Жени и шофиране?!
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 05:55:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Жени и шофиране?!  (Прочетена 33577 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #150 -: Събота, 22 Февруари, 2014, 23:26:57 »
ОтговорОтговор

Споделям твоето мнение за побългаряването. Виждал съм такива невероятни бай-Ганьовци, които са облекли жълтата фланелка и по простомер могат да задминат дори и иранските тираджии.
Товарих вчера в Скорпио Шипинг и гледах как Техерански камиони товареха кранове - иранците шляпат боси по плаца, мръсни, брадясали, въобще отвратително впечатление. А са влезли в БГ преди 4 дни.
Моят опит ми казва, че жената по-принцип, е по-лош водач от мъжа, навършил 30г. Но стигне ли тя до професията ,,професионален шофьор", може да засрами много мъже. Не са така самонадеяни и вироглави на пътя, а това че са по-плашливи, е чист плюс в нашата професия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Форум на българските шофьори
« Отговор #150 -: Събота, 22 Февруари, 2014, 23:26:57 »

 Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #151 -: Неделя, 23 Февруари, 2014, 00:54:10 »
ОтговорОтговор

Споделям твоето мнение за побългаряването. Виждал съм такива невероятни бай-Ганьовци, които са облекли жълтата фланелка и по простомер могат да задминат дори и иранските тираджии.
Товарих вчера в Скорпио Шипинг и гледах как Техерански камиони товареха кранове - иранците шляпат боси по плаца, мръсни, брадясали, въобще отвратително впечатление. А са влезли в БГ преди 4 дни.
Моят опит ми казва, че жената по-принцип, е по-лош водач от мъжа, навършил 30г. Но стигне ли тя до професията ,,професионален шофьор", може да засрами много мъже. Не са така самонадеяни и вироглави на пътя, а това че са по-плашливи, е чист плюс в нашата професия.

И двата пола могат да шофират , това е ясно  .За това дали жените шофират по-лошо или по-добре от нас мъжете смятам че няма точни данни за това и това е строго индивидуално НЕ ЗАВИСЕЩО от пола.
Въпросът тук е как се справят жените с тежкият физически труд като започнем от баналното сменяне на гума, слагане на верига и стигнем до 2 пъти на ден слагане и вадене на 34евро палета от палетоносача . Другото е ясно и лесно 2врати и 12 колана тава е .
Това трябва да се дискутира а не шофирането , то в случая е лесната задача.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #151 -: Неделя, 23 Февруари, 2014, 00:54:10 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2247/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #152 -: Неделя, 23 Февруари, 2014, 21:16:31 »
ОтговорОтговор

Хаха,тва като и Минко,да се взима насериозно,като шофиорин,ама нали и той не си верва та пуска анкети за по слабия пол,пробва дали не е по назад и от жените Ъ?

     Евентуално, да не би…? Не е нужно да се предполага и като виден участник с хиляди публикации (нищо, че има и с по една дума – който търси „дълбокия“ смисъл ще го открие). Заявявал съм, че отдавна спрях да наблягам на частта от шофирането да съм добър и по-точно да доказвам на някого нещо. Наблягам да съм по-безопасен. При теб вероятно е още много рано за тази фаза?!
     Казват че шофьорите били… Е, ако подражаваме само на тази черта, ще станем ли по-добри, по-безопасни Ъ? Лошо е когато е малко интелекта, тогава жена, мъж -  малко може да се направи! Интересно е защо някой, непрекъснато натрапва тази си „положителна“ страна?!



Имам много още,но в случая,само тва ми е.

     Много отдавна вярвам в теб! Знам ще успееш някой ден!



Ще стане малко дълго, но.... много е поучително, дано модератора не изтрие поста!

     Това какво беше? Мен лично не ми харесват кратките, например с една дума!



Моят опит ми казва, че жената по-принцип, е по-лош водач от мъжа, навършил 30г. Но стигне ли тя до професията ,,професионален шофьор", може да засрами много мъже. Не са така самонадеяни и вироглави на пътя, а това че са по-плашливи, е чист плюс в нашата професия.

     Това и аз няколкократно го споменавам и жените които познавам са в тролейбусите. Вероятно защо е крайно непрестижна за тези които искат да са „велики“  шофьори и някои жени успяват да се „докопат“. И за пореден път да повторя: „Въпреки че имат заложби за безопасно шофиране, като по-малка агресия, по-малко желание „да се доказват“. И подобно на по-горе ми възниква въпроса: - Ако подражават на мъжете – да псуват и показват средни пръсти. Това ще е ли достатъчно да „попълнят“ разликата?



     И все пак дори един не можа да оспори моите твърдения от аналогична гледна точка. Освен ако не се приеме, че това което съм наблюдавал години не е вярно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #153 -: Неделя, 23 Февруари, 2014, 22:53:35 »
ОтговорОтговор

Ще получа ли бан , ако оспоря твърденията на модератора Илчев??? BOROMAN 21 - браво за поста- напълно индивидуално е Усмивчица + за теб Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2247/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #154 -: Понеделник, 24 Февруари, 2014, 13:26:23 »
ОтговорОтговор

Ще получа ли бан , ако оспоря твърденията на модератора Илчев???

