се влюби в първата си кола. Била страхотна: червена (всъщност ръждясала), спортна (защото е грохнала), миришеща на състезателно гориво (предният собственик се е опитал да я изгори)... С бъдещата ми годеница и таралежът Тихомир сядаме вътре за първо кръгче (тапицерията смърди на умрели койоти). Не ще да запали – вдигам капака. Ами тоя акумулатор е от кръщенето на баба ми. Имам един резервен в мазата. Слагам го – стойката му е счупена, но с една дъска и малко тел някак го заклещвам на положение. Втори опит – стартерът вие като магаре, раждащо носорогче. Коляновият вал превърта, а отзад излиза гъст чернобилски дим. Потегляме с грохот на бетонопробивна машина. Прави ми впечатление, че когато пуска касетофона или отваря прозореца, Нора натиска съединителя. Така я били учили – винаги съединител. Откривам, че в жабката са свили гнездо стадо гарвани, а някъде отзад върлуват лисици. Радиото хваща само чалга станции, но нищо – пак се забавляваме. Леко ускорение – викам на Норката да изпробва спирачките. Натиска ги с все сили. Браво, при скорост от 40 км/ч спирачният път е половин километър. Тръгваме по черно, та да не убием някого. Автомобилът трещи ужасно: губим задна лява врата, птиците отлитат, яйцата им се излюпват, лисиците търсят коланите на задните седалки. През запалката потича антифриз, а предният амортисьор се е показал сред чистачките (които работят само при дръпната ръчна). Стигаме рекичката. Колата угасва с тътена на малка водородна бомба. Взел съм ракия, два големи селски домата и сол. Тримата пием и си приказваме (Тишката мези с диви круши). Лъжа любимата, че в ония храсти съм намерил много интересна костенурка. Тя идва заинтригувана, знаейки, че няма никаква костенурка – върша си съвестно мъжката работа. Смрачава се. Тая барака изобщо не ще да запали. Наклаждам огън и убивам една умряла риба. Разглобявам седалките и ги слагам на топло. Вечеряме. Какво му трябва на човек – момиче с което се обичате, един верен приятел, ракия и цигари. Говорим до късно (Тишо се нацепва като глиган и го скривам в жабката при пиленцата, за да не тръгне на пияна глава да търси любов, па и да не го изяде някой звяр). С Нора търсим костенурката за последно. Заспиваме пред огнището завити с едно мухлясало одеяло. На сутринта Сиерата пак не ще да тръгне. Любимата предполага, че водната помпа не подава искра в накладките. Трябва да бутам до село – добре че има лек наклон надолу. Сега разбирам защо Форд първи са инсталирали отопление на задното стъкло – през зимата да не им мръзнат ръцете на тия, дето бутат. Нора стана отличен шофьор – тежък десен крак, добре разпънат среден пръст, използване на богат залеж от свирепи клетви..."

     Автор: Никола Крумов

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Tarykata
Младши потребител
**

Рейтинг: +288/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 87
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1004 -: Понеделник, 13 Ноември, 2023, 13:32:18 »
ОтговорОтговор

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-3rRuwQz56Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-3rRuwQz56Q</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=ENR7l5sZpek" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ENR7l5sZpek</a><a href="http://www.youtube.com/watch?v=4JnVNacMw6M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4JnVNacMw6M</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 65 66 [67] 68   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!