Нощно каране
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 20:25:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нощно каране  (Прочетена 7716 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +650/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #15 -: Неделя, 22 Септември, 2013, 15:03:48 »
ОтговорОтговор

Бих шофирал и нощем при съответното адекватно заплащане. Не приемам обаче този извънреден труд да не ми бъде заплатен. Понякога просто обстоятелствата изискват водача да прецени по свое усмотрение дали да продължи пътуването или да се спре да почива.
  Не ми допада, когато ме четат избирателно. Не може да спреш,за да пиеш две бири, да ядеш и да спиш след това 8 часа(общо 10), все едно си на хотел. И да закъснееш товара с 3 часа. Пак ще го кажа(напиша)- дори и минута излишна да нямаш, ако усещаш умора, която застрашава теб,товара,другите участници в движението- спри, обади се и почини. Но подобно безотговорно и непокистично поведение не толерирам за нищо на света. Млъкнал

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 22 Септември, 2013, 15:03:48 »

 Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 22 Септември, 2013, 17:03:27 »
ОтговорОтговор

 Защото караш в Бъгария и защото си българин. В Европа ти дават наряд изчислен с времето, което имаш, паузата, която трябва да направиш, и ако спреш да пуснеш „една вода“  принудително- ще закъснееш за самолета.И жална ти майка колко денгуби ще платиш.Тука може да се разтягат локуми колко сме велики и как не могат да ни накарат да шофираме нощем, но затова сме тук, а не там. Не казвам, че е лесно, нито, че е безопасно нощното каране, но не може просто ей така да цапнеш две бири и да се наспиш. Пълна безотговорност. Разбирам, ако си усетил признаци на преумора, застрашаващи сигурността- спри, обади се. Няма да те обесят, но това не е нормално поведение на зрял човек. Липса на отговорност и дисциплина. Имал си късмет, че товарът не е бил обвързан с други обстоятелства, относно часа.
Како нова модераторке,товара е от Испания за...Варна,поне една част от него,понеже-групаж и товара беше обвързан с относно часа,е и?Кое ми е безотговорното ???Че не съм си пробвал късмета на"туке има,туке нема"да фанем да се очистим ако заспим ли,ма?Или те пометем тебе и женското ти тяло,докато си се опитала да се разминеш с навлизащ към тебе камион със заспал каруцар?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 22 Септември, 2013, 17:03:27 »

 Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +650/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #17 -: Неделя, 22 Септември, 2013, 17:10:52 »
ОтговорОтговор

Како нова модераторке,товара е от Испания за...Варна,поне една част от него,понеже-групаж и товара беше обвързан с относно часа,е и?Кое ми е безотговорното ???Че не съм си пробвал късмета на"туке има,туке нема"да фанем да се очистим ако заспим ли,ма?Или те пометем тебе и женското ти тяло,докато си се опитала да се разминеш с навлизащ към тебе камион със заспал каруцар?
Всичко по темата съм го написала ясно, четливо и точно. И не от позицията на нова или стара „модераторка“, а от позицията на потребител. И с тоя тон няма да ме провокираш да ти сляза на нивото, защото ще ме победиш с опит. Поздрави!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #18 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 13:40:40 »
ОтговорОтговор

Ето и моето мнение за нощното каране, макар, че в тема украсена от госпожата май по-добре да не пиша... не за друго, заради нивото
Потвърждавам мнението на Бороман, зимно време не е желателно да караш нощем. Хич не ми дреме ни за товар, ни за спедиция. Иначе се кара лесно, че няма трафик. Спи ли ми се спя.
Има един член от регламента, в който (уважаема госпожо) всички свързани с транспорта лица, като спедиции, диспоненти, товародатели и прочее пиявици са ДЛЪЖНИ да съобразяват заявките-договори с работното време на водачите. В това число и с нуждата ми да се облекча по пътя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 14:47:26 »
ОтговорОтговор

Я ся да ги питам тия дето ни ги интересува товара и нощтно време не карат.Като ви се падне да карате през ноща , вие не карата А.Демек карате кога на вас ви е кеф.Значи много ви молим тия работи си ги разтегайте на Черна на Къщата (българкия паркинг) по станциите в Румъния , не тука че ви се смеят.
Аз па много обичам да карам нощни време (особено определени държави) , ма това сигурно оти съм млад и не карам от толкова много "години" като некой колеги писали по темата и движението е по малко.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #20 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 15:04:48 »
ОтговорОтговор