     Илиева!.!.! Практиката показва, че бан тук се получава заради братята Св. Св. Кирил и Методи. За да получиш бан, заради модератор се изисква много да простееш - не са твърдения, примери много!
     Кои твърдения ще оспорваш, че жените не могат да карат тролей? Да търся доказателства, снимки, видео? А има ли изобщо твърдения, нали много пиша, а нищо не казвам?!
     Така и не разбрах какво е толкова важен 58-мия минус? И какво общо имам с него? Какво видя, какво чу?!

     Твърдения и по-скоро факт е, че жените са много по-злобни (тук доказателството е видно). Възниква въпроса, ако се пренесе на пътя какво ще стане?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #155 -: Понеделник, 24 Февруари, 2014, 16:12:49 »
ОтговорОтговор

На мен цялата тема ми се струва малко балканско-сексистка.

Карането се учи с каране и само с каране, аз не знам друг способ.

Естествено, че жена която кара по 500 км на година ще кара зле, ама то и мъж де върти по 500 км и той ще е кофти шофьор.


И жена, която върти по 50 000 км годишно ще е по добър шофьор от доста мъже.

Да не говорим, че в Германия доста лелки могат да скрият топката на наш Райдър с онова ремарке, дето завивало накъдето то си иска.  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #156 -: Понеделник, 24 Февруари, 2014, 18:29:44 »
ОтговорОтговор

     Илиева!.!.! Практиката показва, че бан тук се получава заради братята Св. Св. Кирил и Методи. За да получиш бан, заради модератор се изисква много да простееш - не са твърдения, примери много!
     Кои твърдения ще оспорваш, че жените не могат да карат тролей? Да търся доказателства, снимки, видео? А има ли изобщо твърдения, нали много пиша, а нищо не казвам?!
     Така и не разбрах какво е толкова важен 58-мия минус? И какво общо имам с него? Какво видя, какво чу?!

     Твърдения и по-скоро факт е, че жените са много по-злобни (тук доказателството е видно). Възниква въпроса, ако се пренесе на пътя какво ще стане?

Май съм объркала темата Тъжен мислех , че е за "жени и шофиране"  -като общо, а не за тролей)- това имах в предвид за оспорване. Относно името ми-трогната съм че си го запомнил, а относно прословутия ти израз за 58-ми "-" отдавна го бях забравила. Явно съм ти при сърце за да го помниш, но мисля , че не трябваше да го пишеш тук това тъй като не е по темата. Относно "женската злоба- ТУК- моето не е злоба или заяждане , а просто питане. Различно е. Извинявам се за спам-а, но бях длъжна да се изкажа, за да не остане някой с впечатление за личностни заяждания.
Та относно темата- според мен няма мъжка и женска работа или по точно шофирането, за всеки е различно. На някои им се отдава , на да други- не толкова.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #157 -: Понеделник, 24 Февруари, 2014, 22:45:18 »
ОтговорОтговор

Говорим за антропологическите разлики между двата пола и как те се отразяват на шофирането. Ключовите думи за мен са: самообладание и липса на емоции. Мъжете сме по-малко емоционални и по-трудно се паникьосваме, което ни помага да запазваме присъствие на духа, в ситуации в които решението трябва да се вземе за части от секундата. В такива ситуации, освен шофьорския опит, ни помага и природата.
Но жена, натрупала професионален опит, отдавна е обърнала негативното(в случая) качество в позитивно, и в комбинация с нейните антропологически особености, а именно: предпазливост, добро разузнаване, отлична подготовка, перфекционизъм в детайлите и пр., спокойно и без напъване може да стане отличен инструктор и учител на колегите си.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2247/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #158 -: Понеделник, 24 Февруари, 2014, 23:33:36 »
ОтговорОтговор

Та относно темата- според мен няма мъжка и женска работа или по точно шофирането, за всеки е различно. На някои им се отдава , на да други- не толкова.

     Някакви гръмки изявления, много страшно се очакваше да се изкажеш. И отговори само на тези които ти изнася.
     За мен има женски и мъжки професии. И за да има нормално семейство е редно някои различия между двата пола да се затвърждават. Има и еднополови бракове, не съм на мнение, че сме стигнали върхът на развитие с това.
     Много ми харесва като видя жена и то истинска, а не някоя която иска да доказва, че е мъж. Такива не ме интересуват. И това е лично мнение, да не го извърти някой другояче! На някой да му преча, че харесвам жени, а не нещо усреднено?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #159 -: Понеделник, 24 Февруари, 2014, 23:36:29 »
ОтговорОтговор

Мъжете сме по-малко емоционални и по-трудно се паникьосваме, което ни помага да запазваме присъствие на духа, в ситуации в които решението трябва да се вземе за части от секундата. В такива ситуации, освен шофьорския опит, ни помага и природата.

