За толерантността
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 00:52:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За толерантността  (Прочетена 4404 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« -: Събота, 21 Септември, 2013, 10:43:12 »
ОтговорОтговор

       За кратко се поколебах къде да сложа тази тема - дали в раздел "Политика", или в раздел "Празни приказки". Накрая реших да бъде тук. Защото в толерантността не бива да има политика, а с това, че напоследък сме я превърнали в празни приказки не бива да се примиряваме.
      Чета в темите мнения относно бежанците от Сирия и за това, че, видите ли, щели да изядат хляба на децата ни, да ни завземат, да разрушат църквите ни и в крайна сметка - да ни изядат без сол! А бе хора, в кой свят живеете?  Може ли толкова ограничено и тесногръдо мислене и то на територия "като една човешка длан" и с население, колкото голям световен град?
      България е страна по редица международни договори, поела е съответните ангажименти, дори еврокомисар по бедствия и кризи е българка. Не може да не изпълним задълженията си в размера и обема, които сме приели и сме се задължили да спазваме. А в това има и морал - тези хора бягат от война, от гибел. Изоставили са дом и обичайната си среда за да спасят себе си и децата си. Може би и една малка част от тях ще поискат да се възползват от ситуацията за да променят трайно живота си в една друга, по цивилизована според мен, среда. Останалите ще се върнат там, откъдето са тръгнали.
      Не може да противопоставяте нашите деца срещу чуждите деца! Та това са все деца! Дразните се, че разходите за бежанец са в пъти по-големи от от разходите за помощ към социално слабите българи? Но това са съвсем различни неща - едните разходи са приети и утвърдени според международни стандарти с които и ние сме се съгласили. Другите са разходи са въпрос на вътрешна социална политика и прилагането на тази политика е отговорност на действащите политици.
    Мнението ми е пристрастно, признавам го. Самият аз и семейството ми се ползваме от толерантността на друг народ - испанския. Работим, честно си изкарваме прехраната, плащаме си данъците и сме напълно равноправни. Испания е една от най-тежко ударените от икономическата криза западноевропейска страна. 24% безработица, милиони емигранти, икономика пред колапс. Народ познавал и дни на благоденствие. Всичко това е спомен и не ми се иска да си мисля какво би станало тук, на иберийския полуостров, ако по тези земи преобладаваха  българите - отдавна да сме се изтрепали...
    Тук искам да подчертая, че не става дума за толерантност към нашествията на циганските пълчища на запад - това е нещо съвсем друго - те просто искат да се възползват от развитата социална система на развитите страни и да живеят изцяло за нейна сметка. Бежанците от Сирия спасяват живота си!
    Поставете се за миг на тяхното място, господа демократи! Ако можете...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 21 Септември, 2013, 10:43:12 »

 Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +650/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 21 Септември, 2013, 11:19:07 »
ОтговорОтговор