ЛКВ, братле, паркинга Черна и паркинга Къщата са два различни паркинга, няма такъв Черна Къщата. Знам ги всички паркинги чак до полярния кръг.
Не карам като съм уморен. Не може да не съм отпочинал и да се напъвам да се доказвам. И да, точно така е както ти казвам.
Чети правилника и не умувай Ухилен Ухилен шофьора е най-важен. Нема товар, нема спедиция. Живота и здравето на шофьора са първото нещо което требва да съобразят останалите в транспорта за да има транспорт.. Хич не ми дреме че товара ще стигне 5 часа по-късно, като не видя да се размина с камионите и бия клонките с дясното огледало... лягам и спя.
Иначе пак повтарям, като съм отпочинал, кафето и цигарките до мен, радио Хоризонт да ми говори, ако имам късмет да съм в България... и може да отпукам цяла нощ че и за още да питам. Па ако се водиме с колеги по станциите - пак не се усеща карането.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 15:28:39 »
ОтговорОтговор

Братле (не знам да сме братя , ма айде) нешо не моеш да читеш ,оно пише НА ЧЕРНА НА КЪЩАТА.По пъто на логиката НА ЧЕРНА(един обект , в случея паркинг) НА КЪЩАТА(втори обект ,в случея паркинг).Аз паркингите по полярния кръг не ги знам оти не съм мерджил там.Но ще мие интересно да споделиш как са там паркингите , имали интернет имали баня , имали ресторант , колко се плащат (и става ли той е 3 ма пиши 5 е).Също и на Луната ако ги знаеш паркингите как са.Случайно да не си работил у фирма "Я бе у Бецо от ората на Вили Крадецо" питам оти само те са возили на полярния кръг и на луната(без навигация) и само на тех им слагаха карнето у десния джеб , а семто у левия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 15:32:20 »
ОтговорОтговор

Не мога да си бия шамари да не заспя и да карам по нощите,а и като пристигнеш сутринта към 8-9 я те разтоварят бързо,я не...после паузата по пладне ли ще я правя,или нема и да правя почивка,защото требва да правя кефа на някой си...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #23 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 15:44:06 »
ОтговорОтговор

Братле (не знам да сме братя , ма айде) нешо не моеш да читеш ,оно пише НА ЧЕРНА НА КЪЩАТА.По пъто на логиката НА ЧЕРНА(един обект , в случея паркинг) НА КЪЩАТА(втори обект ,в случея паркинг).Аз паркингите по полярния кръг не ги знам оти не съм мерджил там.Но ще мие интересно да споделиш как са там паркингите , имали интернет имали баня , имали ресторант , колко се плащат (и става ли той е 3 ма пиши 5 е).Също и на Луната ако ги знаеш паркингите как са.Случайно да не си работил у фирма "Я бе у Бецо от ората на Вили Крадецо" питам оти само те са возили на полярния кръг и на луната(без навигация) и само на тех им слагаха карнето у десния джеб , а семто у левия.
В този момент разбрах, че не си братле. Извинявай, колега!
И не, не работя в тая фирма.

...Значи много ви молим тия работи си ги разтегайте на Черна на Къщата (българкия паркинг)
Не си написал българските паркинги и не си сложил, запетайка. Ама това е щото вероятно си над тия неща, или си от тези дето дори когато грешат го правят нарочно, понеже точно това са имали предвид, да си мислим ние, че те грешат, иначе те си знаят работата. Знам ли те къв си, но братле определено не си. Други са братлета в тоя форум, радвай се, ти не си от тия

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #24 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 15:56:19 »
ОтговорОтговор

Аре без тия неща,нема смисъл да се чънкаме... един му харесва нощното каране-ако е така съм съгласен,ама ако е да се доказва и да криви по пътя-твърдо съм против,дори па и да му се заплаща тройно.Наскоро ми предложиха такава работа и отказах,точно заради това че се кара само нощем,писах и тук каква е работата и че всеки си преценява,ако му изнася на некой да ми пише и му давам телефона...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #25 -: Неделя, 17 Ноември, 2013, 16:05:03 »
ОтговорОтговор