Точно за това става дума, но е леко трудно да те разбере една жена. По цял ден ги гледам какви са неадекватни. Ще се удари в мен, но не се сеща да натисне спирачката. А понякога и се удрят в колата ми, даже когато не съм вътре. Вторият път пак една се удари в мен, при положение, че отново колата ми беше в паркирано състояние. Въобще миналата година ми беше много фатална по отношение на ПТП-та.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
Re:
« Отговор #160 -: Вторник, 25 Февруари, 2014, 11:32:23 »
ОтговорОтговор

Женомразци,  Усмивчица пазете се да не ви засрами жена някъде че тогава ко ше се извинявате .
Лично познавам 2 жени шофьорки на ЛКВ в Аугустин и мога да кажа че ми скриха топката. А няма да говорим за 2-3 матаджий дето си тръгват без ремаркетата или не могат да нацелят рампа половин час а са със стаж минимум моята възраст.  Иначе на масите по плацовете са богове.
И смятам че след като форума е за професионални драйвъри трябва да се разглеждат такива а не съботно-неделните или такива със  опит 5 дни в седмицата 20 километра по един и същи маршрут до работа и магазина.

От мобилния

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #161 -: Вторник, 25 Февруари, 2014, 16:28:52 »
ОтговорОтговор

Днес за пореден път се сблъсках със следната ситуация- карам си след една кола,мъжа си се мотка с 45 км/ч  на междуселски път - и разбираемо е да го изпреваря. Обаче след като го изпреварих и той установи че жена го е изпреварила , настъпа газта и се опита да ме изпревари и то в завой без видимост:(. Ей такива "мъже" не ги разбирам, може ли някой да ми обясни защо се получава така???

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
Re:
« Отговор #162 -: Вторник, 25 Февруари, 2014, 17:22:34 »
ОтговорОтговор

Женомразци,  Усмивчица пазете се да не ви засрами жена някъде че тогава ко ше се извинявате .
Не си прав, колега! Смотан Ние много обичаме жените!  Смотан Просто някои от нас са попадали в нелепи, пътни ситуации, разбъркани и забъркани от нежния пол....по няколко пъти...
И смятам че след като форума е за професионални драйвъри трябва да се разглеждат такива а не съботно-неделните или такива със  опит 5 дни в седмицата 20 километра по един и същи маршрут до работа и магазина.

Прав си. А ние продължаваме да обичаме жените.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
ceko1969
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +70/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 134
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #163 -: Вторник, 25 Февруари, 2014, 19:08:38 »
ОтговорОтговор

Днес за пореден път се сблъсках със следната ситуация- карам си след една кола,мъжа си се мотка с 45 км/ч  на междуселски път - и разбираемо е да го изпреваря. Обаче след като го изпреварих и той установи че жена го е изпреварила , настъпа газта и се опита да ме изпревари и то в завой без видимост:(. Ей такива "мъже" не ги разбирам, може ли някой да ми обясни защо се получава така???

Може да е говорил по телефона и за това да е намалил, имал съм такива случай, настигнем го и докато ми се отвори възможност да го изпреваря приключва разговора (виждам го да си сваля ръката от ухото) и дърпа с над 100  Ухилен Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2247/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #164 -: Петък, 28 Февруари, 2014, 01:52:08 »
ОтговорОтговор

На мен цялата тема ми се струва малко балканско-сексистка.

     Докато схвана какво точно казваш, ще го смятам за комплимент. На един дедите му, говорят чрез диалекта. На мен вероятно, "тъмните" балкански деди ми говорят?!



Днес за пореден път се сблъсках със следната ситуация- карам си след една кола,мъжа си се мотка с 45 км/ч  на междуселски път - и разбираемо е да го изпреваря.

     Издебни ме някъде и ме изпревари, за другите мъже не отговарям. Похвално е, че знаеш с какво се мери скоростта - не всички мъже знаят!



Просто някои от нас са попадали в нелепи, пътни ситуации, разбъркани и забъркани от нежния пол....по няколко пъти...

     О колко пъти! Колко по-просто би било да кажа като конформистите. Щом повечето казват, сигурно не помня добре!




Прав си. А ние продължаваме да обичаме жените.

     За мен до двайсе, за теб другите?!



А няма да говорим за 2-3 матаджий дето си тръгват без ремаркетата или не могат да нацелят рампа половин час а са със стаж минимум моята възраст.


     Може да съм бил аз. Колкото е необходимо и до когато ми хареса се целя. От онези дни карам с 4 навигации, една служебна и три мои, по това също можеш ме позна. И съм със стаж шест години на тролей!



И смятам че след като форума е за професионални драйвъри трябва да се разглеждат такива а не съботно-неделните или такива със  опит 5 дни в седмицата 20 километра по един и същи маршрут до работа и магазина.

      Много не разбрах. Това значи ли, че можем да се абстрахираме от такива участници в движението? Както споменаваш, жена паркирала за магазин - много стресиращо!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!