       За кратко се поколебах къде да сложа тази тема - дали в раздел "Политика", или в раздел "Празни приказки". Накрая реших да бъде тук. Защото в толерантността не бива да има политика, а с това, че напоследък сме я превърнали в празни приказки не бива да се примиряваме.
      Чета в темите мнения относно бежанците от Сирия и за това, че, видите ли, щели да изядат хляба на децата ни, да ни завземат, да разрушат църквите ни и в крайна сметка - да ни изядат без сол! А бе хора, в кой свят живеете?  Може ли толкова ограничено и тесногръдо мислене и то на територия "като една човешка длан" и с население, колкото голям световен град?
      България е страна по редица международни договори, поела е съответните ангажименти, дори еврокомисар по бедствия и кризи е българка. Не може да не изпълним задълженията си в размера и обема, които сме приели и сме се задължили да спазваме. А в това има и морал - тези хора бягат от война, от гибел. Изоставили са дом и обичайната си среда за да спасят себе си и децата си. Може би и една малка част от тях ще поискат да се възползват от ситуацията за да променят трайно живота си в една друга, по цивилизована според мен, среда. Останалите ще се върнат там, откъдето са тръгнали.
      Не може да противопоставяте нашите деца срещу чуждите деца! Та това са все деца! Дразните се, че разходите за бежанец са в пъти по-големи от от разходите за помощ към социално слабите българи? Но това са съвсем различни неща - едните разходи са приети и утвърдени според международни стандарти с които и ние сме се съгласили. Другите са разходи са въпрос на вътрешна социална политика и прилагането на тази политика е отговорност на действащите политици.
    Мнението ми е пристрастно, признавам го. Самият аз и семейството ми се ползваме от толерантността на друг народ - испанския. Работим, честно си изкарваме прехраната, плащаме си данъците и сме напълно равноправни. Испания е една от най-тежко ударените от икономическата криза западноевропейска страна. 24% безработица, милиони емигранти, икономика пред колапс. Народ познавал и дни на благоденствие. Всичко това е спомен и не ми се иска да си мисля какво би станало тук, на иберийския полуостров, ако по тези земи преобладаваха  българите - отдавна да сме се изтрепали...
    Тук искам да подчертая, че не става дума за толерантност към нашествията на циганските пълчища на запад - това е нещо съвсем друго - те просто искат да се възползват от развитата социална система на развитите страни и да живеят изцяло за нейна сметка. Бежанците от Сирия спасяват живота си!
    Поставете се за миг на тяхното място, господа демократи! Ако можете...
Мисля, че тук беше мястото на твоето мнение: http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=3975.msg55404#msg55404 А иначе ние (българите), когато чакаме да се качим в препълнен автобус викаме: давай,давай, посместете се, има още място! А като се качим: не се блъскайте бе, няма повече място!  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 21 Септември, 2013, 11:19:07 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #2 -: Събота, 21 Септември, 2013, 12:00:03 »
ОтговорОтговор

Мисля, че тук беше мястото на твоето мнение: http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=3975.msg55404#msg55404 А иначе ние (българите), когато чакаме да се качим в препълнен автобус викаме: давай,давай, посместете се, има още място! А като се качим: не се блъскайте бе, няма повече място!  Ухилен

     Умишлено не съм сложил мнението си там. То е защото не искам да коментирам мненията, а да отворя нова тема - ЗА ТОЛЕРАНТНОСТТА, имаме ли я, нямаме ли я. Разбираме ли я, приемаме ли я, или тя е само за в случаите, когато се покрива с интересите ни. Разбираме ли разликата между толерантност и примирението срещу злоупотребата с нея...Такива неща.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +650/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #3 -: Събота, 21 Септември, 2013, 12:07:50 »
ОтговорОтговор

     Умишлено не съм сложил мнението си там. То е защото не искам да коментирам мненията, а да отворя нова тема - ЗА ТОЛЕРАНТНОСТТА, имаме ли я, нямаме ли я. Разбираме ли я, приемаме ли я, или тя е само за в случаите, когато се покрива с интересите ни. Разбираме ли разликата между толерантност и примирението срещу злоупотребата с нея...Такива неща.
Отговорите, които търсиш се съдържат в примера, който дадох. Всички искаме толерантност, но много малко са готови да я дадат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #4 -: Събота, 21 Септември, 2013, 12:18:24 »
ОтговорОтговор

Отговорите, които търсиш се съдържат в примера, който дадох. Всички искаме толерантност, но много малко са готови да я дадат.

   Е, да, то е очевидно - чета мнението на един натурализирал се в САЩ бай Ганьо, нарекъл се е даже American! Ta тоя субект иска да издига стена по границата с Турция, но това, че се е тропнал в друг континент, в друга държава и се възползва от толерантността на местните към иностранците не го смущава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rolly_s
Старши потребител
****

Рейтинг: +650/-292
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 273
Теми: 10



Активност
0%

няма втори шанс за първо впечатление


Ел. поща
« Отговор #5 -: Събота, 21 Септември, 2013, 12:29:50 »
ОтговорОтговор

   Е, да, то е очевидно - чета мнението на един натурализирал се в САЩ бай Ганьо, нарекъл се е даже American! Ta тоя субект иска да издига стена по границата с Турция, но това, че се е тропнал в друг континент, в друга държава и се възползва от толерантността на местните към иностранците не го смущава.
Това е някакъв синдром, най-често го проявяват емигрирали българи в САЩ, но не само. Приемат се за преуспели и това им дава основание да раздават и налагат мнение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не ми казвай какво да правя, защото ще ти кажа къде да идеш
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Събота, 21 Септември, 2013, 15:35:19 »
ОтговорОтговор