В този момент разбрах, че не си братле. Извинявай, колега!
И не, не работя в тая фирма.
Не си написал българските паркинги и не си сложил, запетайка. Ама това е щото вероятно си над тия неща, или си от тези дето дори когато грешат го правят нарочно, понеже точно това са имали предвид, да си мислим ние, че те грешат, иначе те си знаят работата. Знам ли те къв си, но братле определено не си. Други са братлета в тоя форум, радвай се, ти не си от тия

Много правилно съм го написал.На паркинга "Къщата" който се намира преди Карансебеш , посока към Лугож му казват също и "българския паркинг"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +737/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #26 -: Петък, 29 Ноември, 2013, 21:06:34 »
ОтговорОтговор

Преди време тъстът ми подари очила за мъгла и нощно каране. Произведени 80-те, черна пластмаса, изпъкнали цветни стъкла и надпис ,,Scania". Много ми хареса ефектът - доста по-малко ми се изморяваха очите, беше ми по-светло нощем,осевата линия вървеше мекичко и не ме дразнеха халогените на ловците и на киселите ду.ета. Започнах да карам главно нощем. Лошото беше, че свалиш ли ги, си като сляп. Зимата предпочитам да запаля не по-рано от 6 часа сутринта. 2011г. запалих и тръгнах от Каварна към Дуранкулак през нощта и там си и останах.  Да са живи и здрави военните и БТР-ите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Pando85
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +61/-5
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 175
Теми: 11



Активност
0%

AM,B1,B,C1,C,BE,C1E,CE,Ткт*


Ел. поща
« Отговор #27 -: Петък, 29 Ноември, 2013, 22:24:49 »
ОтговорОтговор

Колеги и все пак не се изхвърляйте, колкото и зор да дават шефовете ни.
Никой няма да ни върне животите и мъките

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Sprete.JPG (53.08 KB, 720x480 - видяно 421 пъти.)
Активен

rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1848
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #28 -: Събота, 30 Ноември, 2013, 00:00:52 »
ОтговорОтговор

Нощта е за сън.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #29 -: Неделя, 18 Май, 2014, 13:22:04 »
ОтговорОтговор

  Ухилен Чували ли сте за фирми, които удържат 100евро за нерегламентирано спиране? Чували ли сте, че ползват шишета за ходене по малка нужда в движение? Ще го оставя без коментар. Всеки сам решава до колко може да понесе. Но истината е, че на нас ни липсва дисциплина и отговорност.

     Май съм чувал. Наистина ли има такива? Е, такава гнусотия не мога да се сетя срещу какви пари бих изтърпял! Май там ги мотивират с "прахчета" и няма проблеми докато не стане нещо.


     Ако ти се спи и въпреки това караш цяла нощ, защо? Вероятно е спешно!
     Преди няколко месеца сутринта ми пише "най-добрият" диспонент. Спешно да взема това ремарке и да ида там. Наложи се трето лице да попита дали съм разбрал за спешното, понеже той е "най-добър" и рядко му отговарям. Спешно тръгнах да го закачвам, но не беше разтоварено, спешно го разтовариха след 7 часа и потеглих. Вечерта ми пише един с турско име: - Комшу, кога ще стигнеш? Пиша утре (събота). - Ама как то много е важно тази вечер! На другият ден след като пристигнах, доколкото разбрах след два часа са готови. Малко повече бяха, направих едни спешни 45 часа до понеделник сутрин и понеделник късно следобед потеглих със спешният товар! Поне при нас са от този род спешните товари. Но поне е чудесно основание да каращ цяла нощ!

     Преди седем години ще караме двама автобус от Рига, Латвия до София. Предната вечер ходихме до Естония и спах 4-5 часа. Не помня как точно се получи, но имах да карам от 23 часа до към 8 сутринта и почивката сигурно съм я правил на шайбата на колегата. Карам по национала в Полша на ограничител (103 км/ч) вали дъжд и при едно разминаване с камион се събудих! Имах над 20 пътника плюс колегата и стюардесата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!