Прикачен инвентар-необходимост,цени,решения
Форум на българските шофьори
Вторник, 19 Март, 2024, 05:28:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прикачен инвентар-необходимост,цени,решения  (Прочетена 12300 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1776/-3243
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« -: Вторник, 05 Ноември, 2013, 15:17:42 »
ОтговорОтговор

Бриги честито ти пони хубаво е,каручка има ли си.Търговецо не дава инфо за инвентара,ако не ти е неудобно споделяй цени,че то добичето трябва да си е подковано от всякъде Намигване.
Баце Буши Дзверчето като свободен мустанг ,както се случва доста често не е случил със стопанин.
Стопанинът му се е погрижил да има каручки ,едната с две оси и другата с една ос,подковал го е що годе,оправил му е хамутецо ( сандък за допълнителен баланс и с-ма за въже за самоизвличане )и в общи линии до там.
Както ти прави впечетление,търговците на съответното оборудване мразят да дават цени на общодостъпни места с една единственна цел и тя е -да запазят възможността да укрият нещо от фирма НАП(лично мнение ъф корс подковано с моенска логика)
По същество обаче :
Плугове:
-плуг двойка да кажем 2X20 има оферти от рода на 300лв. и достига до 450-500лв. (при по-повярвалите си търгаши)
-решението при мен беше закупуването на кутия електроди +съответният профил(28лв.- за 6 м )+плуг за мотоблок 35лв.+изпросен плуг от рало от комшията(който преправих )

Браздири и култиватори:
-тяхната цена достига до 1300-1500лв. във вид ,,брана"(не знам точното наименование) за навесна с-ма
-решението
  -за култиватори-парчета винкели намерени из гаража +шина (18 лв. за 6 м. от магазина) +остатъка от профила от плуговете+винтове,болтове,шпилки и гайки(5лв. от железарията)+парчета ламарина 3мм(намерена или изпросена)
прави се рамка на която се кичат направените култиватори от винкела и шината,посредством гайките и болтовете
 -за браздири-ползва се рамката от култиваторите,но се монтират направените браздири от шината и ламарината посредством гайки и болтове и шпилки(за смяна на ъгъла на работната повърхност(тва ако ,ви се занимава) )

Косачки
-цената им варира
    -дискови нови 1,35м.-от 1700лв. до 2100лв.
     -дискови 2-ра употреба 1,35м.-от 1000лв. до 1700лв.

    - нови палцови навесни 1,2м.- 1100лв. до 1700лв.
    -2-ра употреба палцови навесни -от 100евра(в Италия) до 900лв.
-решение има ,но си трябва майстор и металообработващи машини и на този етап,лично за мен остават изброените по-горе варианти

Дискова брана
 -нова от 1100лв. до 1550лв.
 -2-ра употреба за мини тракторче не съм открил
-решението закупуването на брана 2-ра употреба за нормален трактор и преработването и на 2-3-4бройки  за малък трактор и би могла да излезне на цена около 400лв.(средно)
в моя случай-предстой да се случи

Мини балировачка за 15 к.с. тракторче е мисия не посилна,но...има една на Карловско шосе в Пловдив на цена 8200лв. 2-ра употреба
Напълно неприемливо и за в момента решението е
-закупуване на трактор от сорта ТК80,Беларус в най-лошият случай ЮМЗ и балировачка нормална на цена от 3000лв. за 2-ра употреба
в моя случай неприемливо решение поради големината на трактора и терена на който ще работи(планински с големи странични наклони)


Ножове за фреза(лопатки)
от 9лв. при оная овцЪ в Карлово до 5лв. от мойто търговец(скоро имаше сделка)

Гуми
-предни около 50лв. за брой
-задни около 220лв. за брой(в моя случай)  


П.П.Варианта направи си сам има плюсове,че по-малко финанси отнема съответно финансите отиват към повече лица(ковач,търговец метал,железария) и съответно доволните са повече,минуси по-трудоемък и не винаги се постига желаният ефект.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 05 Ноември, 2013, 15:17:42 »

 Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #1 -: Вторник, 05 Ноември, 2013, 20:03:19 »
ОтговорОтговор

Хубаво е че си решил да обработваш малко земя. И ние се занимаваме с малко земя. Сами сме си правили инвентара, но нещата ги вземаме от скрапа. Понякога там се хвърлят нови неща.
Плуг 2х30 го вземахме от скрапа като размяна. Тежи 200кг, което е около 100лв желязо.
Култиватора е хубаво че сам си го правиш, но по този начин с прост винкел и шини няма да останеш доволен след година. Почвата много бързо износва, а като се има предвид че не е закален метала заминава за секунди.
Лемежите и лястовичките за култиватора са закалени от специална стомана за да са износоустойчиви.
Дисковата брана е добър инвентар. Ние закупихме дискове от скрапа пак. Аз съм правил на струга лагерни тела. Излезе като материали около 200лв и труд една седмица на струг и заварки. Браната е 1,20м за владимировец.
Косачки също съм намерил за смешна сума в скрапа. От мотоблок са лентови. Едната сръбска само преработка на захвата, личеше си че е чисто нова. Другата руска, само беше налична лентата с редуктора. Аз и сложих вал и фланец. Нея я продадох понеже имам друга. Много хора ми се обаждаха за косачката, но не даваха повече от 300-350лв. Стоя ми обявата 2 месеца докато се намери купувач да даде цената, която исках. (и в другите обяви се иска подобна цена)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 05 Ноември, 2013, 20:03:19 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1776/-3243
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Вторник, 05 Ноември, 2013, 20:24:35 »
ОтговорОтговор


Култиватора е хубаво че сам си го правиш, но по този начин с прост винкел и шини няма да останеш доволен след година. Почвата много бързо износва, а като се има предвид че не е закален метала заминава за секунди.
Лемежите и лястовичките за култиватора са закалени от специална стомана за да са износоустойчиви.


Съгласен баце,опитах се с един ковач и малко нагряване и изстудяване да им предадем малко закалка,но дори и да не издържат повече от един сезон цената на материала и почерпката на ковача не са проблем.

Скрабта е хубаво място,но трябва време(което нямам),а и успешният лов там е пропорционално зависим от мястото където се намира.
Тоест шанса някой да върне косачка за желязо в София не е много добър да не казвам никакъв

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!