И все пак тази тема ще бъде преместена в раздел "Политика и икономика". Най-малкото защото няма никаква връзка с тематиката на форума. Ето и един чудесен и пресен материал за прословутата българска толерантност. Друг е въпроса, че до известна степен аз лично не бих искал да бъда чак толкова толерантен.

http://www.webcafe.bg/id_1815828019_Za_edno_politichesko_ubiystvo_-_i_tamnata_strana_na_balgarskata_tolerantnost

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #7 -: Събота, 21 Септември, 2013, 15:52:49 »
ОтговорОтговор

И все пак тази тема ще бъде преместена в раздел "Политика и икономика". Най-малкото защото няма никаква връзка с тематиката на форума...

    Протестирам енергично срещу действията на ЦЕНЗОРА! Това е безобразие! Толерантността има много измерения, не само политически, каквито се привиждат в нечии обременен мозък. Има дори толерантност на пътя, като понятие, но не и като даденост. Поне не и в България. В тази връзка можеше да се дискутира и в този аспект.
    За пореден път съм отвратен от грубото администриране и вкарване в рамки на чуждото мнение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Събота, 21 Септември, 2013, 15:59:06 »
ОтговорОтговор

Каква цензура те гони? Не пишеш за толерантност на пътя, а за бежанци от Сирия. Какво място има темата ти в един раздел с теми, свързани с характера на този форум? Обясних ти и специално в лично съобщение, че мястото на подобни теми е именно в този раздел.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #9 -: Събота, 21 Септември, 2013, 16:02:59 »
ОтговорОтговор

    Тук има ЦЕНЗУРА! Ще го казвам винаги, докато мога! Това е!

     ЦЕН - ЗУ - РА!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 21 Септември, 2013, 16:32:34 »
ОтговорОтговор

    Тук има ЦЕНЗУРА! Ще го казвам винаги, докато мога! Това е!

     ЦЕН - ЗУ - РА!

Ще обясниш ли на широката аудитория в какво точно се състои цензурата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #11 -: Събота, 21 Септември, 2013, 16:47:40 »
ОтговорОтговор

   Не, няма да обясня. Който е по-отдавна тук знае за какво става дума. Да не споменавам, че има и такива, които, отвратени - напуснаха, а други не пишат по същата причина. Казвали са го в прав текст.
   А и "широката" аудитория е само в твоите фантазии. А и полагаш очевидни усилия да я стесниш още повече. И успяваш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 21 Септември, 2013, 17:50:57 »
ОтговорОтговор

  Не, няма да обясня. Който е по-отдавна тук знае за какво става дума. Да не споменавам, че има и такива, които, отвратени - напуснаха, а други не пишат по същата причина. Казвали са го в прав текст.
   А и "широката" аудитория е само в твоите фантазии. А и полагаш очевидни усилия да я стесниш още повече. И успяваш.

Ако щеш обяснявай. Проблемът си е лично твой. Опитвам се да водя нормален разговор с теб, но просто не се получава.
По втората точка статистиката показва друго, но можеш да злорадстваш все пак.
Що се отнася до цензурата, дори значението на думата вероятно не ти е напълно ясно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #13 -: Неделя, 22 Септември, 2013, 08:00:45 »
ОтговорОтговор

     Умишлено не съм сложил мнението си там. То е защото не искам да коментирам мненията, а да отворя нова тема - ЗА ТОЛЕРАНТНОСТТА, имаме ли я, нямаме ли я. Разбираме ли я, приемаме ли я, или тя е само за в случаите, когато се покрива с интересите ни. Разбираме ли разликата между толерантност и примирението срещу злоупотребата с нея...Такива неща.

Би било хубаво да конкретизираш точно кой аспект на толерантността имаш предвид.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Неделя, 06 Октомври, 2013, 14:39:41 »
ОтговорОтговор

Драйвър, не се считам манипулиран от следващата статия, но представи си, че съвсем случайно е вярна. В този случай имаме ли проблем или продължаваме да сме толерантни?

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/10/06/2155088_deputatkata_tasheva_za_siriicite_isliamska

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!